2888


Batman: Arkham Asylum
  • Zeller01
    #425
    Három 3d lehetőségről beszélünk:
    1.
    az a piros-kék piros-magenta stb papírszemüvegek melyet Anaglyph technikának hívunk és a színek segítségével takarjuk ki a jobb és baloldali képet. Hátrány, hogy a kép vagy film egyéb színeit torzítva látjuk.
    2.
    A mai polárszűrős elven működő 3D mozik is ugyanilyen elven alapulnak: Más képet kell látni a bal, és a jobb szemnek. Így áll össze a 3D kép. Szükségünk van speciális szemüvegre. Míg a mai mozikban található szemüvegek 100% hatékonysággal csak a megfelelő fényt engedik át. Ezért a színek nem torzulnak.
    3.
    És van az Nvidiás szemüvegünk amihez azért kell 120hz es monitor, mert a szemüveg megfelelő időpontban, mikor a monitor a bal oldali képet mutatja a szemüvegünk kitakarja a jobb oldali szemet és fordítva. vagyis minimum 60Hz re van szükség szemenként. ezalatt a szemed kifolyik 2perc alatt. Magyarországon bruttó 130ezer forintot kell kifizetni ezért a technológiáért (szemüveggel monitorral mindennel!)
  • Prince of Máté
    #424
    UE3 engine = gyönyörű grafika, nulla gépigény, cserébe NO FIZIKA. mert azt nem támogat. Na ehhez kell a Physyx!
  • Skyline
    #423
    Hiszed nem hiszed nem vagyok ati fan,ezelöti kártyám egy gtx260 c216 oc volt abból is az egyik legkeményebb (666 black) ,azért cseréltem le mert az eladási áráért ez a radeon gyorsabb jóval. És leszarom a dx10.1-et is,a teljesítménye érdekel egy kártyának,mert főleg multizok codokkal (níííd fps:D),csak közben szembetűnő hogy pár játékban nevetséges effektekre ráfogják hogy csak az envidijafizikszel képes rá,annak ellenére hogy elötte számtalan játékban volt hasonló effekt (vagy jobb,álá Stranglehold,vagy Force unleashed,utóbit érdekes ebírta az xbox sokkal jobb fizika mellett:) ) mindenféle fiziksz szarakodás nélkül,kiseb gépigény mellett.
  • HeadHunter86
    #422
    Itt azért kell PhysX a fizikához mert Unreal 3-as motor. ÉS nincs olyan jó saját fizikája, ezért nyúltak a PhysX-hez. Szerintem. Meg ezzel szebb fizikát lehet csinálni gyorsan. Szerintem. Lehet nem teljesen igaz, de ez is egy elmélet.
  • Legend Killer
    #421
    aliensben kellene 3d, összefosnád magad
  • grebber
    #420
    Talál a másik fórumba ahol olvastad kérdezzed meg!
  • kabel15
    #419
    Hello!

    Most töltöm a demo-t, és találtam egy másik fórumon egy HSZ-t.
    "A Rocksteady fejlesztők máris kiadtak 3 USER INI fájlt, amit be kell másolni a Batman könyvtárba és megy a játék, mint az angyal."
    Ezt a 3 user ini fájlokat honnan tudom leszedni?
  • TDC Geronimo
    #418
    3-4 3Ds filmen voltam eddig, de a legnagyobb élményem a mai napig a U23D volt. Leírhatatlan élmény :)
  • Reggaester
    #417
    A demot próbálta valaki logitech rumblepad 2-vel? Mint a Gears of warban, itt is az előre a hátra és fordítva. Ott a BaseInput.ini-ben kellett átírni pár sort, de itt nem működik, pedig teljesen ugyanaz a 2 fájl és a játék engineja.
  • kirol
    #416
    Hát azt elhiszem! Az iszonyat durva lehet!
  • TDC Geronimo
    #415
    Menj el egyszer egy IMAX moziba. Na az még annál is jobb lesz :p
  • Shep
    #414
    Amúgy annyit nem ér amennyibe kerül, max újgazdagéknak.
  • kirol
    #413
    Én tegnap láttam életemben először 3D-s filmet, a Véres valentint. Itthon a TV-men néztem, magenta-zöld szemüveggel, és valaki kib@szott állat volt. Ahogy feléd dobnak valamit, illetve a puska csövét feléd irányítja, az erdőben az a térérzet hihetetlen volt!

    De azt megjegyezném, hogy kicsit fura azért így nézni, olyan picit "megerőltető" volt a szemnek szerintem, nem olyan mint ha bámulsz előre a való 3D világban. Arról nem is beszélve, nem tudom, ki hogy van vele, én szoktam szemészetre is járni évente legalább 2x. (Nem nem vagyok szerencsére szemüveges!) És az emberek szeme nem egyforma látás szempontjából, így egyik szeme mindenkinek jobb mint a másik. Így az ilyen egyik lencse ezt, másik azt a színt szűri dolog sosem lesz tökéletes szerintem.

    De mondom hihetetlen élmény, még így is!
  • xido
    #412
    csak azzal tényleg az a "baj",hogy csak azzal megy,amit megírtak olyanra is..de valóban inkább az,mint ez,ez bohóckodni jó,pár percig..
  • Shep
    #411
    Hát jó, de egy próbát megért volna, egyébként én is néztem Shrek 3D-t haver papírszemüvegével és teljesen jó volt.
  • xido
    #410
    azt írták,háztartási boltból színes celofánból csinálva:)

    még csak amazonon láttam ilyet 5-10es csomagokban,itthon nem tudom,hol árulnak..
  • grebber
    #409
    Ne szenvedj ilyen gagyi szemcsikkel lószart sem ér a látvány.Tudom néztem Shrek 3D-t is ilyen gagyikkal csak arra jó hogy elkurd az idődet semmi másra.
    Nvidia cuccával az igazi de az 120zerebe van monitor+szemüveg!
  • Shep
    #408
    És ilyen szemüveget honnan lehet még szerezni, ha nem rendelkezünk kémkölykök dvd-vel? :)
  • xido
    #407
    ne nevezzük hivatalosan 3d-nek..de én a Kémkölykök 3 mellé csomagolt piros/kék szemüveget használtam ezzel...
  • Shep
    #406
    Na akkor most mi van, milyen szemüveggel működik a 3d?
  • anonymus22
    #405
    A Physixet már asszem a telepítővel együtt feltette, de utána a Directx-et is feltettem, de így se jó.
  • xido
    #404
    demoval együtt feltetted a hozzá tartozó physix-et is meg directx-et is,amit telepítene?
  • xido
    #403
    Na ez az,hogy ez a kis "ál3d" vagy nem tudom minek hívjam meg mindegyiknél működik,hiába egy korábbi verziójában a drivernek csak 20 játék volt max felsorolva...kipróbáltam otthon GTA4-el is,meg Bionic commandoval is..persze,gondolom az Nvidiás poláros megoldást ők szépen megírják valóban,hogy mindennek mélysége legyen,ne csak egy Frakk tipusú layer rétegezést láss...de kezdésnek jó ez is:)
  • grebber
    #402
    Ez kb olyan kérdés amit feltettél hogy megjátszottam az 5-ös lottón 5 számot és nem nyertem miért nem??
    Ez a pc mindenkinél minden máshogy reagál.Nem lehet tudni ennyiből mi lehet a baja.
    Próbálj meg felrakni másik VGA drivert hátha.Más ötletem nincs!
  • anonymus22
    #401
    Nem bírnátok válaszolni a kérdésemre?
  • grebber
    #400
    De azok kellenek hozzá hogy tökéletesen azt lásd amit Nvidiánál akartak hogy láss. Volt valahol egy cikk erről leirják mely game-eknél hogy működik a cuccos!
  • LoCk
    #399
    Elkepesztoen szep munka.
    Vegre meg egy game amiért erdemes penzt kiadni.
  • kirol
    #398
    Ezt te csináltad? Ehhez mi kell piros kék, vagy magenta zöld vagy micsoda?

    Amúgy nem valami 120 Hz -es monitor + spéci szemüved kell a 3D-s verzióhoz?
  • xido
    #397
    semmi a világon,50 forintos papírszemüveg azt csókolom...de tényleg eszi a gépet rendesen...

    megpróbáltam feltolni egy rövid videót,most van elbírálás alatt,meg azt se tudom még,hogy HD lesz-e,vagy ahhoz kell még okoskodni feltöltéskor..

    3d demo
  • stupido
    #396
    nincs bedugva
    én is arra gyanakodtam. Nem gamepadom van, hanem kormány, de kihúztam
  • anonymus22
    #395
    Ma reggel tettem fel a demot, és, ha el akarom indítani azt írja ki, hogy a BmLauncher hibát észlelt ezért leállt. Mit csináljak, hogy jó legyen?
  • grebber
    #394
    Nincs bedugva gamepad? Ha igen huzzad ki!
  • stupido
    #393
    sziasztok!

    Demoval tolnám és az a problémám, hogy nfolyamatosan körbeforog a kamera. Ez miért van? Tudja valaki?
  • anonymus22
    #392
    nem tudnátok segíteni?
  • grebber
    #391
    Fejezd már be ott van akkor a Red Faction ami szebb ha jól tudom mint a Stranglehold ott megtudták csinálni normálisan a fizikát PhysX nélkül.Nem kell védeni vagy neked fizetnek érte? Simán meglehet csinálni csakhát itt NV gondolom nem kevés pénzzel nyomatékosította hogy nem kéne!
  • DarkSector
    #390
    amúgy nem értem mi a faszt kell még ezen aggódni, és magyarázni sok értetlen embernek.

    Faszomba persze hogy meg lehetett volna csinálni procival a fizikákat, de akkor baszomazeget nem értitek meg, hogy vagy brutál gépeken menne csak, vagy akadna minden gépen, vagy amit szoktak csinálni ... lehúzták volna a grafikai details-okat...

    mi a kurva faszomat nem lehet ezen felfogni???

    hasonlítsátok már össze a 2 játékot...stranglehold??? tedd fel, nézd meg...
    karakterek messze kidolgozottabbak batmanben...pályák szebbek nagyobbak a Batman-ben...stb

    mindenki jön a "szar kis füst/köd dumával"
    emberek nézetek már utána egy cseppet neten, vagy a legközelebbi könyvtárban, hogy technikailag mekkora eltérés van egy lepattanó vakolat és egy gomolygó köd/füst...technikai megvalósítása, és lemodellezése között...jesszusom...
  • DarkSector
    #389
    star warshoz áruld el mien gép kell?
  • anonymus22
    #388
    Sziasztok. Ma reggel tettem fel a demot, és, ha el akarom indítani azt írja ki, hogy a BmLauncher hibát észlelt ezért leállt. Mit csináljak, hogy jó legyen?
  • DarkSector
    #387
    crysisnak nézd is meg a gépigényét....
  • HeadHunter86
    #386
    Feltettem ezt az iz3d cuccost, azt csökkentett módban szedem le :D
    Mert szétcseszte a gépet. Totál lassulás, furcsa viselkedés. Uninstall után most nincs baja. Lehet az volt a baja h benyomtam az OPENGL stereo-t?
    Különben kell hozzá valami spéci cucc?