388
  • GregSB
    #1
    Gondolkodtam rajta hogy felhozom az egyik Q3 topikot, de szerintem megérdemel ez a játék egy újat.

    Szóval mi is ez? Nem más mint a Q3 internetes böngészőből indítható változata, ami teljesen ingyenes lesz (persze gondolom lesznek reklámok a játékban). A honlap ahonnan indítható lesz egyébként egy közösségi oldalként is szolgálni fog, ahol nyomon lehet majd követni a versenyeket, leaderboardokat, stb...

    Szerintem hatalmas ötlet, én már nagyon várom :)

    Jelenleg zárt beta állapotban van a játék, de állítólag a QuakeCon után (10 nap múlva) nyílt beta állapotba jut, azaz bárki ki tudja majd próbálni.

    Szóval érdemes lesz figyelni a honlapját jövő hét közepétől!

    QuakeLive.com
    E3 2008 Trailer
  • artschiatwork
    #2
    [jelentkezett beta-ra]
  • TEST3R
    #3
    Wááá! Kivi vok!
  • dronkZero
    #4
    Erre gondoltál?


  • rumkola
    #5
    :DDDDDDDDDDDDDDDD
  • Pistike 007
    #6
  • fery02
    #7
    Jólvan, 6 hsz-ből 4 ezzel a szaros kivis viccelődéssel foglalkozik, mikor itt van egy szenzáció: Quake 3 Fájörfokszból
  • John Cena
    #8
    LOL
  • The Garrett
    #9
    böngészőből fps = munkahelyi unaloműzés felsőfokon. :) ez tetszeni fog.
  • trogerzsiger
    #10
    nem rosz
  • sparrow35
    #11
    Én még anno jelentkeztem a bétára, de semmi visszajelzést nem kaptam. Lehet hogy majd most...
  • GregSB
    #12
    Jah, én se kaptam választ. Viszont voltak sokan akik kaptak, és ők tudtak inviteokat is küldetni. Másik fórumon kértem is, de bevonták tőlük az összeset. Valszeg azért mert picit több mint 1 hét múlva itt a nyílt béta.
  • Cat 02 #13
    Ez most akkor böngészőből játszható lesz, vagy csak olyan mint az ijji-s játékok ?
  • L Viper #14
    No, a jó öreg Quake3 még mindig nyerő
    Jó lesz ez !
  • analfa
    #15
    biztos nem böngészős, le kell majd tölteni. Szerintetek mennyi ideig tartana a letöltés, ha netről menne, és mennyire terhelné le a szervert? Lehet jó lesz, de úgyse üt majd akkorát, mint a Spore:D
  • GregSB
    #16
    Miért vannak emberek akik ennyire biztosak a hülyeségeikben?

    Böngészőből fog indulni, nem kell letölteni!

    Itt egy példa ha nem hiszed, már létezik ilyen: Phosphor
  • fery02
    #17
    Ha már egyszer letöltenéd az egészet, akkor csak plusz fáradság lenne, ha ráadásképp böngészőből kéne futtatnod az egészet. Ez lesz a lényege a böngészőből való játéknak, nem kell a gépre letölteni semmit. Én már kegyetlenül várom. Annyira, hogy tegnap miután megismertem a topikot, egyből töröltem is le a gépről a másolt Quake 3-at. :)
  • Aquir
    #18
    és én hogyan tegyem rá akkor a Q3A Defrag modot?
  • Aquir
    #19
    és ugyanazokon a szervereken lehet játszani amiket a normál játékban is látni? mennyire lesz gyors a játék így a gépen? lehet változtatni felbontást?:)
  • HM
    #20
    Gondolom idővel lehetnek majd egyéb modok a szerveken.





  • fery02
    #21
    Szóval játék közben úgy néz majd ki, mintha rendes játék lenne, szóval nem látni a böngészőnek a "széleit"? :)
  • lololol
    #22
    ha 8 éve sikerült teljes képernyőre rakni akkor csak nem hagyják ki belőle.
  • fery02
    #23
    Csinálhatnának a jövőben több játékot is akkor így. :D Mondjuk az új NFS-t, az új Doom-ot, Tomb raidert. Valószínűnek megérné a fejlesztőknek ingyen játszhatóvá tenni a játékokat. Bár biztos meg lehet azt is oldani, hogy a böngészőn keresztüli játékért is fizetni kelljen.
  • kulabácsi
    #24
    na azért ne várj itt nagy játékot ettől, ha már olyan kinézete és játékélménye lesz mint a quake 3nak akkor örülhetsz, mégiscsak böngészőből kevesebb a lehetőség
  • Szabi84
    #25
    én is nagyon kiváncsi vagyok erre, régen nyomtam Q3-at, most már nemtudom mi a helyzet mennyien játszák még, de biztos megdobja a statisztikát
  • GregSB
    #26
    Na még 1 hét és indul a QuakeCon :)
  • mathe76
    #27
    Meghívója van még valakinek?
  • fery02
    #28
    Ez meghívós? :D
  • mathe76
    #29
    Ameddig a tesztek vannak addig igen...
  • GregSB
    #30
    Mar nincs meghivó, kb 1 hete bevonták mindenkitől mivel jövő hétvégétől vége a zárt betatesztelésnek és indul a nyílt.
  • HM
    #31
    Nagyon nagy szerencsémre sikerült szert tennem egy Quake Live beta
    loginra. A játék egy az egyben telepített baseq3, vagyis a modok még
    nincsenek "beleépítve". Eszméletlen hangulatosak lettek az "uj" remake mapok, (bár olyan érzésem lenne mintha összenyomták volna a mapokat) és az hogy ingyenes lesz, szerintem garantálja a játék sikersességét.

    A játékról annyit, hogy jelen pillanatban 4mb os qlivel.msi letöltése
    után bejön egy webes felület, ahol tájákozodhatunk a serverek
    kihasználtságáról, statunkról (ment minden egyes lövést), friends
    listába ki az on-offline, chatelhetünk, illetve forumozhatunk mindenről.
    Ha OFFLINE (!?) szeretnénk játszani, arra is lehetőségünk van, ugyanis van egy BOT MATCH fül, ahol botok ellen játszhatunk 0ás pingel, viszont ha ONLINE játszunk akkor nekem most 169es pingem volt :)

    Jelen pillanatba egy 1.21 es baseq3 képzeljetek el amit nem az asztalról
    inditotok, hanem egy böngészőből. Ahogy olvasgattam a change logot, nem
    hanyagolják el a játékot, bár nemtudni hogy versenyjáték lesz e belőle,
    mert hát a q3 már "lejárt" várjuk a q5öt.


    szerző+képek

    Másik írás:

    Mint sokan tudjátok megkezdődött a quakelive beta tesztje 2008 áprilisában. A QuakeLive a legendás id software "Quake 3 Arena" című játékának ingyenes, böngészőből futtatható átdolgozása. Napjainkban a virtuális mmo világok és konzoljátékok által fojtogatott fast-paced fps játékfajta megváltójaként várt projekt immár egyre több hazai játékos számára is elérhetővé vált.

    A Quakelive egyelőre beta fázisban van, és meghívásos alapon kóstolhatunk bele az id új, kis világába. Így ha egy már tagsággal bíró jóakarónk javasol a gárdába, a következő account-osztás hullámot követően már garantált a gameröröm. A hazai QL playerek irces gyülekező helye: #quakelive.hu ( Quakeneten ).

    A klasszikus id pályák mind visszaköszönnek ( bár ztn-re még várni kell ) teljesen új köntösben. Már láthatóak a mapokon elhelyezett hirdetési felületek, amelyek immunisak a video-beállításainkra. Bizonyosan tűéles lesz 5-ös picmip mellett is a justdoit és az Imlovinit. A fizika és a mozgás gyakorlatilag megegyezik a quake 3-ban tapasztalhatóval, a változás legszembetűnőbben a fegyverarzenál új egyensúlyában érhető tetten. Visszavettek a railgun sebzéséből ( immár 80 hp kárt okoz ), és némileg csökkentettek újratöltési idején. Változott a shotgun és a lightninggun is. Öreg motorosok kaján vigyorral az arcukon fogadják majd a chaingun, nailgun és proximity mine feltűnését a fegyverpalettán. ( természetesen csak a szépemlékű team arena pályáin )

    Új elem "belogolós" rendszer révén, hogy kijelölhetünk ismerős playereket, akikre a belső felületen kattintva egyből ott találjuk magunkat az arénában. A statisztika, amit rögzít a játékunkról a rendszer igen részletes. Tudom pontosan, hogy mennyit játszottam eddig: 0 napot, 7 órát, 27 percet és 28 másodpercet. Azzal is tisztában vagyok, hogy melyik fegyvert milyen gyakran vettem elő ha az ellen arcába kellett hinteni. Railgunt például az esetek 10%-ban használtam, 60%-kal szúrtam szemet vele, 203 fraget termelve. ( éljen a dm17-es agyaggalamb-lövészet )

    ... és, hogy milyen az első benyomásom az id software új dobását tesztelgetve? Legelhajlóbb álmaimban sem láttam még germán, 16 éves emos kislányt és Call of Duty profit ( Plazma ) egy szerveren idsoftos programozót megszállottan kergetve hörögni. Fps kocsma - Quake Live a te neved.


    http://cybergen.hu/?q=node/3484
  • fery02
    #32
    "álmaimban sem láttam még germán, 16 éves emos kislányt és Call of Duty profit ( Plazma ) egy szerveren idsoftos programozót megszállottan kergetve hörögni."
  • tréj
    #33
    sziasztok ha regelek a bétára akkor kell irnom a készitöknek levelet vagy csak játsazni kell?vagy avlami a játékon kivül kell még valmit csinálni?
  • fery02
    #34
    Változott a honlap. :P
  • carlos05
    #35
    Vki tud vmit h mikor lesz már nyílt a beta???
  • The Garrett
    #36
    Hazajöttem sátorozásból, és itt figyel az inboxomban egy beta invite. \o/
  • fery02
    #37
    Mert te még nem nyomod? :O MI már haverokkal pár hete ezt nyomjuk, és kib@szott jó, már klánunk is van, de még gyűjtünk embert.
  • GregSB
    #38
    Nekem még minindig nem tudtak inviteot küldeni a szemetek. pedig már hónapokkal ezelőtt jelentkeztem :S
  • Code92
    #39
    ha még lehet inviteot küldeni és valakinek van egy fölösleges elküldhetné a [email protected] címre
  • Code92
    #40
    nagy itt a pangás