25
  • JL666
    #25
    Ebből a cikkből sokkal többet is ki lehetett volna hozni. Pl., hogy a sok már nem használt profil sok felesleges tárhelyet foglal és emiatt egy csomó hdd-t kell gyártani, ami nagyban hozzájárul a globális felmelegedéshez!
  • Gerygrey
    #24
    Én meg nem értem a problémát, szerintem ez egy tökjó dolog.

    Milyen emlékeink vannak nekünk 100 évvel ezelőtt élt felmenőinkről? 1-2 megfakult, megsárgult fotó, meg amit szüleinktől és nagyszüleinktől hallunk. Szerintem izgalmas dolog lenne, ha annyi adat, nagyfelbontású kép és videó állna rendelkezésünkre a XIX. században élt elődeinkről és az ő mindennapjaikról, mint amennyi egy mai átlagos tizen-huszonéves fiatalról a különböző közösségi portálokon.
  • Ben C
    #23
    Ezután a cikk után egyenes út vezet az "Egyre több a halott ember - minden temető másképp áll a problémához" cikk.
  • Franky25
    #22
    Az információ hatalom...
  • webreferens
    #21
    Érdekes hozzáállásokat olvastam...
    Talán el kellene gondolkodniok azon, hogy e kis életünkben mennyit töltünk alvással inaktiv tevékenységgel. S röktön rájönénnek, hogy a maradék kis időt a földön miként kellene élni. Tölthetnek a föld alatt évezredeket, ne vegyük olyan könnyen és félválról a föld feletti időtöltést, azt a kevéske 25 évet.
    Üdvözlettel
    Somogyi György
  • globint
    #20
    Vannak, akik (sunyiból) elhunytak adataival lépnek fel a netre, ott ismerkednek, aztán ha baj van, (pl. terhes lesz a csaj) akkor nem ők voltak....
    odébb állnak. Persze ez a valő életben is elő szokott fordulni...
  • CSOCSO
    #19
    "Sok online profil takar elhunytat"

    ez mit jelent? mert nem birok rajonni.
    szvsz pont annyi ertelme van mintha egy online angol-magyat fordito dobta volna ki ezt a mondatot.

  • n3whous3
    #18
    Cikk: kit érdekel az ilyen, de komolyan. Nem mindegy?
  • [HUN]PAStheLoD
    #17
    pl. japánban, kínában és egyéb keleti kultúrákban a születést tekintik az élet legnehezebb pillanatának és a halált a legkönnyebbnek.
  • JMáté
    #16
    Tulajdonképpen Mexikóban halottak napján hatalmas bulit tartanak.
  • szombi
    #15
    jah, a kannibálok nem szomorkodnak.

    jó tudom hülye poén volt...
  • ziipp
    #14
    Jah, igazad van. Kíváncsi vagyok, vajon vannak-e olyan kultúrák, ahol nincs szomorkodás, gyászolás halál után.
  • ziipp
    #13
    Huh? Mire célzol? Meg honnan tudod, hogy a többség mit gondol?

    Egyébként elég bizar dolog ez.

    Szerintem az lenne a megoldás, hogy mindenki beállíthatja a profilján, hogy mi legyen az accountjával a halála után. (ROFL.)

    Szerintem a halál, gyászolás privát dolog. Kár a netre vinni. Persze mindenki azt csinál, amit akar.
  • [HUN]PAStheLoD
    #12
    Ha nem ilyen kifordult hozzáállással viseltetnénk az élet legtermészetesebb dolgához, akkor nem sírás-rívás lenne, mikor meglátjuk szegény pistike [alias puncivadász] profilját és idióta képeit, hanem - mondjuk - mosolyra görbülne a pici szánk, és örülnénk, hogy legalább megadatott a lehetőség, hogy ismerjük.
  • Exen
    #11
    Oh, istenem, látszik, hogy aki ide írt "okos" kommenteket, az még sosem gondolta ezt végig értelmesen. Én megértem ioinme-t. Talán az emlékprofil lenne a legjobb, bár nem tudom, ez az illető, vagy a család dolga lenne eldönteni, ebben egyetértek. Tényleg fura, hogy erre mind a mai napig nincs általános megoldás.
  • Csak77
    #10
    "Amúgy meg minden normálisabb oldalon a fiók 3-6 hónapos szünet után megszűnik,
    ha az illető nem lép addig be. Még figyelmeztető ímélt is lehet kapni..."

    Hála isten, hogy NEM az ilyen gondolkozású emberek vannak többségben!
  • FoodLFG
    #9
    Hát ez valami óriási probléma.
    Még jó, hogy nem használok ilyen oldalakat. :P
  • tproli
    #8
    Hozzáadom a Kedvencek temetőjéhez :)
  • Alfa Of NS
    #7
    "valahogy mégis bizarr érzés fog el mikor a sok ismerős közt megpillantom a listában"

    Szed le a listából és megszünik a probléma
  • szombi
    #6
    Na és akkor mi van???
    Sztem tök hülyeség ezzel foglalkozni.
    A régi iskolai tabló nagyon jó példa erre, azokkal mér nem foglalkoztak annak idején?????

    Amúgy meg minden normálisabb oldalon a fiók 3-6 hónapos szünet után megszűnik,
    ha az illető nem lép addig be. Még figyelmeztető ímélt is lehet kapni...

    Ha meghal egy ismerős, legalább küldhecc neki virtuális koszorút, hátha még elfér a spamek mellett...
  • Tetsuo
    #5
    de ez ki a fszt erdekel? a tulaj biztos nem reklamal..
    a rokonoknak meg miert baj, ha van 1 emlek itt-ott?
    Ennyi erovel, az iskolak falairol is leszedhetnek a regi tablokat.
    A spameket pedig nem latja senki..
  • ioinme
    #4
    Ja sajnos nekem is van ilyen ismerősöm, rendes gyerek volt, meg minden, de valahogy mégis bizarr érzés fog el mikor a sok ismerős közt megpillantom a listában. :S Olyankor nem tudom elmegy a kedvem mindentől.
  • who am I 7
    #3
    durva...
  • V43 1105
    #2
    Hát nem tudom.. elég sok elhunytnak a mai napig fenn van a profilja...
  • akyyy
    #1
    nah és az iwiwel és máj vippel mi a helyzeT?