17
  • #17
    mathyas Szerintem vidd vissza ahol veted és mond el hogy mi a baja az én gépem ilyet nem csinál
  • mathyas
    #16
    Sziasztok!

    Nekem FinePix S8000fd-m van és nem igazán vagyok vele megelégedve. Bár ezért a pénzért ezt lehet várni. Kb három hete van meg a gépem, de a kezdetektől fogva minden tíz tizenötödik bekapcsolásnál zoom hibát ír. Ha kikapcsolom és vissza, akkor minden rendben. Szerintetek vájak vele, vagy vigyem vissza, hogy nézzék meg ??? K.ssé tanácstalan vagyok ezügyben...

    Nekem soha életemben nem volt fényképezőm, tehát a fotózáshoz kő hülye vagyok, de szeretnék azért többet tudni róla... idővel.

    Csináltam vele egy pár panoráma fotót, állvánnyal, állvány nélkül.

    Ide kattintva megnézhetitek.
  • HuMarci
    #15
    Csakhogy ráismertem Székesfehérvárra és Agárdra a képeken :)
  • Blasta
    #14
    Kruza Úr!

    A cikk címében, meg úgy kompletten az egész cikkben a gép neve elvan Qrva!


    (S8100fd, S8000fd...)
  • Blasta
    #13
    Nincs képzaj?
    Napersze :DDDDDDDDDDD
  • usererror
    #12
    Nézem a cikket és nem hittem el, amit látok - illetve amit nem látok. Annyira a digitális technológiát preferáljuk, hogy írunk a 13 programautomatikáról, de arról már elfelejtkezünk, hogy milyen fényereje van a benne rejlő optikának?

    Pedig ettől függ - vagy függhet - a kép tartalma is, hiszen a mélységélességet tudjuk szabályozni vele, vagy hogy tudunk-e relatíve kevés fény mellett, rövid záridővel bemozdulásmentes képet csinálni.

    Persze bocs a cikk szerzőjétől, ha csak egyszerűen megfelejtkezett róla, előfordul az ilyesmi.
  • roliika
    #11
    Hát nem feltétlen. Sőt.

    Az elektronika is "felvehet" zajokat. Ugye ezek a CCD-k végülis fénymérő mátrixok.

    Az sem mind1 hogy méhsejt struktúrája van a CCD nek vagy a mérő cellákat mi határolja. A tömörítési eljárás sem mind1.

    Aztán az optika sem Nagyon mind1...elvileg...de hát ez fura...nekem 4 megapixeles van, és szebb képeket csinál mint ez (2Mpx-re állítva csak) ráadásul a lencséje is kisebb sokkal mint ennek.

    Most ezek a képek vagy enyhén megvilágított körülmények között készültek, vagy kicsit ügyetnel volt aki készítette...vagy ilyen szar ez a gép????
  • babajaga
    #10
    Az érzékelő nagysága adja a kép minőségét.
  • Alwares
    #9
    Nekem S8000FD-ém van. Gyakorlatilag ugyanez a gép, annyi különbséggel, hogy csak 7 megapixeles. De jobb is mert legalább nincs képzaj.
  • roliika
    #8
    Ijjj...ahogy nézem a képeket ezek nem jobbak mint amit a Fuji Finepix A340 gépem készít. Sőt talán még kicsit életlenebbek is.

    Egyébként RAW formátumban iszonyat gagyin néznek ki a képek...mintha foltosak lennének. Jót tesz neki a JPG tömörítés ezek szerint.
  • BiG G
    #7
    pedig ha deaktiválom az abp-t akkor látszanak a képek. valószínűleg a frissített magyar szűrökön akadt fenn.
  • Kacsaa
    #6
    Képminőség és a tudatos komponálás vonatkozásában nem lehet összehasonlítani egy SLR szettel

    Tudatos komponálás?

    Mi köze a komponáláshoz annak, hogy a gép kompakt, vagy SLR?

    Tény, hogy a tesztképek között nem látni egyetlen tudatosan komponált képet sem, de fura lenne, ha ezt a gép hibájaként, s nem a cikkíró tapasztalatlanságaként kellene betudni.
  • KarmaXXL
    #5
    A hiba nem az Ön készülékében van.

    Nekem semmi baja nincs a képeknek, pedig az Adblock Pluson kívül még az Element Hiding Helpert is aktívan használom.
  • babajaga
    #4
    Miért volna hátránya. Nem cserélhető optikánál az univerzális használatot csak a minél nagyobb zoom biztosítja.
  • kjasfhasdfasd
    #3
    A tesztképek szerintem rendkívül kicsik, hogy ebből bármire következtetni lehessen.
    Kéne lassan gépet cseréljek, de egy dslr-hez két rendes objektív számomra megfizethetetlen. Úgyhogy lehet, hogy a következő gépem is kompakt(bridge) lesz.
  • rjudit
    #2
    Egy ekkora átfogású optikának a DSLR rendszerekkel szemben vitathatatlanul vannak előnyei:...
    Hát még hátrányai...
  • BiG G
    #1


    magam sem tudom miért, de a firefox adblock plus kiterjesztése blokkolja ebben a cikkben lévő összes képet - valószínűleg a fájlnevek nem tetszenek neki, de hogy miért azt kitudja. gondoltam szólok, mivel képek nélkül egy ilyen teszt elég sokat veszíthet az értékéből.