39
  • Ravkin
    #39
    +1
  • Lost Lont
    #38
    Szerintem ott jön elő a különbség az 1 és 2 között, hogy az 1 az tristramot leszámítva végig föld alatt játszódik, míg a kettő nem, ettől a 2 sokkal "könnyedebb", míg az 1 darkosabb. Éppen ezért az 1-et singleben szoktam, a kettőt pedig multiban :D
  • Szefmester
    #37
    egyetértek :)
  • Fbn Lx
    #36
    nekem a diablo 1 tetszett a 2 az már nagyon trehány lett, játszhatatlanul monoton...
    ha már hack n slash, akkor titan quest, az viszont nagyon-nagyon jó volt...
    ez gyenge folytatásnak tűnik, eddig. grafikailag a titánt nem übereli, a videó alapján.
    hát ne visszafelé fejlődjünk már :/
  • Aquli
    #35
    "A játékban az összes eddigi karakter, szörny feltűnik majd" ezt honnan tudja?
    "Jay Wilson, a vezető programozó" Jay Wilson a lead designer, nem pedig programozó.
  • Szefmester
    #34
    muhaha.. Dx10.1 es játék lesz.. ATI párti lett a blizz.. az első jó dolog ebben a játékban:D
  • rolinev92
    #33
    jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
  • kvp
    #32
    "a dio leginkább a80as évek eleji CRPGkre hajaz felépítésében"

    A diablo I anno a nethack kodjara epult. Ez egy roguelike jatek, amit anno meg karakteres terminalon jatszottak, viszont mar ott is felulnezetben lehetett latni a terepet. (a nethack-ben @ karakter volt a jatekos) A blizzard ezt fejelte meg egy izometrikus nezettel. A diablo II ugyanez volt, csak sokkal nagyobb vilaggal, de a joszemu programozo tovabbra is ott latta az aljan a negyzethalot.

    Megneztem a videot es nem lesz rossz jatek. Foleg a targyakra hato fizika az ami jo lett, a jatekmenet nem igazan ter el a regebbi tobbjatekosos valtozattol. A grafika pedig hozza a mai szinvonalat, a negyzethalo pedig tovabbra is ott van. Ha a wow-ot, ami jelenleg alapvetoen egy grafikus mud felfrissitenek egy ilyen harcrendszerrel, grafikaval es fizikai rendszerrel, akkor sokat dobna a szinvonalan. (persze akkor a legtobb mai jatekosnak tul nehez es/vagy veres lenne)
  • feamatar
    #31
    persze teljesen igazad van, a dio leginkább a80as évek eleji CRPGkre hajaz felépítésében ezért is hack and slash és nem rpg, sztem se tesz valamit rpgvé az hogy van benne pár statisztika és ütni kell
  • Szefmester
    #30
    akkor építsen a statisztikákra.. mint pl a dnd alapú cuccok.. de ne arra alapozzon hogy egy bogárrajból kiesik egy teljes fémvértezet.. ráadásul ereklye erejű..
    számomra egy crpg nem randommapokon álló vég nélküli kaszabolást jelent.. ha nem csak harc útján jutsz a végére az is jó megoldás.. de itt a karakterfejlődés kimerül az új skillekben.. és SZTEM az hogy nem bárdal hanem tűzgolyóval vagy méreggel ölöm meg az ellenfelem nem mutat különbséget a kasztok között..
  • Majadi
    #29
    jaja
  • Bith
    #28
    Egyértelmű, hogy azért csak 5 kaszt lesz, mert a kiegészítőre is kell hagyni valamit.
  • feamatar
    #27
    no offense, én is szerepjátékoztam(gatok még néha), de azt még anno egy levélben maga, hogy a CRPGk sose fogják betölteni a pnpRPGk szerepét, de ennek ellenére egyik sem alsóbbrendű a másikhoz képest(ha jól emléxem valamelyik Ultima vagy az első FF kapcsán kérdezték őt). egy crpg mindig statikusabb lesz mint egy pnpRPG. Ergo a számítógépes/konzolos RPGet korlátaik közt kell tekinteni és megítélni RPG-e vagy sem. A Diablo széria egyértelműen a harcrendszerre, statisztikákra épít, holott egy RPGnek a történetre kellene inkább
  • Szefmester
    #26
    most jobb lenne ha úgy fikáznám ha be sem töltöttem volna? akkor olyan lennék mint Mr. Jack Thomson

    régebben szerepjátékoztam és ezidáig egyetlen RPG-vel volt dolgom a gépen.. a Fallout 1-2.. még a nagy Baldur's Gate is csak sikeres crpg volt.. egyszer végigtolod oszt jóccakát.. akármivel is voltál..
  • feamatar
    #25
    a csak szimpla necro hiányától én is tartok :( kedvencem volt.
    viszont lehet hogy szimpla sorci se lesz
    palát remélem marad, barb meg ugye van.
    bár ha igaz a "sid meier féle fejlesztési processz" akkor 5ből 3 marad. Amazonz remélem cserélik, ha már a nekrót is...
  • feamatar
    #24
    bár akció RPGnek emlegetik a műfajt, de egy jobb érzésű RPGző ezt körberöhögi.
    bár az igaz, hogy az őskorban főleg dungencrowlere hasonlít a dolog, de az ma már nem igazán tekinthető RPGnek.

    Mindentől függetlenül a Diablo széria egy NAGYON FASZA széria.
    DIABLO III: MUSTHAVE!!!!
  • Kingfisher
    #23
    Jól van, aki valaha is szerepjátékozott, az érti mire gondoltam.
  • cateran
    #22
    Blizztől minőségi?:D Sajna már feladták ők is...a pénz beszél elvet vallják a WoW óta :( Pedig elötte a legnagyobbak egyike voltak a szememben! SC2 azért lesz olyan-amilyen,mert a dél-koreaiak mondták milyen legyen,Blizz meg megcsinálta (ez még jó is lehet:D)
  • cateran
    #21
    De igen, a Diablo SZÁMÍTÓGÉPES! RPG,azon belül pedig Hack'n Slash! Vili?
    Olyan mint a motoroknál: van gyorsasági,robogó,chopper,stb., de attól még mind motorkerékpár....
  • Lasszau
    #20
    hat oreg eleg szanalmas, ha a "fikazasra kepesseg" miatt jatszod vegig...
  • Szefmester
    #19
    hűha.. mekkora játék.. változás szinte semmi... a grafikája sztem csak kicsit szebb mint a Titan Quest-é.. ellenben jó 2 évvel később jelenik meg mint az... ciki

    7 év kellett hogy előjöjjenek a kasztonkénti nemváltással.. és ez az újításuk.. gratulálok

    fizika van a játékban.. ha nem tették volna bele elég gáz lenne.. de ez még így is karcsú

    ha nem lesznek benne az eddigi kasztok akkor erősen lehúzásszagúan jön a kieg hozzá. bár ahogy emlékszem az alap D2-ben is benne volt a druida és az assasin csak nem lehetett unlockolni.

    grafikára visszatérve: ha a random map nem szül érdekes dolgokat akkor tetszetős, de semmi extra.. sztem túlzásba viszik a "légnyomás" effektet.

    witch doktor: skillek alapján úgy érzem nem lesz nekrónk és ő veszi át a helyét..

    összegzés: ezt a játékot is csak az átvezetők és a későbbi "fikázásra képesség" miatt fogom végigtolni... :( kár hogy így alakult.. azt hittem végre valami minőségi produktumot kapunk a blizzardtól.. tévedtem
  • Lost Lont
    #18
    Ah jah, most kapnak egy pofont azok, akik azt mondják, hogy csak a konzol a megbízható :D (mármint fejlesztők, nem felhasználók).
    A Blizzard lapján ami volt jeges intro, arra azt hittem, hogy a WotLK-el kapcsolatos, de úgy látszik nem .
    (Amúgy a gameplay trailer alapján picit mintha prince of persia beütése lenne, vagy csak én tévedek?)
  • dronkZero
    #17
    Hihetetlen, mit össze tudtok lelkesedni ezért a hulladékért... :P
  • nohea
    #16
    Akkor anno még nem, de azért ne felejtsd el, hogy az hány éve is volt?... És tény, hogy Diablo nem egy RPG, de a változatosság akkor is gyönyörködtetne - sajnos nekem is van egy olyan rossz érzésem, hogy megkapjuk ugyanazt az öt classt, csak kicsit átkeverve. De azért még bízok benne, hogy nem lesz igazam. :) Mindenesetre, egyetértek, hogy ha LoD már hétre emelte a számukat, nem kéne most újra degradálni őket, ez így elég baromság. o.O

    És hogy nem a grafikáról meg a gépigényről szól?... Hát nem tudom, azért én emlékszek hogy anno még elég sokaknak izzadt a gépe a tömegbunyók alatt, és hát ugye, olyanból volt egy pár. Grafikának meg nem is kell "négydés"nek lennie, hogy gyönyörű szép legyen - ld pl Baldur's Gate 2, ami még mindig nagyon ott van. ^_^
  • FlyingV
    #15
    nem, de azért akárhogy is, ha 7 volt a LoDban, a folytatásnak is illene ennyit tartalmazni... pl a barbárt akár simán át is emelhették látva a videot. azé nehogy az legyen, hogy újrakiadják az 5 karit csak más néven és máshova elosztva a skilleket:)


    Dio2-t lehet én is felteszem.. valaki tud valamit, hogy van-e még netes élet (és hogy mennyi csíter van?:S )

    de azé én is várom. :)
  • Kingfisher
    #14
    Azt leszámítva, hogy nem RPG, nekem is a top játékok egyike. Már kezdem is tréningezni a mutatóujjam és az egerem. De abból úgyis sok el fog kopni :D

    Kíváncsi vagyok a másik 3 klasszra. Sorcerer biztos lesz, és egy íjász klassz se maradhat ki.
  • X3no
    #13
    Nallam a Diablo a Legjobb a Top1, a Numero Uno...a legjobb RPG...es latva hogy megorizte a 3-as is az 1-2 jatekelmenyet....fantasztikus...A Blizzard az eggyetlen ceg aki olyan jatekot csinal ami nem a grafirol szol, es a Gepigenyrol...o ELVEZETET NYUJT ES MINOSEGET :

    " We intend to take as much time developing Diablo III as is necessary to ensure the game meets our own high expectations and those of our players."


    ^^^EZ AZ AMI A BLIZZARDOT NAGGYA TESZI^^^
  • bertino
    #12
  • szarvasdinnye
    #11
    Ezt de vartam mar apam!!!!!
  • samuka99
    #10
    várunk best Diablo!!!
  • Zaraki Kenpachi
    #9
    elfejtettem ezt:
    KAI....DIABLO LIVES!!!!
    Amugy volt 1 elméletem, hogy D3 lesz:
    Volt 1 jeges kép amin 1 szem pár volt látható na már most, a szem körül 5 db "rúna-jel" van, a D2-bel pontosan 5db pecsétet kellet feloldani ahhoz, hogy Diablo megjelenjen.

  • Loverman
    #8
    Party végülis már a 2-ben is volt amikor felfogadhattál 1 követőt, online party meg azóta van hogy battle.net van :)
  • Loverman
    #7
    Diablo 2-ben is 5 volt alapból, kevés volt? ;)
  • Szeszmester
    #6
    Nem tavaly az azonos rendezvényen jelentették be az SC2-t?
    Az alapján még legalább másfél év a Dio3.
  • nohea
    #5
    naaaah, gyerünkgyerünkgyerünkmááááár... nyomulni akarok ezzel. xD
  • Mátémáté
    #4
    Basszus...most hogy végigéztem énis az ingame-videót...örömömben egyre csak nevetek:D Az a beast a végén, meg ahosz széttépi azt a faszit :D
    Marhanagy játék lesz...
    Mondjuk ez a partyzás, meg hogy férfi-női karakterek is lesznek...wowos cucc, dehát kit érdekel?:D az is az ő művük
  • FlyingV
    #3
    Hú én már nagyon régóta nem játszom gépen, de az in-game videot és az introt elnézve ez csúnyán függőséget okozó játék lesz...

    Hmm valaki emlékszik arra, hogy az SC2-t mikor jelentették be? (és esetleg tudjátok-e, hogy mikor fog kijönni??) Csak hogy legyen kb képem arról, hogy mennyi időt kell várni:)

    Amúgy állam padlót fogott, bár 5 karakterosztály nagyon kevés, de maga a játék és játékmenet hihetetlenül szuper, igaz nem egy elgondolkodtató valami mint ahogy mondták itt is, de mégis a Blizz eddigi magasan legjobb játéka van készülőben. Remélem, az 5 karakterosztály viszonylag kis számát egy mondjuk 5 füles skill karifejlesztési lehetőséggel ellensúlyozzák.

    Barbár eszméletlen komoly, maga a színtiszta erő, a witch doktor is elég érdekes, teljesen új játékstílust igényel majd.

    óó tényleg, remélem a lootolást megoldják úgy, mint az mmorpg-jükben és nem csak így kiesnek a szörnyekből, mert 1 utálom azt, amikor valaki progival felszedi, 2 az a legszarabb, amikor ahogy hal mondjuk Baal, észveszejtően nyomkodod az egeret, de pont 1 mm-rel kerüli el a tyraelt xD

    Óhh grafika meg... jöhet itt akárki akármilyen crysissel vagy nemtom mi most a nagy divat, de soha senki nem fogja utolérni a blizzt. Ez valami gyönyörű és hangulatos... most tettem fel dio2-t még mindig szép nekem. Ráadásul ismerve őket, low gépen is futtatható lesz a játék. Mámint a megjelenésekor low:)

    ÉS INGYENES LESZ NETEEEEEN jííhááá.

    Utálok várni. Bár ha ilyen képek vannak, másfél év max.
  • Zaraki Kenpachi
    #2
    HEHE!!!
    Végre a konzolosok szívnak :D
    Remélem jó lesz a game.
  • Mátémáté
    #1
    Nah végre! Asszem idén nagyon Blizzardos lettem...remélhetőleg lesz valami hír a WotLK-el kapcsolatban is.