82
Lesz-e valami az új magyar hibridautóból?
  • VRSDM
    #42
    mindenkinek van véleménye, és állásfoglalása.
  • hali
    #41
    hubbert gorbet nemismered akkor gondolom :)
  • Christiansen
    #40
    Az viszont biztos, hogy mesterségesen késleltetve lesz a folyamat
    az olajóriások érdekei miatt..
    Pedig már vagy 10-20 éve hybrid kocsikkal mehetnénk
  • VRSDM
    #39
    igazad van neked is, de meg kell érteni hogy felfújják a dolgokat, miért pénzért :) aztmondják olajválság lesz, eljátsza ezt jónéhány nagy médianév. egyből felvásárolják a készleteket, hoppá fini bevétel. rá fél évre meg, ja mégse bocsi :P

    amúgy egy a Fóti szeméttelep melleti fenyvesbe építettünk dirt-öt meg trails-t, jöttek a vadőrök hogy " ez bizony tájvédelmi terület, hatósági ügy lesz belőle ha nem mondjuk le "
    az már persze nem zavarja őket hogy halál szárazak és beteget a fák a szeméttelep folytonos bűze, miatt, arról ne is beszéljek hogy az eső belemossa a földbe stb.stb. ... lehetne papolni, amiből pénz van arra szarnak.
  • passatgt
    #38
    nem
  • Christiansen
    #37
    Ez rendben is van.

    De ennél a környezetszennyezés és a hulladékgazdálkodás ezerszer gázabb :O
  • VRSDM
    #36
    egy új ideólógia terjed, mi szerint az globális felmelegedés, a mágneses pólusok felcserélődése, az éghajlatváltozás azt bizony a föld magától csinálja, egyszerűen rossz időben vagyunk rossz helyen. így frissíti fel a készleteit, mondhatjuk akár úgy hogy is kiírtja a bacikat magáról. ööö minket?! :)

    ezidáig 30.000 professzor és tudós írta alá :)
  • Christiansen
    #35
    Gazdaságföldrajzból tanultam.
  • 30Dani
    #34
    blablabla, de azért a pet palackot te is belekúrod a kukába ugye?
  • scs17
    #33
    az lehet h a mennyiség elegendő még 200 évig, de ha nem váltunk, a globális felmelegedés súlyos következményekkel fog járni.
  • VRSDM
    #32
    ezt honnan vetted?!
    szépen etetnek mindenkit hogy olajválság van.
    elég lesz az még jópár száz évig ne aggódj :)
  • 30Dani
    #31
    Amúgy hol az a jópofa pedál, mert én csak egy hagyományosat látok.
  • Taranov
    #30
    Megoszlanak a vélemények róla, hogy mikor fogynak el az energiaforrások.
    Az biztos, hogy még azelőtt át kell állni hibridekre, mielőtt elfogy, mert ugye ezek sem tudnak csak elektromotorral működni, mert kicsi az akkumulátorok kapacitása, lassan töltődnek stb.
  • Christiansen
    #29
    Amúgy a taposópedálos megoldás elég szánalmas...jópofának szánhatták
    a humoros készítők de teljesen komolytalanná teszi az egészet..talán Hollandiában ez pirospont azt annyi.
  • Christiansen
    #28
    Úgy sem tudjuk elkerülni a folyamatot,
    20-30 éven belül kifogy az összes nem megújuló energiaforrás,
    így már nemsoká minden nagyobb autógyártó előáll a saját modelljével.
    Itt Közép-Kelet-Európában vsz. a Suzuki-hybryd lesz a menő...
  • Taranov
    #27
    A Kóka-féle csodaautóval is az volt a baj, hogy egyszerűen használhatatlan volt.
    Szépek ezek a tervek, jó elbeszélgetni erről, aztán begurulni a legközelebbi autószalonba és venni egy teljesen hagyományos kisautót.
    Én majd akkor adok akár csak 1% esélyt is ennek, ha már látok egy autót, amit rendes kereskedésben árulnak, van töréstesztje, bele lehet ülni és le lehet mérni a fogyasztását.
  • Taranov
    #26
    Igen, csak sajnos a környezetvédelemre nem adnak az emberek (megmondom őszíntén, autózás tekintetében én sem), a költségek pedig csak egy szűk rétegnek számítanak. (Akik jelenleg kisautóval járnak és keveset használják az autót, illetve akik tömegközlekedéssel járnak)
    Lehet, hogy közülük sokakat át lehetne erre az autóra szoktatni, ha tényleg jó lesz.
    Volkswagen Lupo 3L-lel is nagyon kevesen járnak, pedig eddig az volt a legkisebb fogyasztású autó.
  • 30Dani
    #25
    Városba kis alapterületű, magas hasmagasságú és felépítésű autó kell, ez pont nem ilyen, pedig az ehhez hasonló takarékos autóknak pont nem országúton jön ki az előnye, hanem ahol sok kis gyorsítást kell végrehajtani (lámpától lámpáig). Azon kívül törésteszten is helyt kell állni, kétlem hogy ezzel a kasztnival menne. Az már csak szubjektív hogy ocsmány, no nem annyira mint a Kóka-féle jövőautó, de ezt senki nem fogja megvenni, igaz gyártásba se fog kerülni soha. Az az ország, amelyik a legnagyobb darabszámban eladott buszt gyártotta, de most kínából vesz távolsági buszokat, az pont hibrid személygépkocsi nagyhatalom lesz, nyilván.
  • Taranov
    #24
    Azért az nem annyira mérvadó, hogy Te a BKV bérletedet erre cserélnéd.
    Ha mondjuk a Golfodat vagy Opeledet cserélnéd erre, akkor azt mondom, hogy az derék dolog, de ilyet úgysem tennél, amíg nem ültél benne, nem mentél vele.
    És ugye beleülni nem lehet.
    Ez olyan "apróságokon" bukhat el, mint a forgalmazás, a törésteszt (ha rossz a töréstesztje, akkor mindenki inkább fizeti a magasabb költségeket egy normális autóért)

    Az is gond vele, hogy amíg mi már ezt nem tudom hány éve tervezgetjük (úgy értem, hogy a magyar mérnökök), addig a nyugatiak valószínűleg 2× ennyi ideje tervezgetik, és még hamarabb is fogják piacra dobni, mint a magyarok.
  • Christiansen
    #23
    Szerintem 20 év múlva a legtöbb kocsi ilyen lesz.
    Az, hogy gyakorlatilag ingyenes a fenntartása rengeteg költséget megspórol..évi 2-300e benzinpénz helyett
  • Taranov
    #22
    Azért a Honda Civic az egy teljesen normális autó, alapvetően ugyanolyan a formája, mint egy Golfnak vagy egy Focusnak, csak a design sokkal különlegesebb. Igaz, hogy extrém lámpákat, íveket szerkesztettek rá, a belső tér is extravagáns lett, de műszaki szempontból az autó felépítése ugyanolyan, mint bármelyik kategóriatársé.

    Attól tartok, hogy ennek a Solonak a formája nagyon sokat von le az autó praktikumából, valószínűleg komoly kompromisszumokra kényszerül, aki ilyennel akar járni.
  • DanielT
    #21
    Esélytelen.
  • Palinko
    #20
    meg aero dinamika is valszeg, hogy ne tolja maga előtt a levegőt
  • BaliBoy
    #19
    Ja és persze azért is, hogy minél nagyobb felület legyen beburkolva vele.
  • BaliBoy
    #18
    Ha már ennyire fennakadtatok a formán. A válasz nagyonegyszerü. Azért néz ki így, hogy minél nagyobb felületen minél merőlegesebben érje a napcellákat a napfény, hogy minél több energiára tegyen szert. Egy hanyományos formáju autó a "törések"/élek miatt sokkal kevésbé lenne alkalmas.
  • Gerygrey
    #17
    Szerinted az a megszokott autóforma, amit mi manapság autó formájúnak nevezünk, 20 év múlva is ugyanolyan lesz? Ez a jövő.
  • Christiansen
    #16
    Szerintem rendben van a forma, városi embernek meg praktikus az egész.
  • Gerygrey
    #15
    Miért ne lenne jó semmire?

    Ha most megvásárolható lenne ez az autó, én azonnal lecserélném rá a BKV bérletemet. Nyilván nem ezzel vinném nyaralni a családot, na de a szokásos napi 15 kilométer megtételére szerinted létezik takarékosabb és cészerűbb megoldás mint ez az autó?
  • BiG G
    #14
    Kérem alássan azt nem értem, hogy miért kell ilyen elbaszott futurisztikus-krumpli formájúra tervezni? Ha egyszer autó alakja lenne, istenem. Így én biztosan nem vennék belőle egy darabot sem, és nem azért mert nem szeretem a hazám, vagy nem akarok fellendülést, egyszerűen ocsmányul néz ki. Csináljanak autó alakú hibrid autót.
  • Taranov
    #13
    Elég csak ránézni.
    Megint egy olyat terveztek, ami nem jó semmire. Máshogy kéne nekikezdeni, és akkor lehet, hogy egyszer sikeres lenne a projekt.
  • Gerygrey
    #12
    z az autó olyan formákra van alapozva amit ha talán 100 év múlva gyártanak.

    Szerintem a mai formájú autók fogyasztását nem lehet lejjebb szorítani. Egy 2 literes tudbódízel szörnyetegnek mindegy, hogy milyen kasztnit kell megmozgatnia, de itt minden egyes kilogramm számít, valószínűleg azért kapott ilyen formát.

    100 év? Szerintem hasonlítsd össze a 60-as, 70-es, 80-as, 90-es évek és napjaink autóinak formavilágát. 10 év alatt gyökeresen átalakul a sztenderd, szerintem az elkövetkező évtizedben már egyáltalán nem lesz feltűnő ez a dizájn (lásd pl az új Honda Civic, ami már ennek az irányzatnak az uttörőjének tekinthető)
  • reader
    #11
    Elég alacsonyépítésűnek tűnik. Nem fog fennakadni az alja a járdán, vagy ha valami van az úton?
  • Christiansen
    #10
    Nem szabad garázsban állni vele


    Mondjuk ahogy hazánkat ismerem, 1-2 millióval drágább lesz,
    sokszor elromlik majd, és még meg is rongálják ha a városba parkolsz..
  • BaliBoy
    #9
    "Ja, és közben nem kerül majd többe egy alsó-középkategóriás autónál, szóval kábé hárommillióból elhozható 2012-től."

    Szerintem ezt a 3 millát is simán megéri ha utána - ahogy írják - a fenntartási kölcsége nevetségesen minimális.

    "...a tetőn elhelyezett napelemek naponta 15-25 kilométerre elegendő energiát gyűjtenek össze (szóval munkába járás közben gyakorlatilag semennyi káros anyaggal nem terheli a levegőt)..."

    De attól tartok, hogy nem lesz belőle semmi sem. Van egy olyan érzésem, hogy ott marad ahol most is van, a múzeumban. De ne legyen igazam!
  • huntofa
    #8
    nekem nem kellene ilyen autó , mint valamu guruló akármi
  • Vlala #7
    Erre gondolsz?
    (az aláírásodért nem csesztek még le? Reklám, meg még politika is.)
  • JAG1
    #6
    Ez is eltűnik a süllyesztőbe, a többi kismillió találmánnyal, vagy szépen kiviszik az országból, mert itt szarnak az ilyesmire...
  • SpeedXHUN
    #5
    Ha az lenne:)
  • Christiansen
    #4
    Ha 1-1,5 millió Ft lenne én már venném is meg, na persze ha megbízható.
  • SpeedXHUN
    #3
    Az ötlet jó,de a külseje miatt sok ember nem venne ilyet mert feltünő.
    Ez az autó olyan formákra van alapozva amit ha talán 100 év múlva gyártanak.
    100 évet a környezet nem fog várni,hogy elterjedjen,ezért egy átlagos autót kéne megcsinálni ilyenre,amit sokan megvennének.