171
  • Fregat
    #11
    Hat ez biza egy nagyon erdekes dolog amit meg Deniken is kuatott aki az ufokkal hozta kapcsolatba ugy mint az egyiptomi festmenyeken talalt repulogep abrak hiszen azok sem illenek oda http://arvisura.van.hu/kepek/ufopai31.jpg.

    sokminden van amirol fogalmunk sincs es megis leteznek.
  • Running
    #10
    Szerintem az úfók csinálták.
  • Gnome
    #9
    sztem elég durván félreértelmezed.
  • Epikurosz
    #8
    Magyarán:
    az ókori ember egy bunkó paraszt volt, bezzeg mi, kelták (ki mondta, hogy kivesztek a kelták?) 2008-ban az SG-n megmondjuk a tutit.
  • Epikurosz
    #7
    Ez neked válasz?
    Semmit nem értettél meg az egészből.
  • jeti00
    #6
    az űrhajók meghajtásához
    de am tényleg nem egy hatalmas szenzáció, bár érdekesnek érdeke :) mondjuk amennyi megmaradt belőle sztem egy falióra is lehetett xD
  • Kelta
    #5
    szia
    csak pár válasz, hogy értsd mért rendkivüli a dolog..

    nem ismerték a fogaskereket,ilyen pereciz formában, nem emlitik a cikkben, de a fogaskerekek fogai pontosan 60fokosak, ezt kézimunkával lehetetlen elöállitani, tehát gépi elkészitésü. nyilván sorozatgyártásu, akkoriban volt belöle több, ami azt vetiti ki, hogy sokkal fejlettebb volt az akkori tehnikai tudás,de akkor 1000 évig hova tünt ez a tudás? és hol van ennek a tudásnak a felfutási ideje? és ha tudtak ilyen preciz szerkezetet késziteni, mért nem csináltak nagyobbat többet, mást? és máshol mért nem bukkan fel ez a a tchnika?

    ez a szerkezet évezreddel megelözi a korát, és abszolut nem illik oda, mégis létezik, vajon hány ilyen dolog , tárgy lehet még? nagyon nem kutatják, és a cikkben se esik egy szó sem arrol, vajon mért egyedi a lelet?
    ez kb olyan mintha az 1848-as szab.harc leletei közt egy Uzi-t találnának..
  • brueni
    #4
    pl. fém tárgyak (kis szobrocskák) galvanizálásához, kis fesz, kis áram, hosszabb idő.
  • pilóta
    #3
    Hogyhogy mihez kellett a 1,5Volt? Hát mert tuningolták procikat, és csak 1,5V-on vitték a 4 GHz-et :D
  • Turdus
    #2
    Nem értem, miért szenzáció. Figyelemreméltó, szó se róla, de:
    1) tudjuk, hogy az ókori görögök ismerték a fogaskereket
    2) tudjuk, hogy ismerték a Föld átmérőjét
    3) tudjuk, hogy ismerték a Hold keringési idejét
    4) tudjuk, hogy ismerték a Nap keringési idejét
    5) tudjuk, hogy jók voltam matematikából és az arányokból
    6) tudjuk, hogy jók voltak mechanikus szerkezetek építésében.

    Ezek után miért meglepő, hogy a keringési idők arányaival megegyező arányú, fogaskerekekkel működő szerkezetet csináltak?!? (Különösen, mivel Ciceró leírta, hogy volt ilyen gép).

    Engem speciel sokkal jobban meglepett, mikor sumér galván elemet találtak. Mihez kellett az ókorban, több mint 5000 éve 1,5 Volt feszültség?!?
    kép
  • Ps1ch0
    #1
    erdekes, de nem lehet hogy 6ev mulva meg majd rajonnek hogy az nem si az olimpiat mutatja hanem mittom en mut?