2669
Nektek van légpuskátok?
  • Dawe13
    #469
    Az enyém nem alsókaros,de a képet elnézve,majdcsak ilyen ;-)
    Én csak a saját tapasztalataimat osztom meg veletek,és azt látom,h a sok "suhanc" lóbálja a fegyvert,"keménykedik" vele, haszonállatokat lő. Sajnos olyannak is szemtanúja voltam,hogy birkákat lövöldöztek az idióták. természetesen a rendőrség gondoskodott róluk is! ;-)
    Dehát,ki hogy látja...
  • Yareus2
    #468
    szeva!én is szeretnék venni 1 hatsant.megbizható puska?mert sokak szerint nem sokat bír.
  • ZTM
    #467
    Hmmm.
    Hát a GAmo tényleg nem a legjobb de hát ez függ hogy mihez hasonlítjuk,ezeket nem pont sportlövészethez gyártják.
    A Hatsan asszem török de inkább vegyél használt Slaviat vagy Noricat.
  • Dawe13
    #466
    elnézést a "illető" nem vaddisznó,most nézem csak :-D
  • Dawe13
    #465
    Gamo Hunter Extreme

    NA ezz a kegyetlen légfegyó! a vaddisznót kicsit megdobta xD
  • ZTM
    #464
    Milyen típusú pontosan az a LIDER?Nekem 44 TG(alsókaros)
    Am én meglincselnélek szépen:D
    Persze megérem ezt a madárlövős dolgot de aki csak célbalő a kertben attól megvonnád az élvezeti lehetőséget vagy egyáltalán hogy fegyvert fogjon a kezébe,és itt nem az egészséges 18 évesről beszélek hanem lehet hogy olyan hogy nem lenne "alkalmas" letenni a fegyvertartásit mert ilyen olyan betegsége van.
    Am egyetértek veled de kicsit túlzás a fegyvertartási.
  • Dawe13
    #463
    Sziasztok!
    NA akkor énis elkezdem :-D :
    Én egy erdész-vadászsuliba járok,ezért is érdekelnek nagyon a fegyverek.
    Látom,itt nagyon megy a vita,h ki lő állatokra,ki lő célba,stb....
    Én teljesen elítélem a kertben való "orvvadászatot" h csak úgy,engedély nélkül lövünk akármire,legyen ez veréb,macska,kutya galamb stb...lehet sokan le fognak most szólni,de én engedélyhez kötném a légfegyverek megvásárlását is. Hogy miért? sokan megtanulnak vele lőni, csak "poénból" elkezdik lövöldözni a verebeket,madarakat,mert hát "1-2 ide vagy oda nem számít!" Csak ha minden ember így gondolkodik,akkor mi van? Én nem tagadom,szoktam járni vadászatokra, de ott HIVATALOS szervekkel, ENGEDÉLLYEL vadászunk,természetesen fácánra,galambra. Mivel a golyós fegyver túl durva nekik,a sörétest én nem tartom jónak,marad a légfegyver. Nem mészárlás céljából megyek ki lövöldözni,hanem azért,hogy nagy ritkán vadhúst egyek. Nem azért lövöm őket mert "jó buli" hanem ezer éves vadászösztönömet élem ki. Kertben énis céltáblákra,dobozokra lövöldözgetek. Am van egy co2-s Desert Eagle légpisztolyom,és egy Lider 4.5-es légpuskám. Elmondtam énis a véleményemet,dehát mindenki másképp látja. Akinek nagy buli,hogy állatokat lövöldözgessen,az tegye ha jónak látja,remélem,majd valaki feljelenti. Aki meg vadászni akar,az keressen hivatalos szerveket,beszélje le a vadőrrel,mezőőrrel,vagy szerezzen vadászengedélyt,fegyvertartási engedélyt,és irány a les!



    (U.I: Mielőtt azt hinnétek "kis szaros 13 éves kölök" az előtt írom: a "13"-as szám az nem az életkoromat jelenti)
  • Yareus2
    #462
    szevasztok!
    hatsan puskája van valakinek???Mert szeretnék vásárolni 1et. de a minőségről fogalmam sincs.Próbálni próbáltam, de az édes kevés.
    másik fórumon egyesek szerint 1 nagy rakás fos!De a gamoról is ez a véleményük.
    köszi
  • ZTM
    #461
    mind1 már segítettek dönteni
  • ZTM
    #460
    Melyiket válasszam,lécci segítsetek minél előbb!!!
    1.
    2.
    3.
    Köszi a segítséget de léci siessetek-
  • ZTM
    #459
    Na ma végre alkalmam volt keserű sniperrel lőni(havernál voltam buliban és véletlenül rábukkantam....):D
    Vélemény:Nem nagyon jött be, ő pl arra panaszkodott hogy sokba kerül a startpatron.Az jó benne hogy könnyedén be tudtam tölteni,de vhogy nem az én fegyverem ráadásul nagyon ingadozó az erőssége (pontosságra nem haragudhatok mert az részben rajtam is múlik):S
    Tehát maradok a sima rugós fegyónál , arra gyűjtök pénzt de akkor már minőségit veszek.

    Csupa csalódás ez az egész nekem,mindig mikor jóra számítok rossz lesz:(
    Végül is a Lider bevált már messzebbre tudok lőni támasztással,márciusban készülök Bipodot és távcsövet venni melyek felhasználhatók leszenek a későbbi fegyverekhez is.

    Végül is jól jártam ma mert nem kültök fölösen 30-60ezer forintot olyanra ami nem is tetszik majd:S
  • ZTM
    #458
    Hát végülis nem éri meg,annyi azonban előny lehet hogy 8 lövés után kell csak újratölteni:D
    Na most ugye én itt állok (nagyon)lassan Keseru sniper vásárlása előtt,
    De még néhány dolog érdekel,mert azért ennek a puskának sokkal többe van az etetése mint 1 sima rugósnak.
    Azt már tudom hogy 25-30 m eléggé pontos, ami viszont érdekel:sokan mondják hogy leszakad lövésnél pl a diablo lövedék szoknyája,tehát golyóval kell próbálkozni.
    A dolog ott kezdődik,mivel ha én ezt megveszem ez lesz a "vezérpuska" tehát ha sok a macska pl ezzel lőnék rájuk,azt írják hogy 17J ra van korlátozva,de ezt hogyan tudják korlátozni mikor ez patronfüggő,na mind1.
    Tehát, ha veszek 6mm UMAREX Flobert patront,és melléje olyan lőszert ami jó hozzá(ha szoknyás akkor annak erős anyagból kell lennie) akkor ugye 40J is elérhet,gondolom ez még a fémgolyónak is elég hogy leterítsen 1 macskát vagy 1 patkányt?
    Ha meg már lesz pénzem egyáltalán rá akkor a fő szempont hogy minél messzebbre minél pontosabban és minél erősebben.
    Nem feltétlenül kell ez a puska viszont eddig ez a leg erősebb,ha meg már pontosan tudom mennyi pénz lesz rá úgy is megkérdezem tőletek hogy milyen puskát vegyek:D
  • bodajoci
    #457
    Én is így tom, adott távolságon belül, az 5.5-ös lejjebb hord, szal magasabb irányzék kell neki, ebből köv., h előbb leesik, viszont pontosabb, mert kevésbé folyásolják be külső tényezők, pl a szél.
  • Morphin
    #456
    visszatérve a lőtávos témára. most nézegettem airsoft-os videokat, abban a srác azt mondja (tudom nem ugyanolyan a két lőszer típus,anyagát tekintve,de a fizika mindenre ugyanúgy van hatással) szóval, a nehezebb lőszer a pontosabb,de a lő táv kisebb...
    az egyik videó
  • Morphin
    #455
    jah de mi a nagy kunszt ebben a fegyóban? 2lábon áll,nagy távcső. semmi kihívás^^ meg amúgyis mitől jobb 30m-re lőni mint mondjuk 20-ra. ez csak kis ólomgolyó. soha nem lesz senki légpuskával "sniper" ettől függetlenül, ha lövöldözhetnék ilyennel, én is el lennék vele nem mondom.
  • bodajoci
    #454
    Hát konkrétan ez a fegyó kb 250m/s-ot tud 0.177-essel(4.5mm). Egy slavia 170-et, csak viszonyításképpen. Sztem 30 méterig ok lehet.
  • ZTM
    #453
    Szeretném megtudni hogy Ilyennel konkrétan ezzel milyen messzire lehet lőni?
    Ez ugye co2 patronnal üzemel,kb milyen 1 ilyen fegyver erőssége? vagy ez patrontól függ?
    Nagyon érdekel minden dolog csak azért kérdezem meg:D
  • ZTM
    #452
    Na megfejtettem a jobbrahordós ügyet:amit régebben írtatok hogy lehet mert nehéz a ravaszt meghúzni, ez is közrejátszik de a fő ludas a visszarúgás,ezt 2 dologgal tudom bizonyítani,az 1ik hogy a FÉG ben meg lett toldva a rugó és nevetségesen nagyobb a szórása mint a Lideré, ill. mint régebben.
    A másik hogy támasztással mind a 2 puska qumva pontos,pl ma ezzel a módszerrel jégcsapokra lövöldöztem a Liderrel 10 m távolságra és még 1 picit se kellett mellécéloznom de régen már ennél a távolságnál kétséges volt a találat...
  • Morphin
    #451
    de a kisebb az gyorsabban száll nem?? 380m/s...amúgy meg tök8 sztem,légpuska nem sniperezni való...sosem fogsz mittomén 100m-re lőni vele.
  • bens
    #450
    könnyebb a lőszer, éppen ezért kisebb a lendülete, tehát hamarabb leesik mint az 5,5-ös.
  • ZTM
    #449
    Kb milyen messzire akarsz lőni?
  • Yareus2
    #448
    Energia szempontjából mindenképpen a 305m/s 5.5mm-es a nyerő.csak hogy mennyit veszít belőle a célig.? azt sajnos nem tudom.(gondolok itt a súlya miatta a röppálya ívére) jó lenne tudni hogy mennyire kompenzálja a nagyobb tömeg a kisebb indulósebességet.
  • Morphin
    #447
    szvsz a 4.5ös, mert könnyebb a lőszer...(és ahogy te írtad,gyorsabban is "repül")
  • Yareus2
    #446
    Szevasztok!
    Lenne 1 kérdésem melyet inkább gyakorlatból lehet tudni.
    Melyik Puska jobb nagyobb hatótávra pontos lövések leadására?
    Hatsan 125 4.5mm 380m/s vagy
    Hatsan 125 5.5mm 305m/s. Papírforma szerint képletekkel számolgatva majdnem egál.Köszönöm a hozzáértők válaszát.!
  • ZTM
    #445
    Ok akkor vételezek ilyet nyár elején verebek ellen jó lesz bár nem hiszem hogy lesz erre annyi(bár tilos lelőni) de lehet,tehát kidobja a startpatron hüvelyét.
  • bodajoci
    #444
    Hát a riasztó, az nem szól akkorát, mint egy petárda, lövés után meg csak az automata, vagy félautomata fegyverek dobnak ki hüvelyt, itt csak akkor dobja ki, ha kinyitod és hátrahúzod a zárat. Amúgy még nem láttam élőben ilyen átalakított fegyót, csak eredeti kispuskával lövöldöztem, de az nagyon kúúl
  • ZTM
    #443
    Ja még 2 kérdés kb milyet durran? kisebbet mint 1 petárda?
    Ja és akkor ugye nem dob ki semmit lövés után(erre nem találtam választ)?

    Köszi
  • ZTM
    #442
    Értem rendben köcce mindenkinek a választ és segítséget.
  • bodajoci
    #441
    Szóval az úgy van, h ez egy átalakított kispuska, csak azért, h ne tudjon kilőni kispuska lőszert, mert az engedélyköteles. Viszont a riasztó lőszer az nem. Namost a lényeg az, h a légpuska lőszert a riasztó lőszer robbanása lövi ki a csőből. Szal légpuska lőszer be, riasztó lőszer be, rázár, ravasz meghúz, azt pukk
  • bodajoci
    #440
    Úgy semmilyen sem lesz, mert nem lövi ki
  • ZTM
    #439
    Ahha már értem tehát 1.re beleteszem a léglövedéket utána nyomatok bele startpatront 6mm és tűz,kidob vmit majd pl a startpatronnak a mardványa?
    Ha simán csak 5.5 lövedéket rakok bel patron nélkül úgy is erős lesz 30m en és pontos?
  • Oberst
    #438
    Képem az sajnos nincs róla, de ha felmégy a keseru.hu oldalra akkor ott találsz elöltöltős forgót 20e. forintokért Magnum Defender 4" néven. Ez pölö 17 juliskát tud.
    A Toz 8-ast már nem gyártják de a vatera és az expressz.hu oldalakon találsz ilyet 45-60e. pénzért. Ezekkel otthon is lövöldözhetsz persze fokozottabban kell ügyelni a biztonságra mert sokszor erősebbek mint a bika légpuskák! Megveszed a sima 5.5 mm-es lövedéket. Az általában 200 db szokott 7-9 száz forint. Az indító 6 mm-es patron tizenpár forint. Az ár nagyon boltfüggő! Mondom nem tartalmaz lőport! Ezért is engedély mentes. Ami kiviszi a skulót az a patron peremében lévő durranó higany. Lövedéket, patront és fegyvert a Gunbox.hu és a Nimród-Derringer.hu oldalon is találsz. Jó böngészést!
  • ZTM
    #437
    Tehát ha én veszek ilyen puskát akkor ezt 1essével kell tölteni de ha veszek amit írtál ezt a külön lőszert ez is puskaporos meg minden igaz?Akkor azzal itthon is lövöldözhetek?
    "forgóknál a dobba külön kell betölteni a lövedéket és az indító patront"
    Erről vmi képed van?
    Mert így érdekel a dolog...
    Mennyi bele az ilyen lőszer?
    Mert PSP-t akarok nyáron venni de ez fontosabb lenne egyik se kevés pénz szval el kell döntenem.
  • Oberst
    #436
    2004 óta a flóbert elvileg engedélyköteles. Helyet cserélt a gáz-riasztókkal. Jól elbaszták a dolgot, mert az addíg megvett több 10 ezer flóbertből csak pár százat jelentettek be. Ezért változtatott a Keserü Művek a flóberteknél is. A forgóknál a dobba külön kell betölteni a lövedéket és az indító patront. Így nem kell rá engedély. Sőt! Így erősebb is lett! 16-20 Joule lett a kraft az addíg kínosan betartott 7.5 J-nál. Mert az energiahatár csak az egybeszerelt flóbert töltényre vonatkozik az osztottra nem! Hasonló fegyver az általad mutatott puska is. 25-30 m-ig pontosnak és erősnek is mondható. A büdös életbe nem fog szétkopni! :-) A nagyobb kaliber esetén beszélj a fateroddal. Hátha be tud szervezni a vadászok közé.
  • ZTM
    #435
    És mi a helyzet a flóver szarral?
    Tehát gyakorlatilag légpuska,akkor nem is érdekel azt hittem vmi különleges fegyver amely kissebb erejű lövedéket lő pont úgy mint a .22 van tára meg kidobja a hüvelyt meg ilyenek,de nem gondoltam hogy 1essével kell belerakni a lövedéket.
    Bár csak onnan jutott eszemben ez a .22 kaliber beszerzése mert tegnap azzal lövöldöztem és kurvára megtetszett meg a vadászház is közel van oda beengednének lövöldözni,de ha így áll a dolog akkor inkább nagyobb kaliber...
  • Oberst
    #434
    No sorban. Igaz vadásznak újabban lehet 22-es éles puskája. Rókára kisebb kértevőre. Nagyobb kaliberre is macerás. Ha rendőr lennél akkor is végig kell járni a dolgokat. Legfeljebb simábban menne a dolog.
    Azt a puskát tényleg lehet tartani engedély nélkül. Keserü fegyógyár alakítja át éles 22 lrf kaliberröl. Keserü Sniper a fantázianeve. Ebbe külön kell beletölteni a lövedéket ami 5.5-ös szoknyás vagy gömb légpuska lövedék lehet. Olyan elforgatható töltőkapuja van mint a magyar LG-14 puskának. Valamint külön kell betölteni egy riasztó patront amiben nincs lőpor, csak a gyúelegy hajtja ki a skulót. A vaterán mindig van belőle eladó. Nézd meg.
  • ZTM
    #433
    Ezt haver találta,ez mitől lenne engedély nélkül tartható/használható?Mert feltételezem ez is kilő puskaporral vmit...
  • ZTM
    #432
    Apukámnak van ilyenje ő vadász lehet hogy az is megteszi sportszarság helyett?(Nincs alkalmam megkérdezni tőle)
    Mondjuk akkor elmegyek rendőrnek és nem lesz ennyire maceránsXD
  • ZTM
    #431
    Miért nagyobb kaliberre nem kell ennyi minden?
  • Oberst
    #430
    Jujújj! Nagy fába akarod vágni a fejszéd! Ha 22-est akarsz az csak sportfegyver lehet. Kúrva hosszú a lista mire megszerzed! Csak pár darab nem sorrendben: szigorú sportorvosi, egyesületi tagság, évenkénti minősítés elérése, fegyvertartási engedély körüli bürokrácia....stb stb meg sok sok zsé! Majd összeszedem tételesen és sorrendben a dolgokat ha érdekel. Én biztos nem csinálnám végig!