55
Hasnyálmirigy-gyulladás diétás receptek
  • F1re
    #15
    en nem tom mi van velem de en meg barmennyit zabalok nem hizom :D barmi ehetek szal ugy kuldom tegnap is voltam strandon ettem egy nagy duplahusos duplasajtos hambit utana meg még egy duplahusosat es ezekl azert eleg nagy hambik :D ezt cksa azert irom hogy van azert nekem is belem es eszem rendesen.. pl amikor van suli akkor a reggeli 4 szendvics haza megyek 1-2 korul nagy ebéd utana meek edzeni haza jovok 6 korul megint kaja 8 korul megint kaja 10-11 korul megint kaja aztan alszom reggel meg ures gyomorral kelek volt ido amikor este 10 tojasos rantottat ettem meg ienek de NEM novok :D kurva gyors az emesztesem es ennyi vagy sok a gyomorsavam faszse tudja de kicsit zavar :D
  • ThisZip
    #14
    haverról nemrég kiderült, hogy allergiás a rozsra....... ekkor mit nem szabad enni? állítólag doki mondta, hogy szinte mindenben van rozs

    a másik pedig az, hogy azt hallottam, hogy lisztérzékenyeknek is durva, mert mindenben van liszt.
  • Narxis
    #13
    lol
  • SimaSuna #12
    1magam megeszek annyit mint 1 4tagú család...
    húsból bármennyi jöhet...
    tésztákból is..
    és nem hízok -.- pedig még 10-20kg-ot szivesen felszednék :)
  • Pepsi Twist
    #11
    na most én 140kg vagyok... akkor értitek hogy miért eszek ilyet :D
  • Montanosz
    #10
    hat ja,....persze eppen az a lenyeg a dietaval hogy megelozzuk kronikussa valast, szal ha teccik, a nem dietazni kell. volt ket ismerosom aki nyomta a piat hasnyalmirigy-gyulladasra,elrakosodott, es persze gameover.
  • SötétBarom
    #9
    Éjjel ilyeneket enni elég meredek.. Napközben nem nyagyon érdekel, de este hat után többnyire csak fehérhúst, meg zöldség/gyümölcs.. Mondjuk néha-néha lecsúszik vacsi alkalmával egy egészséges 40 dekás bélszín :DDD
  • SötétBarom
    #8
    Amíg bringáztam 70-75 kiló fölé nem tudtam menni, pedig volt, hogy hajnali 1kor versenyeztünk, ki tud több sajtburgert enni :D
  • Montanosz
    #7
    hasonlon gondolkoztam, harom muszak melo, haza erve,ejfelkor koromporkolt. Csak eppen 4 heten keresztul az orromon levezetett gyomorszondaval taplaltak, es ez megvaltoztatta kisse a gondolatmenetem))...amugy erdekes,mert engem pont a vekonybelbe vezetve taplaltak tapszerrel. nem ettem nem ittam negy hetig, nem hiszem hogy csulokporivel kell inditanom...
  • tobias88
    #6
    Báránypörkölt? címet kérek!
  • SimaSuna #5
    én vékony gyerek vagyok..eszek mindent (kivéve tengeri herkentyű és gombafélék)amennyit lehet..de nem hízok tőle...

    családban üknagyapám volt vékony...
    apám sörhasas volt, anyám meg olyan átlagos 2 gyerek után..

    én cingár vagyok...lehet a sok bringázás miatt..vagy csak a génjeim ijenek..
  • Fbn Lx
    #4
    Neked pont ez az ideális... meg még sok, tipikusan európai, nullás me bés vércsoportú embernek.
    teljesen alkat kérdése, hogy kinek mi a jobb... keletebbre már "cingár pálcika emberek" élnek, akik nem tudnak mindent megemészteni, ezért máshogy kell táplálkozniuk.
  • Fbn Lx
    #3
    mi okozza a hasnyálmirigy gyulladást?

    nekem jelenleg valami vékonybélgyulladásom van, arra is adhattok tanácsot :D
  • Pepsi Twist
    #2
    Mai napot nézve...

    Reggeli: Nem reggeliztem.

    Ebéd: Pacalpörkölt kenyérrel, levezetésként 2 francia krémes + 1 liter kóla

    Vacsora: Még nem tudom de az asszony Bárány Pörköltet tervez...

    Sztem ez kaja és nem ilyen himi humi nyúltápot kell enni mert akkor tényleg hasnyálmirigy gyulladásod lesz... meg ahhoz képest hogy ezek a kaják teljesen egészségtelenek vannak emberek akik 95-100 évig is élnek ilyen kajákkal... akkor nekem ne magyarázzák be a kis cingár pálcika emberek hogy az az egészséges amit a nyulak esznek... OMG meg a Norbi + a Réka is bek@phatja az ubdate sz@rjaikkal...

    No meg kinek van pénze egészségesen táplálkozni? (Kérdem én...)
    Amiket olvastam cuccokat hogy ennyi gyümölcsöt + zöldséget kell enni... hát nincs az a pénz amiből meg tudom venni azt a sok gyümölcsöt NAPONTA... csak 3000-4000FT naponta az hogy gyümölcsöt / zöldséget eszek... kinek van erre pénze? OMG
  • Montanosz
    #1
    Mindenféle szövődmények és károsodás nélkül kikerültem ezzel a súlyos betegség után a korházból.: viszont diétáznom kell megelőzés/akuttá válás miatt.
    Ez jó ám mert leadtam 10 kiló felesleget, viszont tartani kell a kalóriát a további súly csökkenést megakadályozva.
    Azonnal szembesültem hogy egy idő után unalmas lesz a megszokott receptura: megkötések miatt-> semmi illetve kevés olaj/zsírtartalom, semmi zsíros hús, olajos magvak, kenyér, satöbbi..
    Ezért leírom mindennapi menüm, és sorstársaim is ezzel biztatom, ti is írjatok recepteket/tippeket, egymás diétás menüjének feljavítása szempontjából!

    Ma: kevés de 5-6 étkezés
    Reggeli – egy szelet pirítós (így könnyebben emészthető)
    cikóriakávé (inzulintermelést is karbantartja)
    light margarin Napi adag 20-40 gram legyen!! (szigorúan 40-32%-os. Döbbentem vettem észre mivel rászorulok, már van 20%-os zsírtartalmú margarin is. Vajon miből készülhet?)

    Tízórai - puffasztott rizs szelet (nagyon rostosan sem lehet táplálkozni)
    puliszka szilvapürével (én csak kukorica lisztből csinálom, + graham liszttel. szilvapüré a puliszka tetejére terítve, így nem kell édesítőszer sem. ( most úgyis érik a vadszilva minden fajtája, aki tud szedjen.) Párológépbe (van 7000huf-ért is már, és nagyon hasznos a diéta megkönnyebbítése miatt) rakom, 10 perc és kész, héja könnyen lejön (amit nem ehetünk, ez áll a paradicsomra is) aztán passzírozni. Nálam nem lépett fel inzulintermelés károsodás, így használok mézet, de aki édesítőszert kell hogy használjon az aszpartam tartalmút használjon. A többit a szervezet nem tudja feldolgozni,…jobbára!

    Ebéd – tészta szósszal (graham tészta vagy 8 tojásos, könnyebben emészthető. – reszelt főzőtök, bazsalikom, paradicsom püré összepárolva. Teszek bele zabpelyhet is az sűríti a szószt)

    Ötórai – puliszka szilvapürével

    Vacsora – pirítós
    maradék szósz némi sajttal (félzsíros lehet, túra, tenkes, maci light)

    Nasi – cukorstop keksz

    adagot nem írok mert úgyis mindenki saját maga érzi a tűrőképességét. Például tejet
    jómagam nem bírom, puffaszt. ( Így a puliszkát/zabkását is tej nélkül csinálom,reszelt krumplival/almával sűrítve.)

    Borsmenta tea ajánlott étkezés előtt! Csökkenti a puffadást, hasnyálmirigyre is jó!