12388
  • SzirmosSzisza
    #12388
    Pont tegnap olvastam egy kommentet ez a cikk alatt:

    The complaint was the blackboard showing the fall of Shady Sands happening in 2277 with an arrow pointing to a bomb, insinuating that Shady Sands got nuked that year, therefore invalidating New Vegas, which takes place in 2281.

    The arrow is clearly implying that the bombing happened after 2277, otherwise it would've been put on the same damn spot. Todd confirmed it in this interview as well.

    Utoljára szerkesztette: SzirmosSzisza, 2024.04.19. 20:47:15
  • ximix #12387
    ***SPOILER***
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az utolsó részben kb a felénél, amikor Moldaveréknél összejön a brancs, akkor Moldaver szövegelésekor Lucy visszaemlékezik, ahogy Shady Sands-ban a kukorica tábla mellett találkozik anyja és Moldaver, ekkor jut eszébe a medál anyja nyakában és ezért is durrantja le a végén a ghoul mutert szerintem.


    Itt kifelejtettem egy szerintem-et, "Erre értik szerintem a The Fall of Shady Sands-t."
    A háború miatt megállt Shady Sands addig töretlen fejlődése, tippre az emberek egy része elhagyja a várost, lásd "a la Ukraina", szerintem erre a lassan elnéptelenedésre érthetik a bukást, azaz nem jött össze az új talpra állás 200+ év után, nem ez less az új főváros "Wasington D.C." .
    Utoljára szerkesztette: ximix, 2024.04.19. 20:14:47
  • IMYke2.0.0.0
    #12386
    Ja, és jön a 2. szezon is... aztán még lehet több is.
  • lwb
    #12385
    Erre az egész katyvaszra van logikus magyarázat is:
    1. a játékok utánra akarták tenni
    2. a produkciós csapat a nyugati partra akarta tenni, mert Hollywood és azok csak Californiát ismerik
    3. nem jó bevezetés a Wasteland feelingbe, ha kijön Lucy a vaultból és ott egy virágzó civilizáció az NCR városaival, Vault Cityvel meg New Renoval meg a többiekkel, ezért olyan világot akartak, ahol csak romok vannak, hogy autentikus legyen a fallout "kijövök a vaultból" feeling
  • lwb
    #12384
    Lucy nem emlékezett semmire Shady Sandsből, ahová az apja érte ment. Sőt, az egész elviszlek, visszahozlak dologra nem is emlékezett, arra sem, hogy valaha is elhagyta volna a Vaultot. Ez azt jelenti, hogy, ha 2296-ban 20 éves volt (ennél tuti öregebb, de legyen csak 20 mondjuk), akkor 2277-ben 1 éves lehetett, tehát stimmel az idő a Fall of Shafy Sands-re.
    2281-ben játszódik a FNV, ott még áll Shafy Sands, ha 2296-ban Lucy 20 éves, akkor 2281-ben 5 éves. Egy 5 éves gyerekkori emlék azért meg szokott maradni az emberben. Az nagycsoportos óvodás kor, az iskola előtti. Ki nem emlékszek az iskola első osztályára pl?

    Nem jön ki a matek.

    Azzal sem értek egyet, hogy a Fall of Shafy Sands, amit a táblára írtak, az a Hoover gát ütközetre utal és nem a bombára. Ha így lenne, akkor fall of NCR lenne inkább, mert Shady Sands csak egy város volt, a főváros, de akkor is csak egy város (30 000 körüli népességgel, az NCR teljes népesség 700 000 volt a FNV szerint). Attól, hogy az NCR vereséget szenved a Mojaveban, abból még nem jön le Shady Sands bukása.

    Nem, itt annyi történt, hogy a Bethesda megint elbszta a saját idővonalát. Ezt eljátszották párszor Elder Scrollsban is, rendszeresen megcsinálják hátulról a saját lore-jukat is, másét meg pláne. Szokásos bethesda balfszság.
  • ximix #12383
    fél OFF
    Wiki szerint 2277-ben ért oda a Cézár légió, ekkor volt az első Hoover-gáti csata is az NCR-rel.
    Erre értik a The Fall of Shady Sands-t.

    Majd 2281-ben volt a második ütközet.
    "Bár a Légió megsérült a gáton elszenvedett vereség miatt, nem vonult vissza. 2281-re a Caesar's Legion visszanyerte hatalmát nyugaton, újjáépítette hadseregét, és lassan behatolt New Vegas városába. Továbbra is megküzdenek az NCR-rel a Mojave régióban, elpusztítva számos NCR bázist, mint például a Ranger Station Charlie-t és a Camp Searchlightot, lerohanva az NCR Nelson városát, megtizedelve Nipton városát, és viszályt és terrort szítanak a régióban."

    Így szerintem belefér egy 2280 környéki atom bomba Shady Sands-ra, pl 6,7,8 évesek volt Maximus és Lucy + 15,14,13 év az kb. 20 évesek a filmben.
  • Caliph
    #12382
    aha értem,köszi a felvilágosítást :)
  • lwb
    #12381
    A f4-ben a léghajót azzal magyarázták, hogy a brotherhoodnak az a keleti parti szárnya, akik tök más, mint a nyugati szárny. Volt egy nagy vita a BoS-on belül és a keletiek elindultak keletre és ott ilyen aktívan beleszóltak a történésekbe.
    A bökkenő az, hogy ez a sorozat a nyugati parton játszódik, pont ott, ahol a F2 is játszódott.

    F2: 2241
    FNV: 2281
    F sorozat: 2296

    A BoS az F2 és FNV játékokban folyamatosan gyengült, rohadtul nem voltak vertibirdjeik már meg léghajójuk. Legalábbis a nyugati parton nem, meg Mojave sivatagban sem. Keleten lehet, de nyugaton nagyon nem. Az NCR meg folyamatosan erősödött, 15 évvel játszódik az FNV a sorozat előtt, ehhez képest

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Shady Sands fel lett robbantva és az NCR felbomlott a sorozatban. Ráadásul a sorozatban mindez az FNV ideje előtt történt, ezt majd meglátod az utolsó részekben, nem spoilerkedem el.


    Ez nem logikus. Két korábbi játék lore-jával ment szembe és nem picit, hanem nagyon. California egész más ha van NCR vagy ha nincs. Ez olyan, mintha a Gyűrűk Urából kihagyták volna a tündéket vagy a törpöket. Nem olyan, mint Bombadil Toma karaktere, hogy a sztori működik nélküle is.
  • Caliph
    #12380
    na most a sori a fallout 4 után játszódik 10 évvel nem? már a négyben is léghajóval és vertibirdel mentek mindenhova :D fallout 2 után majd 60 évvel vagyunk. én még csak a 4.sori résznél vagyok mondjuk :p

    az istitute a fallout 4ben opcionálisan ,valszeg ezt a történet szálat vették fel,bár ugye már készül a második évad hivatalosan is,szal még lehet ellövik

    a feka színész sztem sem ügyes,bár szerintem a karaktere a hibás,elég lapos is,nem tud jobbat kihozni belőle.

    amúgy régen én is ilyen voltam,hogy felbaszott a legkisebb eltérés is egy könyvhöz vagy játékhoz képest,ha filmet/sorit csináltak belőle,de nem szabad így lereagálni.
    engedd el,élvezd a showt,nekem eddig simán bejön. még hátra van a fele,de éjfélkor ki kellett lőni mert munka van ma :D

    3 test probléma is pont ilyen,vannak eltérések a könyvtől,de teljesen élvezhető volt,gördülékeny,a trilógia első könyvét bele is zsúfolták egy évadba.Várom a második évadot .

    van kínai sori változat is,már van magyar felirat is,hamaronsan azt is megnézem,30 rész ,állítólag pontosabban követi a könyvet ezért kicsit lassabb is a történetvezetés,de 30 rész bakker,nem 8 meg 10 mint nyugaton manapság divat



    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.04.15. 07:46:37
  • lwb
    #12379
    Maximus engem is idegesített. A srác színészi játéka egy dolog, de maga a szerep is rossz volt. Irritáló a figura, ő a legellenszenvesebb az egész brigádból.
  • Calver
    #12378
    Nekem is ezzel volt a bajom, ahelyett, hogy valami egyedi területet választottak volna ki, az első két rész helyszíneit kellett elővenni és - ne szarozzunk - belepiszkítani. Semmi jogot nem érzek egy kvázi Bethesda terméktől, hogy sokkal tehetségesebb írók munkásságába beleszarjon és ilyen szinten megváltoztassa az általuk felépített világot.

    Az, hogy a sorozat vizuálisan 3-NV-4 vonalon mozog, az teljesen érthető, első két rész nem sok ilyennel tud szolgálni izometrikus volta miatt... viszont messze túl sok szutykot emeltek át Bethesdások elméjéből.

    A Brotherhood olyan gazdag, hogy lazán mindenhova Vertibird-el mennek, meg gecinagy léghajójuk van? Ugyan már, Fallout 2 idején komoly erőforrás volt nekik egy kurva Vertibird-öt felhajtani a fináléra. Ez a kibaszott Wasteland, itt jobb esetben van valami toldozott-foldozott power armorja, azon kívül sétál mindenki a gecibe. Még annak örülök, hogy olyan fosadékok, amik Fallout 4-ben voltak, abból semmi nem került bele a sorozatba (kivéve az előbb említett léghajó), sehol egy nevetséges synth, institute, semmi... valószínűleg a sorozat írói is rájöttek, hogy bár vizuálisan jó a Bethesda, épkézláb történetet összerakni nem tudnak.

    Még pár pozitívum, baromira féltem, hogy a sorozat szürke-barna fos lesz (lásd Fallout 3), ezt sikerült remekül kikerülni azzal, hogy minden túlszaturált és élénk, baromi szépen néz ki az egész. Walton Goggins kurvajó, de ez várható volt, kb mindent elvisz a hátán, Ella Purnell, a főszereplő csajszi is nagyon laza, viszont... megértem, hogy már kb kötelező a fehér nő - fekete férfi párosítás a woke elmebajnak köszönhetően, de mi lenne, ha akkor legalább olyan négert szereznének, aki *esetleg tud is színészkedni?* Aaron Moten színészi játékának a teljes hiánya kb a sorozat mélypontja, volt egy-két jó jelenete, de azon kívül ha egy papírmasé babát raktak volna be a helyére, az sem rontotta volna le az összképet.

    És ha már az összkép! Összességében jó, sőt, kifejezetten kibaszottul jó maga a sorozat, viszont a sokkal tehetségesebb írok által felépített háttértörténetbe beleszarás soha nem lesz egy könnyen megbocsájtható pont.
  • lwb
    #12377
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Nem siklottam el, csak épp a képességet vitatom. Mármint a Vault-Tec képességét. Az NCR nem egy város, hanem egy erős birodalom volt már a F2 idején, pláne a FNV idején. Hadsereggel, miegymással. Még ha fel is tudja akárhogy robbantani Hank a várost, a birodalom megmaradt volna és nagyon mérgesen kereste volna a támadás okát meg az új ellenséget.
    A filmben ilyen hippi tökéletes utópiaként mutatják, ahol mindenki szeret mindenkit. Az NCR nem ilyen volt a játékokban.
  • Sunrider924
    #12376
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az utolso reszben szerintem elsiklottal efelett. Ez volt a Vault tech terv Hank csak egy lepest csinalt ebbol Shady Sands legyalulasakor a tobbirol nem esett konkretan szo. Aztan latni kell azt is hogy miert kelett kiemelni hogy Hollywood-ot a Nuka Cola szponzoralta(annal a jelenetnel a rohogestol kiestem a szekbol konkretan, ha csak tarsadalom fricska akkor is zsenialis de ezzel a finaleval mar semmiben sem voltam biztos) es miert kelett belebegtetni New Vegast, mivel Hank oda menekult/ez a zarojelenet(deathclaw skull rulez). Ez egy kurvajo tortenet volt igy de a 8ik epizod miatt lett az, ahogy mesterien egybeillesztette a reszeket, ajj de neznem mar a folytatast. Amugy valahol belefutottam ebbe az info morzsaba erdekes lesz ez igy
  • lwb
    #12375
    A sorozat tökéletes lett, ha csak a bethesda játékokat nézed. Ha a régi F1-2, FNV játékokat is, akkor kicsit meg lett hátulról csinálva a lore, amit az eredeti alkotók csináltak, de nem jobban, mint a F3 vagy F4 közben. Azok mondjuk legalább Washingtonban meg Bostonban játszódtak, míg a sorozat Californiában, ahol az eredeti F1-2 is, ezért ront picit ez a dolog a képen.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Az NCR-t nagyon nem értették meg. Shady Sands nem egy utópisztikus város volt, hanem az újjáépülő Amerika fővárosa, annak minden mocskosságával és hatalmi politikájával együtt. Hogy a vérbe tudta volna azt egy Vault-Tec executive egymaga felrobbantani? Wtf. És ha fel is robbantja, attól még ott a teljes NCR, temérdek várossal, hadsereggel, fegyverrel, rendszerrel stb. Az miért omlott össze?
    Ha ilyen egyszerű lett volna, akkor a Legion már rég megcsinálta volna a FNV alatt ...


    De amúgy jó lett, ajánlom mindenkinek, főleg aki sose játszott F1-2-vel. Vagy már F3-4 körül túltette magát azon, hogy sose kapja vissza azt a világot.
  • Sunrider924
    #12374
    Fallout 2024

    Na ezt nem lattam jonni, igaz nem vagyok verbeli Fallout nerd, nekem "csak" a FO4 es FO76 parszaz oraja van meg, de abbol nem ezt kepzeltem el magamnak. Amikor halottam hogy csinalnak egy sorozatot a jatek vilagaban akkor azt kepzeltem, hogy egy tobbe-kevesbe jol sikerult fan service lesz( Todd Howard ott figyelt konzultanskent) es annyi, par jo fallout-humoros pillanat melle valami habkonnyu tortenet es szamoljak majd a bevetelt a sok rajongo zsebpenzebol. Aztan a fal adta a masikat, szo szerint, es nem nem spoilerezek el semmit de ha valaki nem birja ki egyulto helyben ledaralni a 8 reszt akkor legalabb a masodik felet egyszuszra mert azt a hatast maskepp nem kapja meg es oruletesen nagy kar lenne erte... biztos groteszknek tunik idehasonlitani a Loki-t de a Fallout feljott a vegen becsuletesen odaig. Ezt.NEM.lattam.jonni. Amikor a vege focimet neztem revedezo szemekkel akkor ott feltunt egy nev, Jonathan Nolan es maris megertettem mitol lett ez olyan jo. Bravo. 10/10 videojatekos adaptacio meg ha nem is szo szerint az.
  • extra sensory
    #12373
    Van azért még jó pár csajparazita rajta kívül is. Csak ő azért különleges, mert neki megmaradt az öntudata, míg a többieké eltűnt és a parazita vette át a helyét teljesen.
  • IMYke2.0.0.0
    #12372
    Oké - ezt biztosan megnézem. :)

    ///Férfiasan megvallom: egyetlen Venom-film sem keltette fel az érdeklődésemet annyira, hogy akárcsak megfertőzzem vele a retinámat...
  • Bokafix2
    #12371
    Parasyte: The Grey (2024)


    Koreai Venom. De én elnézem a koppintást, mert érdekes volt, meg itt a parazita egy huszonéves bolti eladó csajt választ gazdatestnek. Nagyon helyes: az ízlése legalább rendben van.

    7/10

  • repvez
    #12370
    lehet neked azért nem tetszett, mert játszottál a játékkal vagy olvastad a történetet, nekem nem volt egyik se, bár tudom, hogy ki meg micsoda a HALO mint játék, de a történetrol semmi infom nem volt. igy ez nekem nem okozott gondot, hogy levette a ruhát vagy nem. ÉS ezzel még egyet is értek, más egy játék és más egy fimnen megmutatni a dolgokat és itt nem egy robotrol beszélunk, hanem egy emberröl, igy természetes, hogy valamikor leveszi a páncélt .

    DE mindent amiket felsoroltál én ugy vettem mint egy darabkát a kirakosban ésmajd egy késöbbi részben majd összeáll a kép belőlük.

    a gyerekkeresős rész is hozzáadott a sztorihoz, hogy megtudtunk egy kis háttérinfot chiefrol, hogy ö is ember volt és hogy már gyerekként jobb volt a többinél.
    A kinai csaj látomásai meg azért kellettek mert máskulönben az lett volna a furcsa, hogy hogy jön rá , hogy a csillagoknak hogy kell állni, hogy kinyissa a kaput.

    A zombis vonal elsöre nekem is furcsa, föleg, hogy az utolso résekbe hozták elö ,igy a 3. évadig várni kell vele mig kiderül a dolog, a probléma az lesz ha nem lesz 3. évad, mert akkro valoban katyvasz és nem tudjuk meg a teljes történetet, hogy kik is valojában a 2 gyerek chief és a másik csaj és miért fontos a halo. De ahogy olvastam, hogy a játékban is voltak ilyen mutáns valamik ben azokat vezeti fel ezek a részek.

    Az ami nekem nagyon nem kellett a sorozatban az a kényszerü meleg vonal, minek kellett kötelezöen beletenni ilyen töltelék szereplöket föleg vakon és , hogy azok aztán tényleg nem adtak semmit a storihoz hozzá, csak , hogy képes volt egy spartant a meséjével felhagyni mindazt ami egész életében volt. CSak mert lehetsz más.

    Azonkivul, nekem ahogy irtam a sorozat mindig adott egyfajta izgalmat, hogy nem tudtad eldönteni, hogy Holcy és a többi karakter most valoban rossz/vagy jo karakter , mert szituácio fuggó, hogy épp kivel szimpatizál az ember, egyszer azt gondolod, hogy ellenség máskor meg , hogy végul is ezt keleltt tennie , mégha nem is tunik jonak.


    A Lionessben nem tudom te mit láttál, de hogy 8 részen keresztül csak ment a réteshuzás, hogy ki milyen jo szulö és ,hogy hogy tudnak megbirkozni a házastársi bajokon, de a valos célpontrol semmit nem tudunk meg csak, hogy pénzeli a terorristákat. az elso 20 percben amikor az elözö ugynoköt kinyirja akkor legalább volt akcio benn és ott egy tökös kemény fönököt ismert meg az ember, aztán ahogy mentunk tovább egy teszefosa csajjá fajult az egész és ugy röpködtek az országban mintha csak a sarki uzlethez mennének, szinte semmi késlekedés.
    ÉS itt is a szokásos átlagcsalád fehér férfi fekete asszoyn fekete gyerekekkel, akik amugy utálják a szülöket, de hirtelen minden jo lesz mert történik egy trauma. ÉS a föhösnek itt is be kelett hozni a leszbi szálat, ma anélkül már nem lehet sorozat.

    A mandalorian és a boba, meg csak egy vicc, 40 perces epizodok, kb a Xenia meg a kevin sorbos hercules szintu matiné, minden rész különállo megérkezik a bolygora keres valakit, ott el kell végezni egy küldetést, hoyg megkapja az infot, majd mikor megvan a info elrepül a következö helyre, ezek csak azoknak érdekes akik a star wars fénykard buvöletében élnek és mindent is elolvasnak a háttéranyagokban , nekik lehet hogy jó nekem unalmas és egyszerü egy sorozat volt néhol gagyi CGI-al.
  • Blasta
    #12369
    Szerintem egyenesen szörnyu volt a Halo, főleg a 2. évada (az első még éppen nézhető középszint volt). Nyilván a látvány csúcs, mert öntotték rá a pénzt, de a második szezonnal teljesen földbe állították az egészet. Egy katyvasz volt a sztori, M.Chief szinte végig páncél nélkul (ami már eleve a Halo tökönrugása, mert ugye egyetlen játékban sem veszi le a páncélt a fönök, whatever...) de a fő unalombomba a mellékkarakterek dögunalmas szálai voltak. Nem tudom mit néztél, de az említett sorozatok a Boba Fett könyvén kívul mind messze jobbak (főleg a kritikailag is elismert Lioness). Hogy tőled idézzek "ráadásul olyan tényezőkkel volt tele a sorozat ami a fö cselekményhez semmi köze vagy érdektelen", mert Soren "jó apa leszek" és feleségének gyerekkeresős vonala talán érdekes volt vagy volt bármi köze a sztorihoz? Esetleg a közutálatnak örvendő Kwan Ha látomásai lettek volna annyira szuper izgalmasak?
    Aztán itt van Makee, aki túlélte az első szezont, bár eléggé mellkason lötték. Hogyan? Nem tudjuk meg. És a karakterét is fullre kip*csázták, sehol nem volt M.Chief-fel való viszonya, érzelmei, semmi.
    Kedvencem a 2. szezonból az utolsó rész volt, amikor úgy a semmiből előrántottak egy zombi-fertőzéses vonalat, hogy így hirtelen a csillagközi háború és az akció mellett egy testrablós túlélőhorror is legyen már. Teljes katyvasz, az utolsó 2 részt már csak azért néztem szinte 5 percenként vonyítva a fájdalomtól, hogy biztos legyek benne, hogy nincs már semmi ami megmentheti. Hát épp ellenkezőleg, az utolsó 2 rész még mélyebbre kuldte a sorozatot. Remélem sosem folytatják.
    Utoljára szerkesztette: Blasta, 2024.04.04. 11:13:22
  • repvez
    #12368
    nem mostani darab, de csak most fejeztem be az HALO 1-2. évadát, de azt kell mondjam, hogy eléggé leszolta mindenki, pedig kellemesen csalodtam benne, mert kelloen akciodus, vannak benne csavarok és nem egy ismétlödö valami, de most még nem találtam infot rá , hogy mikor lesz a 3.. évad, mert a 2. után eléggé muszáj lenne.
    Nekem ez most sokkal jobban tetszett,mint az agyon hypolt mandalorian meg bobba fett ,de akár idevehetném a lioness-t is.
    Ez utobbi egyáltalán nem az lett amit vártam, 8 részen keresztül elhúztak egy dolgot amit kb 1 részben is lerendezhettek volna és ráadásul olyan tényezőkkel volt tele a sorozat ami a fö cselekményhez semmi köze vagy érdektelen és nem hogy nem adtak hozzá a szereplőkhöz , de még el is vettek belölük és aláásták azt a képet amit az első rész első 20 percében kaptunk. ha az első 20 perc alapján lett volna az egész 8 rész megcsinálva akkor egy jo kis sorozat lenne, de igy alig vártam már hogy végelegyen.
  • Bokafix2
    #12367
    Death's Game (2023)


    A Halál koreai és lány. És amit a legjobban utál, ha megsértik. Hősünk pedig épp ezt teszi, mikor a kilátástalan helyzete miatt öngyilkos lesz, és nem hagyja, hogy a halál a maga idejében jöjjön el érte, hanem ugráltatja őt. Ezért a bájos leányka fogja a tehetetlen Choi lelkét, és beleteszi olyan emberek testébe, akik már meghaltak különféle balesetek és tragédiák nyomán.

    Az időt is visszapörgeti a halál időpontjától számítva néhány perccel vagy órával korábbra, és szegény Choi-nak meg kell próbálnia elkerülni a szinte biztos véget. Ha nem sikerül, akkor másik testbe kerül, más körülmények közé, de a feladat ugyanaz. Viszont csak 12 esélye van: ha sikerül, akkor örökbe megkapja az éppen aktuális testét, és leélhet benne egy teljes életet, de ha elbukik, akkor örökre a pokolba jut, amihez képest a nehéznek érzett földi sorsa szünidei matiné.

    Nagyon kreatívnak érzem az ötletet, és a kivitelezést is. Pl. kifejezetten tetszett, hogy nem valami olcsó, sztereotíp megoldást választottak a halál megjelenítésére, és a látványvilágot is jól összefércelték, ha mondjuk a pokol előszobájára, vagy a pokoli lények küllemére gondolok.

    A cselekmény is egyben van, konzekvens és jól követhető. Gondoskodtak róla, hogy ne veszítsük el a fonalat, ami könnyen megtörténhetne, hiszen Choi állandóan testről-testre jár, és egyik sorsból a másikba csöppen. És nem utolsó sorban velős társadalomkritika is a film, és szociális kórkép az ország helyzetéről, mert pl. az, hogy a halál egy topmodell csaj, talán fikció, de az, hogy egy átlagos koreai srác egy életen keresztül nyögi a diákhitelét, miközben évekig nem talál munkát, már nem annyira.

    Ugyanakkor egyfajta elrettentésül is próbál szolgálni azoknak, akik a konyhakést már a saját torkuk felé fordítják. És nem is véletlenül, mert az öngyilkosságok száma Dél-Koreában a vörös zónába esik, azaz kirívóan magas. Én értettem az üzenetet, és a 10-dikről való leugrásra legfeljebb a ker. tévés vetélkedők miatt szánnám rá magam, de azokat meg nem nézem.

    8/10
  • avensis18
    #12366
    Szia! Nagyon szórakoztatónak találom ezt a játékot.

    Tutuapp
    Utoljára szerkesztette: avensis18, 2024.03.04. 19:24:27
  • ximix #12365
    Fallout - Teaser Trailer | Prime Video



    The Gentlemen | A Guy Ritchie Series Official Trailer | Netflix
  • suba53
    #12364
    Köszi. Ez kicsit helyre billentett. :-)
  • Caliph
    #12363
    Egészen tegnapig nem volt hivatalos bejelentés,de tegnap megtörtént: készül a második évad
  • suba53
    #12362
    A frász jött rám. Pár napja olvastam, hogy elkaszálták Ahsoka 2. évadát.
    Ma meg azt a hírt olvasom egy január 9.-i cikkben, hogy folyamatban van a fejlesztése.
    A fene sem igazodik ki ezeken.
  • Caliph
    #12361
    Március 21től érkezik a netflixre A háromtest probléma sorozat adaptáció. A könyvek szerintem nagyon jók voltak,reméljük sikerül átültetni sorozatba is. Kicsit azért félek,mert számtalan példa van rá,hogy adott egy alap,jól megírt univerzum,amit csak át kellett volna ültetni úgy ahogy van,de hollywoodban úgy gondolták ők jobbat írnak :) Meglátjuk

  • TBTPumpa
    #12360
    Február 8-án indul a Tokyo Vice 2. évada a (HBO) Maxon!
  • Inquisitor
    #12359
    Ha valaki szereti a maffiás családi sztorikat, akkor a Netflixes sorozatot a The Brothers Sun-t, ami egy triád család körüli dráma és akció sorozat.
  • Ironman2
    #12358
    Szomorúan indul máris az újév.

    Meghalt Christian Oliver,és két kislánya is repülőgépszerencsétlenségben
    Utoljára szerkesztette: Ironman2, 2024.01.05. 22:39:03
  • IMYke2.0.0.0
    #12357
    Jövőre meg jön a folytatás. - Gyeongseong Creature Season 2 (2024)
  • Bokafix2
    #12356
    A sötétség teremtménye (2023)


    Veszélyes biológiai kísérletek folynak egy csoszoni kórház alagsorában. A kétségbeesett japánok mindent megtesznek, hogy fordítsanak a háború menetén, és elkerüljék a totális bukást. Hitler gépezete Európában már defektet kapott és így a tengelyhatalmak 2 tagja is kapitulációra kényszerült. Japán fanatizmusa még tartja magát, sőt, gőzerővel igyekszenek kijátszani a legnagyobb ütőkártyájukat.

    A koreaiak ismét nagyot alkottak. Kifejezetten jót tett a sorozatnak, hogy a cselekményszál a második világháború vége felé játszódik. Ez az egész hangulatot és a környezetet is jobbá, érdekesebbé tette. A sorozat elég hamar beszív, ahogy szép lassan felépíti magát. 7 részes, de simán néztem volna még. A japánok által megszállt koreai városban bizonytalanság uralkodik. Egyre több ember tűnik el, hiszen a kísérletekhez emberanyagra is szükség van.

    A szörny pedig elég ocsmányra sikerült. Durvább, mint a Stranger Things kreatúrái, igazi lovecrafti jelenés. A CGI tekintetében tehát nem érheti szó a ház elejét. A félelem érzése ügyesen keríti hatalmába a nézőt. Szűk folyosók, félhomály, velőtrázó morgás a vasajtók mögött. Minden horrorisztikus elemet tökéletesen adagolnak a készítők, és nem felejtik el az emberi dimenziót sem kibontani. A karakterek között megvan a kohézió, a hiteles motivációk, haladnak valahonnan valahová, nemcsak amolyan egymásra dobált, összefüggéstelen jelenetek halmaza a történet. Van egy kerek íve, és megadja mindazt, amit ettől a műfajtól elvárhatunk.

    8/10
  • hawkie22
    #12355
    Úgy látszik, újra kell néznem a Clone warst :D
    Bár most a Yellowstone-t kezdtem el, szóval van mivel elütni az idöt.
  • Caliph
    #12354
    azért,mert majd a negyedikben :D de ott is csak említik szóval,nem történik semmi extra :p
    az igazi a Clone wars harmadik évad leírt epizódjai,ott a sztori szinten történnek a dolgok
  • hawkie22
    #12353
    A Rebels 3. évadával most végeztem, de ez kimaradt vagy csak nem figyeltem.
  • Caliph
    #12352
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    harmadik évad 15-17,illetve rebels negyedik évad 12-13 ban is megjelenik,bár itt csak említés szinten

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.10.05. 20:55:58
  • Caliph
    #12351
    sztem is az új színész lenne a legjobb megoldás,aki tovább játsza Baylan szerepét. nyilván lenne krákogás a kockáktól,hogy nem olyan mint Ray volt,de olyan senki nem is lehet
  • SzirmosSzisza
    #12350
    Itt már nincsenek lázadók, az Új Köztársaság van, szóval nem kell bujdosniuk.

    Remélem Baylant kap egy új színészt, érdekes a szála és kár lenne érte.
  • hawkie22
    #12349
    Köszi a kimerítö választ, a 4-es pont számomra ismeretlen volt, pedig láttam a Klónok háborúja sorozatot. Igaz, a hetediket még nem. És igen, a színészre nagyon illett a szerep. :(