132
  • uniu
    #12
    arrol senki sem regel, hogy milyen kornyezeti karokat okoz az olajkitermeles es h a teremeszetvedelmi teruleteken is elkezdik kitermelni(pl Kanada es az olajhomok esete)
  • hdo
    #11
    Ezt a kapitalista "fejlődésben" mindig is rühelltem. Szarnak mindenre és mindenkire, tolják a hülyeségüket a tudomány nevében. Félreértés ne essék, nem vagyok fejlődésellenes, de annak a híve vagyok hogy azért egy bizonyos normát, egy létminimumot meg kell teremteni mielőtt az ember másra szórja el az erőforrásait. Kurvára nem tudom elfogadni, hogy míg a NASA "tudósai" azon filozofálnak napokon keresztül hogy vajon merre mozdítsák el a kurva robotjuk karját a marson, ezek az idióták meg élelmiszer alapanyagból tankolnak autót, ami miatt 20%-al nőtt csak miattuk az élelmiszerek ára, addig 4 másodpercenként hal éhen valaki a világon. Ez nem fejlődés, ez buziság!
  • uniu
    #10
    Igy van. Vegyuk meg csak a kurva draga benzint amig van...Szoba sem johet az pl, hogy Mo etanol termelove valjon a nagy kukoricatermelo-kapacitasanak koszonhetoen...
  • Shan
    #9
    Úgy gondoljátok, hogy a politikusokat mi, azaz mi emberek érdekeljük?! Meg a klíma? Hahahaaa.
  • T0nk
    #8
    No, akkor végre tessék felfogni: Metanolgazdaság, az előállításához meg nukleáris energia. Ahogy ezt bevezettük el lehet kezdeni gondolkozni a nukleáris energia kiváltásán.

    Ajánlott irodalom: Tóth György : Metanolgazdaság
  • csgery
    #7
    De a probléma ot van, hogy szinte mindenki külföldön szabadalmaztatja a találmányait... az állam meg hülye, mert tényleg megérné támogatni...:)
  • Balage74
    #6
    Szerintem ne adjunk a terepjárósoknak enni:D Komolyra fordítva a szót, tudtommal a győri egyetemen történtek lépések napelemes autó kifejlesztésére. Remélem az állam bőségesen támogatja a projektet, jó lenne, ha ezeket a dolgokat nem vinnék külföldre.
  • julius666
    #5
    Basszus ezt már kurva rég mondják a hozzáértők.
    Az említetteken kívül (tehát hogy más a károsanyag-kibocsátásuk, illetve hogy miattuk jelentősen drágul az élelmiszer) kifelejtettek megint egy nagyon lényeges dolgot:
    Egységnyi bioüzemanyag előállításához nagyjából ugyanannyi más energiahordozót kell felhasználni (legalábbis itt Európában). Gondoljunk csak a traktorokra, kombájnokra (illetve azt nem is tudom utána hogy állítódik elő belőle a bioetanol).

    "Bioüzemanyagként kommunális hulladékot, mezőgazdasági hulladékot, algákat vagy éppen szén-dioxidot kellene alkalmazni, de ezek a technológiák ipari méretekben még nem kifizetődők."
    És éppen ez az, hogy (megint legalábbis itt Európában) a bioüzemanyagok előállítása nem éri meg. Csak úgy éri meg, hogy az Eu rohadtul támogatja. És így lehet hogy azok a módszerek is megérnék. Csak egy kicsit fejleszteni kéne. De sajnos amögött nincs olyan lobbi...
  • Tripax
    #4
    Élőt élettelennek ne adjunk.
  • Tripax
    #3
    És tudtam gecik, éreztem hogy lesz egy ien pont. Bocsánat a kitörésért de nem túl rég mikor nagy emberek nagy befolyással beszéltek ennek az áldásos tevékenységéről, akkoriban kezdtem gondolkodni hogy valami alaphibája van a dolognak, és most nem kémiai vagy környezeti dologra gondoltam hanem elvi mögöttes dologra, ha úgy jobban tetszik filozófiaira.
  • emp
    #2
    Egyébként csak úgy simán dögöljön meg az összes városi terepjárós!!! Zabálja a sokezres motorja a naftát, földútra egyszer sem megy vele, csak mutogatni lehet a pláza parkolójában! Fú de ki nem állhatom ezt az autótípust. Totálisan hasztalan és felesleges. A bioetanol után a SUV-ok jelentik a második katasztrófát a motorizált közlekedésben...
  • Woland88
    #1
    Jó lenne, ha végre az EU tisztelt képviselői is észretérnének és nem erre a szar bioüzemanyag alapanyagának a termelésére adnák a támogatást. Marhák.