19
  • djw
    #19
    nem hülyeség ez, ha éppen egy kávéfőzőautomatákat üzemeltető céged van... ha szarul megy a bolt, akkor is legalább 20-30 ilyen masinád jó ha van és persze ez jó esély arra, hogy átlag 1ből kifogy naponta valami... aztán miért ne lehetne erről esetleg előre értesítőt kapni pl egy e-mailben? hö?
  • Turdus
    #18
    "jo pelda arra, hogy miert nem szabad internetre kotott hutot es hazvezerlo rendszert venni"

    Nem értek egyet. Szerintem igenis érdemes, de szarul csinálni (amire a fenti cikk valóban jó példa) tényleg nem szabad. Abban azonban látok rációt, hogy a mobilomon keresztül be tudom kapcsolni a fűtést, mikor elindulok a melóhelyről haza. Ezt úgy megcsinálni, hogy biztonságos, és feltörhetetlen legyen (értsd: többe kerül a feltörés, mint amennyi haszon abból húzható, hogy bekapcsol a fűtésem), napjainkban kb 15 perc rutinmunka.

    Az, hogy egy netes csomaggal tudj irányítani valamit nem elvetendő csak azért, mert ezek a barmok egy teljes oprendszert telepítettek (annak minden sebezhetőségével együtt) egy kávéfőzőre (ez utóbbi szerintem is felesleges).
  • god25
    #17
    lol crack me!
  • arrakistor
    #16
    pfff sakkó most hova sz*rjak??? majd biztos jön a rettegett kávéhekker aki odakozmáltatja a kávéfőzőket miközben görnyed otthon egyedül a sötétben
  • 0Hanga
    #15
    Segítsééééég a kávéfőzöm teát ad!
  • kvp
    #14
    Ez csak egy soros debug csatlakozo az automata mikrovezerlojen. Kb. 2 dollar plusz koltseg es a szervizes kevesebbet sziv vele. Annyi tortent, hogy kiadtak hozza egy bug-os szoftvert, amivel hazilag is ra lehet kotni a szerviz csatlakozora. A dolognak annyi ertelme van, mint a vilag elso webkamerajanak, ami egy kavefozot mutatott, hogy az epulet tulso vegen dolgozo tudosok lassak, hogy van-e eppen friss kave. Itt sem latom tobb ertelmet. Viszont jo pelda arra, hogy miert nem szabad internetre kotott hutot es hazvezerlo rendszert venni. Ha valakit tavolrol be lehat majd zarni a sajat lakasaba/irodajaba, majd fel lehet venni a futest 100 fokra, akkor azert mar nem lesz olyan vicces. (ilyen pl. siemens intelligens epuletautomatizalasi rendszere)
  • szombi
    #13
    Azt még meg tudom érteni hogy egy kávéautomatát netre kötnek, de egy MEZEI PRESSZÓKÁVÉFŐZŐT
    mi a jó büdös francér kell rákötni??? Forgalom&műszaki állapot ellenőrzés?
    Mert a hülye benzinkutas nem tudja megcsinálni? Vagy zsebre teszi a lét?
    Évtizedekkel ezelőtt már tudtak számlálót beépíteni!!!!!!!!!!!!
    És létezett a telefon, amin keresztül a kutas jelzi ha rossz a gép...

    Jah, ja én kutas lennék és le akarom nyúlni a lét, akkor fogom a 300 ft-os teszkós kávéfőzőt,
    azon főzöm meg a kávét amiért bezsebelem a lét, a SOKEZER $-os automata meg pihenhet.
  • Cat #12
    az utolsó bekezdésben van, hogy miért kötötték netre.
  • Ferrer
    #11
    Felröhögtem a címen.
  • willcox
    #10
    Ez valami vicc lehet.
    Nekem egy elég komoly kávéfőzőm van, pillanatok alatt megvan a friss, habos kávé (darál, 15 atm. nyomás, programozható, stb.). De internetre kötni? Az enyémet nem is lehet, de ha lehetne, akkor sem kötném. Minek? Teljesen felesleges.
  • teddybear
    #9
    Nálam ez úgy megy, hogy kikiáltok kávéért, és behozzák. Már amennyiben nem fut hibára a kávéautomata(a barátnőm). Akkor persze el kell viselnem a hibakezelő rutinját, és az néha nálam is kiveri a biztit.
  • Turdus
    #8
    Aki ilyen hülyén köti a kávéfőzőjét netre, az meg is érdemli :-)
    Nekem kb 500 Ft-ból megvolt, plusz 15 perc programozás, hogy webről üzemeltethessem. Az összes vezérlés két számból áll, az első 0 vagy 1 (ki/be), a második 0 és 7 közötti (kávéfajta). Na EZT törje fel valaki
    Egyébként az egész doksija itt olvasható. A 6. pont a kedvencem :-)
  • HUmanEmber41st
    #7
    Aki ilyen távirányítás célból kávéfőzőt köt a netre, az meg is érdemli...
  • bertino
    #6
    hehe :)
  • mikloss
    #5
    Az anélkül is kész, úgy hívják a "robotot" aki csinálja, hogy konyhás-néni.
  • metaljesus
    #4
    miért? gondolj csak bele, ülsz az irodában, klikkelsz egyet és mire kiérsz az étkezőbe kész a kávé :)
  • PíszLávJuniti
    #3
    lol
  • Romel
    #2
    Ki az a farok, aki egy kvfőzőt gépre köt? Pfff.....
  • floatr
    #1
    Mehhehheheeee, egyébként nemrég olvastam Doctorow blogjában, azóta röhögök. A klasszikus majdnem pontosan -- számítógéppel elég jól lehet orvosolni azokat a problémákat, amelyeket a számítógépek létezése nélkül nem is ismernénk.