71


A Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (Berkeley nyílt hálózati számítási infrastruktúra)
  • Apocalipto
    #31
    Link - Miért BOINC-ozzak?
  • Apocalipto
    #30
    Link - Einstein@home
  • Apocalipto
    #29
    Link - World Community Grid
  • Apocalipto
    #28
    Turkál a gépeden?
  • Schwarz
    #27
    2000. óta SETI-zek, amikor megy a gép, megy a program is (státusz a weblapom legalján). Mivel idle prioritáson megy, soha nem volt még olyan probléma, hogy fogta volna a gépet, memória igénye 4-5Mb maximum. A CPU kihasználtság így mondjuk mindíg 100%, de legalább tudom, hogy nyáron se megy 40 fok fölé a proc hőmérséklete :-)
  • Vlala #26
    Dehogynem: Muldert és Scullyt. :)

    Nem tudom, nekem még mindig fenntartásaim vannak azzal szemben, ha valaki turkál a gépemen...
  • Apocalipto
    #25
    Majd írok erről is
  • Apocalipto
    #24
    1 év alatt? A Seti már lassan 20 éve megy, még sem találtak semmit..
  • Pepsi Twist
    #23
    ez ilyen UFO kereső izé nekem is megy otthon 1 gépemen de az éjjel nappal megy

    1.6 os cerka, 256MB Ram, TNT2 32MB VGA :D 200Wos táppal ez éjjel nappal megy és még nem találtam UFOt 1 év alatt
  • Palinko
    #22
    sztem a legjobb:
    http://www.worldcommunitygrid.org

    a többinek elég kevés értelme van vagy nem ment a linuxomon.
  • Apocalipto
    #21
    Közben csináltam pár bejegyzást ezekről a dolgokról:

    Link - Maga a BOINC program
    Link - Seti@home
    Link - Rosetta@home
    Link - Az egyetlen magyar project: a SZTAKI Desktop Grid
    Link - A Climateprediction.net
    Link - BOINC know-how
  • Apocalipto
    #20
    1 mega helyet 40 mb memóriával*
  • Apocalipto
    #19
    Dede, az. Pl a klímakutatás 120 mega memóriát, meg vmi 2 giga helyet foglalt...a Spinhenge meg 1 mega helyet 40 megával
  • csgery
    #18
    Egyébként, ez nem projektfüggő? hogy mék projekt mennyit használ?
  • Apocalipto
    #17
    Szerintem nem is lesznek :)
  • csgery
    #16
    Még:)
  • Apocalipto
    #15
    Akkor biztos valami bug lehetett...nekem nem voltak ilyen gondjaim még
  • csgery
    #14
    Meg engem egyébként megfogott az a dolog, hogy tulajdonképpen ezzel most én segítek a kutatásban...:)
    erősebb gépen nempróbáltam, meg végülis a prioritása nekem normálon ment. olyanvolt mintha konvertáltam volna vmi DVD-t...:)
  • csgery
    #13
    Nekem egy 1,1Ghz es amdproci volt a kisgépemben, 256 mega rammal...
    nagyon nagyon visszafogta a gépet, a programocska elfelejtkezett magáról és a videó szaggatva ment, mert 93% ban használgatta a gépet...
    persze ha kikapcsoltam egybőlment minden:D
  • Apocalipto
    #12
    - A legalacsonyabb prioritáson fut, programok futását nem akadályozza.
    - Nemtudom, de nekem a 60 MB (most éppen 40-et használ) memória nem sok
    - Ez kivételesen igaz
    - Önkéntes program, az csatlakozik aki szeretne, nem erőszak a disznótor
  • csgery
    #11
    Voltmár ilyen topik, és zárták is...
    használtam a programot egy ideig... előnyei:
    -nekem szerintem semmi örömöm nincs belőle
    - amikor dolgozik lehet használni képernyővédőnek

    Hátránya:
    -elfelejtkezik magáról és nem csak a nemhasználatos processzor százalékot használja, hanem az egészet.
    -rettentő memóriaigényes hosszabb munka után.
    -a nagy órajel miatt zabálja a proci az áramot.
    -mindez azért megy, hogy ha valakinek a gépe rátalál valamire, akkor a képe kikerül egylistára...

    érdekes dolog, nekem sokáig ment, de nemnagyon kell erőltetni:)
  • Apocalipto
    #10
    Hehe
  • Pistike 007
    #9
    Jólvan, nem olvastam végig megint:)
  • Apocalipto
    #8
    Pistike007: "Korábban volt már erről a programról egy téma, de bezárták, így én most nyitottam egy újat, remélem nem gond senkinek "

    rumkola: Ahha, szerintem is
  • Cat 02 #7
    Régen küldtek egy körüzenetet "illegálisan" és ez a topic volt benen, emiatt zárták is, pedig bármelyik topic lehetett volna, sg ftw ...
  • Pistike 007
    #6
    Csak hogy tudjátok, én szóltam!:)
  • rumkola
    #5
    szerintem meg mindenkit átvernek és a cia-nak vagy az mi6-nek segítenek a gépek a telefonvonalak lehallgatásában
    :))
  • Apocalipto
    #4
    Illetve nem azért kapnak pénzt mert a mi gépünk számol Kérdezz egy illetékest tőlük
  • Apocalipto
    #3
    Nem mondanám hogy ők pénzt kapnak érte, elvégre ezek kutatások. Mivel nekik egy szuperszámítógépre,ami ezekkel a projecteket "számolná" nem telik, így, ha mondjuk 100.000 számítógép van egy projectben, az felér egy szuperszámítógép teljesítményével (vagy még túl is szárnyalja) azt.
  • milk41
    #2
    aha,tehát minket ingyé dolgoztatnak miközben ők pénzt kapnak érte?
  • Apocalipto
    #1
    Hello mindenkinek!

    Korábban volt már erről a programról egy téma, de bezárták, így én most nyitottam egy újat, remélem nem gond senkinek

    A Berkeley Open Infrastructure for Network Computing (Berkeley nyílt hálózati számítási infrastruktúra) vagy röviden BOINC keretrendszert több különböző független projekt használja, mindegyik a saját kiszolgálói, adatbázisai, és felhasználói segítségével. Az egyes felhasználók több projektben párhuzamosan vehetnek részt, és maguk ellenőrizhetik, hogy szabad erőforrásaikat milyen arányban osztják meg az egyes feladatok között. Így bárki csatlakozhat számítógépével különböző kutatásokhoz, ezzel segítve előre haladásukat. Ha egy projekt nem elérhető, vagy nincs már kiosztható feladata, akkor más projektek feladatait osztja ki feldolgozásra.

    Jellemzők:

    * Rugalmas keretrendszer a különböző alkalmazások számára
    * Digitális aláírással és nyilvános kulcsú titkosítással akadályozza a vírusfertőzést.
    * Többszerveres rendszereket nagy hibatűréssel kezel, aminek köszönhetően a program alternatív kiszolgáló keresésébe kezd, ha az eredeti elérhetetlen.
    * A BOINC rendszer forráskódja hozzáférhető a GNU Lesser General Public License keretében.
    * A rendszer biztosítja a nagyméretű adatok kezelését is.
    * A kliensek több operációs rendszeren is elérhetők (Mac OS X, Windows, Linux és egyéb Unix rendszerek)
    * Webes felhasználói felület a projektben való részvétel beállításaihoz.

    A programmal különböző projectekhez csatlakozhatunk, melyek mind más más célt szolgálnak, íme néhány:

    Seti@home - Földönkívüli élet kutatása rádiójelek segítségével
    Rosetta@home – protein szerkezetének vizsgálata és tervezése
    SIMAP – protein szekvenciák hasonlóságának vizsgálata
    SZTAKI Desktop Grid – általánosított bináris számrendszerek kutatása
    World Community Grid – betegségek kutatása
    Climateprediction.net – a jövő klímájának kutatása
    Leiden Classical – Klasszikus dinamikai problémák megoldása
    LHC@home – a CERN Large Hadron Collider részecskegyorsítójában utazó részecskék mozgásának szimulálása
    Einstein@Home – Pulzárok (forgó neutroncsillagok) keresése gravitációs hullámdetektorok adatainak feldolgozásával
    Predictor@home – egy protein szerkezetének meghatározása a szekvenciájából
    SIMAP – protein szekvenciák hasonlóságának vizsgálata
    További infók:
    Itt
    Itt
    Itt