44
minden ami ehhez kapcsolódik
  • Mihail
    #44
    Sziasztok! Szója- és gabonatej készítő gép eladó kedvező áron! Kíváló azoknak akik nem fogyaszthatnak tejet és vagy tejtermékeket!
    Érd: [email protected]
  • Tikal #43
    hu apám, ja bocs, most megfogtál....nem az orvosira járok....
  • Ron Ragm
    #42
    és teljesen érthető, mutass bármi mást az emberen kívül ami csecsemőkora után tejet vesz magához.
  • Sadist
    #41
    A gyomorban nincsenek semmiféle bolyhok. A gyomorban híg trugyi lesz a kajából, ami megy a vékonybelekbe, és ott szívódik fel a bélbolyhokon keresztül.
  • Magnumrolcsi
    #40
    helyes :DD
  • theone91
    #39
    Ilyen lendülettel a topicok 80%-a már nem lenne.
  • Tikal #38
    te is az vagy :)
    mindenki az....
  • Tikal #37
    nem átmeneti, nem gyogyulsz ki belole, és szerintem figyelj rá jobban, mert az egész gyomrodat tonkre vághatja, elpusztitja azokat a bolyhokat amik a gyomrodban az ételt szivják fel...
  • Tikal #36
    ami tejből van abban van laktóz, de a laktozérzékenységnek is vannak fokozatai, lehet tesod érzékeny a tejre, de sajot pl ehet, ha nem is sokat, és mindennap... a kemény sajtokat pl szerintem nyugodtan, abban nagyon kevés a laktoz, érlelés folyamán átalakul, de pl a tejföl, joghurt már erősebb lehet, szerontem tapasztalja ki, bár nem tudom mik a tunetei, és milyn hamar jonnek elő nála... a korházakban vannak dokik akik ezzel foglalkoznak, ők segithetnek osszeállitani egy listát, vde szerintem google is segithet...
  • John Cena
    #35
    Pepsi Twist felhasználói adatlapja

    Város: Szeged
    pacalpörkőtt + krumplis tarhonya kolbássza + hukra kóbász
    és ettől ő most kemény:P

    (amúgy én is ilyeneket eszek) és nincs ilyen Laktózérzékenységem vagy mi de ha lenne meg próbálnék magasból szarni rá de ha már durva ahelyzet max akkor orvos:)
  • Narxis
    #34
    looooooooooooool
  • V43 1105
    #33
    Osztálytársamnak van ilyen, megeszik egy doboz joghurtot telefingja meg fossa a lakást veszélyes dologám !
  • Pepsi Twist
    #32
    nem lesz gyerekem nem szaporítom a hülye fajtámat...
  • R0zs0máK
    #31
    Direkt csinálja hagyjátok már :DD
  • LeonSilver
    #30
    Én arra lennék csak kíváncsi, hogy ha majd a gyereked lesz laktózérzékeny , lisztérzékeny vagy valami hasonló betegség boldog tulajdonosa akkor is ilyen jól fogsz röhögni?
  • Neoncsoves
    #29
    hátte kurvajó vagy. remélem hamarosan te is elkapsz vmi ehhez hasonló betegséget
  • Pepsi Twist
    #28
    tehát afrikai korcsok vagytok? :D
  • Fbn Lx
    #27
    én szinte mindent csípősen esze. csiliszósz, torma, paprika, bármi jöhet, ami otthon van.
    minden nehéz, zsíros és tipikusan "magyaros", fűszeres kaját imádok.
    hidd már el, hogy nem a te életmódod fasza.
  • Fbn Lx
    #26
    olvass már utána a laktózérzékenységnek bazz mielőtt asszed keményen kiosztottál mindenkit...
    ez ROHADTUL nem múlik a táplálkozáson. genetika az egész.
    láttam már nálad nagyobb darab afrikai négert, aki szintén nem tudja lebontani a laktózt. hogy miét? mert ők GENETIKAILAG nem képesek rá.
    te meg full európai vagy, b+.
    és ne dobálózz a 2-3 ezer éveddel, mert akkoris ugyanúgy csak az európaiak voltak képesek rá - röhely, hogy azt hiszed beosztasz mindenkit mekkora legény vagy, közben meg szart sem tudsz az egészről.
  • Pepsi Twist
    #25
    jah és mindent csípősen kell enni :D
  • Narxis
    #24
  • Pepsi Twist
    #23
    mennyi nyenge ember van... igazi férfias kajákat eszek... pacalpörkőtt + krumplis tarhonya kolbássza + hukra kóbász és nem vagyok ilyen gyenge nyámnyila cingár béna szar noob ember és nem vagyok allergiás semmi ilyen szarra... lemerném fogadni hogy 2-3e évvel ezelőtt ilyen gondok nem voltak...
  • R0zs0máK
    #22
    Végülis a négereknek meg fejlettebb a gerincoszlopuk, szóval minden lehetséges :))
  • Narxis
    #21
    Hagyjál már, ez komoly?
  • Fbn Lx
    #20
    amúgy nemtom tudtátok-e, de az, hogy tudtok tejet inni, egy genetikai mutáció eredménye, ami az európaiakat, és az észak-amerikaiakat érinti =)
    az ázsiaiak, az afrikaiak és a dél-amerikaiak mind laktózérzékenyek, mert szoptatás időszaka után eltűnik a laktázenzim a szervezetből -> 6 éves kor után nem természetes táplálék a tej.
  • Fbn Lx
    #19
    de az is lehet nálam, hogy átmeneti dolog, azt mondták, nemtom.
  • Fbn Lx
    #18
    amúgy mik a laktózérzékenység tünetei? :D

    mert ilyen hidrogénkifújáson megállapították, hogy laktózérzékeny vagyok meg vékonybélgyulladásom van, de egybkétn soha nem vettem észre. szal nem szoktam fosni vagy ilyenek, max hallom hogy kavarog a hasam egy pohár tej után.
  • rumkola
    #17
    te rothadt nagy tuskó vagy kisgyerek, anyád helyében nagyon elfenekelnélek...

    olyan magyar szó, hogy BOCSI pedig nem létezik
    a nem kéne az külön szó
    marcikavip
  • tommyg
    #16
    superman az
  • Palinko
    #15
    "már bocsi, de nemkéne mindennek topikot nyitni"

    a moderátorok dolga eldönteni hogy melyik topicnak van helye itt melyiknek nincs.
  • plu604
    #14
    kívánom hogy kelljen a közeljövőben valami hasonló topicot nyitnod te érzéketlen x&!%$ß#...
    ha nem tudsz semmi értelmeset írni akkor inkább ne írj pls.
  • Marci0115
    #13
    már bocsi, de nemkéne mindennek topikot nyitni
    mellesleg a google a barátod
  • ForzaInter
    #12
    mert egy szerencsétlen.
  • Phat Smoker
    #11
    vannak laktózmentes cuccok, de horror árakon :/
  • deep
    #10
    Én laktózérzékeny vagyok, de leszarom. Szó szerint
    Elég egy zacsi kakaós tej +10 perc és rohanás
  • FZoleee
    #9
    ha ő is érzékeny lenne rá, nem röhögne rajta...
  • R0zs0máK
    #8
    Hála égnek nincs ilyen bajom, de el se tudom képzelni magam egy kakaó vagy sajt nélkül :/
  • Vaxi
    #7
    neked ez a topic miért fáj te szerencsétlen?
  • Phat Smoker
    #6
    ha szerinted használhatatlan, akkor én mit nézzek még rajta ? ;-)
  • plu604
    #5
    néztem, használhatatlan, de szólj ha találsz rajta valami ilyesmit.