18
  • halgatyó
    #18
    Több hatalmas nagy gond van az egész körül:
    -- McCain-nek sajna nincs sok esélye, hogy megválasszák,
    -- Bármit mond ő és most, úgyis a háttérben állók irányítanak,
    -- A legnagyobb baj: a JELENLEGI REAKTOROK nem alkalmasak az emberiség energiagondjainak HOSSZÚTÁVÚ megoldására, újabb tipusok (FBR) viszont valahogy nem akarnak kutatódni... vajon miért
  • halgatyó
    #17
    Ha mindennap lenne nálad néhány órás áramszünet, meg büntetések terhe mellett megmondanák hogy mikor porszívózhatsz (mint pl. Bulgáriában volt a "rendszerváltás" környékén), akkor alighanem vennéd a fáradságot végre, hogy egy kicsit utánaolvass a témának.
    Ha meg még a ruháidat is kézzel kellene kimosnod, akkor alighanem harczos szószólója lennél az atomenergiának
  • lapaleves
    #16
    linket kérek, árakkal, teljesítményekkel, nagy felbontású fotókkal és videókkal. köszi.
  • JTBM
    #15
    Az értelmesebb környezetvédők már támogatják az atomenergiát...

    Az anarchisták meg soha semmit nem támogatnak, a szélerőműveket v. a naperőműveket sem, nekik csak az számít, hogy bedrogozva verekedhessenek egyet a rendőrséggel. Legyen az zöldtüntetést, buzifelvonulás v. FIDESZ nagygyűlés...
  • Carbuncle
    #14
    Még akkor is van neki rossz híred, ha ebben az országban lakik, mégpedig ez: Paks.
  • Hirvaer
    #13
    Azért amerikában nem egészen úgy működnek a dolgok, mint itthon. Magyarban 10 km-t nem tudsz megtenni anélkül, hogy legalább egy faluba botlanál ahol rögtön belenéznek a szádba, míg amcsiban 2 város közt utazol 200 km-t. És azalatt a 200 kilóméter alatt nemigen találsz lakott területet.
    Lesz nekik bőven hely hova eldugni azt az 50 reaktort, nem szorulnak kertvégekre..
  • globint
    #12
    A szélenergia is csak úgy drága, ha "német" vagy "amcsi" szélgépet veszel. Nekem vannak kínai partnereim, akik 25%os áron kínálják a szélgépeiket, mint a nyugati "gyártók"...... Mellesleg több gépet is vettem már tőlük, kimondottan megbízhatóak és dizájnosak, és ha mégis valami gond volt, szó nélkül garanciáskodtak.
  • Gabest
    #11
    nekem kettő is!
  • gothmog
    #10
    na ja, ugyanakkor atomreaktor =/= atomerőmű, bár ez csak szőrszálhasogatás.
  • eax
    #9
    Exen: ugye nem Budapesten laksz? Csak mert ebben az esetben van szamodra egy rossz hirem... ;)
  • Exen
    #8
    Hát én tuti nem örülnék egy atomerőműnek a közelben, épp elég nyavalyám van így is, nehogy még világítsak is...
  • DjDano
    #7
    Egy dolog biztos, a legolcsóbban és leghatékonyabban atomenergiával lehet előállítani az elektromos áramot... Ellenben a szélenergia nagyon drága és hatékonyságban meg sem közelíti az atomot
  • aki kérdez
    #6
    McBush egyre jobban elássa magát...
  • Benedekco
    #5
    asszed a hulladékot biztonságosan elzárva tárolják? emléxel a tegnap elötti elektronikai hulladékokról szóló cikkre??? namost kb úgy küldi franciao is vissza afrikába a használhatatlan cókmókot... sztem ez is csak azért nincs lebuktatva mert qrva nagy a befolyás... nomeg ezt lehetett tudni, mert pár éve még a francia elnök kötött egyezményt az amerikaival és mindenféle atomenergiai trükköket kapott amerika jó kis pézér...
  • zola2000
    #4
    Nekem nem lenne bajom vele, ha errefele lenne, a mai atomerőművek biztonságosabbak, kibírnak elég komoly földrengéseket is, én nem tartanék tőle, de sajnos elég sokan igen...
  • Woland88
    #3
    Hát ja. De valszeg ezzel a kijelentésével beszopt@ az elnökválasztást. Nem csak a környezetvédők fognak harcolni ellene, hanem a környékbeli lakosok is. Akar a fene atomerőművet a kert végébe.
  • mrzed001
    #2
    Vannak usa-nak szép nagy sivatagai, beépíteni napelem táblákkal, és már meg is van a hőn áhított áram. Másik lehetőség ugyanitt víz bontásával H2-t előállítani, ami utána uzemanyagcellákban O2-vel egyesülve áramot termelne ...
  • Amcir
    #1
    elégé félreérthető címe van