2669
Nektek van légpuskátok?
  • DeerHunter01
    #549
    passz mi a piacon szoktuk venni.
  • ZTM
    #548
    Szeretném megkérdezni hogy szerintetek légpuskalövedéket szállítanak ki a Tüskevár vdászbolttól?
    Mert ugy mindenhova ez van írva:"Felhívnánk figyelmét, hogy fegyver és lőszer csomagküldése, illetve postázása Magyarországon az érvényben lévő jogszabályok értelmében tilos!"
    Viszont a légpuskalövedék nem fegyver/lőszer hanem csak lövedék...
    Sokkal 1xűbb lenne ha nem kéne járkálnom mert kiszállítják.
  • ZTM
    #547
    Sztem össz. 15e Ft-ból kijössz vele.
  • DeerHunter01
    #546
    falun általában szokott lenni a "veteránoknak",öregembereknek.
    hátha lesz valami.
  • Morphin
    #545
    EZ egész jó vétel..., csak kell rá költeni még egy kicsikét,hogy szép legyen...meg maratni távcsősínt...
  • Morphin
    #544
    10ért én is megvenném első szóra!! kár hogy csak vidéken lehet már találni a régi fajtából, elvétve 1-2darab itt-ott...megpróbálom még1szer ráállítani nagymamámat,hogy kérdezzen körbe a falujukban,hátha van vmi ereklye...
  • DeerHunter01
    #543
    aztán lett rá véve később egy távcső ami 5 vagy 6 ezer ft-ba került.
    plusz még két tuning alkatrész ami össz-vissz volt 1200 ft. igy kijöttünk 17ezer ft-ból .
  • DeerHunter01
    #542
    ja vannak benne repölő állatok :D. énse tudom mindegyiket hogy melyik mi.
    slavia 630.
    39 ezer ft,azért ez durva.
    mi ismerősünktől vettük 10 ezerért meg és alig volt használva.
  • Dawe13
    #541
    Énis várom már a fácánozást,én örülök,ha 1-2-t kilövök,úgy is csak annyi kell,amit egyből megsütök/főzök mert csak úgy jó a fácánhús,frissen! :)
    Errefelé gyakran járkálnak,kinnt a város határában. Van sok nyúl,őz,vaddisznó is...de ugyebár azokra már lőfegyverekkel vadásznak a "nagyok". :D

    OFF: Deerhunter! a hu2009-be tod,le lehet lőni a repkedő madarakat is(sas vadkacsa,stb) na lőttem vmi fura madarat,le is fényképeztem,de nemtom beazonosítani,h mi lehet...
  • DeerHunter01
    #540
    hétvégén mondok választ oké ?
    mivel elég jó távcső van a puskámon tehát pontosan tudok ellőni elég messze. pontos m-t mondok vasárnap.


    Dawe13: én is mennék fácánozni :D
    lehet hogy ki is megyünk amikor beköszönt az igazi tavasz, mert ahol lőni szoktam faluhelyen ,kb 50 méterre van egy rét ,ahol elég nagy a bejárható terület.
  • ZTM
    #539
    Köszönöm a válaszokat a választással kapcsolatban.

    Én a pirossal bekarikázott lövedéket használom(zöld köpenyes),elég nagy az átütőereje.
    Bár még élő állaton nem volt alkalmam kipróbálni ?!szerencsére!?
    De van mikor besül volt hogy 25mről el sem találtam semmit volt hogy igen(nem a célzásól függött 1xűen leesett a cél előtt).
  • Dawe13
    #538
    Deerhunter!
    A hu2009-el énis játszok,a grafika nem nagyon jön be,de a játékélmény feledteti ezt a hibát. A kedvencem a white-tailed deer,meg a turkey(pulyka). Na kíváncsi leszek,acélmagvassal hogy szuperál a feljavított Lider,ugyanis vadászokkal megyünk az első tavaszi fácánozásra!
    Remélem,képeket tudok készíteni,de mivel nem illik lelőtt állatok képeit linkelgetni,majd inkább elküldöm emilben,de nem ígérek semmit ;)
    MTZ! Én ajánlom a Lidert,de csak a Slavia a "győztes márka"! jól tuningolható,megbízható puska mindkettő,de ha választanom kellene,akkor Slavia! ;)
  • ZTM
    #537
    Meddig lősz el vele pontosan?Mert én a mostani Lideremmel 25mig simán eltalálom a 10est kitámasztásból,25m után csak a fekete körben tudok produkálni vmit.
  • DeerHunter01
    #536
    én a Slavia-t ajánlom,mással nem is lőttem idáig de nálam ez nagyon bevált.
    Slavia 630

    veszel hozzá rúgót egy piacon kb 500-ért :D és bika lesz nagyon.
    meg valamit vettünk mi még hozzá de arra nem emlékszem,de az is olcsó volt nagyon.(500 ft kb.)
  • Ari18
    #535
    köszönöm,meglesem a választékot.
  • Morphin
    #534
    ha most lidered van, próbáld ki a slaviat!...nekem most nem ez az első dolog pénzügyileg,de ha valami jóárasított puskát találnék megvenném azonnal! mmint slavia-t! (Ceska Zbrojovka)
  • ZTM
    #533
    *Lider
  • ZTM
    #532
    Szereléksín,ez a puskád esetében 11mm tehát olyan távcső kell ami erre rámegy,nem sokat kell keresgetni a legtöbb távcső ilyen:D

    Más:Szeretnék véleményt kérni,nemsoká húsvét ami = az új légpuskával nálam, vegyek 1 Lder 2-est vagy 1 slavia 630/631 et?
    Nemtudok dönteni melyik érné meg jobban.
  • Ari18
    #531
    Köszi.
    Azt szeretném tudni,hogy mit kell nézni egy céltávcsőn vagy a puskán hogy passzolnak-e egymáshoz
  • Ari18
    #530
    Az a baj,hogy nem jár hozzá céltávcső, csak illusztráció képpen van rajta.
  • DeerHunter01
    #529
    szerintem elég rá az a távcső mivel nem lő el a puska olyan messze hogy msáik távcső kelljen hozzá.
    ami nekem van most a légpuskámon az ilyen:



  • DeerHunter01
    #528
    élőbe nem vadászok csak van egy vadászos játék ,a hunting unlimited2009 :D
    és ott szarvasokat szoktam lőni :D
    am légpuskára visszatérve most hétvégén fogom használni az én kis Slaviam-at.
    Diabolo lőszerrel,meg van még lapos végű is.
  • ZTM
    #527
    A légpuskával semmi gond az jó fegyver,távcsőben sajna nem tudok segíteni.
  • Ari18
    #526
    sziasztok!

    nagyon rákattantam erre a légpuskás lövöldözésre XD
    kinéztem magamnak ezt a légpuskát.Használt valaki már ilyet?
    mennyire számít jónak? megbízható? és egyben szeretnék venni hozzá egy céltávcsövet is, de fogalmam sincsen,hogy milyet lehet rárakni. Max 20eFt-ot költenék rá.
    köszi előre is.
  • bodajoci
    #525
    Én anno úgy tanultam, h kicsit nagyobb de lassú levegővétel, lassú kilégzés, mikor már elfogy a levegő, akkor durr
  • Dawe13
    #524
    Ahogy a szomszédban lakó bácsi tanácsolta anno: "fixítani kell a csövet!" xD
    Végülis volt benne valami,"tök pontosra" csak akkor lehet beállítani,ha mindig "fixíted",mert én is bemozdulok sokszor spontán lövéseknél. De egy jó légzési stratégia: belégzéskor célra tart,kilégzéskor: tűz!-ilyenkor nem mozog be annyira(főleg távcsőnél,kitámasztás nélküli célzásnál van jelentősége)
  • Dawe13
    #523
    Deerhunter!
    Ilyen nagy vadász vagy? (a nevedből gondolom :-D)
    és köszönjük,hasznos a topic,legalább itt is folytathatunk eszmecserét ;)
    bodajoci: lehet igazad van,mióta dugattyúcsere lett benne,erősebb lett a fegyó. Kegyetlen mostmár,vigyázok is rá,hogy minden lövedéket megfogjon fa,stb,mielőtt elhagyná a kertet. Nem szeretném kinyírni a fél várost
  • DeerHunter01
    #522
    szevasztok.
    megsúgom hogy én nyitottam a topikot :D
    csak már ezzel a reggel vagyok aktiv.
  • bodajoci
    #521
    Lidernél könnyen előfordul, h kinyírja a távcsövet, mert akkorát rezonál, mikor elsül, h a lencse elszáll. Ezt már többször hallottam. Vmi starpabíróbb cső kell arra.
  • ZTM
    #520
    Ma égre sikerült normálisan beállítanom a puskát,bár nem messzire lőttem vele mert sár van és nincs bipodom ill olyan messze már nincs semmi aminek támaszkodhatnék szval közelebb kellett mennem de most már a fekete területen belül érte találat a szerencsétlen lőlapot.
    Az a baj hogy nehéz meghúzni a ravaszt ill nagyon instabilan tartom a puskát:S és elmozdul,minél messzebb megyek minél kisebb a cél annál jobban megy mellé a lövedék persze ezt kitámasztásból lehet korrigálni és úgy még pontosabban be tudom majd állítani a távcsövet...
  • Dawe13
    #519
    Hello!
    Nekem is ugyanilyen távcsövem van!
    Sikerült jóra beállítanom,de a csavarokat NE húzd meg "erősre"(nem izomból,csak kicsit,h fogjon) mert én hiába finomkodtam,akkor is elrepedt :S Nem beszélve arról,hogy a pusak fel lett erőssítve,és a távcső vhogy nem bírhatta,mert a lencse eltört benne :-S Pedig egyszer se ejtettem el,semmise,erre külön figyelek. No,mindegy,visszaraktam rá az irányzékot,kegyetlen jól be tudtam most állítani,holnap lezsi s energiaitalos-doboz gyilkolászás
  • ZTM
    #518
    Köszönöm a válaszokat,feliratozva van már állítgattam de a főpróba holnap jön,energiaitalos doboz ~20 vagy 25 vagy kevesebb m nemtom megmondani mennyi de annál a távolságnál nem bírtam eltalálni a dobozt sima irányzékkal...
    Azért kösz a segítséget így mostmár magabiztosabban tekergetem:D
  • Oberst
    #517
    Bodajoci jó mondja! De ha nincs feliratozva akkor a felső csavart befelé csavarva közelebbre hord. Kifelé csavarva távolabbra. Az oldalirányú beállításnál a csavart befelé csavarva a találati pont balra tolódik, kifelé csavarva jobbra. Elösször mindik az oldal szöget lődd be pontosan. Utána jöhet a távolság állítás. Szerintem legjobb ennél a tcs-nél max. 15 m pontra.
  • bodajoci
    #516
    Kupakok lecsavar, amelyik állítócsavarra "up" van írva, azt kifelé tekerve kezd egyre feljebb hordani, amelyikre egy "r" van írva, azzal meg minél kiljebb tekered, annál jobban hord jobbra. Legalábbis a csővek nagyrészén így van.
  • ZTM
    #515
    Na vmit beállítottam,sztem jó lett a petárdamaradványt 5m-ről leviszi,de még most se tudtam ellőni a 10-est,esetleg majd fekve támasztásból sikerülhet,de lehet hogy a puska szórása nagy,na mind1 ez már nem lényeg.
  • ZTM
    #514
    Segítene vki?
    Az a problemo hogy lefelé visz, 2m a 10es karikára célozva a lőlap aljára visz,de amúgy a 10-esel függőlegesen szval az úgy jó,mit birizgáljak rajta hogy ezt tudjam korrigálni?Nem akarok belenyúlni nehogy még rosszabb legyen.
  • Dawe13
    #513
    Kösz a tippet,szerintem énis kipróbálom ezt amit mondtál....igaz,még nem állítódott el,de ki tudja...
  • bodajoci
    #512
    Ott a pontÉn is szilo-t használtam. Meg a lényeg a csavarok. Nekem amúgy is mániám, h az összes csavart végigvizslatom a puskán, ha kezembe veszem.
  • Oberst
    #511
    Szassztok!
    1000-1500 Ft-s 4X20-ból most selejtezem ki az uccsót. Az nekem már túl vaksi. Igazatok van könnyen elállítódik mert nem klikkes az állítása. Hosszas agyalás után bejött egy ötlet. Amikor belőttem faszára a csövet a két állító csavar köré technokolt folyattam és hagytam megszáradni. Utána kupakok fel. A büdös életbe nem volt vele több problémám! Vagy próbáltam még a sziloplasztot is hasonló eredménnyel. ha esetleg átkerül másik puskára a csavarokat könnyen meg lehet indítani. Ja és a csövet rögzítő csavarokat is meg kell jól húzni. Ha kicsit is laza meg lehet szexuálni a pontosságot. :-)
  • Dawe13
    #510
    Még szerencse,hogy ez csavarral állítható,valamelyest "stabilizálja" a távcsövet,bár még így is könnyen elállítódhat. Remélem,nem lesz vele baj...ha mindig ennyire pontos lesz,nekem tökéletes! :D