81
  • FlyingV
    #39
    vicces ez a hsz... egyrészt szomorú, hogy megkérdezed miért baj, a legnagyobb poén meg az, hogy ezek után fikázod azokat (akik közé egyébként nem tartozom:) ), akik 300k ért (gyk tök értelmetlen összegért) vesznek gépet.
  • atlagember
    #38
    A régi klasszikus labda akkor is jobb volt.
  • Molnibalage
    #37
    "Azért mert neked valami nem tetszik, még nem lesz a másik ember hülye akinek meg igen, ezek a hozzászólások csak rólatok állítanak ki szegénységi bizonyítványt."

    Hol mondtam én ilyet barátom. Lám milyen agresszívek vagyunk...

    Mellesleg az, hogy itthon nem népszerű nem jelent semmit. Külföldön eléggé az, sőt valahol ez a "nemzeti" sport, mint nálunk a vizilabda.
  • ziipp
    #36
    Aki egy picit is képben van a csapatjátékok terén, ilyet és az ellenkezőjét sem állít. A fociban nem annyira egyértelműek a taktikai felállások - de ettől még vannak -, mivel folyamatosan csörgedezik a játék. Ezzel szemben NFL-ben azonnal lehet látni, hogy másképp állnak be a kezdéshez, másképp futnak az elkapók, védők, stb. Ha azt mondod, hogy a foci szerinted agyatlan, akkor miért van az, hogy Fergusson több, mint 20 éve a Manchester edzője? Ez alatt két BL-t, rengeteg kisebb rendű kupát és nem kevés bajonkságot is behúzott. Pusztán véletlen? Ha odaállítunk egy 5 éves gyereket, ő is nyerni fog?
  • Sippie
    #35
    miután totál más térfélen vannak egymáshoz sem érnek...
    Röplabda meccs, az igen, biztos baromi sokan nézik, látszik mekkora hatalmas stadionok vannak... ja mégsem.
    Lehet itt okoskodni, hogy mennyire szar, unalmas mégis a forma1 után a második legjobban nézett sport tudtommal. Kézilabdában, vízilabdában ugyanúgy megy az adok kapok, ne mondjátok nekem hogy az nem agresszív sport. Aki meg felhozta az NFL-t, igen ott is ugyanolyan gyakran bunyóznak össze az emberek mint a focimeccseken. Azért mert neked valami nem tetszik, még nem lesz a másik ember hülye akinek meg igen, ezek a hozzászólások csak rólatok állítanak ki szegénységi bizonyítványt.
  • Molnibalage
    #34
    Játszák azért azt is tapló emberek, bár eddig csak két-három ilyennel találkoztam. A nagy difi az, hogy nem tud felrúgni, lekönyökölni, pofán verni, stb. Színészkedéssel sem megy semmire az ember...

    Soha nem láttam még röpi meccsen bunyót...
  • Molnibalage
    #33
    Hohó, pont a rövid érintések miatt lehen nagyon flikk-flakkolni! Egy JÓ feladó keze nagyon nagy trükködkre képes. nagy Én 7,5 éve játszok, de ha nincs komoly tét akkor nagyon fura és trükkös dolgokat lehet csinálni. Én pl. tudok fonákka ütni. Mikor ismeretlen ellenfél ellen játszunk néha ezzel eléggé meg lehet lepni. Jön egy rossz feladás azt mégis viszonylag erősen megf lehet csapni. :)

  • Szefmester
    #32
    az NFL-ben kicsit jobban meg van oldva a bírói ítélet és annak kétségbe vonása.. a szabályok is egyértelműbbek, taktikailag is veri a focit.. asszem agyatlan labdakergetés, borzalmas színészi teljesítmény:védőfelszerelésben ütközős taktikus játékmenet 0:1
  • ziipp
    #31
    Idális játékosokkal, akik nem szabálytalankodnak, nekem is az lenne a kedvencem. De a jelenlegi formájában nagyon durva, erőszakos játék, véleményem szerint még a focinál is kegyetlenebb. Főleg, amikor nők kaparják ki egymás szemét.
  • ziipp
    #30
    Hát, idáig volt 32, most 16, olyan 2050-re talán. :)
  • Epikurosz
    #29
    És tényleg, igazad van. A röplabda olyan csapatjáték, amely nem hagy teret a bunkóknak.
  • ziipp
    #28
    Igen, utólag nekem is eszembe jutott, hogy azt nem vettem számításba, de akkor már ki volt lőve a gép. Viszont gondolkoztam rajta, vajon miért nem olyan népszerű a röplabda? Arra jutottam, hogy pont a háló és a rövid labdaérintések miatt. Egyszerűen kevesebb a lehetőség a "flik-flakra", cselekre, trükkökre. Szóval egy alap szintű kontaktnak kell lennie a játékos-játékos, játékos-labda között, mert akkor lehet egyéni, "csodaszámba menő" dolgokat csinálni, ami sokkal szebbé, izgalmasabbá teszi a játékot. Az NFL-t is amiatt vetettem el, mert túlságosan leszabályoz, darabos a játék, valamint eszméletlenül durva. Taktikailag nagyon jó - bár nem hiszem, hogy jobb lenne, mint a kosár, csak korlátozottabbak a lehetőségek, és emiatt nagyobb szerepet kap -, de az egyéni megmozdulások, hosszabb, bonyulultabb labdás összejátszások hiányoznak, és ez nagyon sokat elvesz a sport nézhetőségéből. Kosárlabdában is darálják egymást, de messze nem olyan szinten, mint más labdajátékokban. Az NBA-ben ha fault-olsz, fel kell tenned a kezed, fel kell vállalnod, hogy te voltál, nagyon durva szabálytalanságokat szigorúan kezelik, egyszóval ügyelnek a dologra. Persze ha mindent lefújnának a szorosan vett szabályok értelmében, az egész meccs egy sípszó lenne, és a végtelenségig tartana. Ezek a lökdösődések, piszkálódások az alap kontakt velejárói.
  • Epikurosz
    #27
    NKing, te vagy az én emberem. Nekem azért néha háttérként szokott menni egy-egy focimeccs, de ha tévézni akarok, akkor a Holnapon túlt, vagy a Hogyan készültet, esetleg az Áállítólagot nézem. :-))
  • NKing
    #26
    De pl. miért nem készül a focilabda is 2 darabból, ahogy a teniszlabdák? :D
  • NKing
    #25
    Valóban vicc, hogy megy a sok idő, pénz, munka és a végeredmény egy olyan labda, amire a játékosok végül panaszkodnak.
    Amúgy meg minek azon vitázni, melyik az unalmasabb sport... mindenki azt nézi, ami a mániája. Én pl férfi létemre utálnám a focit is, meg a Forma1-et is nézni. Mindenkinek magánügye.
    (BTW inkább nézzek 90 perc labdarúgást, mint 72 körön át (plusz időmérés) azt, hogy zíííííízíííí zíííííííííízíí zzzííííízzííízzíííííííííí... hogy aztán végül az nyerjen, aki tavaly, meg tavalyelőtt, meg azelőtt is nyert, mert neki van a segge alatt a legjobb kocsi.)
  • torcipepe
    #21
    "a levegőben olyan szitálásokra, kiszámíthatatlan pályamódosításokra képes", tehát beszitál és csavarodik, akár a régi labdák. és ez nem az én, hanem profi játékosok véleménye. szóval az 500Ft-os labdától nem is különbözik annyira, max nem egy délután kell a szétrúgásához.
    a "szurkolók" pedig tényleg a fociban a legagresszívabbak. rombolnak, ha nyer, ha veszít a csapatuk.
  • kurdipeter
    #20
    Szerintem nem hülyeség az egész, azért van mögötte tudomány is. Még máshol is hasznosíthatják, azt pl hogy milyen alakú darabkákból építsenek fel egy gömböt, hogy az minél hatékonyabban alakítsa át az energiát. De ennyi pénzből csinálni egy k..va labdát már tényleg parasztvakítás. Nem beszélve arról, hogy a focisták arra panaszkodtak, hogy a labda útja a levegőben kiszámíthatatlan...
  • ScarY MAN
    #19
    részemről a kézilabda a nyero:) mivel üzöm/üztem(most egy szezont kihagytam), de fociból csak vb-t , eb-t nezek... es ha tehetem akkor válogatott meccsekre kimegyek. legutobbi magyar-görögön is kinntvoltam...suliba tesiorakon terembe jatszunk vagy palyan...mikor hol...de reszemrol itt be is zarul a foci iranti szeretet :)
  • Molnibalage
    #18
    "Ez a legkevésbé agresszív, durva játék"

    Na ez nagyon nem igaz. Az a röplabda. Kosárban is darálják egymást, mint állat. A két csapat között háló van. Ennél jobban nincs elválasztva két csapat labdajátékban. Az is pörgős és látványos és elég offenzív játék...
  • ziipp
    #17
    Ahogy megfigyeltem, ez a mostani labda nem sokban különbözik a Zeitgeist, akarom mondani Teamgeistnél használttal, max. más szinű masnit tettek rá. Részemről üdvözlöm a fejlődést, bár őszintén szóval még nem rugtam 16 darabból összerakott labdába, noha már régóta a piacon vannak ezek a termékek. Pedig biztos jó lehet. Ez a pöttyös megoldás viszont nem tetszik, hülyén néz ki.

    Focistákról. Túl vannak fizetve, mert megtehetik a brutális reklám és közvetítési díjak miatt. Ez nem nyújt vigaszt, elég vérlázító a dolog, mikor az utolsó bantu feka vagy a szar lófejú fehér többet keres, mint egy gimnáziumi tanár. Ráadásul gyakran még meg sem izzadnak "munka" közben, padon ülve is szép summákat lehet kapni. De üzlet ez, kérem szépen, valószínűleg ők kapják a legkisebb részesedést a haszonból. A gyakori klub felvásárlások is megmutatják, hogy mekkora pénz van a dologban.

    Melyik a legjobb csapatos labdajáték? Szimpátia alapján könnyű a válasz, de ehelyett érdemes a szabályrendszert figyelembe venni. A győztes a tengeren túlról jön, úgy hívják kosárlabda. Az amerikaik szinte mindenre gondoltak, amikor létrehozták az alapelveket - jók is lettek. Ez a legkevésbé agresszív, durva játék, a szabálytalanságok itt vannak a legjobban megtorolva, betartatva - 3 bíró hozza a döntéseket, szükség esetén videóbíró is. Ezen kívül gyors, pörgő ritmusú játék, támadásra helyezik a hangsúlyt - "Good offense beats good defense." -, valamint a gazdasági háttere is úgy van kialakítva, hogy minnél inkább változatos legyen a mezőny - draft, költségvetési sapka -, azaz ne állandóan két csapat nyerje a trófeákat, hanem mindig legyen pár kicsi, akik elhalásznak egyet-egyet.
  • Suhamer
    #16
    Persze, én vagyok a ritka buta, mikor még a nevemet sem sikerült rendesen dekódolni? LOL

    (BTW, manapság bizony a tesztek nagy része is reklám. Ébresztő!)
  • who am I 7
    #15
    Én márpedig lenézem a tulok focistákat.Értelme nem sok, és meglehet nézni milyen "kvalitású" embereket vonz ez a qva nagy "ügyességi" játék (pl.angolok), de hogy ne menjünk messzire...A kopasz fradi drukkerek is e stílus gyöngyszemei.Ez van.
  • xridergabo
    #14
    Nem értem mért kell lenézni azokat akik focival keresik a pénzt. Megnéznék itt pár okoskodót hogy állnak ki több 10ezer néző elé és hogy mit szerencsétlenkednek a pályán már az első 20 percben hordággyal vinnék le a legtöbbet!
  • daneelolivaw
    #13
    "a labdáról meg annyit, hogy aki igazán tud focizni, az bármilyen szabvány labdát pontosan célba tud juttatni, legyen szó az 500Ft-os Tesco labdáról vagy erről a millió eurós Adidas csodáról."
    na te aztán biztos sokat tudsz róla,max rajzfiolmekben láttál focilabdát
  • Narxis
    #12
    Ne törődj velük, sok faszláma.
  • Gladiator
    #11
    Fú de beszűkült agyú emberek járnak ide... Tényleg, tök fölösleges a fejlődés. De gondolom ti rinyálnátok a legjobban, hogyha mikor lementek a térre focizni, akkor 26 kilós bőrlabdával kéne játszanotok, mint anno nagyapátok.

    Sumaher: Ennyi erővel az összes telefon teszt, játék teszt egy reklám? Te is ritka buta vagy.
  • Csabulator
    #10
    Szép labda. Hihetetlen hogy mennyi erőt képesek belefektetni egy új dolog megalkotásába.
  • torcipepe
    #9
    hát a k..va anyádnak vett apád 300000-ért számítógépet, nem nekem az enyém. amióta a 386-os megjelent, azóta a saját zsebpénzemből fejlesztem a gépem.
    a fociban semmi szépség nincs, egyedül a brazil foci volt szép, az is csak addig, míg át nem vették az európai stílust.
    a forma-1 meg drága játék ügyes gyerekeknek, de ettől függetlenül nagyszerű sport, remélem sokan látták Massa tettét, mikor 2 embert előzött meg Kanadában, na az volt a szépség, na meg a csendélet a boxutca kijáratánál :D

    a labdáról meg annyit, hogy aki igazán tud focizni, az bármilyen szabvány labdát pontosan célba tud juttatni, legyen szó az 500Ft-os Tesco labdáról vagy erről a millió eurós Adidas csodáról.
  • Gade
    #8
    Pöttyös labda
  • Suhamer
    #7
    Ez nem hír hanem Adidas-reklám.
  • bandee1
    #6
    Miért kell mindent lehurrogni, ezt nem értem. Itt csak ilyen hülye hivatásos fanyalgók vannak. Apuci befizetett nekik 300 ezret egy számítógépre, és most onnan okoskodnak a kis hülyegyerekek. Miért baj , ha egy labdát, ami egy EB-re készül, ilyen alapossággal készítenek el? Egyébként nem vagyok elfogult, mert nem szeretem a focit, de nem értem ezen a híren miért kell így okoskodni?
    Kis hülyék....
  • Tinman #5
    Ez egy vicc.
    Akárcsak az amit ma milliárdokért foci címen előadnak ^^
    Mi lenne, ha a játék szeretetéért játszanának? Ja. Csoda.
  • FlyingV
    #4
    Hihetetlen, hogy hogy lehet még focit nézni... én 1 év se kellett hogy megunjam: minden héten ugyanaz az unalmas, közömbös játék, semmi értelme. mindig ugyanazok a színészkedések, ugyanaz a béna bíró, aki beleszól a meccsbe, ugyanazok a kihagyott helyzetek, ugyanazok a rinyáló majmok, hogy au de fáj a lábam, etc... Folyamatos játék, semmi értelme. Akinek van esze, az NFL-t néz :)

    A Forma 1-nek azért legalább van értelme, bár itt is ovltak iszonytalan unalmas versenyek /szezonok.. De foci? Nem azt mondom, sok élsportoló buta, de a focisták xD És mennyit akasztanak már le? És miért? :D na midnegy, nem idegesítem magam.
  • Wharyoo
    #3
    Hehe, egy darabból csinálják meg, ha tudják :DD
  • gombabácsi
    #2
    Ez nevetséges. Csak így szimplán: nevetséges.
  • rigidus
    #1
    Ez is olyan lesz mint a Forma 1: sportbol tomeges nephulyites, tomeges nephulyitesbol pedig technologia.