2669
Nektek van légpuskátok?
  • Oberst
    #389
    Én már a dupla rugós változatot is próbáltam de nem volt jó nekem sem. Egyszerűen nem tudtam pontosan lőni vele. Majd baszhattam az egészet mert ki kellett cserélnem a komplett elsütőszerkezetet mert szarrá kopott. Még valami! Ha vesztek is Szláviát ne újat vegyetek mert az szinte mind szar és qva drága. A régi öreg batárokat érdemes megvenni. Abban még benne van a jóféle anyag.
  • ZTM
    #388
    Hátja nagyon drágán adnak már mindent,én olcsón vettem ugyan de merem mondani nem sok kellett hogy átessen az olyan is kifejezésbe.
  • Morphin
    #387
    elméletileg, ismerősnek vannak fegyvermester haverjai,lehet kerítenek nekem is valami régebbi típust. (fater mindig azzal basztat, hogy menjek ki a tótokhoz...de ott is drága már EU miatt, és új Slavia-k már nem olyan jók) szal reménykedek,hogy valami használhatót találnak.és nem aranyáron
  • bodajoci
    #386
    Nekem is eredeti a rugó a 631-esben, azért pontos. Ha erősebb van benne, nagyobbat rúg, meg pontatlanabb, nameg hamar hazavágja a dugattyút( tapasztalat). Az ajánlott lőszert kipróbálom( ha kapok vhol)
  • ZTM
    #385
    Természetesen beszámolok már én is alig várom,ha meg 4.5-ös akármilyen is elhozom mert már az 5.5-ös lőszerem erősen megcsappant és csak 2 hét múlva jutok el megint a vadászboltban,de amit vettem a légpisztolyhoz 4.5-ös annak a 3/4 része még meg van.
  • Oberst
    #384
    Szia!
    Kiváncsi vaok arra régi puskára. Majd ha elhoztad majd mondd el milyen fajta.
    Szép napot: Oberst
  • ZTM
    #383
    Kösz a tanácsod,természetesen gondoltam erre és így csinálom elejétől fogva,sőt még a ravasztámaszt is használom töltéskor és utána mert soha nem lehet tudni!!!!!

    Lehet hogy lesz 1 másik puskám is a rokonságban van kb 12 éves nem láttam még de mondták ha kell elhozhatom mert nekik nem kell,biztos fel kell kicsit újítani,gyanítom hogy slavia lehet de nem tudom...
  • Oberst
    #382
    Ha már megvetted ezt a csodapuskát a töltésénél azért vigyázz. Nincs rajta biztosító. (Valamelyikre meg raktak.) Ha ki vannak kopva az összeakadó alkatrészek, akkor töltésnél könnyen elsülhet. Akkor pedig az ujjaid fogják bánni! Rácsukódik a puska. Egynémely oldalon láttam már baleset következményét amit ez csinált. Töltéskor az egyik kezeddel mindíg szorosan tartsd a felhúzókart. A másikkal meg tölts.
  • Oberst
    #381
    Most nézem bassza meg! A legelején volt a fórum. Na mind1. Lövedék ügyben talán tudok segíteni. Coal White Pellet. Ezt próbáljátok ki. Van sima, hegyes és kúpos fejjel. Az első kettőt próbáltam. Szarrá veri pontosságban a Gamo Match skulót. Pedig ez sokáig a kedvencem volt!
  • Oberst
    #380
    Helló mindenkinek!
    Nekem többek közt 630-as puskám is van. Eredeti, gyári rugóval jó nagy kukkerral olyan pontos mint állat. Évekkel ezelött én is szarrá tuningoltam a puskáimat duplarugóval. A távcsöveket lerugdosta és pontatlan volt mint az állat. (Az elöttem szóló PALINKO jól mondja! A parírcélt gyengébb puskával is le lehet küzdeni!No meg a fenyegető 2-8 év bünti) De füstölt kegyetlenül és az olajoshordót átvitte acélmagvassal. Én is lőttem verébre és macskára is. De utólag visszagondolva már nem tenném! A vernyákoló macskára ott a csúzli. Az legalább nem öli meg. A veréb meg őshonos nálunk és védett. Teljesen mindegy milyen puskád van. A tuningolás nem csak a teljesítménye növelésére használható! Itt a cél szerintem a minél távolabbra, pontos lövés leadása. Az is sikerélményt tud nyújtani! Higyjétek el amit írtam.
    Üdv: "öreg" lövész
  • bodajoci
    #379
    Gamo Match
  • bodajoci
    #378
    Affene elqrtam a linket, mind1, szal Gamo Match a lőszer neve.
  • bodajoci
    #377
    Ilyen lőszert használok, nekem is fegyverboltban javasolták.
  • bodajoci
    #376
    Az irányzékon nagyon faxán lehet állítani minden puskán, h merre hordjon, a pontosság nem itt kezdődik. A pontosságot a puska szórására értik, tehát, ha befognád egy satuba, akkor kb 20 méterre lőve mekkora területen szóródnak a találatok. Először is avval kezd, h vegyél vmi jobb fajta lőszert, egy fegyverboltban, vagy vadászboltban segítenek, mert a szar lőszerrel sosem fogod beállítani, másodszor mindig minden csavar legyen faxán meghúzva a puskán, tehát semmi lötykölődés stb, a céltüske teteje, és az irányzék felső síkja legyen egyvonalban, a tüske az irányzék hornyának közepén, keress vmi tuti biztos helyet, ahol jól ki tudod támasztani, azt hajrá. Ha minden ok, akkor valszeg vmilyen irányba hord, persze kb 10 lövés nem árt, utána apró állítgatásokkal variálj az irányzékon, megint eppár lövés stb stb. Ha veszel távcsövet, akkor a célzás vmivel egyszerűbb, de azt is először ugyanígy be kell állítgatni. Ha sikerült beállítgatni, akkor fogod meglátni, h mennyire pontos a puska. Egy slaviaval , távcsővel, normális sport lőszerrel, 20 méterre simán lehet lődözni a 10-eseket, persze kitámasztásból.
  • dragon11
    #375
    Nekem életemben nem volt még légpuskám, nem is értek hozzá, de majd én is be fogok egyet szerezni távcsővel együtt.:)
  • ZTM
    #374
    Na igen de azért mégsem akarok olyan sokat légpuskára áldozni,így meg ha nálam marad ez is 2 qurva jó légpuskám van.Muszaj volt már venni mert képtelen vagyok várni,ha meg nem vettem volna meg a csábítás megvetetett volna velem 1 2.vh-s német sisakot szval ugyan ott vagyok.

    Kicsit állítottam az irányzékon és meg lett az eredménye 6-7 m-ről már a 10-es karikát is eltaláltam de 8asnál szélebbre nem ment szval lehet most már jó lesz,az ereje meg annyi hogy 1 kis füzet +2 PC gurus újság(hát sajnáltam kissebb juk tátong már rajtuk) és kb a belelőtt lőszerek felét tudtam még csak kiszedni,ill még 1 pc gurus ujság mert átmen a 2-őn és én nem akartam hogy a semmibe vesszen 5 cm-rel hátrébb raktam és még azon is voltak lyukak ~10 m-ről lőttem ezt.
    Tehát erővel nincs probléma és lassan kitapasztalom a pontosságát majd vételezek rá távcsövet is.

    A másik puska meg még messze van.

    Eléggé ciki számomra hogy szinte csak én meg te írunk (főleg én foglalom a lapot).Remélem ez megváltozik :D

    Kösz a válaszaidat és a segítséged!!!!
  • Morphin
    #373
    ha ezt nem vetted volna meg, akkor már 30k-d lenne egy qrvajó puskára^^
    mellesleg lehet állítani hogy ne hordjon,de ez típusfüggő is...nem tudom Lidernél hogy van ez.
  • ZTM
    #372
    Na végre le tudtam tesztelni a fegyvert,az ereje kifogástalan.
    A pontosságán lenne mit javítani mert enyhén jobbra hord.1 kartondoboz közepébe tettem 1 nagy pöttyöt és arra lőttem a lőszer kicsivel jobbra a pontól csapódott be(nem csak 1 hanem kb. 10).Tudtok vit amivel ezt javítani lehetne?Távcsövet szerelni rá vagy irányzékon állítani?
    A teszteket 10-12 m-ről végeztem.
    Összesítve nem csalódtam mert elég erős bár a pontossága nem a legjobb de hát mégiscsak 10e Ft ehhez képest jó vétel volt 1. puskám szval....

    Lehet hogy Húsvét környékén veszek még 1 puskát ez meg megy uncsitesómékhoz persze vmilyen mást,kb 20K lesz rá.
    Vki tud vmit a szlovák árakról?
    Vmi pontos kéne mert az erősségén úgy is lehet javítani sufnituningal bár mivel most már a veréb is védett állat főként céllövésre kell oda meg kell a pontosság.
  • ZTM
    #371
    Kösz,egyépként úgy tervezem hogy 4-5 évig lesz nálam szolgálatban,utána lecserélem tehát nem hátrány a tartósság rövidsége.
  • Morphin
    #370
    nincs baj a puskával...ezt senki nem mondta. csak azért nem mind1, hogy egy slaviaval(a régiekkel) még az unokám is lövöldözni fog,ezzel szemben egy lider-el nem biztos.(de ne így legyen)
    használd egészséggel!
  • ZTM
    #369
    Megvan a puska csak lőszerem nincs még,az csak vasárnap jön:(
    1. benyomásra nem rossz puska,meg van olajozva,és számomra nem igényel nagyobb erőfeszítést az elsütőbillentyű megnyomása mint a slaviaknál,bár pontosságáról és erősségéről nem tudtam meggyőződni de elég jó lehet,bár a hangja igen nagy:D
    Végülis üresben elsütöttem és nem mozdult el a kezem,normális képet nem tudtam készíteni mert túl nagy,majd vasárnap dobok képet.

    Összevetve a slaviákkal,kidolgozottsága szép mind a 2őé,nem találtam olyan hibát amely ezt megcáfolná.

    Persze még most se tuti hogy németből van,de utána nyomoztam ennek a kínais ügynek és azt találtam hogy ez a LIDER 44 TG 1 kínai DIANA márkájú légpuska "koppintása" szval lehet LIDER ettől függetlenül!!!

    Persze megmutadtam a puskát olyannak aki ért hozzá és azt mondta hogy kizárt hogy kínai legyen!!!
  • ZTM
    #368
    Valóban,de sose lehet tudni lehet ha veszel 10é akkor az jobb mint pl.: 1 20k-é vett csodafegyver.Ha majd nálam lessz a fegyo többet tok mondani.
  • bodajoci
    #367
    Petárda is illegális ráadásul attól meg a kutyák hülyülnek meg, mag meg volt nekik, mégis kizabálják a cukorbórsót, meg lelegelik a fiatal salátát. Nézd Te így fogod fel, én meg úgy. Én is szeretem az állatokat, csak nem mindegyiket. Meg mondom nehogy azthidd, h amint látok egy szerencsétlen verebet, azonnal lelövöm.
  • bens
    #366
    a petárdától jobban félnek és az még meg sem öli őket. mellesleg ha kiteszel egy tálba magot akkor nem fogják bántani a vetést, nekem legalábbis bevált. nem kell állatokra lövöldözni.
  • bodajoci
    #365
    Lehet, de én továbbra is azt mondom, h német puskát nem adnának 10 ropiért sztem.
  • bodajoci
    #364
    Nem lőttem le 2ezer verebet ne aggódj, de ha így fogjuk fel, akkor az összes pecás, meg vadász is értelmetlen, mert ők is csak ezt csinálják. Tom nem szép dolog, de asse, mikor tavasszal elveted a konyhakertet, azt jönnek a verebek, meg a gerlék azt kiszedik a magot, meg megeszik a salátát pl, és csak így lehet távol tartani őket, mert bármíly hihetetlen, se a veréb, se a gerle nem hülye állat, a puskától félnek, a madárilyesztőt meg leszarják.
  • ZTM
    #363
    Van benne igazság,annyi hogy valóban erős és van ilyen kínai(pont ilyen csak a tus más színű)Amit lejebb linkeltem képet távcsővel na pont olyan az a kínai talán még azon az irányzék se flureszkálós.
  • bens
    #362
    nagyon értelmes vagy h teljesen ártalmatlan állatokat lövöldözöl.
  • bodajoci
    #361
    Ja de ha már ott jártam, vettem egy 4X20-as távcsövet a slaviara, mert az asszonka öccse a régit sikeresen eltörte, 1300 pénzért egész jó, sokat nem közelít, de sokkal könnyebb vele célozni, 20 méterre sorba lőttem vele a 9-10-eseket, persze gamo sport tölténnyel, nameg 2 veréb volt az áldozat, mert a kibaszott macskák meglátják a puskát azt nem hagynak békén
  • bodajoci
    #360
    Én múltkor bolhán láttam egy ilyen puskát, vadiújan 10 ropiért dobálták, csak azért nem érdekelt annyira mert 5.5-ös volt, van 4.5-ös is csak a fickónál pont nemvolt, felhúztam, elsütöttem, persze üresen, jó nagyot rúgott, szal erősnek tűnik, viszont elég nehéz volt meghúzni a ravaszt, meg olyan kidolgozatlannak tűnik. Azt is hallottam, h lehet nem is német, hanem kínai, meg elég pontatlan, szal kb annyit is ér, mint amennyiért adják. A lider felirat ugyan rajt volt, de asszem amikor keresgéltem a neten, láttam tökugyanilyen puskát csak más márkanéven, szal ez eléggé kínai tulajdonság szokott lenni.
  • ZTM
    #359
    15J(nem kJ) ígértek a fegyverhez,ezt honnan tudnám megnézni hogy igaz-e?Milyen olyan tárgyba lőjek amit már átvisz 15J a lőszer darabokra hullása nélkül?(nem kemény de nehéz átvinni)
  • ZTM
    #358
    Nekem tetszik,Slaviát nem is nagyon akartam venni,és több pénzem sincs,nameg max verébre lövök,de főként tárgyakra szval megfelelő.
    Kösz a válaszod!!!
  • Morphin
    #357
    ha nincs több pénzed, nem tehetsz mást. és slaviat sem találsz ilyen árban akkor vedd meg. Lider-rel még talán általánosban lőttem a lövészet szakkörben,nemrossz puska,de abszolut hobbira való...többet nemtudok elmondnai róla. :S
  • ZTM
    #356
    Ezt néztem ki,mit kérdezzek róla?Érdemes megvanni?
  • ZTM
    #355
    Kösz,akkor jó lesz ilyen is kezdésnek.
  • Morphin
    #354
    alsókart lehózud,ilyenkor kinyílik a (képen a távcső után lévő kis-) fémretesz.oda kell berakni a lőszert,ha visszatolod a kart akkor pedig becsukódik...
  • ZTM
    #353
    Álompuska(nekem)
  • ZTM
    #352
    Elmagyarázná vki hogy az ilyen puskákat hogy lehet betölteni?

    Am felénk van 10000 körül német puska lecsapok rá lehet.
  • Miskolc88
    #351
    kössz
  • Morphin
    #350
    nem vagyok egy nagy szakértő ebben...nemis tudok márkát mondani,kivéve a slavia, azokbol van még ma is jó...
    22k... nézegess használtat is