289
WTCC RACE Xbox 360-ra
  • Istencsászár
    #88
    Ez csak egy carset, 08as WTCC szezonnal ( lesz benne TDI Seat meg Honda Thompsonnal meg a Lada és kb ennyiben ki is merült a dolog ) meg valami USA izomautó carset + Formula Master, STCC ( ez már megjelent ), 12 új pálya, csak egy addon.
  • High end PC #87
    Jah bocs, most nézem mivel PC-re a GTR Evo 2008-as volt, az Xbox-os Race Pro átirat pedig 2009-es, idén jön a Race On nevű vérfrissítés is PC-re. Haha. Ez aztán már még jobban el fogja picsázni az Xbox-os portot.
    Mega Suck...
    Hivatalos honlap
    Fórum
  • High end PC #86
    " Lehet rá pakolni nagy texturákat, attól csak sterilebb lesz az egész nempedig szép. "

    Akkor is inkább a magasabb textúra és reálisabb látótávolság, mint a jobban izgő-mozgó kamu unreal árnyékok a külső környezetben és az autóban.
  • High end PC #85
    " jelenleg pécén egy db olyan autós játék nincs a szimek közt ami megüt egy szintet teknológialiag "

    Ha ez igaz, akkor ezek szerint Xboxon még ennél is kevesebb van.
    Suck.
  • Istencsászár
    #84
    GT széria 10 év ugyan az, a fizika messze nem szim benne.
  • Istencsászár
    #83
    "Mi lesz akkor itt egy-másfél év múlva?"

    Remélem egy új motor, egy nextgen motor ami minden szinten jobb mint a jelenlegi elavult gmotor. Lehet rá pakolni nagy texturákat, attól csak sterilebb lesz az egész nempedig szép... jelenleg pécén egy db olyan autós játék nincs a szimek közt ami megüt egy szintet teknológialiag, a többségük a gmotorra épül, van egy LFS meg negy íracing, akárhogyan is nézem meg fanyalgok pl a Forza 2 grafikájára, sokkal szebb és előremutatóbb megoldásokat kínál, autó modellekben is szebb, fények, árnyékok, HDR, blour stb...

  • Istencsászár
    #82
    Toca sorozat mint szimulátor? ajjaj...
  • High end PC #81
    itt bent van a listában is a tesztelt játékok névsora, a GT4 tökéletesen futott, zölden van jelölve
  • High end PC #80

    PCSX
  • jointboy
    #79
    PS1 GRANTURISMO 1,2 AZOKAT TUDOM ,HOGY MENNEK DE A GT3 ILLETVE A GT4 NEM MEGY. HA IGEN HOL AZ EMULÁTOR???????????????????????????????????????????????????????????????? HA MEGY MEGKÖVETLEK.
  • High end PC #78
    Nagyon sok mindenben nem értünk egyet.

    Számítógép mellett én ezért teszem le a voksom (kifejezetten játék konfig, amit ugyanúgy játékra találtak ki):
    -játékoknál jobb grafika (a multiplatform játékok túlnyomó többségénél, amiknél azonban nem, idővel úgyis megmoddolják)
    -játékoknál jobb hang
    -komolyabb játék beviteli perifériák (autós kormánykerék, repülős botkormány, űberprecíziós egér)

    Granturismo nem megy rajt? Nem a fenét nem. PSX és PS2 emuk már nem is bétásak... Elviszi mind a négy rész.
  • High end PC #77
    Hű, most nézem már új autókat is elkezdtek belemoddolni a játékba :D
    Biztosan lesznek szebb munkák is előbb-utóbb, mint a gyári játék beliek. Huhú :D
  • jointboy
    #76
    Én konzolpárti vagyok, több okból: olcsóbb, kimondottan játékra készült, nem fagy le, nem omlik össze a rendszer egy két jól sikerült crack,patch,illetve törés után, nem kell hetente 15db videókártyát venni, kéthetente új ramot, havonta új procit ill. alaplapot. és a legnagyobb gond nincs rá GRANTURISMO innentől okafogyottá vált, én is nyomtam régen pc-én a game-kat, amióta nem használom a pc-ét játékra évekik nem omlik össze a rendszer és semmi gondja a gépnek. egyébkén ha egy játékot kimondottan xbox360-ra fejlesztenek pl: GRID hááááát azért az csúnyán alázza a pc-és verziót, láttam mind kettőt pc-én nagyon messze van az xbox360-hoz képest minha nem is az a game lenne. Vagy például a GRANTURISMO széria a pc-és autós játékok csókolomot köszönhetnek minden részének. Ráadásul a konzolokhoz sokkal jobban kalibrált joyt kapsz, mint pc-hez, ugyanis autos játékot billentyűzettel játszani=zokniban lábatmosni.
  • High end PC #75
    Ja, bocs, most nézem a nogripracing.com-on, hogy leleményes emberkék már elkezdték moddolni a PC-és verziót track updates-ekkel, sound updates-ekkel, egyenlőre kisebb grafikai módosításokkal.
    Mi lesz akkor itt egy-másfél év múlva? :)
  • jointboy
    #74
    Így van a GRID fényévekkel komolyabb game mint a Race Pro, ja és nézzünk csak az elődökre, TOCA RACE DRIVER 1=SZIMULÁTOR, TOCA RACE DRIVER 2=SZIMULÁTOR, DTM RACE DRIVER=SZIMULÁTOR, TOCA RACE DRIVER 3=SZIMULÁTOR. RACE DRIVER GRID=??????????????? AZ BIZTOS ,HOGY NEM ARCADE. Arcade-nak csak az tartja aki még nem vezetett autót.
  • High end PC #73
    Egy lótúrót, a PC-és GTR Evolution 1.2 minden grafikai beállítást maxra húzva gyaláz grafikában. Szeretne az Xbox360-as Race Pro verzió ilyen szinten kinézni. :)

    Ráadásul ahogy telik az idő, egyre szebb lesz a PC-es verzió az Xbox360-as verziónál, nem csak a több patch által (amik folyamatosan jöttek eddig is, és ugye grafikai újításokat is hordoznak), hanem azért is, mert ugye bár a PC-és verziókat elég gyorsan feltörik a moddolni vágyók (lásd: épp az előző GTR, GTR2 részeket), és akkor aztán tényleg óriási lesz a különbség, ha már a pályatextúrákat és az autó textúrákat is tovább csinosítják pl 2 év múlva az akkori vizuális igényekhez mérten a moddolni vágyók.
    Suck.
    A hangokról pedig egy biztos: PC-és verziót nem tudta űberelni az Xbox360 átirat. De ezen nem is csodálkozom.
  • Istencsászár
    #72
    Akkor neked a GRID való.
  • Istencsászár
    #71
    "" De még mindig a legjobb a versenyélmény szempontjából, kormánnyal, online N1. ""

    igen az, konzolon...

    mert az online szar volt és mert FFB nem volt, vagyis volt csak senki sem tudott róla..., aztán később ki lett találva hogyan is működik

    LFS jó, csak garázsproject, márkakupák, versenyszériák, igazi liszenszelt sportkocsik nélkül ( kivéve a Forma1, Forma BMWket ) és hozzá a kitalált pályák.

    Sok apró hiba van benne, ez a multiplatform motor rányomta a bélyegéet, mert elég kiforratlan és sok a gagyi megoldás, de a környezet grafja, az arnyékok, a belső, a dinamikus árnyék szép, jobbak mint a pécésbe, az autók szarabbak, főleg ezzel az idétlen tükröződéssel, nem is értem miért nem vették ki a peccsel... hangok terén is jobb mint a pécés egy picivel. Fizika terén egy kicsit könnyebb annyiból hogy a kipörgésgátló és a blokkolásgátló egy picivel enyhébb, de amúgy minden más jó, és kellően nehéz. Lehet driftelni, csúsztatni, keresztbe állni, és gyors köröket ugyan olyan nehéz menni mint a pécéssel, ebben semmikülönbség nincs a kettő közt.
  • jointboy
    #70
    Én nem tudom ti milyen verziójú Race Pro játékkal nyomultok, én xbox360-on nyomtam volna egy 155cm-es full hd-tévén, de a játék konkrétan szarul néz ki, külső kamera nézet katasztrófa, grafika egy vicc, ha nem tudnám miről van szó azt is hihetném ,hogy egy Ps1-en nyomom. Írányítása egy nagy határ szerencsétlenség, fizikai modellezés gyakorlatilag nincs, annyi köze van a valósághoz mint Andersen-nek a gazdasági válsághoz. Iszonyat béna hangok, tiszta DOS-filing. A játék hozza azt a nulla színvonalat amit az Atari-tól már megszoktunk. A menüjére se mondhatjuk ,hogy ott van a szeren, mintha egy excel-táblázatban lépkednénk,-bravó!!!! A játék mindazt képviseli amit negatív kritikaként lehet megfogalmazni egy autósjátékkal szemben. Sz.ar grafika, nincs játékélmény, nincs normális írányítás, nincs mögötte valós tudás, egy tipikus összeszórt játék kezdő programozóktól költség takarékosság miatt, ami a játék minden pontján meg is látszik.
  • High end PC #69
    " De még mindig a legjobb a versenyélmény szempontjából, kormánnyal, online N1. "

    Mikor először megvetted, az volt a véleményed, hogy kormánnyal élvezhetetlen az irányítás, és el is adtad. Jó, lehet a patch segített rajt valamit (nem tudom, nekem nincs kormányom X360-hoz), deee, nem vagy picit elvakult? :)
    Ha már kormánnyal való versenyélvezkedés, akkor én azt mondom LFS S2, ott valami brutálisan eltalált a visszacsatolás, FFB, és a finomhangolási lehetőségek tárháza G25-nél, és még a gépigénye is rendben van.
    Ha pedig online versenyélmény, akkor a TDU-ra szavazok, igaz az árkád, de online a legélvezetesebb autós gamma (ott sem a játékkonzolos szerverekre gondolok, azokra fel sem megyek már).

    Ugyanaz a véleményem, mint régen, nekem a Race Pro valahogy még a GTR Evo feelingtől is elmarad mind irányításban, mind grafikában, mindettől eltekintve rendben van a cucc, ha a Forza 2-ben lett volna ilyen belső műszerfal nézet, lehet az is jobban lekötött volna. :(
    Nem néztem még utána a készülő Forza 3-nak, de remélet ott már orvosolják ezt a részletet is.
  • Istencsászár
    #68
    Toltam is multit, állat volt, milikre a másiktól körökön át, kis lökdősődés ide oda, tiszta WTCC:)

    Élménybe a legjobb, de sajna a visszajátszás élvezheteten minőségű:( remélem készül a követketkező Simbin játék 360ra, és nem esz egy ilyen félkész tákolmány, pedig a legjobb konzolos autós játék lehetett volna hogy ha minimum a pécés minőséget hozzák azokkal a dolgokkal amit pluszba beletettek, mert azokkal semmi gond sincs...
  • Istencsászár
    #67
    kint van a pöccs
  • Attis38
    #66
    Tegnap volt szerencsém beszerezni a gámát,és csak egyet tudok érteni a véleményeddel.Enek a játéknak életszerüség terén nyomába sem érhet a Forza,de a GT sem,a GRID-et ne is hozzuk fel,mint lehetséges riválist.Igaz,én joy-jal nyomulok,de már az első pár kör után észrevettem,hogy ez a gáma tényleg a szim-kategóriát erősíti,nem a tucat árkád-játékokat.A hangok pedig tényleg nagyon ott vannak.Nálam most ez a játék az etalon autós stuffok terén.Nem graf tekintetében természetesen,hanem összességében.
  • jointboy
    #65
    Én is próbáltam a gridet kormánnyal nekem nagyon bejött, mondjuk én kormánnyal mindíg motorháztető nézetet használok, nagyon jó az írányítása kormánnyal is. A Granturismo 3-ban kormánnyal majdnem ugyanolyan időket tudok futni mint joyal. A másik a Granturismot nem szabad a forzához hasónlítani a granturismo széria páratlan remekmű minden részében, a forza viszont egy hatalmas tévedés, elfuserált egy game, pl: ferrari F50 20km/ó-nál csúszik sodródi egy egy fokos kanyarban, ez vicc. Ilyen hatalmas hibát a granturismoban soha nem találsz, sőt eggyáltalán nem lehet hibát találni az autók irányításában sem és másban sem, hatalmas információ tartalma van a Gt-sorozatnak amit könnyen gyorsan használhatsz.
  • Istencsászár
    #64
    A GRID élvezhetetlen kormánnyal főleg, irreális féktávak és rossz fizika, lehetett volna egy jó játék de kár hogy elcseszték, persze törésben, grafikában szinte hibátlan...

    GT ugyan az a szint mint a Forza, de már akkor inkább a Forza, de ha már itt van a Race Pro akkor azzal játszok, mert tele van normális pályákkal, ott van a WTCC ami kiváló, a hangok brutálisak, a vezetési élmény pedig ugyan az mint a pécés Race játékokba, csak ez egy picit bugos itt ott sajnos, de ezen már rég túl tettem magam. Multkor játszottunk online versenyeket, egyszerűen annyira élvezetes hogy más autós játék nem ér fel hozzá, és itt a szimekről beszélünk, vagyis a GT és a Forza szintjén, a GRID nem az... amúgy a DIRT nekem sokkal jobban bejött, de ott is zavar a fizika sutasága és korménnyal játszhatatlan emiatt, de remélem hogy a DIRT2 maradandó élmény lesz.
  • jointboy
    #63
    Próbáld meg a granturismo 3-at, vagy a toca race driver 2-őt xbox-on, azért a -őt mondom mert jobb mint a harmadik része, lehet ,hogy megváltozik a véleményed. Nekem az újabb játékok közül a granturismot leszámítva csak a race driver grid tetszik, az egy minőségi darab, minden tekintetben egy etalon.
  • Istencsászár
    #62
    De még mindig a legjobb a versenyélmény szempontjából, kormánnyal, online N1.
  • jointboy
    #61
    Ezen a játékon a patch sem segít, attól még a szinvonala marad a régi, megbocsáthatatlan ilyen siralmas játékot kiadni 2009-ben.
  • Istencsászár
    #60
    Jön a peccs!

    MULTIPLAYER UPDATE
    - Fixed bug causing the game to crash when 12 players have joined and left a multiplayer game
    - Disallow connections to host if they are not waiting for players.
    - Fixed the ”fast forward” / speed bug currently generating some unrealistic race times in leaderboards.
    - Fixed problem with lap times being reported to the wrong leaderboard when moving on to the next track in multiplayer.
    - Fixed problem of a player joining during session activation causing the client to get stuck in the loading screen.
    - Fixed issue when creating a session with downloaded car and inviting a player that doesn’t have the car
    - Fixed name of tracks on servers list when players do several sessions in a row
    - Fixed incorrect race length value seen in game list screen
    - Fixed transparent car that appears after un-pausing in multiplayer qualification
    - Fixed the incorrect message that appears when attempting to access multiplayer without a gamer profile signed–in and if selecting Multiplayer with an offline gamer profile
    - Set default host option of qualification to NO in multiplayer for players that have never hosted a game in Race Pro before
    - New messages: Display some session info in-game so players can recognize where in the game they are
    - New messages: Add a specific multiplayer loading tip showing 50% of loading time in player match only.

    GENERAL UPDATE
    - Fixed performance drop while driving over curb
    - Improved deformation of cars
    - Fixed hot seat start position problems
    - Removed dangerous driving dialogues when entering loading screen
    - Fixed crash when the player tries to enter the end pit driving backwards and wants to restart the race after the losing message
    - Fixed some localization bugs
    - Locked F3000 car #12 and unlocked the Corvette C5R since there is no contract for it in Career mode
    - Fixed validation for replay files to allow replay files saved between year 2000 and 2099
    - Fixed sound bug making Doppler effect of other cars sound corrupt in swing cam
    - Fixed force feedback detection for wheels and slightly improved strength of force
    - Adjusted the Seat Leon Extreme Tryout time
    - Fixed sound bug making the rev sounds on some cars not transition smoothly (including Mini Cooper and BMW M3 GTR)
    - Fixed sound bug with the force calculation of picking the correct collision sound

  • Sinyo70
    #59
    így van , turismo forever !!
    mármint ha telik rá(ps3), amire végre kiadják az GT5-t ,talán!!
    annak idején én a ps2 - met a GT3 miatt vettem !!
    de nekem azért a GT4. jött be igazán !
    Nordschleif
    isten király !! érdemes megnézni !!
  • arty
    #58
    "ha a granturismo3 nem szimulátor akkor semmi"

    ezesetben semmi
  • jointboy
    #57
    Na az meg a másik gyönyörűség {project gotham racing} de gondolom ezt te is viccnek szántad? ennek a sorozatnak is meg van minden része de ennyi erővel ez a game lehetett volna vizisí, vagy tekegolyó, motorosszánkó verseny is az irányítás után fel sem tűnne ,hogy mit irányít az ember.
    Egy biztos a granturismo3 egy etalon aminek a színvonalát még egyetlen konkurensének sem sikerült még megközelíteni sem. Csak ,hogy példát említsek a gt4-ben a régi nürburgringi pálya 21 km hossza és a szimulátorban szereplő lemodelezett pálya méretarányosan milliméter pontosan megeggyezik a valósággal csak úgy mint a többi pálya az autók 280 pontos felfüggesztéses szenzorral lettek lemodellezve versenypályákon versenyautó sofőrökkel, a race pro-ban semmi féle lemodellezés nem történt, a képzeletükre támaszkodtak ja és a felfüggesztés modelezzése 12 ponton került rögzítésre így nincs is miről beszélni. A gt3-ban minden váratlan és kiszámítható ,helyzet le-lett szkenelve, sodródás ,megpördülés, súlyváltózás, terhelés változás stb. tehát minden olyan helyzet ami verseny ill. vezetés közben megtörténhet, 280 olyan mozzanat rezdülés amit az adott autó produkált a szkenelés során és ezt mind az 1200 autóval elvégezték, több mint 1000 a világon legképzettebb profi mérnökök készítették a gt sorozatot, a race pro-t pedig kezdő huszonéves programozók költségspórolás miatt. no comment! ja de igen meg is látszik.
  • jointboy
    #56
    Nem látjuk egyformán a dolgokat, de ez nem baj, de ha a granturismo3 nem szimulátor akkor semmi, ez pont az a szoftver amit az egész világon elismernek, és ezen szimulátor bajnokságok nyerteseit szokták megkeresni pl:forma 3000,indi,clio,astra kupákból és felajánlani nekik a lehetőséget ,hogy kipróbálhassák magukat versenyautókban és amennyiben jól szerepelnek akkor felkínálnak nekik egy versenyzői pozíciót komoly fizetéssel, nálunk magyarországon is volt erre példa, granturismo3 bajnokságot rendeztek a nyertesét meghívák tesztvezetésre azóta jól fizetett versenyző, 4 ilyen emberről tudok csak magyarországon. Más a wolswagen konszern megvásárolta a granturismo3 fizikai modellezés szoftverét és most autóvezetést oktató szimulátorrá alakítják. Tehát nem szimulátor a GT3 akkor ezt a világon több száz millióan nem jól tudják? naaaa!
  • Istencsászár
    #55
    A DIRTben messze nem sodródik, ép hogy tapad mint ragasztó és a kézifék használhatatlan a csúsztatásokhoz, behúzod és megáll az autó... egyszerűen nevetséges.

    GT messze nem szim, csak egy autós játék.

    Race Pro még mindig túrakocsi és a WTCCt élethűen visszaadja ahogy azt kell. A kigyorsítások, féktávok, kanyarsebességek teljesen rendben vannak...

    GRID/Dirt jó fizikai alapokkal rendelkezik, de el van cseszve, még a PGR4 is élethűbb ezen a téren, persze abban is vannak érdekes dolgok itt ott, de leglább a kigyorsítás és a féktávak rendben vannak.
  • jointboy
    #54
    Helló! A colin mcrae dirt viszont nagyon nem oké, ott ugyanaz a szitu mint a forzában, 3 km/ó sebességnél egy 80millió forintos rally autó darabonkén 300000ft-os gumival úgy csúszik sodródik az aszfalton mint szánkó a jégen ez nagyon nem ok! A gridben azért tűnhet írreálisnak a gyorsulás mivel elég komoly verdák szerepelnek pl: új mustang 580 lóerővel, hát egy ilyen verda igen csak brutálisan gyorsul a fékúton sincs mit csodálkozni 570-es 22-colos felnikkel úgy fog a fék ,hogy az utast egy nagyobb fékezés után a szélvédőről kell levakarni. Nekem egy 265 lóerős RS" gépem van nem azt mondom ,hogy ez a csúcs de megy szépen álló helyzetből 18 másodperc alatt van 230km/ó-án, a fékút 130km/ó-ról megállásig nem több mint 28 méter, pedig nekem csak 225-ös 17colos kerekeim vanak, ez a race pro-ban az enyémnél jóval komolyabb verdáknál kb 300 méter a fékút ugyanerről a tempóról ez ugye ,hogy abszurdum? ha ez így lenne akkor induláskor már fékezni kellene ha a fék ilyen lenne akkor a forma-1 ben nem lenne 8G-feletti a fékezés sofőrre eső ereje stb. De ha már végigvitted a granturismo3-at 4-et akkor kell ,hogy komoly képed legyen arról milyen egy autószimulátor, a race pro még véletlenül sem az, csak egy rosszul programozott szoftver, én már akkor tudtam, hogy pocsék lesz amikor megláttam az ATARI feliratot, amihez az atarinak köze van az halálra van ítélve. Az elmúlt két évben egyedül a grid hozta azt amit vártam tőle egy szinvonalas autósjátékot amivel szivesen nyomul az ember,ha van egy kis ideje, felőlem hívhatjuk valósághoz nagyon hasónló irányítású arcade játéknak is, de ezt legalább jól megcsinálták, a granturismo5-ről meg nem beszélhetünk hiszen még a full verzió nem jelent meg.
  • Istencsászár
    #53
    Neked tényleg a Grid meg a Dirt való ahol a fék olyan irreális hogy az leírhatatlan.

    Race Proban teljesen rendben van a fékút, persze a Girdhez képest hosszabb mert abba irreálisan rövid, ahogy a kigyorsítás is irreális.

    Grid fizikája nem rossz, de pont a féktáv és a kigyorsítás az ami egy hulladék benne, neked ez lehet reálisank tünik, de nagyon nem az. Ezzel a látásmóddal biztosan állíthatom hogy teljesen egyedül vagy.
  • jointboy
    #52
    Helló! A véleményemet tartom, a Grid sokkal inkább szimulátor mint a race pro, a valósághoz sokkal inkább hasónlít az irányítása az autók viselkedése mint a race pro, mivel ez utóbi irányítása egyáltalán nem hasonlít autóvezetéshez. Engem nem érdekel ,hogy hivatalos konzol újságok 10-en éves tesztelői inkább arcade játéknak tartják a gridet bár ők is 50-50%-ban arcade ill. szimulátornak nevezik, én a két game között sokkal életszerűbbnek tudom be a gridet, ha ezt valaki nem így látja az egész egyszerűen még nem vezetett autót én is mentem már a német autópályán 230km/ó-val de mégis meg tudtam állni mindíg a race pro-ban nem lehet, egyszerűen nincs fék. A másik véleményem is tartom a Forza2 egy csillogó gagyi de nagyon. pl: ferrari f50 30km%ó-val sodródik-csúszik ki egy 1 fokos kanyarból gyerekek ez vicc, ilyet még egy trabant sem csinál ha felnin gurul gumi nélkül még akkor sem.
  • Waczkor
    #51
    Mind szép és jó amennyit levezettél,meg hogy hány éve vezetsz,de akik ide írnak elhiheted ők is vezettek már élőben autót.Viszont a gridet szimulátorféleségnek mondani,az is nagy ökörség.A törés,grafika valóban jó,de a fizika azért korántsem hasonlítható szimulátorokhoz.
  • Shan
    #50
    "A Forza2 szintén egy nagy rakás sz..r"

    Hmmm...Azt hittem, már tényleg hinnem kell egy profi sofőrnek...de csak a fenti beszólásig.
  • Istencsászár
    #49
    "Grid-ben az autók fizikai modellezése szinte tökéletes a viselkedésük irányításuk tényleg olyan mint a valóságban"

    ezt kár volt megemlíteni:))) halvány lila fogalmad sincs a túrakocsizásról, végülis ez nem baj, de ne szakértsed meg azt amit nem tudsz, viszont ha nem tetszik akkor nem kell vele játszani