2888


Batman: Arkham Asylum
  • grebber
    #345
    Nem a grafról volt szó Stranglehold esetében hanem a rombolhatóságról physx nélkül!
  • Shep
    #344
    Hát már nem azért, de egyáltalán nem csúnya a Stranglehold arról nem beszélve, hogy már nem mai darab


  • Dante73
    #343
    A PhysX valóban nem egy nV ficsőr, hanem az ATI-soktól lett elvéve...
    Én, amikor az nV karimat vettem, nem ennek a támogatását fizettem meg PLUSSZBAN, hanem azt, hogy ne rakják bele az ATI kártyákba...
    A játék alkotói pedig direkt kicseszésből nem 4-6 magos, brutálisan erős processzorokra, hanem az egyik videókártya egyik ficsőrjére optimalizálták a játékot....
    Ugyanis, ahhoz, hogy ezek az effektek elérhetőek legyenek mindenki számára, vagy a grafikán kellett volna butítani, vagy pedig egy olyan processzorra kellene optimalizálni, amivel a játékosok 10%-a sem rendelkezik.

    Emlegetve volt itt a Strangehold, stb. Hol jön az grafikában ehhez a játékhoz? Van benne törés, valóban, de egyebekben, grafikailag egy fos a játék.

    Be kellene látni, hogy olcsó húsnak, híg a leve. Ennyi az egész. És ez évszázadok, évezredek óta így működik. Ezen kár felháborodni, kár szomorkodni.
  • galmat
    #342
    kieg.:"Max Payne 2-ben se kellett PhysX" és nem fizika
  • galmat
    #341
    A PhysX azért él annyira mert integrálják az Unreal Engine 3-ba, amit meg boldog-boldogtalan lincenszel..... Amúgy meg szerintem messz nem ez a legszebb engine, csak hát könnyű rá fejleszteni, komplett Dev Kit-et kapnak a fejlesztők, nekik már nem kell vele szórakozni, így spórolnak mondjuk 2 évet, amit engine-fejlesztésre ment volna el.
    DE az UE3-ban vmi borzalmas,hogy NINCS fizika!! És most hagyjuk a PhysX-et. Max Payne 2-ben se kellett fizika, mégis repkedtek a dobozok,kukák meg minden jó, vagy ott a Crysis ami szintén szoftveresen oldotta meg a dolgot. Ami a szomorú,hogy PhysX nélkül az egész környezet egy statikus IZÉ, mintha egy Point&Click játék renderképeit bámulnám!Felháborító!! Golyónyomok meg sérülések a falba már jópár éve megoldott dolog,de az UE3 bizony nem tudja még 2009-ben sem! Na ez a szégyen. Senki nem vár itt überrealisztikus fizikát az ATI-sok közöl,de azért az vérlázító,hogy kis semmi székek is le vannak betonozva, az összes többi berendezési tárgyal együtt!!
    Szégyen gyalázat kedves Unreal Engine fejlesztők, szégyen és gyalázat kedves Rocksteady!!

    egy Xbox360 tulaj...
  • arty
    #340
    az összes nem-fizix játékban megoldották eddig is az:
    - élsimitást
    - füstöt
    - rombolhato terepet
    - szikrákat
    - földön heverő ujságpapirt :D

    csak itt "nem sikerült", merthogy ugy kapták a pénzt, hogy "ezek csak nvidián legyenek" ...

    tényleg ennyire értetlen vagy? linkeljek játékokat ahol a fenti effektet megvannak ATI-n? mondjuk 10 évvel ezelőttről? ;) (nem fogok, akkor sem értenéd meg végre...)
  • DarkSector
    #339
    nem ..mert az nvidia megvette régen az ageia-t, és beépitette a driverébe...úgy modosítva ezt a szoftvert, hogy ne ageia kártya kelljen neki, hanem a már adott videókártyát használja fel, azzal az elképzeléssel, hogy sok kihasználatlan erőforrás marad egy videókártyában használat közben....
  • DarkSector
    #338
    bocs..ne vszekedjünk ien értelmetlen dolgokon...
    félig üres a pohár, és félig tele van...attól függ, hogy mien szemmel nézed...

    ITT viszont mivel ez a vga kártyák + teljesítményének kihasználásáról szól, ezért nem vették el az ati-tól, mivel annak nem is volt.
    elvenni csak azt lehet, amijük van.... vagy volt.
  • arty
    #337
    ATI <> physx. esélytelen.
  • DarkSector
    #336
    szuper akkor asszem veszek egy 260-ast jövöre...
  • Szolnokboy1
    #335
    arra van esély, hogy mire kijön a játék Atira is beoptimalizálják a Physixes vagy milyen fícsöröket?
  • arty
    #334
    látom te sem érted ... nem pluszt kapsz az nvidiád mellé, hanem az ATI-soktol vesznek el

    és ezzel szted nincs gond

    na, ezért ilyen a világ
  • kirol
    #333
    A játék optimalizálásával nincs semmi gond.
    A következő beállítások (max.) mellett 45-60 FPS-el fut:
  • grebber
    #332
    Jaj már 3d vision ki a tököm fög venni 80 ezres moncsit hozzá meg 40 ezres szemcsit?
  • Shep
    #331
    A ? lemaradt.
  • Shep
    #330
    FarCry 2-ben volt az nem, és állítólag hibás is volt :S
  • DarkSector
    #329
    Jah nem lenne gond, ha nem lennénk hadilábon a dx-el...

    még a dx10 is röhely volt, mint fejlődés...ez a dx10.1 amúgy mit ad a játékokhoz?
    mert lehet nem jól tudom, de valamikor a crysisban volt valami, hogy az ati karikon megnézték képeken, és a dzsippeknek a szélvédőjén mutogattak valami légyszarokat....

    de megnézném azért, hogy miben több a dx 10-től
  • Shep
    #328
    Érdekes, ezt én is így gondolom, egyszer hangot is adtam eme véleményemnek a BiA:HH topicban aztán meg is lett az eredménye :)
  • Shep
    #327
    Abban amúgy van igazság, hogy a Strangleholdban mindenféle mágikus physx nélkül történetek a rombolások, de ahogy már írtam a pénz uralja a világot és ...
  • Dante73
    #326
    Egyrészt, ez is igaz, másrészt pedig, hol érdekel engem, hogy az ATI kártya erősebb, mikor az nV kari is kitolja magából a megfelelő sebességet? Valahogy hidegen hagy, hogy 40FPS helyett az ATI 44-et tud, ugyan abban a játékban, ugyan azon a felbontáson? Nincsen gyakorlati jelentősége.
    Ellenben, hiába drágább, jobban megéri az nV, mert azt támogatja a játékok 90%-a. Nem véletlen, hogy majd minden játék elején ott az nV logó, és egyre több játék támogatja pl a PhysX-et is... Dx10.1-es játék meg alig van.... És különben is, mire piacra kerülnek, kerülnének, már ott lesz a dx11, ami visszafelé majdnem tuti, hogy kompatibilis....
    Ma is azt tartom, hogy ATI kártyát venni... Nem jó ötlet. Hiába erős, hiába olcsó... A támogatottsága a közelében sincs az nV-nek. És az ugyan olyan szempont, mint a többi. Összességében pedig annyival nem erősebb, nem olcsóbb, hogy meg is érje megvenni, a támogatottság, technológia függvényében.
    Ez persze magánvélemény, amivel lehet egyetérteni, vagy nem egyet érteni... Én így gondolom, így vásárlok.
  • Shep
    #325
    Hát ez az, nvidia driverrel az elmúlt 10 év alatt 1x volt gondom (Stolen aki emlékszik még rá az tudja miről beszélek).
  • DarkSector
    #324
    mert normálon nem olyanok az effectek, mint High beállítás mellett
  • DarkSector
    #323
    még egy fontos dolog!
    Ezek a videók, az eltérésekről ezek mindössze a demo-ból prezentálnak példákat...a teljes játékban még több effect van!!!!

    pl egy: hogy az oszlopok darabokra törhetőek...az adott helyszíneken
  • Rage47
    #322
    normal physx-el megy. hogy érted hogy nem teljes valójában?
  • DarkSector
    #321
    Jah erről lenne szó???
    :D
    értem már a panasz okát...(Nvidia TM)

  • DarkSector
    #320
    Ez azért is érdekes, mivel ha megnézzük a teszteket...megveszed az erősebb atit 5ezerrel olcsóbban, azt 7fps-el tud csak többet, holott adatokban meg lehet 40%-al jobbnak kellene lennie.

    ez nem valós adat csak példának mondtam adatokat.
  • DarkSector
    #319
    lehet ati karikon nincs élsimítás nem tudomm...nem is érdekel...
  • DarkSector
    #318
    ati-val az ég világon semmi gondom.
    ütős alkatrészek vannak rajta, meg gyorsak...csakhogy a drivere nem a legjobb szrintem, és a támogatottsága sem túl nagy...

    Ezekután már egyszerű lesz.
    nem kell hasonlítgani fps-eket, meg árakat.
    mert nvidia ha így folytatja, nem is kell olcsóbban adnia a kártyáit.

    Vagyis mint a boltban...
    1 kefir 70 forint...1 év múlva nem adják olcsóbban, hanem 70 ft csak adnak hozá egy műanyag kanalat...

    Lásd konzolokat...
    csak ott játékokat..meg kiegészítőket kapsz...
  • Dante73
    #317
    Erről van szó!
    VAGY egy brutálerős proci, VAGY egy PhysX-képes videókártya... Ennyi.
    Nem véletlen, hogy drágább valamivel az nV. A minőségért mindig is fizetni kellett. Még nem próbáltam ugyan, de valószínű, az én 9800Gt-m is kevés lesz hozzá, ennek ellenére azt mondom, semmi kivetnivaló nincs az nV üzletpolitikájában.
    Kicsit drágább ugyan a kártya, cserébe viszont a játékok nem véletlenszerűen támogatják az eltérő kártyákat, 50-50%-os arányban, hanem az ÉN kártyámat támogatja 90%-ban, mert vásárlásnál volt annyi eszem, hogy ezt tudjam, és nem sajnáltam azt a + pár ezrest...

    Lehet sírni PhysX miatt, de felesleges. Ez van, ezt kell szeretni...
  • Shep
    #316
    AZ FSAA-s dolgot én sem értem, de ebbe én már nem akartam belefolyni :)
  • DarkSector
    #315
    Én egy szóval sem mondtam, hogy ez lóvéban megéri...
    Nem is vennék iet.
    Sőtt nekem se megy az nvidia physx, úgyhogy ezért valszeg énsem veszek új kártyát...majd tán később.

    Csak lehetőség hogy tudod alkalmazni azt amit kifejlesztettek, és valóban nagy haszna van, és nem a levegőbe beszéltek...
  • Shep
    #314
    Nem írtam ,hogy rendjén van, hanem, hogy ilyen a piac. Ha felkötöd magad sem fog változni semmi, amíg a pénz uralja a világot ez lesz, vagy még rosszabb. Amúgy meg nvidián még sose volt gondom, ezzel szemben ATI-n ugye volt pár érdekes élmény néhány játékkal. mondom ezt úgy, hogy volt ATI-m is és nagyon meg voltam vele elégedve, de pl. mikor választani kellett, hogy sm 3.0-t tudó 6800GT, vagy ATI akkor az NV-t választottam, pedig akkor még nem volt sm3-as játék, de rá nem sokra jött a SC, utána meg nem volt olyan ATI kártya ami meg győzött na, hogy nekem mindenképpen ati kell, a 8800GT-nél is meditáltam, hogy nem kellene -e inkább ATI és úgy döntöttem ,hogy nem és nem bántam meg azóta sem. Mindenki azt vesz amit akar és nem kell mindig a másikat szapulni, hogy miért vett olyat. Engem sem zavar, hogy neked pl. ATI van, ha neked az a jó hát az a jó, nekem jó az nvidia ennyi, mindenki más más döntéseket hoz. Ha kell a physx akkor nvidia, ha nem kell akkor ATI, vagy ott a box azon nincs varia, mert egyáltalán nincs rajta physx-es effekt, legalábbis itt ezt mondták.
  • DarkSector
    #313
    csak nem teljes valójában.
  • DarkSector
    #312
    jah félig üres a pohár, vagy félig tele van...
    érdekes akkor nem sírt senki, hogy az nvidiának miért nincs ddr5 meg dx10.1
  • Rage47
    #311
    9600gt-vel is megy egész szépen.
  • DarkSector
    #310
    bocsesz eltévedtünk...vagy félreértettél.
    nem érted a lényegét amit irtam...

    nah figy...

    van a mérleg elve ugye...
    vagyis vagy szép/élethű játék, és lineáris ..."legegyszerűbb a verekedős cuccok.
    Vagy fordítva, ha nagy szerteágazó játék készül, és sok mozgó karakterrel tárgyal, akkor meg átlagos vagy átlagon alluli a grafika.
    és átmenetek vannak ezek közt.

    Itt most van egy játék...
    Zsír cucc kiváló látványvilággal...Batman lengedező palástjával, meg stb apróságok...

    DE.

    Az nvidia physx-el...vagyis ez nem a régi kártyás physx...
    EZ az nvidia által kifejlesztett az nvidia kártyák grafikus processzorát a fizika számítására használó szoftver...

    Vagyis ez nem arról szól, hogy a processzor helyett végzi el a számításokat, hanem akár 4-5x annyit képes +ban kiszámítani a fizikához, mint egyedül egy átlag proci.

    vagyis leveszi a terhet valamelyest a prociról, hogy ne legyen lefojtva, de ez nem azt jelenti, hogy nem számít azon fellül ki többet..

    Szóval magyarul az van, hogy ha az eidos gondolna egyet, akkor azt mondhatta volna, hogy monnyuk 4 magos proci kell hogy ien effectek legyenek...csak itt most az nvidia kihasználta az általa létrehozott fejlesztést....szerintem ez nem annyira elfogadhatatlan .

    verseny van...szerintem amikor az atinak voltak ujjításai, akkor nem sírt senki...

    AMÚGYMEG NÁLAM VAN C16XQ élsimítás....Mond meg mien AA hiányról beszéltek????
  • arty
    #309
    Ez nem igaz. Pontosabban a fizix előtt nem voltak effekthiányos játékok a konkurrencia kártyáin. Voltak játékok amik jobban mentek nvidián, de a nagy átlag felváltva volt jobb ati-n vagy nv-n. Most épp az ATI-k jobbak általában (kivéve egyGPU-s csucskártyákat, nade mennyiért?), hiába nv logós egy játék ...
  • wedge31
    #308
    Pont ugy csinálsz mintha nem ez menne már évek ota az nv pénzeli a nagyobb játékokat ezért egyértelmü hogyha kell csalással vagy mint itt exkluziv ficsörel az ö kártyáikon mennek jobban ezek a gémek ,ez a piacgazdaság mindig az erösebb kutya kefél...
  • zzeN
    #307
    Na az még nagyobb lehúzás...vegyél hozzá egy drága monitort,+ a szemüveg 40-50 k, meg még kell egy drága nv kari, lóf@szt se ér...
  • arty
    #306
    "Meg akkor meg sem említem már a rég létező NV GF 3d Vision Kit...is...ami megintcsak többekközt ehhez, illetve a resident 5-höz is nyújt extrát nv kártya mellett."

    Fogd már fel, hogy semmi extrát nem kapsz!!! Csak az ATI-soktól vesznek el, azt hitetve a hozzád hasonloan tájékozatlan tömeggel, hogy ez csak fizixel lehetséges.