118
ez itt egy szabad 5letparádé.
  • bardocz
    #38
    Jah tényleg,köszi!
  • másikisvan
    #37
    Értem tehát arra gondolsz hogy a helikopterről kilógó hipererős drótokra erősítenénk magát a zárt hangárt a tetejére pedig hipererős távtartó valamiket tennénk és akkor a helikopter tudna emelkedni és emelkedni és emelkedni, körülötte a hangárral.

    Az ötlet egyébként nem rossz, de vannak más elgondolások is manapság, amelyeknek egyetlen problémája ugyanaz ami ezé a helikopteré is: az üzemanyag.

    Pl. nem tudom hallottad e már hogy a megfelelő formára kialakított és magasfeszültséggel átvezetett testben is gravitációellenes erőhatások lépnek fel.
  • Pigo
    #36
    Találjunk fel v.mit mama2-nek, hogy könnyebb legyen az élete
  • pet0330
    #35
    Na ezt mondtam én is csak nem találtam rá jó példát :)
  • Sadist
    #34
    Te fel tudod magad emelni a hajadnál fogva? :D De mondok másik példát, fogsz egy kis tutajt, rá egy vitorlát, a vitorlával szemben meg egy ventillátort. Ventillátor = helikopter, vitorla + tutaj = hangár. Egyik sem fog működni.
  • Sadist
    #33
    Nem sugárhajtóműves, gázturbinás. Csak ilyen meghajtással lehet elég könnyű és nagy teljesítményű.
  • R0zs0máK
    #32
    Szerintem szerelni kellene rá LÁGSZÓRÓT és akkor kivitelezhető...XDDDDDDDDDDDDD
  • Ronny
    #31
    mekkora topik:DDDD
  • Palinko
    #30
    már régen eluralkodtak nem? akár erre is terelhetjük a témát még kedves hematit meg nem mondja mit takar eme remek cím :D
  • ZilogR
    #29
    én úgy értettem, h találmányok vs. mi azaz eluralkodnak-e az emberiségen a találmányai?!
    de csalódottan látom, ez nem filozófiai topic, hanem gyakorlatias, helikopteres, túrórudis
  • Palinko
    #28
    helikopterben mint szerkezetben van sugárhajtómű, de ki tudja lehet nem értette meg egyikünk sem maradéktalanul a kiválló ötletet :D
  • Czdano
    #27
    AD::SDS:SD
  • Pistike 007
    #26
    Ez a topik is egy nagy találmány szóval...
  • Benny04
    #25
    "ororoszok"
    Ű:_Ísd_AS_D:A_S:D:_AS:_D
  • Jungbluth
    #24
    Túró rudi... A legnagyobb ötlet? Akkor itt is az ororoszok viszik el a pálmát :DDD. Ugye ők találták ki eredetileg?

    "Találmányok vagy mi..."
    "ez itt egy szabad 5letparádé."
    Ledőltem a székről ;) Komolyan, már most biztos, hogy egyetlen igazi találmányról sem lesz szó, de már a címért érdemes volt megnyitni a topicot :)
  • Atti12
    #23
    amúgy meg teljesen felesleges próbálkozni, a túrórudinál úgyse lesz nagyobb ötlet a világon. Ez van, törődjünk bele.
  • bardocz
    #22
    Ez így van,tehát az ötlet nem megvalósítható :)
  • bardocz
    #21
    Helikopterekben van olyan,mai sugárhajtőműves nem?Vagy az valami más?
  • Rash87
    #20
    :D:D:D:D
  • pet0330
    #19
    De szerintem nem működne, a helikopter ugy emelkedik fel hogy a levegőt "lefelé" tolja és ezáltal erő-ellenerő emelkedik a helikopter.

    na most ha ez egy zárt térben van ( pl. egy kúp) akkor a helikopter felemelkedne a kúp tetejéig és nem tudná emelni a kúpot is mert lefelé ugyanakkora erő hatna mint felfelé.

    Elvileg :D
  • pet0330
    #18
    "azt tudjuk, hogy egy helikopter zárt térben" ebben hol van sugárhajtómű? :D
  • Palinko
    #17
    persze, a sugárhajtóművek szeretik a hűvösebb levegőt, ha nem vezeted el a kiáramló meleg levegőt egyszerűen egy idő múlva besül
  • Tinman #16
    NACL + csiga = kaszás

    Mit kapok?
  • Tinman #15
    Haszna = 0.

    De fasza lesz egy olyan helikopter ami viszi magával a hangárt...zsír
  • Atti12
    #14
    mivan?
  • Pigo
    #13
  • Benny04
    #12
  • hematit1976
    #11
    Legyen a következő 5letem a témanyitó:

    azt tudjuk, hogy egy helikopter zárt térben, (pl: a hangárja) is fel tud emelkedni. az én 5letem arra vonatkozik, hogy ha ezt a zárt teret rögzítem a röpképes járműhöz akkor (ha a jármű elég erős) elmozdítja az egészet.

    erre a legegyszerűbb példa a dobozba zárt rotorral ellátott motor.

    zárt rendszer energiája állandó. de az erőkarok iránya nem mindegy, hogy milyen irányba hatnak. mert szerintem ha a doboz formája egyszerű kúp akkor: míg a lapos felületre ható felhajtó erő teljes egésszében kifejti hatását. addig a zárt tér miatt visszaforduló levegő/gáz a ferde felületre kifejtett ellenereje nem ellentétes a felhajtó erővel.

    ha az eszköz müködik akkor bármely közegben használható. pl: földön, vízen -alatt, levegőben, de még a világürben is. mivel a berendezés mozgásának ténye független az őt körülvevő közeg milyenségétől.
  • Benny04
    #10
  • SimaSuna #9
    bírja is a pocakom :)
  • leho94
    #8
    bor + kóla = jó cucc
  • Máté94
    #7
    Neked a vagy mi is elég.A tudomány már magasiskola:D
  • Miskolc88
    #6
    Találmányok vagy mi xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
  • R0zs0máK
    #5
    ez kurvajó :DDDDDDDDDDDDD
  • NEOreg3
    #4
    "5let"...
  • Benny04
    #3
    amúgy meg...
  • Benny04
    #2
    találmányok vagy mi
    hát ezen halálra röhögtem magam xd
  • hematit1976
    #1
    Sziasztok

    Nos ezt a téma rovatot azért nyitottam, hogy megosszuk egymással az 5leteinket...