61
melyiket kedveled jobban?és miért?
  • Z
    #61
    Rosét sajttállal próbáljátok ki!
  • Truck Driver001
    #60
    Sangria
  • TommyC
    #59
    ki ivott füge bort?...csináltam vagy 6 litert....
    idén hecserlit(csipkebogyó) akartam...
  • CheAteR88 #58
    Nállam a villányi a favorit:)
  • Trisztin
    #57
    én fehér bor párti vagyok...
    ... a tokaji sárgamuskotály a kedvencem :)
  • Rockynhooo
    #56
    meggy bor a yo :D nem tom ki ivott már olyat..
  • 12346
    #55
    xD ettől egy párszor már fetrengtünk tárgyilagos állapotban^^ de má leszoktunk róla^^
    egyébként volt 1-2 jóféle házibor az arcomban, ami nagyon finom volt és egyáltalán nem kellett sok, hogy kecybátor legyek x)
  • extramagascsaj
    #54
    spanyol házi gyümiborok is jóak
  • HiPPoNaX
    #53
    a portugal zold bor speciel tenyleg jo :D
  • Fülüke
    #52
    A vörös az jobb, de csak ha fehér van jó azis. !!!Éljen NÓRI NAGYAPJA BORA!!!
  • Fbn Lx
    #51
    ződ o.x
  • Willi Betz
    #50
    Egyik bort se szeretem,inkább sört iszok,ha iszok.
  • Sadist
    #49
    Minden kultúrember tudja, hogy marhához és vadhúsokhoz vöröset, csirkéhez, halételekhez pedig fehéret szokás inni. Desszertekhez meg édes fehéret.
  • Tucker Case
    #48
    desszerthez viszont semmi esetre sem vörös, max rose :)
  • PíszLávJuniti
    #47
    kajától függ.
    vadhoz természetesen vörös, szárnyashoz fehér.
  • Tucker Case
    #46
    Általában pont fordítva. Az édes fehérborokat szokták desszerthez inni, míg a vöröset ebédhez.
  • TommyC
    #45
    azért írtam h ez kijöjjön
  • j0nNyKa
    #44
    :DDDDDDDD
  • Hajnalcat
    #43
    szíasztók!

    vöröset, mert finomabb az íze.
  • Aspyrin
    #42
    Ezen még bőven van mit finomítanod :D
    A különböző húsételekhez a megfelelő bortípust célszerű inni, például marhahúsnál a száraz vörösbort ami savat termel, halnál a száraz fehéret stb.
    (mondjuk 14-18 évesen még nem kell ilyen jellegű tapasztalatokkal felvértezned magad)
  • fanka93
    #41
    tabisbor=jól bebaszni
    vörös= édességhez
    fehér= ebédhez,vacsihoz
  • TommyC
    #40
    mindkettőt más-más mellé isszák
  • passatgt
    #39
    legjobb ami fehér, de ha felrázod vörös lesz
  • bens
    #38
    a vörösborban van vas, a fehér teljesen egészségtelen.
    amúgy sztem tokaji.
  • tobias88
    #37
    hatásuk azonos

  • Pianista
    #36
    nincs jobb a házi vörösbornál
  • Rockynhooo
    #35
    nálunk szerencsére ninsc ilyen :) mindig ugyvunk h minél olcsobban de aránylag yot (persze ha kevés pénzünk van szorakozni)... és a Dankóval meg vagyunk elégedve mi is.. :) akinek nem jön be a bandábol az meg vegyíti kólával és kész :D
  • Aspyrin
    #34
    A száraz, vörös cabernet sauvignont kedvelem. Több hazai pincészet termékét szoktuk vásárolni, általában a 2004-es évjáratúakat.
    Ezen kívül bizonyos esetekben a desszertborok is szóbajönnek, elsősorban a görög származású Mavrodaphne-t fogyasztjuk, két éve kóstóltuk meg a patrasi pincészetben.
  • Mor3llo
    #33
    Nagggyon helyes :D
  • #32
    Én a félédes furmintot favorizálom. Ha száraz bor kerül asztalra, azt fröccsnek iszom, de ritkán.
    Tokaj-Hegyalján lakom, de inkább sörös vagyok.
  • extramagascsaj
    #31
    ha az ember jól beakar nyalni...akkor szinte mindegy h fehér vagy vörös...a lényeg, h csússzon
    egyébként én édes fehér almalével, félédes/édes vörös (mminőségtől függően colával keverve) párti vagyok
  • Cat #30
    Fiatal korban mindenki édeset iszik, aztán ahogy öregedtek, átálltok a szárazra. Higyjétek el, száraz vörösnél nincs jobb. És ezer ft alatt ne vegyetek bort. Nem sznobság, hanem kb. ott kezdődik az igazi bor, amitől másnap már nincs fejfájás.
  • fanka93
    #29
    jah,a csövesek kedvenc itala...na meg hosszútávon látásromlást,és csontritkulást okoz...asztali bor nem = a tabisborral!
  • Phat Smoker
    #28
    mosmé ? kiváló évjáratú borokról van szó, melyeknek a hosszú ideig műanyag flakonokban való érlelés ad különös zamatot és karaktert!
  • Unreal1942
    #27
    Az ilyeneket be kéne tiltani!
  • Dach
    #26
  • fanka93
    #25
    tabisbor powaa
  • SötétBarom
    #24
  • Vlala #23
    Ebben az a vicces, hogy árához viszonyítva tényleg nagyon jó bor, elég sokáig a számban marad az utóíze. Csak van egy "társaságban snassz Dankót inni" mentalitás...

    Nálam általában a kaja dönti el, mit iszom utána.
  • Phat Smoker
    #22
    szimpli dö beszt