52
  • Epikurosz
    #12
    "még mindig odaállhat valaki"

    ezt tiltaná le a kis piros lámpa
  • exatly
    #11
    Esetleg egy 10 oldalas Eu szabvány pályázatot kelljen benyújtani Brüsszelbe 1 hónappal előtte. Röhej :)
    A parkolóellenőröknek mindenképp jó lesz, tudják hova kell menni.
  • L3zl13
    #10
    Ez a számítógépes licit jól hangzik, de ez már gyors kétirányú kommunikációt feltételez, ami egy lépcsővel bonyolultabb kategória.
    Ami meg a versenyzést illet, még mindig odaállhat valaki aki csak épp arra járt, és a rendszertől függetlenül kinézte magának a parkolót, hiszen annak használata nem kötelező.
  • Epikurosz
    #9
    A mobilos értesítés szerintem sem jó. A gépkocsi navigációjával kell összekötni valahogy. Az üres helyekért meg a számítógépek között kellene, hogy menjen a licit. A rendszer a legközelebbi kocsinak kiosztja a helyet, és utána a többi autósnál ez már nem is jelenik meg szabad parkolóhelyként, tehát nem versenyeznének tovább érte, a vezető nem is menne már oda.
  • kukacos
    #8
    De ha okosak a programozók, akkor egy szabad helyet csak egy embernek adnak ki egy ideig, és ha a rendszer ingyenes vagy kis költségű, akkor simán előírható, hogy az SMS-es parkolóknak elsőbbségük van. Ezt az óra még jelezni is tudja (nem ad jegyet, ha az illető elfoglalta valaki értesített helyét, vagy bemondja, hogy rossz helyen parkol).
  • L3zl13
    #7
    Egyrészt mobilon értesítés nem olyan hatékony szerintem. Egy GPS rendszerrel összekötve már több értelmét látnám.
    Másrészt meg nem értem hogyan oldja meg ez a szurkálós problémát.
    Ugyanúgy előfordulhat, hogy ketten egyszerre érnek oda az üres parkolóhoz, és összevitáznak. Sőt! El tudom képzelni, hogy méginkább felkapja valami gyökér a vizet azon, hogy jött neki az SMS egy szabad parkolóról egy sarokkal arrébb, és mikor odaér éppen parkol be a másik fickó...
  • moikboy
    #6
    legalább zárójelbe oda lehetne írni, hogy mennyi az a 47 000 gallon... (177 914.354 liter)
  • Tetsuo
    #5
    Lehetne akar ugy is, h a neten lefoglalod.
  • darkhill
    #4
    a mammutban meg az arénában lévő tényleg jol mükődik és fasza csak a para annyi h ott is előfordul h egy két inteligens állampolgár nem tud rendesen baparkolni v ugy áll be ahogy nem kéne meg ahol nincs is kijelőlt hely
  • foregister
    #3
    olyan kéne, hogy az utcák sarkán jelzi, hogy van-e egyáltalán szabad parkolóhely vagy sem, mint a mammutban vagy az arénában.
  • Lyan Kyj
    #2
    Mert mire odaérnének még megmaradna a hely...nem marad üres percekig egy hely, aki nincs közvetlenül ott, annak már mindegy, hogy van-e szabad hely.. Ez megkövetelné, hogy 1 parking spot = 1 autó, sokkal kevesebb lenne csak a hely, kocsik mérete is nagyban befolyásolja, mennyi szabad terület van még..ah, kudarc.
  • BB7
    #1
    Cigányok majd jól kilopjáák az aszfaltbóó! XD Nálunk sztem tuti nem müködne! 2autó odammenne azt összeverekedne a helyért! .. Pfff