159
Mindent az indián kultúráról!
  • NessieGraf
    #119
    Egy érdekes adalék az érzelmekről és a hitről:

    Tudományosan bizonyított tény már több, mint évtizede, hogy az érzelmek és az erős hit természetes módon különféle anyagok képződését váltják ki a szervezetben. A nyál és a verejték vegyi elemzésével mutatták ki.

    A gyűlölködő természetű emberek például mérget választanak ki, attól öregszenek, csúnyulnak hamar. Az egy gyűlöletroham alatt kiválasztott méreggel kb. 10 embert lehetne azonnal megölni. Az eredeti alany szerencséje: a szervezete kiválasztó szervei alkalmazkodnak a működési módhoz, próbálják kompenzálni. Ezért van ilyenkor erős izzadás és még sok más a jelenség bekövetkeztekor.
  • tigeroo
    #118

    Örülök hogy ilyen sok fórumozót érdekel a téma:)

    Aki gyógyszer nélkül gyógyult meg az képes volt magát egészségesen látni, hitt magában és megis gyógyult.
    De aki nem képes hinni önmagában azon semmilyen kemoterápia, elvonó, stb sem fog segíteni!
  • Balumann
    #117
    Én most kezdtem el olvasni egy olyat, hogy "Sport és jóga, ősi hindu testgyakorlatok és lélekzésszabályozás". Bár nincs köze az indiánokhoz, azért idéznék belőle pár sort, ami szerintem is igaz.

    "El kell ismernünk, hogy az évezredekkel öregebb keleti kultúra az emberi lélek rejtélyeinek, az erő és egészség természetes úton való megszerzésének, fenntartásának terén olyan ismeretekkel rendelkezik, amelyeket ma még csak tapogatózva kerülget a nyugati természettudomány. [...]
    Nyugaton talán egyetlen ember sincs, aki - hála a civilizáció áldásainak - természetes életet élne. [...]
    Alig van nyugati ember, akinek csak halvány sejtelme is volna arról a végzetszerü kölcsönhatásról, amely a test és lélek, az indulatok, kedélyhullámzások s a testi egészség között fennáll. A harag, irigység, féltékenység, hosszú bánat, aggodalom, de még a hirtelen ránk szakadó öröm is, megmérgezi, lassanként lerombolja a legerősebb szervezetet is. Ezzel szemben a keleti bennszülöttek között alig lehet találni olyan embert, aki a szó európai értelmében ideges volna. [...]"

    A hitnek szerintem nincsen közvetlenül ereje. Ha abban hiszel, hogy Isten meggyógyít ugyan az az eredmény lesz, mintha elhatározod, kitűzöd célnak hogy meggyógyulsz, mert szeretnek, várnak rád.

    Most is elkaptam egy betegséget, amiben másfél hétig volt beteg egyik ismerősöm. 2 napig sem tartott nálam a betegség. :) Ebben az évben 1x voltam év közben 3-4 napig beteg, pedig idén érettségiztem, úgyhogy lett volna miért lebetegednem :D (jó mondjuk az is segít biztos, hogy biciklivel járok suliba).
  • NessieGraf
    #116
    Te nagyon helyesen cselekedtél a betegségekkel kapcsolatban. De a hit energiaforrásként is funkcionál. Sokszor fontos, hogy valahonnan segítséget kapj a bajok leküzdésében. Számodra az ima hozza el a segítséget, aki sámánhoz fordul annak hasonló segítsége lesz, csak nem saját ereje által.
  • Vlala #115
    Pontosan. Ha beveszel egy tablettát, amelyre ráírták, hogy "az új XYZ-hatóanyagot tatralmazza, amely közveztlenül a fájdalom helyén fejti ki átütő hatását, és tíz perc alatt rendet rak", valószínűleg tényleg elmúlik a fejfájásod.
    De ne hidd, hogy csak a tablettától... a mai ember egyszerűen a tudományban hisz. Régen ezt a szerepet Jézus, vagy a Sámán, vagy a táltos, vagy nevezzük aminek akarjuk, a Gyógyító töltötte be.
  • Vlala #114
    Erről van szó, itt állítólag csak attól gyógyulhatsz, amit drágán megveszel. Az, hogy a fejfájás legjobb ellenszere egy kiadós alvás, a fogfájásra pedig a sóoldat, el kell felejteni, mert abból nincsen haszon...
  • Pistike 007
    #113
    Most itt hit arról szól, hogy mennyire hiszel a pl sámán és a saját energiáid létezésében, erejében.
    Jézusnál is így volt szerintem...
    De nem azt mondom persze hogy nem kellenek a nagy energiájú tagok:)
  • Montanosz
    #112
    a hit fontos, mar Jezus idejeben is csak azok gyogyultak meg akik hittek. persze a csaladtagjaim hihetnek helyettem))..en tobb betegsegnek megalljt parancsoltam ima&bojt altal, igy sajat boromon tapasztaltam a hit erejet
  • NessieGraf
    #111
    Egy spéci adalék: hitmentes, valós, növényi alapú, magyar feltalálású gyógyhatású készítményre mondta az itteni illetékes: a gyógyszergyártásnak nem érdeke, hogy ilyen legyen a piacon. Japánban hatékonyan alkalmazzák bélrák ellen. (Forrás: Márkus Csaba - Rákközelben c. riportkönyve)

    A sámánok gyógyítási módszere egyébként messze több, mint hit. Nehéz lenne elmagyarázni érthetően. Ki kell próbálni.
  • Pistike 007
    #110
  • Vlala #109
    Az indiánok tudták, amit mi megpróbálunk eltussolni (különben ki venne gyógyszert?): a legjobb orvosság az emberi hit.
  • Noodlee
    #108
    2 kis érdekesség:

    A skalpolást nem az indiánok találták ki, hanem a hódító spanyolok skalpolták meg őket a fekete hajukért, ők csak átvették tőlük.

    Egy metal banda (Testament) énekese, aki indián származású kapott valami agydaganatot, amit egyik orvos sem tudott meggyógyítani, pedig volt rá pénze bőven. Majd visszament a törzséhez, és a sámánjuk simán kikezelte, mindenféle speckó műtét, és gyógyszerek nélkül :)
  • Frosty01
    #107
    jóhogy, mivel ez egy gyenge íj :P
  • Montanosz
    #106
    ja bocs,felreertheto voltam, en mondom okkultizmusnak,es nekem "bajom" is van vele. nem az eszkozzel, hanem a mukodesevel.
  • NessieGraf
    #105
    Tévedsz. Nem biztos, hogy az ember csak az agyával gondolkodik. Ugyanúgy, ahogy van mondásban: Jól csak a szívével lét az ember.

    Valamikor találkoztam olyannal is, aki kifejezetten "reinkarnációs utazásokkal" foglalkozott. Ő mondta el egy beszélgetésben: nem tudja, de más se, hogy ilyenkor előző életbe, vagy más dimenzióba lát az ember.

    A kívülről jött álom nem csak az indiánok hitében él. Ugyanúgy, ahogy a megszállja a szellemhez katolikus párhuzam: megszállta a szentlélek.
  • Metalmilitiakid
    #104
    egy szóval nem mondtam hogy okkultizmus, semmi bajom nincs vele nekem is tetszik csak mégsem úgy működik mint ahogy egyesek hiszik
  • Pistike 007
    #103
    egyértelmű hogy az utóbbi...:)
    hiszen abból fejlődött ki a mai technika, ergó sokkal "felhasználóbarátabb":)
  • Fbn Lx
    #102
    attól még hiába vagy büszke a szolgáltatott technológiára, lehet, hogy a spiritualitásról olyan dolgokat tudnak, amit te soha nem fogsz megérteni.
    és akkor most lehetne vitatkozni, hogy melyik ér többet.
  • Pistike 007
    #101
    Mára az indiánok nagyrésze tisztában van a fejlettebb civilizációval, nem?
  • Vlala #100
    Igen, ez a lényeg. Nincs "Egy Igazság".
    Amit mi csodának nevezünk, azt ők tartják természetesnek, viszont ők csodálattal nézik, hogy nem kötünk lovat a Trabant elé. :)
  • Noodlee
    #99
    /fav
    Ha lesz időm, akkor végigolvasom ezt a közel 100 kommentet.
  • tigeroo
    #98
    aki hisz benne annak ez a lényeg.

    csodák is vannak csak megkell látni őket...
  • Montanosz
    #97
    a jovot biztos megaldmodhatjuk, en leirtam nehany almom, es kesobb az megtortent, munkahely, katonasag, effele
  • Vlala #96
    Ők úgy hitték, hogy az álmokkal a szellemek akarnak üzenni nekik valamit. Mi pedig "tudjuk", hogy az álmokat az agyunk generálja... nc.
  • Montanosz
    #95
    keresztény szemszögből okkultizmus, de létező dolog,...minthogy hiszek a sátán létezésében, abban hogy szellemi lények megszálhatnak embereket, vagy mint hogy hiszek az Istenemben, aki Szellem.
  • Pistike 007
    #94
    ja sztem is csak gondoltam nem hozom fel a témát:))
  • Metalmilitiakid
    #93
    hát ha indián szemszögből nézzük akkor kívülről érkezik mert ők úgy hitték , de amúgy az álomháló is csak placebó(remélem tudjátok mi az :D) de am tetszik
  • Balumann
    #92
  • Vlala #91
    Kívülről is érkezik.
  • Balumann
    #90
    Mintha kívülről érkezne az álom :D
  • Pistike 007
    #89
    ezért diplomatikus lehetőség az álomháló:P
  • Kicsikiraly
    #88
    az álomcsapda elnevezés azért nem jó, mert elvileg csak kiszűri az álmokat, nem ejti a rosszakat csapdába :) de ezen inkább ne vitatkozzunk, mindenki úgy ismeri ahogy ismer.
  • Pistike 007
    #87
    Nekem az indián cimbi mindig álomhálónak hívja
  • Willi Betz
    #86
    Akkor veszek valamikor,bár én szoktam emlékezni rájuk,de attól még jópofa azokkal a tollakkal.:)
  • NessieGraf
    #85
    Igen. Budapesten a Darshan udvarban van egy MAKARA nevű bolt, ott rendszeresen kapni. Érdekesnek tartom, hogy erősen elterjedt tárgy a nepáli, tibeti világban is.
  • Gnome
    #84
    álomcsapdának hívják sztem normálisan..legalábbis én ígytudom
  • Kicsikiraly
    #83
    nekem eddig bevált, én sohasem szoktam emlékezni az álmaimra, amióta megvan, mindíg emlékszem rájuk, és csupa jó :)
  • NessieGraf
    #82
    Volt esélye Ülő Bika csapatainak. Terepismeret és sok más előny. A vietnami háborúban elég sok elemét lehet látni az ilyen előnyöknek. Amikor a felszereltség elég kevés. Sajnos a történelmi leírások olyan ellentmondásosak, sok olyan dolog van ma is, ami az évszázadok homályába veszik a titkosítások miatt, hogy nem mernék elemzésre vállalkozni.

    Azok az irodalmak, amikbe életem során a témába beleolvastam, említik, hogy ebben a harcban is szerepet játszott az, ami sok más helyen: némely csapattagok az ellenféllel osztották meg kételyeiket a háború kimenetét illetően.
  • Molnibalage
    #81
    Jaj, azért vannak itt elvakult szterotíp beszólások.

    "Tatanka Yotanka, ahogy a jólnevelt amarikaiak írják. Ülő Bika. Talán mondhatom a világ legjelentősebb szabadságharcos vezére a mai napig. Nagyon sok ellenséges törzset volt képes egyesíteni a háborúhoz. Győzhettek volna, nem sokon múlt."

    Valóban nagy ember volt, de katonailag semmi esélye nem volt a fehér telepesek és katonák csordái vagy szerbezett seregei ellen. Helyi sikereket érhetett el, de a számbeli és technikai túlerő előtt utóbb eldöntötte a dolgot.


    "A navaho nyelv volt az amerikaiak egyik legjelentősebb eszköze a II. világháborúban - titkosírás és rádióadások titkosítása helyett. Akkor még nem találták fel a nyelvek matematikai modelljét."

    Valóban használták, de összesen pár száz ilyen kódbeszélő volt és elég sokan elestek. Ez nevetségesen kevés volt átfogó alkalmazáshoz. Érdekes epizód a háborúban, de nem ezen múlt. A fontosabb az volt, hogy a japán legfelső haditengerészeti kódot egész jó arányban törték és a német 4 tárcsás Enigmát.


    "A legcsodálatosabb nép! Semmi irigység, összetartás, szeretet!"

    Azért voltak kemény háborúk köztük is. Dél-Amerikában egész népek és törzsek irtogatták ki egyámst a fehérek előtt is. Eh...
  • tigeroo
    #80
    sprektrumon 1:40-kor indiántánc műsor