17
  • gybfefe
    #17
    Én ajánlanám a fraktálokat, egyrészt kapásból tömörít másrészt kapásból
    bevallhatod hogy műélvező vagy. A fraktáldekódoló rendszerprogram pedig
    egy könnyű jelszóval a fejedben, ott pihegne az usb kulcson ami vész esetén
    nagyon könnyen törik. Na de mit kezdjünk a gonosz agyleolvasókkal? Célszerű
    tehát ezt a fraktálgaléria programot úgy megírni, hogy végtelen számú mutációja
    lehessen. Azt pedig hogy te melyiket használtad célszerű az egyik kisbolygó mögé kilőni az űrbe :)
  • hdo
    #16
    Azám, egy titkosított partíció ál-személyes adatokkal, meg egy másik rejtett titkos partíció kulcsfájllal pendrive-on. Ha börtönnel fenyegetőznek megadom a titkosított partíció jelszavát, de tudomásuk továbbra sem lesz arról hogy a lényeg nem ott van! :D
  • bakagaijin
    #15
    Mi van akkor ha tart egy elegendően nagy méretű partit a nyilvánosságnak szánt tartalommal... a többi meg csak elektronikus szemét. Márcsak az ipari kémkedés elkerülése miatt kérdezem, a céges belépőkulcsunk pl. jót széttörhető pendrive-on lapul és tilos a laptopra felmásolni... céges előírás.
  • hdo
    #14
    Hát persze, ahogy azt a móricka elképzeli. ezt most józan parasztiból szedted vagy van háttérimformációd is? Alkotmányos jogom van a magénszférám védelmére, nem kötelezhetnek arra hogy személyes adatot tartalmazó információt adjak ki, ha mégis akkorsem nyomozás akadályoztatása miatt ítélhetnek el, hanem az együttműködés megtagadása miatt, ami különbség mert az előzőért akár 2 év börtön is jár, az utóbbiért meg 6 hónap felfüggesztett.
  • cateran
    #13
    Ja,aztán vagy visszafordítod vagy mész a dutyiba nyomozás akadályoztatása végett....nagy észlény vagy mit ne mondjak....arrakistorral egyetemben....
  • hdo
    #12
    kulccsal indul a gépem ami az egyik bővítőhelyre van kivezetve elöl, ha beközelít a rendőrbácsi csak egy fél mozdulattal elrántom a kulcsot, aztán szophat a truecrypt-el
  • FoodLFG
    #11
    loool már mindenki japánul tanul o.O (egyébként helyes ^^)

    szerintem a tsukae után nem kell olyan sok felkiáltójel, mert már eleve kissé durva.. :P
  • arrakistor
    #10
    muhhahhaha nyomsz izomból egy Win+L -t ha beközelít a rendőrbácsi és egyszerűen bekonfigolsz 1 percenként egy jelszavas képernyőkímélőt oszt jónapot, belépni nem tudnak sehogy... muhhahahhahhaa ... csak egy kicsit használjátok az eszeteket ! jó japán mondaná : chotto atama tsukae !!!
  • FoodLFG
    #9
    Persze, de ki beszélt erről? Ha terroristavezér vagy, akkor ne a truecryptet használd.
  • hdo
    #8
    És mondjuk egy mániás torrentező szoftverfejlesztőét aki többek között én lennék? Ipari kémkedésről hallottál már? Ez is egy formája.
  • FoodLFG
    #7
    vérpistike gépét senki sem fogja hekkelgetni.
  • hdo
    #6
    Csak én vagyok így vele vagy más is beleborzong ebbe az idióta mozaiknévbe? HADOPI ... uramatyám ... elsőre a hutyutyu jut róla eszembe.
  • hdo
    #5
    A truecrypt nem titkosít on-the-fly. Az csak akkor jó ha ki van kapcsolva a géped és úgy akarnak hozzáférni az adattárhoz. A truecrypt bármilyen általa titkosított adatot on-the-fly visszafejt a RAM-ban és elérhetővé teszi bármelyik programnak ami hozzá akar férni. Ezáltal bekapcsolt gépnél az égvilágon semmiféle védelmet nem nyújt, sőt, megfelelő tudású hacker simán kiolvashatja a RAM-ból a dekódoláshoz szükséges kódot.
  • kobra223
    #4
    mivan a politikusok unatkoznak?
  • hiftu
    #3
    Hmm.. Töröljük az ártatlanság vélelmét az alkotmányos jogok közül..
    Kb ugyanez lenne az értelme. Persze akkor jöhetnének a rögtönítélő bíróságok.
    De mindenféle dramatizálás nélkül:
    Mostanában 3 hasonló hír fut:
    - Svédországban internet megfigyelés
    - USA-ban notebookok átvizsgálása
    - Franciaországban internetezők letiltása
    Ezek ellen hatékonyan titkosítással lehet védekezni. Mind az internetes adatforgalom titkosítása (SSL, megfelelő torrent kliens), mind a számítógép on-the-fly titkosítása: truecrypt.org.
    Megfelelő védelem esetén még bírósági ügy esetén sem tudják felhasználni a megfigyelt adatokat ill. a géped tartalmát.
    Sajnos lassan ott tartunk, hogy az állampolgárnak meg kell védenie magát a saját (és más) állam kormányától.
  • Molnibalage
    #2
    Nem is értem miért...
  • anubis22
    #1
    Következő lépés az lesz hogy a gyanúsítottakhoz házhoz megy a kommandó és helyben agyon is lövik őket...