141
Zen haikuk; koanok; szufi bölcsességek
  • sz4bolcs
    #21
    Ezek a zen történetek rohadt fárasztótak, és csak nagyon keveset értek közülük.
  • joebacsi
    #20
    csend
  • Kakuda
    #19
    Úgy gondolom különbséget kell tenni mások kinevetése, és egy jó viccen való jóízű nevetés között.
  • Kojiro
    #18
    Csak érdekességképpen megjegyzem, hátha nem tudjátok, hogy a manapság annyira közkedvelt "nem is fázol, csak úgy érzed" hihetetlenül humorosnak szánt megjegyzés eredetileg egy zen példázatban szerepel, és teljesen komolyan is gondolják (jogosan).
    Magyarán, vicces, hogy vannak emberek, akik viccesnek gondolnak valamit, ami közben meg a világ felén egy nagyon is komoly tanítás.
  • Kakuda
    #17
    Olyan jókat lehet rajtuk nevetni...
  • Phat Smoker
    #16
    Átmegy a mollához a szomszédja, hogy kölcsönkérje a ruhaszárító kötelet.

    – Sajnálom! – mondja Naszrudin.
    – Nekem is szükségem van rá: lisztet szárítok rajta!
    – Dehát kötélen hogy a manóba szárítasz lisztet?
    – Jóval könnyebb, mint hinnéd, ha nincs kedved kölcsönadni!
  • Phat Smoker
    #15
    Naszrudin dicsekszik a teaházban: - Én a sötétben is látok! - Ha csakugyan így van - kérdezik tőle -, hogy lehet, hogy lámpással jársz az utcán? - Csakis azért, hogy a többiek belém ne ütközzenek!
  • Kakuda
    #14
    Naszrudin nadrágot akar venni, elmegy hát egy ruhakereskedőhöz. De aztán mást gondol, mert megtetszik neki egy kabát, ami épp annyiba kerül, mint a nadrág. Fogja a kabátot, és távozni készül.-Ohó, hiszen nem is fizettél! -tiltakozik a boltos.-Itt hagyom neked a nadrágot, éppen annyit ér, mint a kabát!-De a nadrágért sem fizettél!...-Persze, hogy nem! Csak nem fizetek olyasmiért, amit meg se vettem!
  • Kakuda
    #13
    Ennek örülök! Írhatsz te is.
  • Kakuda
    #12
    Hát tény, hogy utobbiból kevesebb van...
  • Phat Smoker
    #11
    tökjók, tetszenek ezek a bölcsességek!
  • NeverwinterKING
    #10
    :D
    ennyi egy nő pótolható egy szamár nem xD
  • Kakuda
    #9
    -Jó, jó, elveszett a szamarad, molla, de azért még nem kéne nagyobb jajveszékelést csapnod, mint amikor meghalt az első feleséged!
    -Az ám, de emlékezz csak: amikor elveszítettem az asszonyt, az egész falu vigasztalt: "Majd keresünk neked másikat!" Most meg senki, de senki nem ajánlja föl, hogy pótolja a szamaramat!
  • Kakuda
    #8
    Üdv neked!
  • kakaoskalacs
    #7
    Egy szerzetes nagyon meg akarta tanulni a Zen-t és azt mondta:
    Csak nemrégiben vettek fel a testvériségbe. Lennél oly kegyes és megmutatnád az utat a Zen-hez?
    Hallod a hegyi patak mormolását? - kérdezte a mester.
    Igen, hallom - mondta a szerzetes.
    Itt a bejárat - mondta a mester.

    Képes vagyok repülni Mester! - kiáltja boldogan a tanítvány.
    Igen, képes vagy - válaszol Ré Mester.
    Képes vagyok repülni Mester? - kérdezi a tanítvány.
    Nem, nem vagy képes - válaszolja Ré.

    Egy Zen lovag megkérdezte Ré Mestert:
    Most vagyok itt először a Köveskáli edzőteremben, kérlek, adj némi útmutatást.
    Megetted a finom ebédet? - kérdezte Ré.
    Igen, megettem - mondta a lovag.
    Akkor menj, és mosogass el - szólt az útmutatás.

    Egy Zen lovag megkérdezte Ré Mestert:
    Ha jön egy szegény ember, mit adjak neki?
    Semmiben sem szenved hiányt - felelte Ré.
  • Kakuda
    #6
    Nem látod? Két sárga mütyürke!
  • Narxis
    #5
    ez mi a fákk?
  • Phat Smoker
    #4
    erről azok az emberek jutottak eszembe, kik hitelbe vesznek kocsit, de a részletfizetés mikéntjébe nem igazán gondoltak bele! ;-)
  • Kakuda
    #3
    Naszrudin behatol egy ismeretlen konyhakertbe, és ami csak a keze ügyébe akad, mindent begyömöszöl az iszákjába.
    -Váratlanul előkerül a kertész:-Mit csinálsz te itt?
    -Idesodort egy pokoli szélroham!
    -És a zöldségek, amiket kiszaggattál?
    -Abba kapaszkodtam, amibe csak tudtam, hogy el ne fújjon a forgószél!
    -És mit keres a zöldség az iszákodban?
    -Éppen ezt akartam volna magam is megtudni,amikor megzavartál!

  • bardocz
    #2
    -Akkor nem kapsz.
  • Kakuda
    #1
    " Naszrudin elmegy a gazdag emberhez, és pénzt kér tőle.-Mire kell neked a pénz?-Kérdi a gazdag.-Venni akarok egy...elefántot!-De ha nincs pénzed, hogyan gondoskodsz az elefántról?-Pénzt kérni jöttem, nem tanácsot!-csattan fel Naszrudin."