2888


Batman: Arkham Asylum
  • xido
    #385
    Egyrészt tegnap éjjel kipróbáltam és nagyon ott van,úgy látszik a Wolverine után sikerült megint végre egy jó adaptációt összehozniuk..
    Másrészt brutálisan odabasz 3D-ben!!..sajnos csak a színszűrő cián/kék hatású verziót okozza az iz3d driver,de mocskosul kihozza a mélységet..
    próbáltam fotózni,de nem enged printscreen/paste módszert...
  • buklee
    #384
  • grebber
    #383
    Mert előtte már pár nvidia tulaj is leírta kb ugyanazet csak picit kulturáltabban!
  • Hellsing47
    #382
    az ilyen mondatokat mért mindig ati tulajok irják? :)
  • ProGabe #381
    tipikus UE3 hiba. használd ezt:

    másold be az összes dll-t és ini-t az exe mellé. rumblepad 2-vel biztos, hogy jó lesz
  • Skyline
    #380
    Nem vitáztam tényeket írtam;)
  • Dante73
    #379
    Gondold ahogy akarod;-)
    Ha így könnyebb a szívednek, engem nem zavar. Én láttam a PhysX motort dolgozni, szerintem nem parasztvakítás, nem egy felesleges hóbelevanc. Messze ezzel a technikával lehet a függönyök libbenését, a zászlók lobogását, a füst-szél kölcsönhatást, vagy egy szélvihart a legszebben megoldani. És részemről itt a vita vége.
  • Skyline
    #378
    "lehet sírni az nv üzletpolitikája miatt"

    Sír a franc,büdös szarszemétmocskos pénzéhes társulat a egész a kamuphysx effektjeikkel (igen mert ez kamu) együtt.:)
  • Rage47
    #377
    üzletről
  • Skyline
    #376
    Szép és jó de ettől még a egész physx egy hatalmas átbaxás,semmi akadlya annak hogy ezek a effektek akár xboxon megjelenjenek...
    Nevetséges az egész nvidia physx szarakodás úgy ahogy van, a Stranglehold hasonló graffal sokkal több törmelékkel és zúzhatósággal gyengbbgépen is elfutott mindenféle physx nélkül,miről beszélünk?:D
  • CalebJoe
    #375
    Amúgy fasza hogy nem a játékról beszéltek hanem a szaros Physx-ről, mintha valami kurva nagyot jelentene ha nincs gőz vagy szálló papírok a földön.
    Amikor játszok ki szart érdekelnek ezek az effektek, az összhatás így is nagyon jó lett és ennél nem kell több a grafika meg effektek nélkül is szépen kidolgozott.
  • buklee
    #374
    Ilyen nincs az agyontámogatott Chillstream kontrollert nem ismeri fel a játék, a kevésbé támogatott rumblepad 2-t habár felismeri, de összevissza vannak cserélve a gombok és az analóg karon a fel az a le:D Remélem azért ezt a véglegesben javítják, mert gamepaddal csak jobb lenne. Másnál is van ilyen gebasz, vagy csak nálam?
  • Dante73
    #373
    Pedig egyszerű. Láttam játékokat ki, és bekapcsolt PhysX el. VAN különbség, nem is kicsi.
    Láttam játékokat ki és bekapcsolt szűrökkel. Láttam, hogy a szürők, elmosások LEPLEZIK a grafikai hiányosságokat. (Leg kirívóbb példa, a legutóbbi NFS. Szégyen az, ami a blúr, és elmosás hegyek alatt van, de említhetném a Mass Effectet is. Igaz, az nem randa alatta, de ott sem véletlen a szemcse effekt azért) Tehát a kettőt összemosni nem kis hiba.
  • Totti5
    #372
    Nem láttam még olyan effektet amit előtte még sosem, viszont minimal effekteket eladni úgy mint only pásszibül nem kis pofátlanság, mert nem is fizikáról van szó, hanem 1-2 effektről. Sokkal nagyobb fizikai demonstrációkat csinálnak meg játékokban mindenféle gond nélkül.

    Érdekes hogy pont te tartod ezt termézstesnek amikor állandóan azzal van bajod a konzol kapcsán hogy szerinted mesterségesen pumpálják, akkor itt miért nem vagy felháborodva? ez mi ha nem az?

    Buta konzolos szövegedet hanyagold kérlek...
  • Dante73
    #371
    Tépem a szám, de minek?
    Pont ezt mondom... Az ATI-sok nem kevesebbet kapnak, és a konzolosok sem. Ezzel a grafikával, ez a maximum, amit ki tudnak számolni. A részecske-fizika már nem megy pluszban, azzal a hardwerrel. nV karikon van plusz egy chip, erre a célra, így nV karikon pluszba jelentkezik.
    Most azon megy a sírás, hogy fizika, VAGY grafika. Igen. A grafika jelenleg fontosabb. Mivel a "next-gen" konzolokat ezzel adták, adják el. Butaság elvárni, hogy ne arra gyúrjanak. Strangeholdnál kipróbálták a receptet, nem jött be, pedig ott más húzó név is volt.

    Totti!

    Pont, hogy nem nagy dolgok. Kicsik, viszont az élményhez sokat tesznek hozzá. Mikor a falevelet felkapja a szél, vagy egy füstölgő romot fúj meg, az marha látványos tud lenni. Mellette ott van kismillió NPC, és egy hatalmas terület, így a videókártya is, és a processzor is alaposan le van terhelve. Kell valami, ami ezeket a dolgokat PLUSZBAN leszámolja...

    De ezt egy konzolosnak hiába magyarázom...
  • Totti5
    #370
    Valamit félreérthettél:)
  • grebber
    #369
    Te olvasol is miket írogatunk?? Arról ugatunk egész nap hogy pont hogy nem kéne hozzá a PhysX anélkül is meglehetne csinálni mint pl mutatod a Red Faction is mekkora cool és nem kell hozzá physx.Nvidia kezébe ez van semmi több.
    Részemről téma lezárva!
  • Totti5
    #368
    Red Faction: Guerrilla - Geo-Mod 2.0 van benne minden ami kell, effektek, raklap törmelék stb... mégsem kell neki semmi, de biztos a Batman meg a Sacred minimal effekteji külön gyorsítőt követelnek meg, mert olyan nagy dolgok...

    Batmanba milyen a füst/köd? belemész és megtudod kavarni? kavarog ahogy a való életben is?
  • grebber
    #367
    Könnyű lenne nekik pedig megvalosítani.Legyen akkor csak pl Stranglehold szerű grafika vagy valamivel gyengébb de legyen benne kegyetlen fizika.
    Kegyetlen sokat dobna a hangulaton hogy törmelékektől portól szinte nem lehetne látni röpködnének a szilánkok stb.Meg fedezékről fedezékbe kéne gyorsan szaladgálni mert a bútorokat fa dolgokat sőt kis időben a vékonyabb tégla fedezékes is lebontanák körülöttünk.Egy élmény lenne.
    De az a baj hogy a fejlesztőket csak a pénz érdekli a játékosok akaratát leszarják.
  • Dante73
    #366
    Egy a gond. Füst, és füst közt óriási a különbség.
    Én sem értettem a különbséget, míg nem láttam a Sacred2-t. Van benne szélvihar, füst, zászlólobogás, stb... Aztán bekapcsoltam a PhysX-et. És megláttam a különbséget. Ami ég és föld. Pedig csak apró effektek ezek...
    Úgyhogy, nekem magyarázhatod, hogy parasztvakítás a dolog. Mert nem az, és PhysX nélkül nem megvalósíthatók. Legalábbis ezen a szinten.
  • grebber
    #365
    Nvidiát kell venni ha szeretnél PhysX-et atit ha szeretnél dx10.1-et.Jővőre ez a kocka az nvidia felé fordul mert minekttőnek lesz dx11 és nvidiának ott a PhysX.Szal csak ez van a kezében!
  • buklee
    #364
    Amúgy ez az egész phisix mizéria csak üzletpolitikai faszság.Ha külön fiziksz meghajtó lenne akkor lehetne pluszt hozzáadni, de így, a hardverileg gyengébb kártyáról számolja a program a fizikát. A hardverileg erősebb kártya gyártója jelen esetben az ATI meg vagy nem tudta vagy nem akarta lepénzelni az eidost(akik mint egy korábbi botrányból kiderült hajlanak az ilyesfajta lefizetéses dolgokra). Ennyi, nem tudunk ellene mit tenni, nem szabad nvidiát venni mert visszaél a hatalmával, nem szabad atit venni mert az meg nem:D Inkább menjetek ki a szabadba és biciklizetek.
  • Totti5
    #363
    "Csak az ATIsoktol ebben a játékban ezeket elvették" + a konzolosoktól is.
  • arty
    #362
    A crysis full VGA limites, a fizikáját könyedén elbirta a 2magos közepes AMD-m is (négymagoson se gyorsult semmit, de ahogy butitottál a grafon, lejjebb vetted a felbontást, megtáltosodott) :)

    És annyiszor irom le, ahányszor nem érted meg: nem kaptál te semmiféle pluszt, minden játékban manapság alap a füst, a szikrák, a vmilyen szinten rombolhatóság. Csak az ATIsoktol ebben a játékban ezeket elvették.

    Strangehold grafikát meg felejtsd már el :) Lehetett annyira rombolni benne, mint ebben vagy sem ? Legetett. Kellett hozzá fizix? Nem. Ennyi.
  • Totti5
    #361
    Konzolon vígan futkároz, azt hittem már kijött pécére...
  • Shep
    #360
    Red Factiont még nem tudjuk (vagy valahol már tesztelték a PC-st?, nehogy aztán atomerőmű kelljen neki :) (bár nem hiszem)
  • Totti5
    #359
    Játékról van szó, nem pedig valóságról. Mindenn játék agyon efektezett. Stranglehold nem akar több lenni mint ami, nem kiemelkedő grafban, de a fizika és a rombolhatóság baromi látányos, viszont messze nem ronda. Sok objektum, szép effektek, rengeteg rombolhatóság, de lehet nálad ez az agyon effektezés...

    Batan is csak egy Unreal motor, korrekt látvány, de semmi több és csőjáték, na de nehogymér erőmű kellejen ahhoz hogy egy pár szikrát, meg füst vagy köd effektet lehessen látni a képen... a csemperombolás meg vicc, Max Paynébe is volt ilyen, Strangleholdban is van és még sok másban is. Red Factionhoz sem kell fizikai kártya, miért nem? nem szarja össze magát a gép amikor komplett épület esik össze a fejed fölött, ehhez képest semmi az a minimális effekt ami a Batmanba van...

    ne vicceljünk már...
  • Dante73
    #358
    Viszont egy PC erőforrásai végesek. A sokszor annyira kritizált optimalizálás pont erről szól. Valamit valamiért. Ha király a fizika, nem lesz király a grafika, HACSAK meg nem kerüljük a dolgot, mondjuk egy külön hardware-elemmel. Ami jelen esetben a PhysX.
    Nem tudom, mit kell ezen rágódni.
    Fogjátok fel úgy, hogy az nV-sek kaptak egy kis pluszt, viszont annyival többet is fizettek. Ennyi. Mert most, ha úgy veszem, (és ez gonosz dolog volna részemről, úgyhogy nem így veszem) azért megy a sírás, mert egy olcsóbb valami nem úgy megy, mint egy drágább, és ez micsoda kib@szás...

    Totti, Te meg vegyél szemüveget. Nem ez az első, kifejezetten randa, agyon effektezett játék, amit szépnek tartasz. (Persze, az is lehet, hogy az én szemem lett túl igényes, de ebben valahogy nem hiszek.)
    Amúgy, a Strangeholdal semmi bajom. Akinek bejön ez a stílus, annak simán játszható kategória, nekem nem jött be. Sem grafikailag, sem máshogy.
  • Totti5
    #357
    Sajna statikus minden, az asztal és rajta a tárgyak is oda vannak szögezve, persze ha lehetne benne rombolni akkor ahhoz SLI NV fizikai kártya kellene:)
  • Totti5
    #356
    Sokat játszhattál a Strangleholdal, de még ha nem is tetszik a graf, ami szép benne, és messze nem olyan mint aminek próbálod beállítani, a fizika a rombolás az effektek tökéletes élményt adnak és van benne minden és mégsem kell neki erőmű és kamu fizikai kártya, miközben sokkal több effekt(rombolás) van benne egyszerre a képen mint a Batmanban...
  • grebber
    #355
    De fogd már fel Strangleholdnál nem a grafikával gizdulunk hanem a fizikával!!!!1-2 hely szép a Strangeben de öszeségeében nem szép főleg némely belső tér.Rombolhatósága az meg csúcs olyasmi vagy sokkal jobb kéne minden game-be!
  • Totti5
    #354
    Alone 5, Star Wars Fu, Max Payne 2be is voltak fizkai dolgok és effektek stb... lehet itt sorolni rakat játékot.
  • Dante73
    #353
    Crysis a legjobb példa.
    Megcsinálták a fizikát, a grafikát pöpecre, cserébe az isten gépe sem elég hozzá. Ha belepakolják a PhysX-et, akkor legalább nV karikon jól futott volna, mert legalább a proci tehermentesítve lenne.
    Flatout nem tudom hogy kerül ide,
    Strangeholdon meg aki nem látja a 3 szűrő, és a tonna blúr alatti moslék grafikát, az meg vegyen szemüveget. Az itt linkelt képeken egy tiszta él nem látszik... Így nem nehéz "jó" grafikát csinálni... Attól, hogy csili-vili, még nem szép egy grafika.
  • buklee
    #352
    Rohadt jó lett a játék, a demó alapján wolverine-i magasságokban jár, csak itt azért durvábbak a kombók. Igaz, hogy néha kicsit be-be lassul, de tulajdonképpen azon is meglepődtem, hogy elindul még a gépemen, szép is és mondom csak ritkán lassul be. Szeptemberben meg lesz új gép, szóval várom.
  • Szolnokboy1
    #351
    én 5-6 éve elég sokat játszottam, de épp az ilyen gusztustalanságokból lett elegem, amiről a vita is megy most. ami az NV és az ATi között zajlik, az már régen nem nevezhető egészséges versenynek. és ennek a játékosok látják kárát, ez a borzasztó.
  • Shep
    #350
    Net split :) biztos lehalt a szerver, vagy ki tudja.
  • grebber
    #349
    Szóval nem említettem hogy jobb lesz csak mondom a PhysX parasztvakitás!Nélküle is meglehetne csinálni faszára a dolgokat!

    Mi volt SG-vel amúgy hogy nem jött be ennyi ideig?
  • Shep
    #348
    Szerintem ő sehol nem állította, hogy jobb lesz a rombolhatóság.
  • arty
    #347
    Honnan veszed, h batmanban komolyabb rombolhatóság lesz? mert ugye a lepattogo csempe (ami eleve csak bizonyos helyeken jön le, röhej!!) az nagyon messze van a "rombolhatóságtól"
  • arty
    #346
    Crysisnak a batmannél különb fizikához kellett fizix?
    Flatout UC-nek?
    Strangeholdnak?

    soroljam?

    és igen, az nvidia kártyádért kifizetett összeg egy része ment a batman fejlesztőihez, hogy pár effekt ne legyen ATI-n ... hanem irják inkább a csak nvidián futo fizix alá. ezt az egyet jól láttad ;)