171
  • Hober Mallow
    #171
    Nézd lehet nekik ez halálos sértés volt:P
    Lehet hogy a 2/A-ban lakó Marika néni éjféli zseblámpa csattogtatása is halálos üzenet az Úfoknak,kitudja lehet el is indultak hogy le igázzák Marika nénit és a társasház összes lakóját:P
  • Epikurosz
    #170
    Kedvenc filmjelenetem:

    "Függetlenség napja", amerikai sci-fi: Ufóhívők táblákkal tüntetnek egy toronyház tetején ("Hajrá ufók!", "Szép volt, Feri!"), és erre jön egy valódi ufó és lehalálsugarazza őket. :-)
  • Hober Mallow
    #169
    Ment a pm:)
  • Hober Mallow
    #168
    Nekem erről a cikkről az jut eszembe,ami a galagxis utikalaut stopposoknak című filmben volt...Hamarabb találták fel egy bolygón a dezodort mint a kereket:D
    Úgy vélem sok mindenben nem változtatta meg az életüket ez a szerkezet.
    Bár lehet nincs igazam
  • dez
    #167
    Rohadtul nem "néhány ember", hanem minden ember más. Más a lelkülete, mások a képességei, stb. Észre kellene már venni, hogy az egész dolog - ebben a formájában - csak egy ámítás volt, az roppant erőszakos és léleknyomorító elnyomás egy módja. És nem éppen saját magukat nyomták el.

    De tényleg vissza a görögökhöz, csak ez egy éktelenkedő elvarratlan szál volt.
  • dez
    #166
    Na, azért ne keverj mindent ide. Arról az alapvetően Marxista-Leninista alapú kommunizmusról volt szó, amit a fél világ kötelező világszemléletének akartak megtenni. A keresztény kommunizmus, vagy az anarcho-kommunizmus eléggé más történetek.

    Nos kezdjük ott, hogy a fent említett kommunizmus egyik alappillérét képező dialektikus materializmus szerint olyan nincs is, hogy lélek, így nem is kerülhet sehova. Egyébként megfoghatatlan isten(ek) híján tényleg Sztálin, és más hasonló vezetők kerültek abba a "pozícióba", bennük kellett többek között hinni...
  • Tetsuo
    #165
    Szal vissza a gorogokhoz.. :)
    Az honnan is jott h ez a rozsdakupac tartalmazza a Pluto adatait? Vmi kacsa a blikkbol gondolom..
  • Tetsuo
    #164
    Ugyanis a legnagyobb befolyasu egyhaz elegge rugalmas h finoman fejezzem ki magam.
    Lasd a sok papai bocsanatkerest, annak ellenere, h mar ez a mozzanat ellenkezik az alapelvekkel, a katekezissel.
  • Tetsuo
    #163
    LOL de akkor nem a zUFOktol panikoltak, hanem a robbantosoktol, amibol most is van eleg. Par eve osszedolt 2 torony meg londoni metro stb, megse tort ki foldreszolo panik. A kormanyokon sok mulik, hiszen akkor is ok jatszottak a nepekkel.
    Amugy meg a filmben az egyhazakat a kontaktprojektben teologiai oldalrol a foszereplo srac kepviselte es nem volt nagyon felhaborodva..
  • Tetsuo
    #162
    Hihetetlen vagy am! Soroltam azokat a jelentos embercsoportokat ill tenyezoket amik cafoljak a 95%-ot, ennyi. Nem csak vallasokat soroltam fel, hiszen emlitettem a kommuizmust is, bar vkinek telleg az a "vallasa", de ez teljesen mind1.
    A lenyeg h qrvara nem 95% es raadasul nem panikolos fanatikusok.
    Ezt akartam volt sugallni, ezen mit nem ertesz? A kerdes koltoi, ne valaszolj.
  • Tetsuo
    #161
    Nna ez utobbit en is vallom, az UFO-hit akar egy vallas, amig nincs bizonyitek.. es eddig meg semmi.
  • offspring
    #160
    Roger that, back to the g(r)eeks :)
  • Hober Mallow
    #159
    Oké,elkanyarodtunk a görögöktől,szóval én abbahagyom a vitatkozást:D.Nem az emberek természete miatt kivitelezhetetlen álom az egyenlőség..Csak néhány embernek másmilyen a természete...ez épp elég hogy ők tönkretegyék ezt az álmot...
    Kínában kommunizmus van ,a vallás mégis a kínai buddhizmus:)Két vallásban egyszerre nem lehet hinni..Úgy ahogy egyszerre nem lehet senki római katolikus és református egyszerre,ez az utolsó szavam>téma görögök
  • offspring
    #158
    "Ti aztán nagy tudorok vagytok:)A kommunizmusnak sok ideologiája van:)"

    És annak utána néztél már, hogy a kereszténységnek mennyi van? Gyanítom, hogy nem.

    http://hu.wikipedia.org/wiki/Kereszt%C3%A9nys%C3%A9g

    elég, ha a tartalomjegyzéket végignézegeted ^^

    Egyébként mit számít, mennyi ideológiája van? Nem attól lesz valami vallás, hogy csak egyféleképpen hisznek benne. A kommunizmus célja - legyen akárhány ága - az egyenlőség megvalósítása a földön, ami, bár lehetetlen feladat az emberi természet miatt, mégis sokan hittek/hisznek benne.
  • Hober Mallow
    #157
    Pont nem:( nagyon sok mindenben különböznek:(:)Főleg Érdekek terén:(:)
    De hát mind1 Kommunista,Fasiszta,Liberalizmus...Mind csak egy vallás...
  • Hober Mallow
    #156
    Azért a kommunizmus am hogy jön a görögökhöz?:D
  • Epikurosz
    #155
    egykutya
  • Hober Mallow
    #154
    Ti aztán nagy tudorok vagytok:)A kommunizmusnak sok ideologiája van:)
    Anarcho-kommunizmus
    Anarcho-szindikalizmus
    Dzsucse
    Eurokommunizmus
    Keresztény kommunizmus
    Leninizmus
    Luxemburgizmus
    Maoizmus
    Marxizmus
    Marxizmus–leninizmus
    Reformkommunizmus
    Sztálinizmus
    Tanácskommunizmus
    Trockizmus
    (Nézzetek már utána a dolgoknak....A KOMMUNIZMUS NEM VALLÁS,ennyi erővel a Liberalizmus is egy vallás,megyek fel is veszem....Hmm ha ezt Sztálin Istenünk látná forogna a a a nem tudom hol,végülis majd ti tudjátok hogy ha valaki meghal a kommunizmus nevű vallásban akkor hova kerül?Fel az égre ,egy vörös csillag lesz belőle?
  • offspring
    #153
    "Ahányféle kommunista annyiféle kommunizmus"

    És ahányféle buddhista, annyiféle buddhizmus, ahányféle keresztény, annyiféle kereszténység.... ennyit erről. :)

    Szvsz a kommunizmus simán felfogható vallásnak is, ez a mondatod legalábbis nem zárja ki, sőt.
  • dez
    #152
    Hát ja, érettebb dolog lett volna simán rád hagyni a hülyeséget.

    Dialektikus materializmus mond valamit?
  • Hober Mallow
    #151
    Én nem is kérdőjelezem meg megfigyelésed pontosságát,de ha én óvodás akkor te is:)
    És ha mind2-en óvodások akkor én nagycsoportos>te meg kiscsoportos:)

    "Végülis felfogható egyfajta vallásnak, megvannak hozzá a "kötelező" világképbeli elvárások, stb. "Ezen röhögnöm kell:)Ahányféle kommunista annyiféle kommunizmus,legalább ha már mást nem akkor a wiki-n nézelődj kicsit...
  • Hober Mallow
    #150
    Honnan tudod hogy nem világméretű pánikot okozott?:P Csak eggy gép volt,amit felis robbantottak,nemtudták hogy van másik...Szóval szépen felrobbant és az emberek megnyugodtak:)
  • Hober Mallow
    #149
    Ismered azt a mondást hogy néma gyereknek anyja se érti a szavát?:D
    "de 1re tobb ateista lesz es egyre tobb gnosztikus, aki leszarja ezt a kerdest, (nameg azert vannak kommunistak is)."
    Olvasd már át még 5×,Ez kb annyi mint megy a nyuszika az erdőbe és egyszer csak fotel....Szövegértési tendenciák javulásához elengedhetetlen maga a szöveg érthető formába való leírása:)
  • dez
    #148
    Végülis felfogható egyfajta vallásnak, megvannak hozzá a "kötelező" világképbeli elvárások, stb.
  • dez
    #147
    Én odafigyelek, te nem... Ezek után nem magadnak kellene ezt mondanod?

    ps. nagyon lejáratod ám magad ezzel az óvodás visszaválaszolgatással, nem zavar? Persze ha ezt magadtól nem fogod fel, akkor tényleg óvodás vagy, és nincs mit hozzátenni.
  • dez
    #146
    Én leírtam (úgy 3x), hogy te mit nem veszel figyelembe, nem csak kijelentettem.
    Leírnád, én mit nem veszek figyelembe abból, amit írtál?
    Hogy nem fogadtam el ténynek, hanem ellentmondtam (amit te nem fogtál fel)?
  • lokko
    #145
    jeee ... ide érdemes volt visszatérni, mert az emberállatkert igencsak széles spektruma mozgatta meg itt az agyát :D
    Epikurosz, kvp minden tisztelem a tietek

    dez-zel én sem tudom mi van

    az UFO-hívők gondolkodási mintái meg továbbra is olyanok, mint a vallási fanatikusoké, akik lekicsinylik az emberiséget, és természetfölötti hatalomnak feltételezik azt, amit ők maguktól képtelenek lennének kivitelezni, ami nagyon éncentrikus világképre utal, mert önmagukból indítják ki a feltételezések hadát, és ebből nem jön ki az amit lát a világban, tehát magánál nagyobb hatalmat kell feltételeznie ... csak azt képtelen elfogadni hogy az emberi társadalmak jóval bonyolultabbak és komplikáltabbak, mint a résztvevőik összessége külön-külön ... ha egy UFO hívő ezt érzi is, képtelen elfogadni, mert valami sokkal kézzelfoghatóbb de mégis aggyal alig felfogható dolog veszi körül és irányítja hétköznapi létét ... ehhez képest egyszerűbb feltételezni az embertől független felsőbb hatalmat ...
    én speciel úgy gondolom hogy mi magunk emberek együtt sokkal érdekesebb és nagyobb csodák vagyunk, mint bármely isten és idegen lény amit eddig kitaláltunk ...
  • Tetsuo
    #144
    Es vilagmeretu panikot okozott? Mint irtam kisebb csoportok beprobalkoznak valoszinuleg, de a tobbseg elhiszi amit lat..
  • Tetsuo
    #143
    Te azt vetted le, h a kommunizmus vallas? Nem azt irtam, h vallas hanem azt h erositi a vallastalanok halmazat. Szovegertemezes.. 1es :P
  • Hober Mallow
    #142
    Ó majd elfelejtettem ,ha nem csal az emlékezetem akkor abban a filmben volt egy csúnya nagy bumm is,ami nem egy ember életét követelte?:)
    Szóval ha még a filmben is az szerepelt hogy vallási fanatikusok robbantottak,akkor nem tudom te mire hivatkozol?:)Ne légy rest utána nézni a dolgoknak:)
  • Hober Mallow
    #141
    Ó Kommunizmus egy vallás lenne?Ebben az esetben hol is tudnám felvenni itt Magyarországon?:) Jó lenne ha nem kevernéd a dolgokat;)
  • Hober Mallow
    #140
    Pontosan,éppen ezért szóltam hogy figyelj néha rá:)
  • Hober Mallow
    #139
    Te sem veszel figyelembe jó néhányat:)
  • offspring
    #138
    Sajnos :) de ebbe ne menjünk bele.
  • Epikurosz
    #137
    Mér, a keresztény egyházakhoz van vmi közöd?
  • offspring
    #136
    Olyan egyházzal hogy lenne problémám, amihez semmi közöm? :)))
  • Epikurosz
    #135
    Akkor jól sejtettem, hogy a rabbinikus egyházzal neked semmi bajod...Cccc...

    Instixx írta: "Létezik egy hatalmi rend, mely felügyeli, kézben tartja és befolyásolja az emberek tudatát?"
    Persze, hogy létezik. A fuggerek pénzvilága.
  • offspring
    #134
    "Nem az egyházzal van neked gondod, gyanítom én, hanem a lelkiismereteddel. Mi nyomja ennyire?"

    Ez tetszett. :)

    Az egyházzal (és itt jól gondoltad, a keresztény egyházat értem) az egyetlen problémám az, hogy az egész nem az, aminek lennie kéne. Sokkal inkább szól az emberek pénzéről, mint a hitéről. S ha megfigyeled, néha szinte ugyanaz az óvodás szintű pártoskodás folyik a katolikus papok és a református lelkészek között, mint a politikai képviselőknél... kész röhej. :)
    Tetsuo utalt az ingerküszöbre, ami szerintem a vallásnál is ugyanígy jelen van, csak az illetékesek ezt nem tudják megfelelően kezelni (persze, biztos vannak kivételek).
  • Instixx
    #133
    Létezik egy hatalmi rend mely képes arra, hogy megváltoztassa a világtörténelmet? Létezik egy hatalmi rend, mely felügyeli, kézben tartja és befolyásolja az emberek tudatát? Nagyon aktuális és veszélyes kérdéseket feszegettek!

    Mellesleg nemrég beszélgettem valakivel, aki kisfiús merészséggel állította: „a mai technikai szinten levő civilizációk léteztek már a föld hosszú múltja alatt.” (Ezért is időzöm itt egy kicsit a fórumon.) Érvek hosszú sora van az aranymérleg „badarság” oldali tálkájában. Feltételezhető, hogy volt már –a kispolgár számára túlfejlettnek tartható- technikai fejlettségük, de annyi bizonyos, hogy az alapfokú űrtechnikáig nem jutottak el, tehát semmiképpen nem azonos a mi XX. század végi fejlettségünkkel.

    Akkor csodálkoznék, ha lenne egy olyan tárcsa is a gépezetben, amelyről olyan csillagászati adatok, összefüggések lennének leolvashatóak, amiket a mai tudomány még nem ismert, vagy a XX. században fedeztek volna fel. Egyébként érdekes felfedezés, de sajnos azt is igen kiválóan jelzi, hogy olyan technikákat használtak a kutatásnál, ami igencsak gyerekcipőben jár és igen szomorú, hogy ilyen alacsony szinten vagyunk még. Lehet, hogy túl sokat akarok? Éjjen hogy van áram, meg nagy, bumm! De nem hiszem, hogy lesz itt nagy bumm! Tényleg túl sok a fikció a mai elmékben és könnyen fantáziálgatnak a kreativitásra ösztönzött (pl. *.manager szakon végzett) lángelmék, de polgártársaim.. ez egy régészeti lelet, mely alátámaszt sok már eddig is erősen sejtett dolgot őseink múltjából. Nincs itt semmit különös. A nap lemegy, a hold felkel. Ami különös az az emberi társadalmakban és közt zajlik, épp most is! Psssszt! Figyelitek?
  • dez
    #132
    Vannak tények, de úgy tűnik, számodra nem számítanak.