12414
  • IMYke2.0.0.0
    #12334
    * Ráadásul a csajszi ASD-s - Autism spectrum disorder (ASD), autizmus spektrum zavar.

    "Egy olyan fejlődési zavar, mely az egész személyiségre kihat (pervazív) és egész életen át tartó állapotként írható le. Az autizmussal élő emberek a szociális készségek, a rugalmas viselkedésszervezés és a kommunikáció területén rendelkeznek hiátusokkal. Ez az úgynevezett autisztikus triász. Spektrum a másik kulcsszó ebben a kifejezésben, mert az autizmussal élő embereket egy széles spektrumra helyezhetjük az állapotuk függvényében, az egyik végére az értelmileg akadályozottsággal is együtt járó súlyosabb állapotú személyeket definiáljuk, melyet Kanner írt le először, ők az élet minden területén segítségre szorulnak. A spektrum másik végén a jól, vagy magasan funkcionáló egyéneket értjük, őket pedig Asperger írta le először, ők az Asperger szindrómások. A jól funkcionáló autista emberek jól kommunikálnak, a szociális szabályokat is könnyebben megtanulják, így ők sok esetben be tudnak integrálódni a társadalomba. Bár a Kanner és Asperger szindrómát kevésbé használja a mai autizmus kutatás, mégis a köznyelvben a spektrum két szélsőségeként említik. A férfiak-nők aránya 4, 5:1 a fiúk javára. Nehéz nyomon követni, hogy hazánkban hányan érintettek autizmusban, csak becslések állnak a hazai kutatók rendelkezésére. Az Egyesült Államok Betegségmegelőzési és Betegségfelügyeleti Központja (CDC) által publikált adatok szerint, míg 1995-ben 500 gyermekből 1, 2004-ben 266 gyermekből 1, addig 2009-ben minden 110 amerikai gyermek közül 1 autizmus spektrum zavarral élő gyermek volt. És ez a tendencia exponenciálisan növekszik, ha ez így folytatódik 2050-re minden 3. ember érintett lesz az autizmusban."
    link

    * Az új évad meg 2024-ben jön.***

    //*** = szerk: a sorozat 2022-ben kezdődött. (Aired: Jun 29, 2022 - Aug 18, 2022)
    Utoljára szerkesztette: IMYke2.0.0.0, 2023.03.10. 15:11:52
  • LasDen #12333
    Csak az a baj, hogy egy idő után a one-off ügyek rohadt unalmassá váltak. Lévén szinte mindig ugyanúgy játszódtak le. De Woo és a többi karakter hellyel-közzel érdekesek voltak. Viszont a végére borzasztóan beleuntam. De akinek tetszett jó hír, lesz 2. évad...
  • mégvadabbdisznó
    #12332
    Egy különleges ügyvéd, Woo


    Már az első részben lehidaltam a kiscsajtól. Mindenkinek ajánlom, aki bírja az intellektuel, a koreai, vagy az intellektuel koreai sorozatokat.
  • Rage47
    #12331
    +1
  • IMYke2.0.0.0
    #12330
    És akkor a Trónok harca sorozat írói most besértődtek... ):
  • Synchronous
    #12329
    "egy fiktiv sorozatban miért is kell a valos propagandát belevonni"

    Bocs, de egy fiktív sorozat is általában a valós életre reflektál és a valós problémákra, élethelyzetekre. Érted: nem úgy fiktív, mint mondjuk a Süsü a sárkány. Hanem úgy fiktív, hogy csak a cselekmény megrendezett, de a sztori egy valós világban zajlik, valódi emberekkel.
  • mooo
    #12328
    Én nem kötekedem meg foglalok állást egyik oldalon sem, csak szimplán szeretem ezt a jelenetet ezért amikor lehet belinkelem :D
  • IMYke2.0.0.0
    #12327
    Azt már csak "félve" írom ide, hogy Ellie-t megszemélyesítő színészhölgy is kap hideget-meleget (többnyire a külseje és a castingja miatt). Ennek pedig - szerencsére? - semmi köze ahhoz, hogy
    - nő
    - genderfluidnak vallja magát
    - milyen vélt/valós tehetsége van színészet terén.

    Sorozatot direkt nem kezdem még el - majd mikor befejezik, kábé 10 "évad" (rövidek) után... -, de azt helyből kiszúrtam, mennyire ellene mentek a valódi Ellie karakternek...
  • IMYke2.0.0.0
    #12326
    Nem kötekedni akarok, de belököm:

    LGBT bodybuilders
  • repvez
    #12325
    igy is van igy kell ezt , ha már észérvekkel nem tudjátok alátámasztani, hogy aegy fiktiv sorozatban miért is kell a valos propagandát belevonni és köttelezöen szerepeltetni mindenhol akkor személyeskedjunk azzal aki nem ért egyet ezzel az uj propagandával.
    ÉS föleg azt nem érti, hogy miért kell a politikát és a propagandát minden létező médiában erőltetni miért nem lehet csak ugy elkésziteni egy filmet, hogy abbol ne ez jöjjön át?
    Mert nem az egyénekkel van bajom hanem ezzel a modszerrel ahogy tálalják , de ezt Ti nem értitek ti csak személyeskedni tudtok aki nem áll be a sorba.
  • AnuluWork #12324
    Nemzet Aranya sorozat. :)
  • Caliph
    #12323
    nekem nincs bajom a meleg szállal,inkább azzal ha sok a filler epizód ami keveset tesz hozzá az alap történethez. a "régi" világban amikor még kisajtoltak 20+ részt egy évadból belefér,de amikor pár ,max 8-10 részes évadok vannak akkor haladjanak kérem szépen :) ebben is konkrétan 9 részes évad lesz.
  • UUUU
    #12322
    Akkor en is biztos az vagyok... Vagy... teljesen erdektelen volt az egesz, inkabb a felet a sorozat 3. reszenek eltekertem, mert ez a resz kb nem azert keszult, hogy valami lenyeges dolgot mutasson a tortenet szempontjabol. Ez a trend ami a jelenlegi sorozatokban dívik. Minden náció kell a bevételek szempontjából (és kövezzen is meg valaki, mert biztos rasszista is vagyok,ha ezt megjegyem, hogy kell egy latin,egy afro,egy azsiai), vagy egyéb csoportok, mint a melegek. Csak van amikor ez már inkabb tragikomedia.
  • mooo
    #12321
  • repvez
    #12320
    ja igazad van nem emeltek ki semmit csak egy egész rész szolt erről egy mellékszereplörol. És nem nem vagyok homofob csak nem szeretem ha valami logikátlanul és csak azért is direkt minden egyes alkalommal mutogatnak.
    SEmmi bajom nem lett volna ha folytatják a cselekményt és közben egy fél mondat erejéig elmondják, hogy homi vagyok és kész.

    A logikátlanság meg ott van benne, hogy egy világjárvány közepén ahol kihalt szinte az egész emberiség és 4 év után ki az elso aki arra téved a föld lakosságának kb a 2%ánál kevesebb kategoriáűjában lévő személy aki nem mellesleg pont a csávo zsánere és jol kijönnek egymással 20 évig.

    DE arra már nem volt eszuk, hogy 20 év alatt növényeket termesszenek az epret is 15 év után kezték el. és elvileg egy military beállitottságu tulélo egyén és akkor kiáll az utcára távcsovessel puffogtatni tulerővel szemben .
  • lac coo
    #12319
    Semmit nem emeltek ki. Melegek, ilyenek, szeretik egymást no puff neki. Nem kiemelve volt , megmutatva. Mintha nem szeretnéd a vörös nőket és felháborodnál, hogy miért vörös a vörös nő a filmben miért nem fekete. Meleg az meleg, nem hetero, ilyenek, Nekem nagyon bejött ez a rész, semmi bajom hogy meleg pár van benne.
  • Calver
    #12318
    felháborítónak tartom a mások véleményével szembeni intoleranciádat és alaptalan vádaskodásodat számodra ismeretlen emberek szexualitására vonatkozóan. tökéletesen megmutatja, hogy valójában gyűlölőd a homoszexuálisokat és mindet máglyán szeretnéd elégetni, csak próbálod tettetni a társadalmilag elfogadott normákhoz való alkalmazkodást.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ejj, a szatíra egy csodálatos dolog. de legalább én tudom, hogy orbitális baromság amit írtam.
  • Sequoyah
    #12317
    Hagyd, szerencsetlen srac homofob es intolerans, es keptelen masra gondolni. Tipikusan az ilyen emberekrol derul ki, hogy maguk is homoszexualisok, csak tagadasban elnek. Aki magabiztos a sajat szexualitasaban, az ilyen jeleneteken nem akad ki.

    Az ilyen kommentek a bizonyitek arra, hogy nem a tulzott PC-seggel van a gond, hanem egy hangos es intolerans kisebbseggel, akik mindenen kepesek kiakadni, es teleokadni a netet a haborgasukkal.
  • repvez
    #12316
    pont ez az ha nem lényeges akkor minek kiemelni és premier plánba mutogatni ha a torténethezmiatt semmit nem ad hozzá?Teljesen jo lett volna ez enélkül is.
    Nem játszottam a játékkal, de eddig amikbe belefutottam infokat abban erre nem tértek ki.DE azért sikerült nekik a játékban lévő szereplöket is a PC jegyében cserélgetni
  • lac coo
    #12315
    ez egy brutál jó epizód volt. hogy meleg vagy sem, nem is volt lényeges....

    De nem érted, ne nézzd, nem neked való ..! :DDDDDDDDDDDDD
  • repvez
    #12314
    elmennek a f@szomba az osszes streeaming szolgáltató, hogy lépten nyomon az ember képébe tolják az indokolatlan buzizást kikerülhetetlenul. és még a valoságban is ezzel csinálnak hirvelést, hogy a föszereplö valami vagy bármi ,mert saját maga sem tudja eldönteni ?
    Last of US -1
  • Inquisitor
    #12313
    A Tencent nevű kínai cég, ami főleg játékok fejlesztéséről, kiadásáról ismert, indított egy saját streaming platformot, ahol kínai sorozatok és filmek vannak fent. Ez azért érdekes, mert a Három test hardcore sci-fi könyvet filmre vitték, konkrétan sorozatra. Meglepő módon 1-2 hét késéssel a saját fizetős platformjukhoz képest kiteszik a sorozat összes részét ingyen a YouTubre. Mielőtt bárki rohanna megnézni, jelenleg csak angol felirat van, meg 3 ázsiai. Az "ingyenes" epizódokban van részenként 2db kínai reklámbetét, az ingyenesség ára. Valamiért ráégették a videókra a kínai feliratot, nem tudom miért nem volt jó erre a softsub, amit a többi nyelv használ. És a legfontosabb, ez hardcore Sci-fi, tudományos krimi, rengeteget beszélnek benne, aki akcióra meg látványos dolgokra számít, az ne nézze meg.
    Az első kötet röpke 30(!!!) epizódban elmesélve, jelenleg az első 20 rész van fent.
    Az első rész linkje: LINK
  • kill3r21
    #12312
    A király

    Nem kenyerem semmilyen magyar produktum, mert távol áll tőlem minden szinten, egy két magyar vígjátékot eltekintve, de mivel koromból adódóan a Jimmy korszakban nőttem fel akaratomon kivül a mindennapok része volt, így felnőtt fejjel gondoltam belenézek. És annak ellenére hogy nem hittem volna beszippantott, sok részét eltúlzottnak érzem, sikerült gyerek koromban találkozni vele, és abból a pár mondatból amit beszéltek vele a szüleim, egyszerűen kétlem hogy olyan ember volt ahogy a sorozat bemutatja. Ami viszont sorozat elkészülését illeti , képi világát a vágást a zenéket, a feszültséget a drámát és az akkori jó magyar valóságot olyan faszán csinálták meg hogy nem is gondoltam volna. Pár perce peregtek le az utolsó percek, és emelem a kalapom. Ez kéne hogy legyen legalább az alap szint. Nem tudom kik csinálták a sorozatot, de nagyon jó volt, lekötött érdekes volt. Egy negatívum amit fentebb írtam, nagyon "rossz" embernek állították be Jimmyt, ha voltak is ilyen pillanatai mint amit itt elképzeltek, nem ez lehetett a hangsúlyos.
    Utoljára szerkesztette: kill3r21, 2023.01.18. 01:53:18
  • IXEMGabeo
    #12311
    Manifest 4.evadjat látta vki? Korrektül megcsináltak kasza utan
  • ximix #12310
  • ximix #12309
    The Boys . . .
    18+ kép
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2022.10.31. 15:55:25
  • Jim Morrison
    #12308
    nem volt rossz, de egy ido utan mar nagyon vontatottnak ereztem, mintha muszaj lenne mindig 50 perces epizodot csinalni
  • ximix #12307
    The Peripheral imdb


    Set in the future when technology has subtly altered society, a woman discovers a secret connection to an alternate reality as well as a dark future of her own.



    Series premiere
    October 21, 2022
  • Garga Pitic #12306

    Mintha egy jó Black mirror epizódból készült volna.
  • repvez
    #12305
  • Caliph
    #12304
    Én nem szeretem a töltelék részeket,főleg a mai sorozatoknál amik többnyire alig élik meg a 10 részt/évad. régen amikor egy star trek ,vagy csillagkapu évad 20-24 részből állt,belefért egy vicces vagy elgondolkodtató töltelék rész.

    másik kérdésedre pedig a hatodik részben szépen volt rá utalás,Galadriel és Adar(ork vezető) beszélgetése a pajtában a csata után,nézd újra

    ha viszont nincs kedved újra nézni akkor röviden

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Galadriel arra gyanakszik,hogy Adar talán egyik lehet az első elfeknek,akiknek nagy részét Morgoth kiirtotta , azonban voltak akiket Morgoth megrontott. Adar megerősíti ezt,szóval ő egy nagyon öreg első elf(még hegyes füle is van)Legszivesebben Uruknak hivja magát és a gyermekeit,ami fekete beszédül van,és a jelentése ork.Galadriel az elfek megcsúfolásának nevezi Adart,aki kifejti hogy ők is a világ részei,és csak élni akarnak benne mint mindenki más.

    Tolkien sosem irta le részletesen az orkok származását,viszont a sorozat a legnépszerűbb és legismertebb eredet történetet vázolja fel,miszerint az első elfek amikor megjelentek a világban,Morgoth elfogtott belőlük sokat,és addig kínozta és formálta őket,amig már közel sem hasonlítottak az első elfekhez,megrontva őket. így születtek meg az orkok.Az ADAR amúgy óelf nyelven atyát jelent,ezért hivhatják így a vezetőt az orkok. ha megnézed a sorozatban szereplő orkokat,bizony nekik is hegyes füleik vannak.ahogy a hobbitban is,és a korábbi trilógiában is. Szóval az orkok igazából első elfek,és azok leszármazottai,és nyilván az évek alatt formálódtak mutálódta változtak,azért néznek ki úgy ahogy. viszont Adar még mindig egy első elf,aki nagyon öreg lehet,ezért hasonlít inkább emberekre/elfekre,de Morgoth befolyása is látszódik a testén

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.10.04. 12:20:08
  • hawkie22
    #12303
    Nem tudom, ti hogy vagytok vele, de számomra most kezdett jó lenni a Hatalom Gyürüi. Nyilván, mint a könyvekben is, kell egy kis idö, míg kibontakozik a cselekmény, de nekem kicsit vontatott volt az eddigi 5 rész. De ez a 6. legalább beindulni látszik. Sokkal több akció volt benne, mint az eddigi 5 részben együtt és a sztori is nagyot haladt elöre.
    Viszont azt még mindig nem vágom, hogy ki is pontosan az orkok vezetöje. :)
  • BenedekFeco
    #12302
  • BenedekFeco
    #12301
  • ximix #12300
    Homelander tejcsizik
  • hawkie22
    #12299
    Te is szőrözöl? :D
  • stargatelost
    #12298
    Ha még ez lenne a magyar címe :D Nincs "Az".
  • hawkie22
    #12297
    Amazon: Az Ügyvéd (2022)

    Nem tudom, miért ekézik sokan a neten a sorozatot, illetve az elsö részt. Szerintem tök jó lett. Nem komolyra vették a figurát, hanem inkább majdhogynem Deadpool-osan poénosra. Választ kapunk arra is, hogy miért és hogyan lett Hulk Smart Hulk. Én jól szórakoztam rajta, várom a következö részt.
  • Bokafix2
    #12296
    Sandman (2022)


    Nem egyszerű vagy könnyed téma, de ez minden szempontból remek választás azoknak, akik egy jó darkos fantasy-t keresnek. Jöhet a 2. évad, mert ez szuper volt. Tetszett.
  • BenedekFeco
    #12295