266
Machinarium, az Amanita Design új kalandjátéka
  • Pistike 007
    #266
    Semmi újdonság? :(
  • Aquir
    #265
    így is kell!:) Én mostanában átnéztem a humblebundle (ezzel árusították) linkemet és letöltöttem a soundtrackot az opciók közül, a kedvenc a mr. handagote és a prague radio!
  • Perszepeta
    #264
    Na én most hétvégén ÚJRA végigvittem, imádom!, nagyon jópofa játék. 2. rész nem lesz mostanság? :)))
  • Morgolodo
    #263
    Picit úgy is szaggat, de jó nekem ablakban is, nem zavar a tálca. Végig is játszottam, nagyon nagy élmény volt, ilyen jöhet még!
  • Aquir
    #262
    Ezért kell kikapcsolni a hardveres gyorsítást (ezt alul az "About"-ban le is írják)
    Jobbgomb képernyőn, settings, első fül, kikapcsolni
  • Morgolodo
    #261
    Köszi, hogy rávezettél. Kikapcsoltam a fullscreent, a játék begyorsult és 3 mozdulatra elszakadt a vezeték. Azért jó lenne tudni, miért szaggat teljes képernyőn.
  • Morgolodo
    #260
    Most megvizsgáltam minden videót alaposan. Ami egyértelműen látszik az az, hogy mindenhol folyamatos a mozgás. Nálam nagyon szaggat a játék (W7x64) és a felállás (a roboté és így a madáré is) nem átmenet mentes, középállásban megáll egy pillanatra, míg a videókon átmenet nélkül áll fel, ül le. Így a vezeték is jobban beleng.
  • Aquir
    #259
    Gondolom megpróbáltad, eléggé ugráltatni kell a madarat, youtube-on megnézheted hogyan kell. Láthatod, hogy a rángatással le kell késni kicsit a kötél mozgását .
  • Morgolodo
    #258
    Ma próbálkoztam tovább (nem is emlékszem olyanra, hogy egy játékkal ilyen kitartóan kínlódtam volna), kb negyedórás torna (kisfiam hangosan szurkolt, hogy szakadjon el a vezeték) után, azt hiszem elértem a türelmem végére, kizárt, hogy ez nem bug (STEAM-es verzió, nem tudom van-e jelentősége). Gyakorlatilag nincs már, amit ne próbáltam volna. Sajnálom, mert amúgy jó játék, fantasztikus a világ, a gyerek is imádja nézni.
  • Aquir
    #257
    nekem egyedül a madár miatt kellett a könyvet néznem, mert rángattam, aszittem elég volt, és ezért azt nem néztem többet.
    Rángasd olyan késleltetéssel, hogy minél jobban ringatózzon, és elszakad
  • Morgolodo
    #256
    Ez valami bug, hogy nem szakad el a vezeték a madár alatt? Két napja rángatom az egeret, de mostanra eluntam. Lett már erre valami megoldás?
  • Murmur
    #255
    Igen. Mondjuk felajánlottam nekik, hogy megadok minden adatot a rendeléssel kapcsolatban, de nem kérték. Máshogy állnak a dolgokhoz, mint errefelé. :)
  • totyak
    #254
    Az durva, hogy csak így bemondásra kaptál másikat. Ennyi erővel bárki bemondhatná nekik.
  • Pistike 007
    #253
    aranyosak:)
  • Aquir
    #252
    detto:)
  • Murmur
    #251
    Az Amanita team.
    kép1
    kép2
    Várom, bármi is lesz a következő játékuk.
  • Aquir
    #250
    én is régebben játszottam vele
    pár egymás utáni hibácska :)

  • DarkSector
    #249
    jah erős a gyanú, nekem is csak latopon lett próbálva, ottmeg ugye nem tünne fel az ien gond, a nagy gépen még nem néztem, nem kizárt, és nem ez lenne az első ien eset, csak az a bajom vele hogy KURVA rövid...:S
  • Csokis
    #248
    Jah. Hmm... Nekem meg nem lehetett 100%-ra tenni, maradt mindig 80%-on. Fogalmam nincs mi lehet akkor. Lehet tényleg csak ekkora?!
  • Afe
    #247
    Ott be van kapcsolva a full screen 100%-os mérettel, de felbontást nem lehet állítani sehol. Szerintem 720p a max ezért ilyen..
  • Csokis
    #246
    Vidd az aljára az egeret és akkor előjön a menű! Ott van állítás rá!
  • Afe
    #245
    Az oké, hogy van keret, de ekkora..

  • Seth
    #244
    Az a fekete keret a menü meg a tárgylista, csak vidd rá az egeret
  • Afe
    #243
    Lehet valahogy teljes képernyőre állítani a játékot, mert nálam ilyen vastag fekete keretben fut a játék a fullHD-s moncsin?
  • Murmur
    #242
    Esetleg probald meg frissiteni a flashplayert.
  • Pistike 007
    #241
    hm
    nekem is ilyen körülmények között fut se semmi baja nincsen
    reinstall?
  • Perszepeta
    #240
    másnak vannak fagyási gondjai? nálam 1-2 perc után lefagy, tök idegesítő, pedig faja game! Direct-x, videokártya driver frissítve,Win7-et használok, gépem is elég izmos (bár biztos nem ezzel lesz gond, mert elég kis gépigényű játék). Vki tud vmi tippet? Xp módban, rendszergazdagént futtatom, is lefagy (ill használhatatlanul belassul az egész gép, csak restart segít). Köszi előre is!!!!
  • Murmur
    #239
    Ha sokat tökölnének, írj a kiadónak (arra a címre, amit a #232-ben említettem). Egy héten belül ideért a cucc.
  • Tinman #238
    Írtam nekik ma! Ahonnan vettem ott 2. megkeresésemre is azt mondták, hogy investigátolják a caset :-/
  • Murmur
    #237
    Megjött az új Machinarium példányom, korrektek voltak. Úgyhogy aki hibás játékot (nem megy mac-en/pc-n) kapott, írjon nekik bátran. :)
  • Murmur
    #236
    Ez is közrejátszik. De van egy olyan érzésem, hogy sok olyan ember van, aki meg tudná venni a jegyet.
  • Tinman #235
    Jaj.
    Nézd meg mennyit keres egy takarítónő 8 órában nyugaton és mennyit nálunk...
    Amikor szó szerint a lét a tét, akkor ott húzod meg a nadrágszíjat ahol csak éred.
  • Murmur
    #234
    A taxis jo pelda. A tomegkozlekedeses inkabb masrol szol. Nalunk "divat" bliccelni, meg sajnalni a penzt jegyre/berletre. Ervenyesul a "minek vegyem meg, ha ellophatom" elv. Egyebkent nem is kell amcsiba menni, csak kicsit tolunk nyugatabbra, ott mar termeszetes, hogy mindenki jeggyel/berlettel utazik. A kozlekedesi kulturankrol nem/sem lehet sok jot elmondani.
  • lammaer
    #233
    Nyugaton sok dolog működik bizalmi alapon - másként gondolkodnak az emberek :)

    Tipikus példa, US-ből volt itt vendégként egy kolléga, mentünk kb 2 megállót villamossal. Mondom neki, ugorj csak fel, két megállót megyünk, most azé ne vegyünk jegyet, úgyse jön caller. Nem volt hajlandó úgy jönni, mehettünk jegyet venni.

    Vagy a tiedhez hasonló szitu - New Yorkban taxiztam, és elfelejtettem a számlát elkérni. Írtam a hotelnek (!) ahonnan mentem (ők rendelték a taxit, nekem fingom se volt se rendszámról, se azonosítóról), mert kellett a számla az elszámoláshoz (~100 dollár). A hotelből csak annyit kérdeztek, milyen összegre emlékszem, és 1 hét múlva itt volt a számla a postaládámban. Fel se merült bennük hogy hazudnék...

    Szerinted itthon kapsz ilyen könnyen számlát utólag ha reklamálsz a Taxitársaságnál, még ha a taxis anyja nevét is tudod?

    Persze, ott sem mindenki talpig becsületes, csak kicsit másképp állnak hozzá bizonyos dolgokhoz.
  • Murmur
    #232
    Írtam levelet a kiadónak (machinarium kukac mamba-games pont com), hogy ez meg az történt és így nem jó. Másnap válaszoltak, azt ígérték küldenek egy új játékot, csak adjam meg a postai címemet. Válaszoltam, úgyhogy most várok. Kicsit fura, hogy semmit se kértek, amivel bizonyítanom kellene, hogy tényleg van nekem egy eredeti verzióm.
  • Tinman #231
    Tegnap kaptam meg, ma akartam vele játszani és u.e. a hiba. Szopjanék szét... de tényleg.
  • Murmur
    #230
    Roviden a lenyeg:
    What it looks like and where the problem has generated, is that the files are then placed from server to the duplication server *where they burn the discs* and this is done manually. It appears that the responsible person has been incompetant and not transferred all of the files and basically made a huge mistake which has resulted in this error.

    Szal lehet imadkozni.
  • Pistike 007
    #229
    áwwww.
  • Murmur
    #228
    Nekem ma jott meg, jol be is szoptam vele. Ugyanez a CE, MAC kompatibilis verzio van, de csak MAC file-ok vannak rajta (elvileg dual lenne, tehat MAC-en es PC-n is mennie kene), ugyhogy nem tudom hasznalni a gepemen, pedig most akartam ujrajatszani. Irtam levelet, remelhetoleg valaszolnak/cserelnek/kuldenek valamit hamar. :)
  • Tinman #227
    11.95 GBP