2669
Nektek van légpuskátok?
  • Morphin
    #509
    sajnos, nem mondasz hülyeséget...mellesleg az erősebb rugós légfegyverek,könnyen elállítják akaratukon kívül is a távcsöveket...
  • bens
    #508
    én még nem láttam pontos távcsövet 10ezer Ft alatt. ezek az olcsó vackok maguktól elállítódnak.
  • Dawe13
    #507
    A mai napon arra az elhatározásra jutottam,hogy visszateszem a 4x20-as Tasco távcsövet! Fel is raktam,minden klappol egészen addig,míg el nem kezdtem vele lövöldözni...5cm-t balra,és 25cm-t hordott alá az első lövésnél(volt nálam egy mérce,azért tudom ilyen pontosra :D) és kb ennyi volt az "állás" fél óra múlva is! akárhová tekergettem,mindig a cél alá hordott,a macskakonzerves doboz,meg ott vigyorog rám kérdően,és kicsit gúnyosan,hogy: "Na mivan? ilyen sz*rral akarsz eltalálni?" Erre bedühödtem,és "találomra" állítottam a távcsövön. Erre tessék! 3cm-es lövést produkáltam a konzervesdoboz mellett(a magassággal már akkor nem volt baj) ezután ezt a technikát alkalmazva,valahogy eddig jutottam el: 20m/1cm...én enek örülök,sok sörétembe került,mire ezt is el tudtam érni(azért gondoljuk el,ha a cél 60m-re van,akkor is nagy esélyünk van rá,hogy eltaláljuk...) Tehát a mai "lövészetemet" sikerrel fejeztem be!
  • Dawe13
    #506
    Látom,folyik a gáz-riasztók téma boncolgatása...Pár hete még énis nagy dilemmába voltam,hogy mit vegyek...gáz-riasztót vagy légpuskát. De a fegyvermester olyan jól "gatyába rázta" a Lideremet,hogy inkább a gáz-riasztó mellett döntöttem. ja igen,a mokkákkal vigyázni kell,mert elég egy bosszúálló nép. egyre rálőnél/megütnéd stb,jön 20(sajnos,tapasztalat) ha istenments,akció van,csak mindig a legnagyobb szájút ;-)


    (de sztem ezt a kérdést fejezzük be,míg ránk nem szól egy modi )
  • ZTM
    #505
    Hmmmm.
    Ez biztos nem a kamionról esett le,3 caliberben is árulják az igen!!!
  • bens
    #504
    sztem többet is tud, ha jó kezekbe kerül. de én még nem láttam ilyet, úgyhogy ne kérdezd.
  • Yareus2
    #503
    nekem is tetszik!valóban tudja a gyári értékeket? vagy csak parasztvakítás és marketing.?
  • bens
    #502
    figyi, ha elfogadsz egy tanácsot, egyrészt ne keresd a bajt, ha meg muszáj, akkor nem kell akciózni, gyorsan kell futni. olyan ember aki rablásból él nem fog meghatódni semmitől. beléd vágja a kést mielőtt annyit mondasz hogy fapapucs. látod hogy a két méteres sportolókat is leszúrják. ezeknek a génjeikben van az ölés. ha még elő is rántasz egy pisztolyt, tuti biztos hogy te jársz rosszabbul.
  • bens
    #501
    aha, ez jól néz ki
  • bens
    #500
    ték
  • Yareus2
    #499
    Értem. és egyébként valóban tudják is a gyárilag megadott adatokat produkálni ezek a Hatsanok? mármint gyári nem butított állapotában.
    http://www.hatsan.com.tr/airguns_mod_125.asp
    ezt néztem ki magamnak.
  • Morphin
    #498
    én taktikám valami olyan lesz hogy 2-3patron...aztán fejbe rúgom a g3cibe.minek fussak el^^(elesett címszóval) nem kerget senki. csak az az egy gáz van amibe bele gondoltam, hogy mi van, ha egyszerre 5-6 brazil támad rám...(na akkor van futás+egész tárat ellövöm)
  • bens
    #497
    tény hogy sok jobb puska van, sok pénzért. de ebben az árfekvésben szerintem megfelelő. nekem volt pár puskám, versenyeztem is légpuskával, meg .22-essel is. a slaviát agyon dicséri mindenki, szerintem egy rakás trágya, én 5ezret nem adnék érte. eladtam, fele annyiért vettem egy hatsant, ami sokkal kényelmesebb volt és jobban lőttem vele. pedig a hatsant általában nem dícsérik agyon, nekem mégis bejött. de vannak régi fég puskák, amiket megkapsz fillérekért, és bőven túlszárnyalják a mai csodafegyvereket.
  • bens
    #496
    ha csak teheted élesből átalakítottat vegyél, még ha drága is. az biztos megbízható. hát tény hogy manapság nem divat a revolver, de arra megfelel, hogy arcba belelőj egy patront, aztán elfuss.
  • Yareus2
    #495
    ahha értem.piacon árulja 1 úriember.azt nem tom hogy ez szabványoknak megfefelelő-e.mert nem is nagyon tud magyarul a csávó. 1. másik fórumon mindenki lefelé beszélt róla mert hogy szar az egész+ a fegyvermester is elhajt vele a rákba.ugyanez volt a véleményük a Gamokról is.
  • Morphin
    #494
    azért írtam, hogy full-acélt akarok venni. olvastam én is,hogy kizárólag revolvert szabad venni önvédelemre.csakhogy ha azt előveszem,kiröhögnek^^(bár van pár darab, ami nagyon tetszik) a teljesen acél öntöltős elég ritka...de aminek mondjuk 80-90%a acél az már nem romlik el egy könnyen...a hiba már csak a rossz töltényben lehet...sajna ha azt kifogja az ember, akkor öntöltősnél elég nagy szarban van revkó meg csak csattan egyet,és lőheted is a kövit^^

    egyik kedvenc...
    kár, hogy nem gyártják már...45k-ért láttam eladót :D nézelődök még mielőtt megvan rá a pénzem. én amúgy azt sajnálom,hogy a gáztöltény elég drága...még a riasztó is amivel lehet gyakorolni.légpuskához azért sokkal olcsóbb...
  • bens
    #493
    gyengébb rugó van benne gyárilag. ezt szerencsére könnyen lehet orvosolni, de nyilvános fórumokon nem illik boncolgatni a témát, mivel börtön jár érte. teljesen mindegy hogy 4,5 vagy 5,5, nekem 5,5-ös volt mert az alkalmasabb tuningra. nem kell hozzá alkatrész. nem szokott elromlani, ha mégis, meg lehet javíttatni fegyvermesterrel és házilag is ha van szerszámod.
  • bens
    #492
    nyugi, én is nagyon jól tudom h manapság semmit sem ér egy állat élete, és mindenki így gondolkozik ahogy te. csak néha már elegem van a sok impotens kreténből, akik azt hiszik menő dolog lelőni egy állatot teljesen feleslegesen és leírom amit gondolok, aztán persze megbánom. szánalmas világ ez. ha veszel gázpisztolyt, forgótárasat vegyél, mert a szekrénytáras hamar elromlik.
  • ZTM
    #491
    Hát én azt nem bánom ha nagyobb az ereje mint ami rá van írva, csak kisebb ne legyen:D
    Sztem a távcsövet tedd rá mert úgy tisztábban látod majd a célt,mert nálam az zavaró hogy a célgömb kitakarja a célt és sokszor bizonytalanul sütöm el a puskát ami ahhoz vezet hogy nem találom el.(ez főleg lőlapon jelentkezett mert a jégcsapot 20m-ről le bírtam lőni)
  • Dawe13
    #490
    NA,látom,él a topik! ;-)
    Nagyon agyalok rajta,h a 4x20-as távcsövet visszateszem a stukkára,és belövöm úgy. Már esz a fene,mennék vadászgatni,de amíg ilyen szar idő van,addig nincs értelme kimenni...kedvcsinálóként ma nézegettem "rabbit hunting with air rifle" videókat,nagyon komoly,ahogy repül a nyuszi xD
    És mondom mégegyszer,Liderekkel tessék vigyázni,nem biztos,h annyi a rugó ereje,amennyi rá van írva.... :-D



    (u.i: az állatlövöldözésre visszatérve: engem az bosszant nagyon,ha haszonállatokat lőnek(pl csirke,bárány,macska,kutya)
    Hogy ki mit csinál a kertjébe,az magánügy,amíg másokat nem sért vele :-D
    Én nem szoktam "kerti vadászatot" tartani,de ha tovább szaporodnak a gerlék,akkor valőszínű,hogy acélmagvashoz nyúlok...
  • ZTM
    #489
    4.5 olcsóbb de messzire már nem olyan pontos.
    5.5 drágább de kisebb a lőtáv(de pontosabb)
  • Yareus2
    #488
    Jah meg szerinted melyik a jobb a 4.5 vagy az 5.5 ?
  • Yareus2
    #487
    Neked milyen típus van?volt már valami gond vele?
  • Yareus2
    #486
    Semmiképpen nem szeretnék kiadni pénzt 1 olyan puskáért ami alkatrész ellátás hiányában javíthatatlan.
  • Yareus2
    #485
    Köszi BENS! még annyit hogy alkatrészt lehet kapni hozzá valahol?mert Magyarországi forgalmazót nem találtam neten sehol. hatsan 125 öt fogok venni. azt nem tudom hogy-hogy butitják 7.5J ra . kifurják a dugattyút vagy a rugó gyengébb?
  • ZTM
    #484
    Van olyan légpuska,ami nagy távokra pontos 30m felett vagy több és az ára 20-50e Ft?
  • Morphin
    #483
    ennyi erővel a horgászokat is lője le mindenki,mer f4szért eszi meg a halat...én sem értek egyet a kedvtelésből való vadászattal,de hát istenem,annyi ilyen dolog van még a világon amit el lehetne ítélni...nem hiába kell tejelni elég sokat,mire vkinek lesz egyáltalán engedélye. amúgy sem az folyik, hogy valaki vadász akkor lelő mindent amit meglát, hanem mittomén évente 3-4alkalommal 1-2vadat,lelő,megeszi,ennyi... a vegák is pampognak,hogy így-úgy szegény állatok.OMG amiket egy átlag ember megesz,azok olyan állatok húsai,amit az ember "hozott létre", ha nem tenyésztenék célirányosan őket,akkor vadászni kéne igen.de szó sincs ilyenről.én azért jó ízűen megeszem a húst.pont azok miatt amiket leírtam.


    mellesleg,úgy tűnik gázpisztolyt fogok venni,légpuska helyett...vmi full-acél verziót.(jó borsos ár,de gyönyörűek és elég tartósan üzembiztosak) légpuskával nem nagyon tudja megvédeni magát az ember, ha esetleg betámadják a c-típusú bűnözők...
  • bens
    #482
    nem értem egyesekben hogy nincs semmi tisztelet az állatok iránt. nem vagyok vadászgyűlölő, de mégiscsak egy másik élőlényről van szó. ez a patkány meg úgy röhög mint aki elélvez éppen amikor lelövi a szerencsétlen állatot. megérdemelne ő is egyet a fejébe.
  • bens
    #481
    viszont a gyári ereje az nulla, mondjuk ez nem a puska hibája, hanem a hazai törvényeké.
  • bens
    #480
    egyszerű, megbízható, jól tuningolható és ehhez képest olcsó. nyilván ez egyéntől is függ, de nekem kényelmesebb is mint pl a slaviák.
  • bodajoci
    #479
    Sztem a lelőtt állat szempontjábol qrvára mindegy, h engedéllyel, vagy nélküle lövöldöztél. Ez az egész engedélyezesdi is csak pénzkérdés, semmi más. A 100m-ről sima irányzékkal a fejes, meg erős egy kicsit kb, vagy épp akkor kapott agyvérzést szegény pára
  • Dawe13
    #478
    Hát bocs,de ahhoz át kellene szerkesztenem a képeket,amihez lusta vagyok :-D
    De ha gondolod,adsz 1 emilt,és átnyomom ;-)
    Am haver 100 m-ről távcső nélkül! headcsattot adott egy fácánnak,úgyhogy pontos fegyver. Hátránya: kis számozós irányzék,könnyen elállítódik,jobb ha megjegyzitek a számsort ;-)
  • Dawe13
    #477
    Ja,és ha tehetitek,cseréljétek ki a bőrdugattyút,mert naggyon hamar kopik!
    én most cseréltettem ki,gumidugattyús,de esz a fene,lehet porcelán jobb lett volna...meg a csavarcsere lett megoldva,ugyanis nagyobbra fúrták a menetet mint a csavar,és megállt benne,aztán kiesett :-S....gyárihiba,amit korrigáltam! ;-)
  • ZTM
    #476
    Képet tudsz dobni?
    Lehet én is veszek a 44 mellé 1 ilyet milyen messzire pontos?
  • Dawe13
    #475
    Igen,ilyen!
    De még képzelj rá egy 4x20-as Tasco távcsövet,meg egyedi gravírozott tust(fácánfejet gravíroztattam bele)
    Lider 177 cal./ 4.5-es csőletörős rugallyos légpuska(fácán+galambgyilkos) legalábbis nálam :-D
    Am a Liderekről tudni kell,hogy a ráírt erősségtől sokkal eltérőbb lehet! be kell méretni! az enyém is(inkább nem mondom meg mennyi:D) de meglepődtem... :D
  • ZTM
    #474
    Akkor vmi ilyesmid lehet.
  • ZTM
    #473
    Nekem csak annyit panaszolt az ismerősöm hogy nehéz szétszedni neki Sport 5.5 ös van és rohadtul pontos és erős(gyári rugót sikerült beszereznie).
  • Yareus2
    #472
    szeva Bens!te régebben még tavaly irtad hogy neked van hatsanod!mondj róla légyszíves valamit.
  • Dawe13
    #471
    A Noricát ajánlani tudom, "odab*szós" spanyol fegyver,nagyon jó sztem! Egyik ismerősnek is olyan van ;-)
  • Yareus2
    #470
    salaviam volt már. de szeretnék 1 kicsit erősebbet.