52
  • uberalles
    #52
    összegezve a Viszta fejlesztési ideje alatt a Microsoft vezetősége alatt nagyon elszaladt a ló, és a régebbi gépek tulajdonosai helyett, kizárólag a saját és a cionista érdekekre koncentráltak. a használhatóság és a minőség pedig másodlagos szempont lett a beépített megfigyelő trójaiprogram-rendszerhez és a legsunyibb másolásvédelmi és egyéb a júzer mindennapjait megkeserítő sunyiságokhoz képest, ezért gondolom, hogy egy összehányt, összegányolt trutyi lett nemcsak az XPhez képest, hanem úgy ámblokk objektív és mindenféle szempontból.

    Nincs egyetlen oka sem hogy bárki is ezt használja, és visszafele, minden paraméterében ráver az XP, a sebességet, a kompatibilitást, a gyakorlati használhatóságot , a külalakot tekintve is.

    Tényleg nem csoda hogy ilyen gyorsan el akarják készíteni a következő Windowst, de attól félek, hogy az is legalább ekkora bukás lessz, főleg ha a Viszta és nem azon a bizonyos -ténylegesen új alapokon nyugvó- MiniWin technológiára épül.

    Jó hogy ma már 64 bites meg C2D korszakban élünk, de azért mégiscsak máig minden proci x86 és ezen belül is 80386-ra épülő architektúra.
    És amíg ez így van, addig az XP lesz a király, hacsak nem jönnek elő, akár Linux, akár Windows, akár más vonalon, valami egészen új, mindennel kompatilbilis, minden eddigivel kompatibilis, és tényleg jó, szép és gyors megoldással, OS-sel.
  • uberalles
    #51
    ne haragudj, de nem tudok egyetérteni, mert az XP anno igenis óriási előrelépés volt a korábbi operációsrendszerekhez képest, különösen a backward compatibility terén, ami annyit tesz, hogy a régebbi gépekre különös figyelmet szenteltek, az XP minden porcikáján látszik a sok éves fejlesztőmunka és hogy igenis szeretetből és tudásból született.. nem lenne rossz és semmi bajom a Visztával sem, ha a telepítésnél pl. meg lehetne adni - a linuxokhoz hasonlóan - a telepítendő komponensek listáját ( pl.: Aero () , Indexing Service () , Superfetch (), Windows Mail (), Movie Maker () stb..) , és tényleg odafigyeltek volna a régebbi gépek tulajdonosaira is, különösen ennyi fejlesztési idő után (!) Nehogy azt mondjátok, hogy ez olyan megoldhatatlan lett volna, hiszen ott a vLite is ami gyakorlatilag az amit elmondtam, csak 2 napig kell vele sz*pni 20 év számtek tapasztalattal, hogy összetolja az emberfia.
  • uberalles
    #50
    [b]akinek a papája nem egy vágottp*niszű , zs*rfejű, cionista vezérigazgató és nem tellik sznob módon havonta gépet cserélni és mindig a legújabb , legtrendibb 10 gigaherces gépet megvenni 20 giga rammal, annak jó az a kalóz XP is , ami 64 mega rammal okosabban gazdálkodik, mint a Pista a szaros szuperfeccsével meg az egész pereputtyával eggyütt, az 512 mega ramon amit ha megmerészelsz próbálni ÖCSÉM, akkor ne is csodálkozz ha viccen kívül 3 ÓRÁN KERESZTÜL FOG FELTELEPÜLNI, miközben 25SZÖR ÚJRAINDUL, s a végén még majd neked kell ráhegeszteni az IntelVideozsuga drájvert, szal ha nem vagy kockafejű számítógépb*zi vagy 20 év számtek tapasztalattal ÖCSÉM, akkor jobban jársz ha nagyívben elfelejted a Vista szót... amúgy biztos jó valamire az a vista is ahogy így hallgatom legálabb az se bugzik (annyit) csak én még nem jöttem rá mire?
  • Doktor Kotász
    #49
    Aha...
    Én meg rengeteg embert ismerek, akik megvették a laptopot, majd pár hetes szenvedés után legyalulták a legális Vistát, és felraktak egy lopott XP-t.
    Persze ők még mindig a Vistásokhoz vannak bestatisztikázva...
  • Landor
    #48
    igen, AZT az oldalt 3,7% linuxos látogatta... globálisan ez kurva informatív.. :D
  • laosom
    #47
    Ennyit a 0.8 %-os Linux használatról:

    http://www.w3schools.com/browsers/browsers_os.asp

  • Natsuto
    #46
  • Landor
    #45
  • Ari18
    #44
  • zedow
    #43
    Én nem az aero kikapcsolásáról beszélek hanem a teljes kihagyásárol a telepítésbõl, ez csak egy dolog a sokból. De ahogy látom már lehet mükódõképes vista telepítõt csinálni ami felfér egy cd-re, majd ha az xp-t kiselejtezik jó lesz :)
  • MrImy
    #42
    1 éve futott 100.000
    most fut 300.000 azaz ha elosztjuk a jelenlegit akkor megvan a 3-szoros bővülés. :D
    Ja ezek az eladások és aki él a downgrade licenc lehetőségével?
    És a nagyvállalatok, ott meg hülyék dolgoznak - gondolom én, hogy egy ilyen jó dolgot nem vezetnek be.
    Kalap trutyi az egész Vista, nem véletlenül jelenik meg jövőre az újabb Win.
  • Carbuncle
    #41
    Az én gépemen semmi probléma nincs a Vistával, és stabil a rendszer (mondjuk E6750 -re épül a rendszer -attól még működhetne rosszul). -Driver pedig mindenhez van nekem. Nagyon sok játékot indítottam már a rendszeren, és mind stabilnak bizonyult, csak a Call of Duty 2 nem ment nekem (ahhoz meg fel lehet rakni az XP -t ha nagyon fontos lenne -bár ezért már nem érdemes). Még az ősrégi Diablo II is gond nélkül megy rajta, pedig arról egyből írta a rendszer naggyából ezt: "Az op.rendszer ismert kompatibilitási problémákat mutat a szoftverrel kapcsolatban (sztem ez csak 1 dll fájlt jelentett, ami meg leszedhető a NET -ről, és bemásolható a Windows könyvtárba). A bátyámnak van Creative X-FI hangkártyája, és ahhoz még ma se lehet Vista alá komplett drivert leszedni, amiből 1 funkció se hiányzik, de ez a hardware -gyártó cég számlájára írandó. -Remélhetőleg rá is írják.

    Tapasztaltam, hogy vannak olyan dolgok, melyekben gyorsabb a Vista, mint elődjei, és a játékokban is már csak elhanyagolható az XP előnye (NVidia + ATI behozták XP -s "önmagukat").

    Egyébként nem kell program ahhoz, hogy ne menjen az Aero, csak egy beállítás a képernyőbeállításokon belül, és máris gyorsabb a rendszer azoknak, akiknek gyengébb a gépük.
  • Dzson
    #40
    Szánalom.
  • zedow
    #39
    Nekem semmi bajom a vistaval amíg xp-n is futnak a programok de ha ez megváltozik akkor nem leszek boldog. MS tehetett volna a telepitõbe választási lehetõséget hogy mit telepítsen és mit ne, szerencsére van nlite gondolom a vistaból is ki lehet szedni a szemetet (aero, jatekok, es minden program amit beletuszkoltak). Nekem csak a környezet kell amin a saját programjaimat használom.
  • Chris05
    #38
    Jogos. 6000 Forintos alaplappal, szutyok dzsinka-dzsunga SiS ALi chipkészletekkel nem lehet stabil gépet összerakni, intelhez az ember vegyen inteles lapot, AMD-hez ATi-s vagy nForce-osat (ASUS, MSI, ABIT, Gigabyte, stb szintűeket), normális ramokat, és normálisan driverezze fel, elárulom sem az XP, sem a Vista nem fagy (Ugyanaz a kerneljük alapja). Ennyit akartam "mondani".
  • Skareb
    #37
    Ez teljesen olyan mint amikor 5 évesek matchboxokon veszekszenek ugyanúgy gurul mind, csak egyik kék másik piros.
    Én több oprendszert használok a PC-men.(OSX86,WinXP,Debian)
    Mindegyiket tudom arra használni ami nap mint nap kell.Ha meg nem, www.google.hu és tudom arra is amire eddig nem.Ennyit mondok mindazoknak akik bárkit, bármit is fikáznak.
    Játszani akar valaki akkor vegyen egy drága PC-t Win-el, vagy konzolt és TV-t.
    WinXP vs Vista?
    Használtam huzamosan Vistát és XP-t is.
    Mindkettő megfelel a napi használatra,ha nem vagy síkgyökér és nem BETAkat használsz akkor nem fagyogat nincs baja egyiknek se, és normális konfig kell alá, játszani is lehet rajta gamerek nagy örömére.
    Mindenki azt használja ami tetszik neki...fikázni meg nyugodtan lehet én elvagyok boldogan.

    Üdv. egy 18 éves srác
  • Ari18
    #36
    Na végre...látom sokan rájöttek,hogy nem szar a Vista csak nem 5éves konfiggal kell használni.Lassan a divatfikázásnak is vége.Nekem 9-10hónapja tökéletesen megy és 1x sem fagyott.
  • Ferrer
    #35
    "Pontosan. Vistát nem éppen régebbi gépekre csinálták. Így volt ez először az xp-vel is, sok gép akkoriban még nem votl elég erős hozzá."

    Szerintem nem az oprendszerhez kéne erős gép, hanem a programokhoz :) Ha meg olyan programok vannak benne, amik leszívják a gépet, akkor miért rakták be?
    Te olyan vagy, aki akkor is dicsőítené a Visstát, ha az XP után 10 év múlva jött volna ki, de semmi fejlesztés nem lenne benne, csak a nevet cserélték volna le. :)
  • Kheller
    #34
    a google-t hozzászámolva is zuhan az apache és emelkedik a win...
  • Kheller
    #33
    bár a 0 tartalom nem igaz, (másrészt milliónyi parkolt domain van apache-on is) de mint a grafikonból látszik nem csak 2006-ban egy pillanatra csökkent az apache részesedése, hanem több éve folyamatosan esik.
  • gkalcso
    #32
    Ja és a google-t se felejtsd el hozzáadni az apach-hoz:

    http://hup.hu/node/45810#comment-442687
  • gkalcso
    #31
    Hiteles ez a statisztika?

    http://hup.hu/node/23994

    Ezen átállított oldalak 0 tartalmat szolgáltatnak.
  • Palinko
    #30
    nos egy pár ismétlődést hagy vegyek észre.
    1.minden os megjelenés után jön a szöveg hogy szarabb lassabb, sztem igazuk is van, 98 után nem sikerült olyan rendszert csinálniuk ami bevált megjelenéskor és nem csak pár év után mikor hozzá fejlődtek a gépek, ne az os ért vegyünk már új vasat
    2. beismeri az ms hogy eltekerték na de majd a következő!
    3. linuxosok mindég megjegyezik hogy na majd most!

    mindenkinek más os jött be eddig szerintem a 3 nagy szereplő közül linux, osx, windows sorrendet állítanék be, bár az osx nehezebben ide sorolható mert az mégis 1 adott hardware re van optimalizálva. windowsnak van hová fejlődnie, hogy elfogadható szintre kerüljön, a linuxnak nincsenek nagyobb hibái, természetesen nem a linux hibája hogy nincsen rá minden megszokott program és driver.
  • Major
    #29
    #23 - Biztos elgurult a gyogyszerem :( Segítessz megkeresni?
    #26 - Mutasd a fényt a linux kockáknak :)
    #28 - Nem olvastad el figyelmesen amit írtam. Pont azt ecseteltem, hogy semmi sem kötelező. Főleg az hogy Vistára válts. Használj linuxot vagy leopardot. Biztos nem hardware gyártók tehetnek róla. Végülis nekik nem érdekük hogy meg vedd az újabb és újabb vasat. Végülis ez csak egy szimpla marketing stratégia, hogy rávezessék a fogysztókat, hogy vegyél új gépet, vegyél új telefont és vagy új autót. De, ettől nem egy oprendszert kell hibáztatni mert ilyen a világ.

    De, leírom még 1x semmi sem kötelező :) Használhatsz xp-t is 10 év múlva is, nehogy az legyen hogy rávagy kényszerítve :(
  • szacsi
    #28
    na ja, akkor ezentúl az lesz a trend, hogy az emberek azért vesznek új vga-t vagy cpu-t, hogy betudjanak lépni az oprendszerbe és kereshessenek a fájlok között, blabla, aki meg esetleg használni is akarja a gépet, az adjon ki még rá kétszer annyit, mert a microsoft úgy akarja. és vajon miért van az, hogy a konkurens rendszerek (nem feltétlenül linux) fele akkora erőforrást igényelnek amellett, hogy esetleg még szebbek is? na?
  • Atkamon
    #27
    Pontosan. Vistát nem éppen régebbi gépekre csinálták. Így volt ez először az xp-vel is, sok gép akkoriban még nem votl elég erős hozzá. Én most vettem új gépet, Vista van rajta, teljesen jól megy, illetve a játékok is mennek maxon.
  • Landor
    #26


    kt érdekel hogy néz ki? én az os-t nem a szépségéért tartom
    nekem jobban, ha jól körül akarnám írnik akor azt mondanám hogy dinamikusabban fut az egész a 32bites(!) xp-hez képest.
    persze ehhez hozzáteszem azt, hogy kell bele az a 4 giga meg az a 64bites dualcore-os cucc is...
    nem bántam meg hogy váltottam.
  • Yv@n
    #25
  • hpteso
    #24
    A Vista király.
  • Narxis
    #23
    Te jó ég, ugorj neki még egyszer annak, hogy mit írtam. Kérhetsz segítséget is.
  • Major
    #22
    Erőforrást, na ne nevettesd ki magad, mikor egy mostani új játék simán megeszik 2-3 gigát. És a vista párszáz megája nem is sok ehhez képest. Öreg géped van? Ki mondta, hogy vedd meg a vistát. Senki. Használd az Xp-t senki sem kényszerít semmire. Vagy használj linuxot ha nem tetszik a windows :)
  • Major
    #21
    Egyesek agyában még mindig belevan integrálva az a tudat hogy vista = csicsa, csilli/villi. Kontra: Vegyünk pl. egy ubuntunt, annak az grakius felülete 100X szebb és csicsásabb és pörgetheted vele 3d-ben a jövő hetet. De, biztos igazad van...
  • hdo
    #20
    A cím rendkívül találóan van megfogalmazva, "háromszorosára nőtt a jelenléte" ... tehát nem annyian vették ezt a szart, hanem annyian vettek valami konfigot amihez ezt a szart adták.

    A 266 MHz-es 3x32 MB RAMmal rendelkező gépemen elfutott a windows xp sp1 alatt közepes grafikával a Quake 3. Annak ellenére hogy minkettőnek ez a totál minimum követelménye. Tehát az operációs rendszer megjelenése előtt 3-4 évvel legyártott konfigon futott el az egész. Eltelt 7 év, megjelent a vista, a mostani gépem úgyszint a vista megjelenésekor volt 3 éves, 2 GHz, 1 Giga RAM, és tessék ... gyönyörűen futott .... amíg nem akartam aero-t használni, vagy a sidebart. _Azonnal_ felnyomták a procimat százra, és akkor még nem ment mellette semmi... aztán jöttek a bugok... tehát "trendi" vagy nem szidni, én _tapasztalatból_ beszélek ha azt mondom hogy szar, és túl sok erőforrást követel!
  • fourgee
    #19
    Hm, én azt a dolgot nem értem, hogy ahol jól fut az XP, ott miért kellene Vista-ra váltani? Mert sokan jönnek azzal a szöveggel, hogy ők bizony nem váltanak. Az XP-s asztali gépemen én sem fogok váltani, viszont az új Dell notebookom Vista-val érkezett, és tökéletesen meg vagyok vele elégedve.
    Axon: érdekes hogy pont Dell-nél vannak driver problémáid, hiszen ettől a cégtől lehet XP-vel is rendelni a gépeket. Tényleg, ha nem kell nekik Vista, miért nem XP-vel kérték a gépet? :)

    7 évvel ezelőtt divat volt az XP-t fikázni, mindenki azt mondta hogy szar, lassú, a 98 mindenre jó, most ugyanez játszódik le. Az asztali gépem egy E6300-as Intel, 2GB 800MHz rammal, 1900GT Ati kártyával, a notebook meg egy T8100-as Intel, 2GB 667MHz rammal, GF8600GT kártyával, és a Vista ezen ugyanúgy megy mint az XP az asztalin, a játékok is szépen futnak, pedig mindenki leszólta, hogy játékok terén notebooktól Vista-val ne várjak sokat... Egyik kedves ismerősöm mondta, hogy amint meglesz a gépem, majd le fogom törölni a Vista-t, csak hogy feltehessem rá az XP-t. Aztán amikor meglett a gépem, 1 hónap gondtalan használat után rákérdeztem, hogy miért volt biztos benne hogy azt fogom tenni, meg rákérdeztem arra is hogy mi a baja a Vista-val. Egy hosszabb gondolkodás után :) csak abba tudott belekötni hogy lassú. Visszakérdeztem hogy milyen gépen lassú, kiderült, hogy valami régebbi szaron... Hát bakker, most szedjem elő a K6-2 400MHz-es gépemet, amin szépen fut az XP de amint valami komolyabb alkalmazást elindítok, beáll az egész és szidjam, hogy nem megy rajta rendesen?
    Ja, egy másik ismerősöm leadta a gépét egy "szakértőhöz", mert az azt mondta neki hogy gyorsabb lesz XP-vel. 1. ugyanolyan sebességű volt, 2. nem voltak hozzá megfelelő driverek, sok dolog nem működött.
    Igen, tényleg megéri visszaváltani XP-re...
    További jó XP telepítést, Vista szidást és driver vadászatot. Én csak használni akarom a gépemet, és végre megtehetem, ezen végre nem találkoztam lassulással, kékhalállal,stb, stb.
  • Kheller
    #18
    7-8 éve nemcsak hogy iszonyatosan terjed, de ezzel egyidőben minden év a linux desktop éve is és bejelentik, hogy a ms ... lépése miatt "idén" elsöpri a linux a windows-t :))

    ...-re be lehet helyettesiteni, az xp, a vista, az office akármelyik verzióját, amivel a ms - szerintük - megásta a saját sirját. Ezt hallgatjuk lassan 10 éve.
  • Kheller
    #17
    senki sem felejtette el, a weblapok látogatási statisztikája a desktop rendszereket méri, ahol a linux a nulla és a hibahatár között lavirozik, ami elég durva.

    a linux=szerver kijlentés meg nem kis arculcsapás a linuxosoknak, ha megkérdezel pár ilyen embert, mert nap mint nap terjesztik, hogy a linux ma már tökéletes desktop rendszer.

    "szal pl.: milyen oprendszeren fut adatbázis szerver, a linux/unix simán elhúzna az MS termékekről. "

    ez se igaz. Az általános szerverek (adatbázis, file, terminal stb) már jó ideje a win a piacvezető, az egyetlen részpiac ahol a linux a win előtt van, az a webszerverek piaca, de ott is rohamosan csökken a részesedése, miközben a winé nő, ma már alig 15%-al vezet az apache, holott 3 éve még jó 50%-al nagyobb volt az apache részesedése... Bővebben itt:
  • Kheller
    #16
    "szokványos keresőmotorok statisztikáiból dolgozik"

    én úgy tudom a google ezirányú statisztikája nem elérhető, megszüntették. (nagy kár)

  • kbupdate
    #15
    "a linux állitólag iszonyatosan terjed"

    Ja, a linux iszonyatosan terjed, már vagy 7-8 éve:D:D sikerült is 1%-ot elérni, ami így is visszaesés:D
  • Chriss745
    #14
    Egy dolgot elfelejtetek. Linux, UNIX = szerver de Windows XP, Vista = kliens. A weblapokat általában nem a szerverekről hívják le (mármint nézegetik), szal itt csak a linux kliens részét mérik. Ha szerver oldalról néznék, szal pl.: milyen oprendszeren fut adatbázis szerver, a linux/unix simán elhúzna az MS termékekről.
    Minden nézőpont kérdése csak...
  • Szefmester
    #13
    Vista szerintem használhatatlan.. másodlagos rendszerként pl külön partición terpeszkedik mégis összegányolta az elsődlegest.. csóri xp azóta is random módon újraindul..