83
  • roliika
    #43
    UI...végülis oklevél. Pécsen az egyetemen kérdeztem meg a Formális nyelvek előadóját (aki mellesleg a könyv lektora) és ő mondta hogy akár tömörítésnél is, és elmagyarázta, áh de mind1 nem magyarázkodok.
  • mrzool
    #42
    "Szerintem ne te döntsd el, hogy ki jó és ki nem. "

    Nem döntök el én semmit, a piac megteszi.:)

    "amúgy ez egy papíros amit egy képzésen osztogatott a MS."

    És mit is takar? Mi van mögötte? Milyen MCP/MCTS képesítésnek feleltethető meg?

    + bónusz, hogy ne kelljen még egy hozzászólást írnom: kérlek vezesd már fel néhány mondatban, hogy a formális nyelveknek és a tömörítésnek mi köze van egymáshoz... Köszönöm,
  • roliika
    #41
    Vagy te...
  • roliika
    #40
    Szerintem ne te döntsd el, hogy ki jó és ki nem. Mellesleg meg lehet nézni az IT témában a hozzászólásaim (múltkor az a külső videókarisat mondjuk durván benéztem).

    IT rendszergazda ha nagyon zavar kitörlöm..amúgy ez egy papíros amit egy képzésen osztogatott a MS.
  • mrzool
    #39
    Formális nyelvek és tömörítés? Muhaha. Azt sem tudod miről beszélsz...
  • mrzool
    #38
    A bemutatkozásodban ez szerepel: 'Microsoft IT rendszergazda'

    Erre holmi XP, Vista és Office tanfolyamok árán fanyalogsz... Szerintem sokat elárul, hogy csak ezeket veszed észre, és a Windows Server, AD, Security, SQL, SCOM, Exchange képzésekről és képesítésekről szót sem említesz. Neked milyen képesítésed van is, hogy MS IT rendszergazádnak vallod magad?

    Az, hogy nem vesznek fel, talán nem a cégek hibája: egyszerűen nem vagy elég jó. Erről az elmúlt években már meggyőződhetett az SG fórumokat olvasó közösség, láthattunk tőled cifra dolgokat, gondolatokat.:)))
  • roliika
    #37
    Hm. Tudod az a sok faxság arra jó, hogy ad egy rendszer szemléletet...na meg ugye ha magadtól el akarsz adni egy szoftot amit te készítettél, kell oda marketing és mikro-makro gazdaságtan alapismeret is.

    Én is azt hittem, hogy áá..ez gyökérség de nem...pl formális nyelvek...nem értettem minek, mire jó.

    És jéé..a tömörítés pont ennek az alapja, vagy ha elkerülsz a NavNgo céghez, ott a rétképeket elég kemény fa algoritmusokkal és egyéb érdekes trükkel számolgatják...

    Mire megvan a diploma a 3.5 év alatt, már a felét elfelejti az ember, de ha az adott feladat elé kerül akkor tudni fogja, hogy hát volt ilyenről szó...és tudni fogja, hogy milyen eszközhöz nyúljon.

    És épp ezért várja el pár cég a diploma meglétét, nem viccből.
  • roliika
    #36
    Néztem milyen MS képzések vannak, mert hallottam hogy húú királyságos..meg volt aki azt mondta, hogy tanulás nélkül IQ-ból letett párat..anh utánanéztem mi a helyzet MS fornton.

    3 napos tanfolyam: Windows XP telepítése. 140 000Ft
    3 napos -II-: -II- Vista telepítése. 140 000Ft.

    Namost van ebből Office verzió is, meg több hasonló kaliberű oktatás...és ez nem vicc! Ennek a negyedéért én is elvállalom ezt az "oktatást", egyszerűen hihetetlen.
  • roliika
    #35
    2 hónapja kötöztem Pestre és folyamatosan keresek IT munkát, de nem találtam megfelelőt

    Ha tényleg ilyen marha nagy hiány van, miért nem alkalmaz senki?
    Pedig azért nem vagyok teljesen hülye és képzetlen (Cisco CCNA 640-802 képesítés + számítástechnikai programozó OKJ + szeptembertől másodéves mérnök infó hallgató)
    A webes nyelvek nagyrészéhez értek. Szívesen oktatnék felnőtteket is, mert állítólag elég türelmes vagyok és érthető...de hol kell jelentkezni???

    Ha van ilyen állami pályázat, és igény is van oktatásra ezek szerint akkor miért nem hirdetik? Vagy csak pont ennek a hírdetésére nincs pénz?
  • Sanyix
    #34
    Hát azért az a bizonyos ember is kicsit túl van hypeolva... anyit csinált, hogy megvizsgált egy már működő számítógépet, végigkérdezgette hogy működik, és leírta az elvét(sok közhellyel), ahogy már müködik. Hát szerintem ez nem olyan hatalmas teljesítmény.
  • CyrSyS
    #33
    Arra viszont büszkék lehetünk hogy mi magyarok a számítástechnika terén nagyon jól értünk hozzá. Közölünk való az az ember aki megalkotta a mai computerek alapvető működési elvét. Tisztelet neki! Tehát ha a fiatalok nagy többsége nem punnyadva, nem unalommal (letojva), nem sörrel a hasában állna hozzá a dolgokhoz, itt olyan szakemberek lennének hogy ihajj. Sztem..... de lehet csak álmodok..... :)
  • CyrSyS
    #32
    Legalább valamibe egyetértünk!
  • JTBM
    #31
    Kicsit keverik a szezont a fazonnal:
    - User V0.1 oktatása a nulláról.
    - Átlag, gyakorlott felhasználó oktatása SAP 4.61-ről SAP 6.0-ra.
    - IT szakértő oktatása XYZ V8.2-ről V9.0-ra.

    A három dolog nem ugyanaz és nem is szabadna egy kalap alá venni.

    A teljesen analfabéta userek oktatása IT tanár kezébe való. Ebben tud segíteni egy állami program.

    A cégnél használt rendszerek upgrade-jénél v. cseréjénél a cég szervez oktatást, amit általában céges IT szakértők hajtanak végre.

    Az IT szakértők oktatása tényleg nagyon drága. Ennek az oktatásnak a költségeit a nagy cégek kifizetik.

    A kis cégek pedig használnak régebbi rendszereket, amiknek az ismerete már lecsorgott az IT szakértők általános tudásába. A KKV-nak olcsóbbaknak kell lenniük a multiknál, különben tönkremennek...
  • Sanyix
    #30
    Sokkal többet érne, de a sok hülye akkor is úgy keres, hogy diploma.
  • BlackRose
    #29
    Egy érdekes szöveg... amely elmondja a lényeget és egy (volt) tanár irja.

    http://www.lambdassociates.org/blog/decline.htm
  • Mcsiv
    #28
    nah ezért útálom módosítgatni menetközben, szóval "...hogy az esetek nagy hányadában olyan emberek keresnek diplomásokat, ahol a ..."
  • snakekiller
    #27
    Én jó ideje csóválom a fejemet azokon, akik mezei programozók, rendszergizdák, hardveresek, anyámkínják akarnak lenni és elmennek mérnökinfora... Sokkal többet érne néhány célzott tanfolyam (MS, Cisco, anyámkínja), mint 3/5 évet szenvedni azért a 2-3 tárgyért amelyeknél a számára lényeges, bár sok-sok éve elavult tudást megkapja az ember. Mondjuk általános elméleti képzésként is necces az egész, hiszen az alapvető matematikán/fizikány kívül a "közös alap" sokkal inkább technológia-függő mint bárhol máshol; így "akadémikus" keretek között szinte lehetetlen naprakész maradni.
  • Mcsiv
    #26
    A legjobb vicc az egészben, hogy az esetek nagy hányadában olyanok emberek keresnek diplomások, ahol a keresést végző személynek az adott területen nincs diplomája. fognak egy hr-est (akinek jó esetben van egy szocped diplomája:)) hogy keressen informatikus. Megkérdezi a már ott lévő informatikusokat mihez kell érteni, felsorol mindent követelményként aztán odabiggyeszti hogy felsőfokú végzettség, mert hát az szép és jó. Érdekes módon, akiket ismerek (programozók, rendszergazdák, hálózatfejlesztők), és értenek is hozzá, közel ha az 1/10-nek van diplomája.
  • BlackRose
    #25
    Ami viszont a diplomát illeti az a baj, hogy nagyon híg manapság. Ha felvizeled a bort akkor az már nem bor. De ha mindenkinek bort akarsz adni akkor ez lesz a megoldás, mert borbol soha sincs elég. Szóval nem lehet mindenkinek diplomája és, hogy az érjen is valamit.
  • BlackRose
    #24
    CyrSys ez szép volt, kb. 100% egyetertünk.
  • Zsoltika 007
    #23
    Veletek jól kitoltak. Mi már 6.5-t raktunk :) Igaz hozott anyagból de legalább megmutattak mindent.
  • BlackRose
    #22
    Teljesen normális, vasból sokkal több van mint észből és futószallagon gyártják. A tudás pedig a könyvekben van a tapasztalat pedig a munkában (persze előtte kell tudás), mindkettőhöz idő kell és elkötelezettség. Vashoz csak idő kell de nem sok.
  • BlackShadow
    #21
    Rendszer informatikus végzettséget szereztem középsuli után. Nos mindenki utánanézhet aki akar, h mit jelentene ez, mit kéne tudnom. Ahoz képest Novell 3.5 volt a "legfrissebb" szerver üzemeltetésünk. Folyamatosan reklamáltunk, hogy papíron nem ez szerepel, meg a mai világban mit kezdünk vele. Válasz erre az volt, hogy, ha olyan helyre kerülünk ahol még DOS-t is használnak ott zsenik leszünk.. Ember.. Tehát most úgy van egy ilyen papírom, h tudás (suliból) nincs hozzá.

    Tudnom kéne programozni - nem tudok
    Tudnom kéne aktuális szerverekkel dolgozni - linuxot is az egyik normálisabb tanárunk csempészett be, és mikor rájött a rendszergizda kb ki akarta rúgatni.

    szal kb ennyit erről :\
  • Zsoltika 007
    #20
    Mérnök infó egy kalap szrt nem ér. Én is végig néztem mit fognak leadni és inkább otthagytam a csába.
  • Yv@n
    #19
    Az ilyennek magyarázhatod, ugyanis kurvára nem érdekli, nem is akarja tudni.
  • CyrSyS
    #18
    Diploma sosem káros, hisz azért kapja az ember hogy bizonyítsa vele hogy részt vett egy adott képzésben. Tudást is szerzett amit nem lehet elvenni. Ezt én nem nézem le. A baj ismétlem az, hogy olyan ember kapja meg a papírt akinek még jó sokat kéne tanulni. Nem beszélve azokról akik nem is elszántságból/akartból járnak főiskolára. Magam az ellenpélda. Nem vagyok egy "AGY" de kétszer voltam a szakadék szélén a suliba és akkor is megmutattam hogy 2-esre megtudom csinálni mert azért járok ide mert ezt akarom tudni stb stb. Nem kell 5-ösnek lenni hogy megfelelő tudást szerezz. Meg hát itthon kényelmesen még többet lehet tanulni mert hát nem kényszerítenek és ha érdekel még gyorsabban megy a dolog.

    Amit még utálok de nagyon, hogy ismertem egy srácot aki el akarta fogadtatni az algoritmusok és adatstruktúrák tárgyat mivel programozói országos 2. helyezett lett. Ezt bizonyítani is tudta természetesen. A tanár erre azt mondta hogy nem lehetséges az elfogadás mert ebből nem derül ki hogy az illetve nem bizonyítja azt hogy a tantrágyi feltételeket tudja-e teljesíteni. Hát én nem voltam országos prog versenyen de biztos nem olyan proramot kellett írni hogy 1+1 az = ? . Még mondta is neki a srác hogy hát megnézte a tárgyi követelményeket és azokat már tudja, ismeri gyakorolta akár ott helyszínen számot ad belőle. És ennek ellenére a tanár azt mondta hogy nem. Persze aztán muszáj volt levizsgáznia belőle 4-est kapott. Elsőre megcsinálta nem sokat foglalkozott vele mert már közölte hogy tudja és ismeri ezeket az algoritmusokat. Nem értem az egyetemeket hogy miért nem fogadják el azt hogy esetleg egy tanuló már sokat tud?

    A csúcs az volt amikor egy féléves programozási feladatot kellett csinálni. Egy másik ismerősöm elkészítette nagy verejtékkel. Felvitte a tanárhoz és 15 percig nézte/vizsgálta. Erre megszólalt ez elégtelen! Srác megszeppent hogy most WTF! Tanár annyit mondott hogy azért elégtelen mert képtelenség hogy egy 19 éves diák ilyet tudna csinálni! Most őszintén ez LOL.
  • Sanyix
    #17
    fúdejó akkor én jó vagyok :D nekem csak ókájém van, de vindózt-linugzot telepítek, használok, debuggolok hibát keresek, munkahelyen is végzem az utsó kettőt, a készített programjaimnál.
    Bár álláskereséskor pár cég elutasított mer nincs diplomám(bár jártam főiskolára, de abbahagytam a sok értelmetlen faszság miatt amit ott tanítottak), dehát egyék meg a diplomát. Én is hallottam "a nagytudású" diplomás informatikusokról, ha az kell oda, örüljenek.
  • craesh
    #16
    ez szép. és egyet is értek vele.
  • WiLDoR
    #15
    nekem is van olyan végzett ismerősöm, aki mérnök-infomatikus végzettséget szerzett, mint én, és annyira nem lő a szgép-hez, hogy az már nekem fáj -.-
  • WiLDoR
    #14
    "Az jelenleg még kérdéses, hogy hogyan veszik rá a rettegő vállalatokat, hogy költsenek az alkalmazottra, aki utána nyilván magasabb bérigénnyel is él majd, illetve alkalomadtán másik munkahelyet kereshet."

    majd ha a vállalkozások igazgatói rájönnek végre, hogy a dolgozóikat úgy tudják megtartani és motiválni, hogy normális, versenyképes fizetést kapnak, s nem éhbérérért dolgoztatják őket, akkor majd a dolgozók nem fognak átmenni másik munkahelyre, amint lehetőségük lesz rá.
    csak onnan tudom, hogy én is ilyen helyen (multicég) dolgozom, ahol qrvára nem becsülik meg a munkaerőt és a dolgozókat, meg is lehet nézni a végeredményt, a végzett munka minősége kritikán aluli, a fluktuáció óriási, az emberek pedig leginkább csak ugródeszkának használják a céget...
  • CyrSyS
    #13
    Nekem az a véleményem hogy tényleg kevés az igazi szakember! Én abból az egyetemből indulok ki ahova járok. Olyan emberek a szaktársaim hogy számítógépet nem adnék a kezükbe és informatikusok lesznek. Vannak akik puskából élnek, úgy csinálják meg a programozás tárgyakat. Mondok egy nagyobb röhejt. Az egyik szaktársam nagyon béna a programozáshoz (én sem vagyok egy profi de én azért próbálkozom és tanulgatom és nem a puska jut eszembe hogy azzal kéne megcsinálni a tárgyakat) és ő már végzett és állítólag pesten programozóként dolgozik! Ezt nemtudom elhinni. Utálom az ilyen embereket. Nálunk van rendszerfejlesztő szakirány is. Ott vannak a "beképzelt" majmok akik azt hiszik ők alkották meg a Neumann féle gépeket és azt hiszik magukról hogy értenek hozzá. PFÚJ.
    Rekord az hogy van egy "lány" szaktársam aki szintén valamikor informatikus lesz.
    Csak annyit kérdeztem meg tőle MSN-en mint egyfajta tesztkérdésként hogy lenne egy ismerősöm akinek fel kellene telepíteni egy windowst, beállítani stb. Erre azt válaszolta hogy miért kérdezek ilyet hülyének nézem??? És megsértődött. No hát kéremszépen legjobb védekezés a támadás. A válasz az hogy nem képes rá. HOGY LEHET ILYEN INFORMATIKUS TE JÓ ÉG!!!!!

    Sok embert ismertem meg a suliba és őszinte leszek összesen 3 olyan emberről tudok(diákot) akikről lerí hogy ő értenek hozzá, csinálja, akarja, tudja, és karriert akarnek vele.

    Én sem tartom magam szakembernek mert az egyetem csak alapokat ad hogy legyen fogalmam dolgokról. A komoly munkahelyek igényeit nemtudnám kielégíteni. Úgyhogy én azt mondom hogy az igazi szakember otthonról kerül ki aki gyakorolja, csinálja, tudja, stb stb. A suli csak megadja a formaiságot meg egy kis alapképzést. Tisztelet azon egyetemeknek akik tényleg inkább kirúgják a hallgatókat de akkor is arra törekszik hogy tudják az anyagot hogy a nagy világba elboldoguljanak vele.

    Én úgy vagyok vele hogy itthon folyamatosan tanulok, képzem magam hogy befoltozzam ahon tudáshiányosságokat amiket nem kaptam meg a suliba de kell egy komoly munkahely betöltéséhez.

    Útóiratként tiszteletem minden feltalálónak, kutatónak, híres mérnököknek, és azon szakembereknek akik a technika/technológia előremozdításáért tevékenykednek.
  • b10
    #12
    Nem beszélni kell arról, hogy mennyire kevés IT szakember van, hanem talán mutatni kéne az álláshirdetések számával, hogy tényleg keresnek szakembereket.

    Mert ez a országos szinten heti 10 komoly IT meló hírdetés, ahol ráadásul minden hirdetésben 4354525 különböző rendszerhez kell érteni, és 324523525 nyelven kell tudni programozni, ez így erősen a vicc kategóriába tartozik.
  • Sanyix
    #11
    Az is gyenge. Mindent ki fogsz tudni számolni, még a feszültséget is 8 generátorral, és 2 fogyasztóval, de mást nemnagyon. Legalábbis az info karon :D
  • Zsoltika 007
    #10
    Az a gáz hogy sajnos ennyire le kell menni...
  • torcipepe
    #9
    igaz: "Gyerekek! Ez az egér, ez a billentyűzet... Ha megnyomod a B gombot nem B-vitamint kapsz..."
  • torcipepe
    #8
    ott van pl muterom, ha az msn nem indult el automatikusan, nekem kellett mennem elindítani neki, szerencsére már megtanulta.
    az ECDL meg csak Windows és MS Office "ismeretről" ad bizonyságot. állásinterjún nem az ECDL vizsga megléte lesz a döntő, hanem hogy a feladatod meg tudod-e oldani. az ECDL-esek fele meghal, ha egy régebbi vagy újabb windowst vagy officet, netalántán egy open officet teszel elé. a Neumann törvényeket leszarják, hogy ismered-e, csak azért kell az ECDL-hez, mert magyar volt.
  • Zsoltika 007
    #7
    Jó! És szerinted mennyi értelme van az ilyen embereket elküldeni Ms, Cisco stb tanfolyamra?
    Az ilyeneknek kell az elejéről elkezdeni magyarázni. Fel kell bérelni egy ált vagy középiskolai számtek tanárt aki számukra érthetően is meg tudja tanítani.
  • Thaddeus
    #6
    "Ami miatt pedig másodsorban kevés az évi 300 ezer forint egy cégnél oktatásra, az a köz- és felsőoktatás gyenge teljesítménye"
    Még jó h jövőre megyek a BMF-re.
  • Yv@n
    #5
    Általában nem az 1.0 userekkel van a gond, hanem a 0.1a típusúakkal...akadt olyan partnerünk, akinél a 40 fős felhasználói bázisból 30 azon a szinten volt, hogy amikor bekapcsolt a képernyővédő a monitoron akkor pánikrohamot kapott, mert elromlott a gép.
  • Zsoltika 007
    #4
    Ami meg a dolog gyakorlati jellege az az hogy ha a vezetők normálisan állnak hozzá akár a rendszergazda vagy az it-s csapat is tud gyorstalpalót tartani 1.0 usereknek a cégen belül és minimális pénz ráfordítással. Esetleg értelmesebb helyeken (ismerek párat) infós tanárokat hívnak órát adni. Ahol meg még ennyi figyelmet se szánnak a dologra hogy a fenébe költenének majd százezreket milliókat ilyen (az ő szemszögükből kevésbé megtérülő) dologra?