556
Körökre osztott MMORPG
  • savior
    #76
    ez a challange jo, de ilyen eddig is volt. igaz regisztraciot nem lattam hozza, de az npc-t megtalaltam, akinel lehetett jelentkezni ellenfelnek.
    erre a stamina rendszerre kivancsi leszek. igy elsore nem hangzik tul jol. viszont a pvp es a party joval nagyobb hangsulyt kap majd igy, ami nem egy utolso dolog.
    patcheles kurva lassu. 15 perc alatt 0,5%. erdemesebb inkabb innen letolteni: patchek
  • dragon11
    #75
    én majd akkor próbálom ki, ha kijön a teljes..;)
  • Probatbicol
    #74
    Most már jó az óra.
    Közben csöpögtetik az infókat az új dolgokról. Az egyik a stamina rendszer. Elég durva, ez az első ötlet amit fenntartásokkal fogadok. Arról szól, hogy mindenki kap egy napra 100 staminát (lvl 50 felett csak 50-et), ami minden csata után csökken 1-el. Ha eléri a 0-át akkor nem kaphat több xp-t, itemet aznap. Ha partiban van a player akkor minden csatában csak a kezdeményezőnek csökken a staminája, lehet lassítani a fogyást azzal ha guild tag vagy, vagy városnak, nemzetnek tagja. Valamint győztes pvp harcokkal lehet staminát szerezni. A cél látszik, a magányos grindelést, botokat akarják kizárni és erősíteni a community-t (Guild dungeonban pl nem kell stamina az xp-hez), de ezt túlzott beavatkozásnak érzem. A hivatalos fórumon máris óriási a felháborodás, szavazásokat tartanak, hogy vegyék ki a rendszert, pedig még el sem indult.

    A másik új a challange rendszer, ez jópofa, kihívásokat lehet generálni pvp-re, meghatározod, hogy milyen szinttű ellenféllel szeretnél megküzdeni, mennyi zsoldossal ,és hogy mennyi pénzt teszel fel rá, aztán ha valaki elfogadja akkor indul a harc és a győztes viszi a pénzt.
  • Zarachi
    #73
    hmm furcsasag elvileg a honlap a P.D.T-t jelzi ki na mar most csupan 3 oras kesese van a P.D.T-ez kepest :D valamit nagyon nemcsinaltak jol igy nemtudom hogy most naluk 03:00 vagy 06:00 lesz a start mondjuk mind1 mert ugyis alszom akkor meg xD
    de azert nemszep hogy nemjo idovan kirakva :(
  • Probatbicol
    #72
    Hát a hajnali 3-at már akár koránnak is nevezhetjük :). Természetesen pont holnap nem nagyon fogok ráérni játszani.

    Írok még pár dolgot ami szimpatikus volt a játékban.
    Alacsony szinten úgy éreztem kifejezetten farmolás ellenes a játék. A craftoláshoz való cuccok mind kaphatóak fix áron a marketen, pénz meg van elég a questekből. A market olyasmi mint az aukciós ház (az is van egyébként), az a különbség, hogy meghatározott áron rakhatod be a cuccokat, aztán vagy megveszik vagy nem. A másik különbség hogy sok termék alapból kapható, ha nem rak be senki akkor is. Ez két szempontból jó, egyrészt ahogy írtam krafthoz mindig kapsz mindent, másrészt ha valamit el akarsz adni, akkor, ha kicsivel a hivatalos ár alá rakod be, akkor garantáltan azt fogják megvenni a playerek. Ilyen finomságok is vannak, hogy 1 cuccot ha behúzol a market ablakba, egy gomb nyomásra máris listázza, hogy ebből mennyi és milyen áron szerepel már a piacon.

    A következő, hogy a skilleket könyvekkel lehet növelni, a könyvek droppolt dobozokból esnek ki. Ha a dobozra kattintasz véletlenszerűen ad egy könyvet. De mindig csak olyat amire szükséged van. Tehát ha pl. valamelyik skilled már elérte az adott doboz által elérhető maxot akkor olyat már nem kapsz, nem lesz tele az inventoryd felesleges könyvekkel. Ha minden skilled a maxon van akkor egy olyan italt kapsz ami véletlenszerűen erősíti a statjaidat (hp,int stb).

    Az item mall meg azért szimpatikus mert jellemzően nem plusz sebzést, vagy védelmet vehetsz, hanem kényelmi szolgáltatásokat, amivel a lustaságot lehet kielégíteni, pl. autopilot, autobattle, autocraft licence-eket, olyat amivel láthatod az ellenfél hp-ját harc közben stb. szóval nem behozhatatlan előnyökhöz lehet vele jutni.
  • Zarachi
    #71
    neztem az indulast az eleg keson lesz nalunk :/
    ha jolneztem meg akkor nalunk 2008.08.08 Pentek 03:00 a Start

    remelem eleszek vele egy darabig mert nincsen most semmi jo mmo :(
    amik meg jok azzal mar sokat jatszottam es igy nincsen mivel elutni a folos szabadidot :D
  • Probatbicol
    #70
    Egy info: akinek még nincs beta kulcsa és érdekli itt már osztják az újakat, korlátozott darabszámban:
    http://www.mmorpg.com/betas/atlantica_beta.cfm
  • Probatbicol
    #69
    1. igen lehet, de a scroll elsütése után nem abban a körben lép életbe, hanem csak a következőben, emiatt ráadásul meg is szakíthatnak castolás közben (mondjuk a silence-et pont nem próbáltam ki, de gondolom azzal is így van), plusz a scroll fogyóeszköz
    2. az archer viszont bármelyik célpontot támadhatja egyből, a gunner (az a puskás, az ágyús a cannoner) viszont 3 egymás mögöttit sebez. A bossokon kívül ez fontos lehet pvp-ben is ahol a main karaktert kell kinyírni, aki valószínűleg a leghátsó sorban lesz.
    3. én úgy emlékszem nem tudja. Legalábbis nem mindegyik skill. A swordsman skillje pl. csak tűzsebzést rak a kardcsapásra, a spearman-é is csak plusz dolgokat tesz fel, a viking jéglabdája lehet, hogy működik, azt is el tudom képzelni, hogy lefagyasztva már üthetik a többiek is. Úgy gondolom általánosságban azok a skillek ami után ugyanúgy odaszalad a karakter és üt-vág, nem működnek repülő ellen, ahol ténylegesen valamilyen varázslatot süt el közvetlen az ellenfére azok működhetnek. Erre mérget nem vennék mert alacsony szinten összesen 1 repülő ellenféllel találkoztam. De remélem holnap már kipróbálhatjuk.

    Az viszont igaz, hogy az elején a távolságiak gyengén sebeznek a védelmük meg pocsék, sokat halnak, de a fórumokon olyat olvastam, hogy magas szinten már pl. az archernak van a legnagyobb dps-e.

    Én mindenesetre ilyesmi csapatot tervezek, ha már max lehet:
    1.sor: viking,swordsman,viking
    2.sor: gunner,spearman,beast trainer
    3.sor: monk,sámán,archer
  • savior
    #68
    1. silencet lehet varizni tekercsbol is ha jol remlik
    2. spearman es viking is jo bossok ellen. a viking az lefagyasztja az egysegeket, a spearman pedig 2 egymas mogott allot sebez egyszerre.
    3. kozelharcos is tudja sebezni a repulo egysegeket, de csak skillel.
    amugy lehet probalkozni archerrel, de nalam a leggyengebb egyseg volt. az agyus(gunner?) is marha gyengen sebez. egyetlen elonye, hogy a varazslatat egyszerre 4 ellenfelre is rakuldi.
  • Probatbicol
    #67
    Kétségkívül nagyon erős összeállítás bizonyos helyzetekben, de azért van ellene pár érv:
    1. a silence nagyon kell néha, mert némely mob/boss brutálisakat sebez mágiával, a silence-et ugye az archer tudja
    2. bossharcoknál jó a távolsági egység, hamarabb el lehet kezdeni 'bontani' a bosst nem kell megvárni míg a védői elhullanak
    3. a legfontosabb: repülő ellenfeleket nem tudsz támadni közelharcossal, oda távolsági kell
  • savior
    #66
    en ugy tapasztaltam hogy kozelharcosokkal erdemes megtolteni a sereget. pl 5 spearman/viking es 1 gyogyito
  • dragon11
    #65
    Őőő izéé, ez jó lesz.. aug. 8... 2nap.. yeah..


    kezdtem tölteni a closed clienst..
  • Probatbicol
    #64
    Köszi, szuper, akkor valószínűleg az lesz a következő amit kipróbálok, bár a spearman nagyon tetszett.
  • savior
    #63
    fokarakternel magatol upgradelodik, ha a szint megvan
  • Probatbicol
    #62
    Ezt tudom, de nem arról beszélek, hanem a shaman-nál az elsődleges Blessing of life skill lvl 20 alatt csak 1 célpontot gyógyít, lvl 20 felett ha high shaman-ra upgrade-eled a zsoldost akkor ugyanez a skill 3 célpontot gyógyít. Namost főkarakternél nem láttam upgrade lehetőséget azért érdekelt, hogy abban az esetben hogy van.
  • savior
    #61
    minden kasztnal a listaban szereplo elso skillt kapod meg ingyen. a tobbihez konyvet kell venni jo dragan
  • Probatbicol
    #60
    Lesz benne szépen. Én okulva az előző körből nem a fejlődésre fogom most a hangsúlyt helyezni, hanem, hogy minél több kasztot kipróbáljak.

    Sámán mainnel próbálkozott valaki? Az érdekelne, hogy ha zsoldos a sámán akkor ugye lvl 20-nál lehet upgrade-elni high shaman-ra ami már nem csak 1 hanem egy egész sor karaktert tud gyógyítani. Ha a fő karakter a sámán akkor ez hogy van? Automatikusan upgrade-elődik a tulajdoság?
  • zenoka
    #59
    nah ez jo hir:)
    remelem tettek bele tovabbi fejleszteseket:D
  • Probatbicol
    #58
    Augusztus 7-én fog folytatódni a closed béta (az időeltolódás miatt ez nálunk 8-a hajnal lesz), és előreláthatólag 18-ig tart. Akinek volt closed beta regje az simán beléphet majd, de újak is csatlakozhatnak.
  • Norbi507
    #57
    Bárcsak megvenné valaki és rögtön rendelhetném az új gépet :P

    Ezzel a játékkal tuti fogok játszani, láttam azt a bossos videót és nagyon jópofa :D, mondjuk a silkroadonline-ból van az a hang amikor meghal a sárkány :D, (amikor sro-ban meghal a ló, ilyen a hangja).

    Ebben lehet pvpzni?:P
  • Norbi507
    #56
    Ja mostanában tervezem a gépújítást, csak vegyék már meg a gitáromat :D

    Már kinéztem 1 jó kis gépet magamnak :)
    (illetve összeraktam 1et, elméletben)
  • Culram #55
    hát a proci szerintem elég, atiban nem vagyok otthon, de a notimban 8400 as NvidiaG 256MB nagyon szép volt, és simén ment 1280*800-ban, minimális beállításokkal, de akkor is nagyon szép volt szerintem..
    Én azt ajánlom vegyél egy kis memóriát, most nagyon olcsóak. Nekem 2 GB-van benne
  • Norbi507
    #54
    Akkor leirom nekem milyen gépem van és írjátok hogy fog e menni :)
    p4 2,4ghz, 512MbRam, Ati Radeon9200 128mb.
  • Thanatos
    #53
    ha nem a hivatalost akkor milyet hasra?
    legyen
    285os és core2duo 3ghz között valahol...
  • Norbi507
    #52
    Gépigénye mekkora? Most ne a hivatalost írjátok le mert akkor a hl2 is vígan elfutna és nem :D
  • dragon11
    #51
    Mi lenne, csak képeket nézek, meg videókat.. tetszik.
  • Inferno
    #50
    nah?? mi van máár ?:D
  • Probatbicol
    #49
    Most az a legvalószínűbb, hogy a closed beta folytatódik augusztusban, mert belerakják az ún, 2.0-ás patchet egy csomó új tartalommal, 120 lesz a max level, új dungeonok, mount, egész észak-amerika kidolgozva, új foglalkozások stb.

    Ez egy ázsiai oldal, de van rajta egy videó a 2.0-ás újdonságokról:
    2.0 update
  • dragon11
    #48
    Pénteken elseje.
  • Culram #47
    már csak pár nap és augusztus :D
  • dragon11
    #46
    Kár h lemaradtam a closed beta-ról, de se baj.. majd az éles^^augusztusban.:)
  • Probatbicol
    #45
    Itt is egy jó angol leírás:
    tentonhammer

    ez meg egy ingame videó:
    egy boss a Sea King megölése
  • DarkHorSe
    #44
    valaki linkelhetne par ingame kepet vagy videot :)
  • Probatbicol
    #43
    Olyan is van amit combat-on kívül használhatsz, és a legközelebbi mob partyba lép veled 10 percre, a társaival együtt:).Még követ is mászkálás közben mint egy pet. És az a poén, hogy ha kinyírják a te oldaladon, akkor is lootolhatod.
    Csak sajnos a teleportokon nem megy át veled, szóval bossok ellen nem lehet használni.
  • zenoka
    #42
    neem nem a silence mert attol csak nem tudnak castolni..de nem tudom fejbol melyik mert nem megy a szerver:S
  • savior
    #41
    van egy varazstekercs, amit ha csata kozben felolvasol, akkor a csatlakozo ellenfelek a te oldaladon fognak harcolni (talan silence a neve, de nem 100%).
  • Probatbicol
    #40
    Itt egy review, aki olvasni akar:

    http://feature.mmosite.com/content/2008-07-20/20080720193023516,1.shtml
  • Probatbicol
    #39
    Így van, annyi még hozzá, hogy ahogy növekszik a zsoldosaid száma, úgy nő majd a köridő is, a max 30 másodperc lesz.
    Alacsony szinten aggró csak akkor van, ha pont beleszaladsz a mobba, vagy a mob sétál beléd, viszont van csata közben is aggró ! Meg is lepődtem mikor a Sea king's palace-ban harcoltam a King's guardian nevű kígyó és csapata ellen, már majdnem győztem amikor kiírta, hogy 'New enemy arrived' és új csapat kapcsolódott a harcba, összesen még kétszer. Jól nézett ki amikor a végén kiléptem a harc nézetből és 4 kígyó hullott a lábaim elé egyszerre.
  • Norbi507
    #38
    Nem hangzik rosszul, de most mennem kell, majd holnap ;)
  • savior
    #37
    a vilagban realtime kell maszkalni es csinalni mindent. viszont amikor megtamadsz egy monstert, akkor bekerultok egy arenaba es ott zajlik a korokre osztott csata. maximum 3 csapat harcolhat 3 ellen, egyenkent maximum 9 harcossal. a vilagterkepen csak a foembered latszik es az ellenfelbol is csak 1 darab. aztan amikor elkezdodik a csata, akkor jelenik meg a tobbi harcos