148
Magyar börtönök
  • Zenszkij
    #68
    "Csakhogy az is vmennyire a börtönőr sara, hogy ha vki kinyírja magát.." Mindenkinek megvan a joga a halálhoz :) Nem lehet ott állni minden percben mellettük. Az senkit se érdekel, ha valaki kint civilben lesz öngyilkos, akkor mivel lenne fontosabb egy rab, akinek a napi ellátása 8 ezer ft-ba kerül az államnak..
  • degenerator
    #67
    szerintem vannak oylan emberek, aki tudnák élvezni.
  • extramagascsaj
    #66
    Na szóval. Nekem ismerősöm azt mondta, hogy a női börtönök durvábbak sokkal. A nők agresszívabbak sokkal (feldugdossák egymásnak a seprűnyelet,stb. amellett hogy verekednek...). A pasiknál is megvan persze a hierarchia, hogy kit miért vernek. A besúgokat,nekrofilokat,pedókat verik mint a szar, meg nem ritka az öngyilkosság-e. Csakhogy az is vmennyire a börtönőr sara, hogy ha vki kinyírja magát...
    A raboknak ha nagy a pofájuk, hogy meglegyen a respect, meg a jó felállás...h ne fogjanak ellened össze és verjenek szarrá...néha nem árt odabaszni egyet-kettőt, ha olyan a szitu.
    Lelkileg,idegileg, meg fizikailag is megeröltető a meló. Akármennyit is fizetnek, azért nem biztos hogy megéri.
    A rendőröknek ebből a szempontból sokkal lightosabb melója van; ha irodában tologatja az aktáit akkoris megkapja a pénzét...és nem kell mindig résen lennie...meg lefogadom, hogy kevesebb rémálma van...
  • degenerator
    #65
    aha, a régi honvédségit. remélhetőleg betemették a régi alagútrendszereket:) a raboknak a végén még ásni sem kell:)
  • Zenszkij
    #64
    Főként KGP-t, meg ugye a P9RC pisztolyt, ezek mind 9mm-es fegyverek. Van még Mossberg sörétes puska meg ugyancsak 9mm-es golyós puska. A szombathelyi is új börtön, habár ott egy laktanyát építettek át tudomásom szerint...
  • degenerator
    #63
    milyen fegyvereket használnak majd?

    egyébként a szombathelyi új börtönről hallottál?
  • Zenszkij
    #62
    Egy két infó az új tiszalöki magyar szuperbörtönről:
    A bv-intézet területe 115 ezer 233, az épületeké 32 ezer négyzetméter. Az építés 5 milliárd 600 millió, a felszerelés 1 milliárd 400 millió forintba került. Az építkezés a belső kialakításokat nem számítva 12 hónapig, azzal együtt 17 hónapig tartott. A börtönben 700+70 elítéltet lehet elhelyezni és ellátni. Az intézet üzemeltetéséről a KÉSZ kft gondoskodik, a megállapodás határozott idejű, 15 évre szól. A BVOP börtönszerű szolgáltatást vesz igénybe, ami azt jelenti, hogy a fegyőrökön kívül mindent a KÉSZ-nek kell megoldania. Azaz: a társaság üzemelteti az épületet, gondoskodik az étkeztetésről, a ruházatról, a mosatásról. A kft. biztosítja a szükséges gyógyszereket, az irodai berendezéseket, az irodaszereket, a telefonokat, faxokat, számítógépeket, tisztítószereket, még az őrkutyákat és az állatorvosi kezelést is. A gépjárműpark és a járművek üzemeltetése ugyancsak magánkézben van, mint ahogy a biztonságtechnikai rendszer üzemeltetése is, a fegyverek, a kényszerítő eszközök, a lőszerek szintén a KÉSZ-éi.
  • nagykispeter
    #61
    Már csak azért mert én is dolgoztam 6 évet börtönbe.
    A kollegákkal sokkal több gond van mint a rabokkal.
    Tisztelet a kivételnek,de régebben sem volt jobb.Sőt...
    Én a 90-es évek elején dolgoztam ott.
  • Zenszkij
    #60
    Itthon sem kerül börtönbe az Ecuadorban szabadon bocsátott magyar fiatalember
    Nem kerül börtönbe itthon az a magyar férfi, akit drogfutárként ítéltek el korábban Ecuadorban, de gyógyíthatatlan betegsége miatt várhatóan hamarosan hazaengednek.

    A fiatalember két éve feltételes szabadlábon van a dél-amerikai országban. Peruban és Ecuadorban most összesen 13 magyar van börtönben, miután a tizennegyedik öt napja szabadult.

    A beteg emberen kívül még hárman vannak feltételes szabadlábon Ecuadorban - tudta meg a Független Hírügynökség Iványi Gábortól, az Oltalom Karitatív Egyesület elnökétől pénteken.

    A beteg magyar fiatalember várható hazatéréséről Göncz Kinga külügyminiszter beszélt azután, hogy ecuadori kollégájával tárgyalt. A férfiről annyit tudni, hogy útlevelet is kapott már.

    Ha a fiatalember hazajut, itthon sem kerül börtönbe - mondta az Oltalom Karitatív Egyesület elnöke. Tettének elbírálása nem lehet itthon súlyosabb ugyanis, mint külföldön, ahol már két éve feltételes szabadlábon van.

    A kinti orvosok gyógyíthatatlan betegnek minősítették, ezért "irgalomban", a kegyelemhez hasonló elbírálásban részesült, 50, más nemzetiségű - szintén beteg - elítélttel együtt.

    A kinti eljárási rend nagyon bonyolult, ráadásul az érintett rabokra vár még egy orvosi felülvizsgálat is, hogy megerősítsék: valóban menthetetlenek. A hazajutáshoz az ország elnökének aláírása is kell - tette hozzá Iványi Gábor.

    Iványi Gábor elmondta azt is, hogy Ecuadorban és Peruban most összesen 13 magyar raboskodik. Tizennegyedik társuk öt napja szabadult Ecuadorban, 11 évi börtön után. Vele még nem tudni, mi lesz.

    Ecuadorban a beteg fiatalemberen kívül három másik magyar is feltételes szabadlábon van. Két ember közülük egy évig volt vizsgálati fogságban, anélkül, hogy ügyükben előrelépés történt volna.

    Egy új törvényre hivatkozva engedték ki őket feltételesen. A harmadik magyar már a börtönből került ki feltételesen - ő Quitóban, Ecuador fővárosában él, és megnősült. Két börtönben lévő magyar idén éri el azt az időt, hogy kérhessék feltételes szabadon bocsátásukat.

    Az ecuadori hatóságok egyébként nem adnak iratokat az elítélteknek. A szabadon bocsátottaknak Józsa Mátyás argentin magyar nagykövet csináltatott nem hivatalos igazolványt, amit a helyi hatóságok elfogadnak. A börtönhelyzet Ecuadorban és Peruban is javulni látszik, a helyi hatóságok jogsegély-egyezményeken dolgoznak - mondta Iványi Gábor.

    Az Oltalom Karitatív Egyesület elnöke nemrég tért vissza Dél-Amerikából. Az ott raboskodó magyaroknak általában pénzt, tartós élelmiszereket, tisztálkodó eszközöket vitt, illetve elbeszélgetett velük, amitől egy-egy órára lélekben Magyarországon érezhették magukat - fogalmazott Iványi Gábor.
  • Zenszkij
    #59
    meg hát..
  • szjuca
    #58
    Ez így is van. Meg ott van a legtöbb probléma is általában.
  • degenerator
    #57
    félig levágta a fejét? és legalább tényleg megcsalta a csaj?
  • Pluskast
    #56
    Csak nem jogász vagy?:))
  • Kori
    #55
    a megyei intézeteknek kell a legszigorubbnak lenni
  • Kori
    #54
    minda kettö
    a rabok észreveszik hogy új hús és rögtön probálkoznak megvezetik
    a kollégák - mert persze elég sok köztük a bunkó - szándékosan szivatják
    ma már jobb szivatni a kopaszt mint segíteni
  • szjuca
    #53
    Ha csak ki nem zárták a feltételes szabadulás lehetőségéből.
  • mrzoltan
    #51
    Nem rossz kis topic +fav.
    Nekem is az egyik ismerősöm a csillagba dolgozik.
    Igazából a hiteles képet csak akkor tudod felfogni,ha bekerülsz,vagy ott dolgozol.

  • Sabcsee
    #50
    magyar brtönökben mindenkit seggbekukiznak + ték:S
  • nagykispeter
    #49
    Tőlled kérdeztem.
  • nagykispeter
    #48
    Bekóstolásra kire gondolsz?
    Rabok vagy kollegák?
  • tirpitz
    #47
    Én voltam "tanulmányi kiránduláson" a szegedi fegyház és börtönben, közismertebb nevén a csillagban:) Az oldalukról elég sokat meg lehet tudni (http://web.t-online.hu/bvszeged/), pl a felvételi követelményeket is. Ami személyes tapasztalat:
    Mi a fegyházban voltunk (ez maga a csillag), őszintén szólva én sokkal rosszabbra számítottam. A magánzárkák tényleg nem vmi otthonosak (ágy, mosdó, talán asztal), de nem gyakran kell használni. Dühöngőt is megnéztük, ez a klasszikus gumiszoba, de ha jól emlékszem, akkor már évek óta nem használták (ha egyáltalán). Elítéltekkel nem nagyon találkoztunk, max a sétálón láttunk messziről egy-kettőt, meg talán a könyvtárban. Egy két sztorit mesélt az idegenvezető (szökésről, benti életről, oktatásról, hősi halottakról, tényleges életfogytosokról, stb.), összességében érdekes volt, de azért jó volt kijönni az épületből:) Nem volt annyira katarktikus élmény a látogatás, de azért megfekszi kicsit az ember lelkét.
  • Kori
    #46
    alapfeltétel
    személyes elbeszélgetés
    eü és pszich vizsgálat ami baromi szigorú igaz fellebezhetö
    ha megfeleltél 3 hét bevezető képzés
    sikeres vizsga után kopasz smasszer
    kezdödhet a tanulás amit addig folytatsz amíg smasszer vagy
    ez a szakma megtanulhatatlan
    túlóra, pótlék kell mert így elviselhető a fizetés valamennyire
    bekostolás igaz csak vigyázz ne akarj visszavágni egyből mert akkor nem leszel sokáig smasszer


    van szép és negatív oldala
    ez egy világ a világban
  • Freeeee
    #45
    En eddig csak a gyorskocsiban ultem 6 honapot,es siman birhato. Bar volt olyan zarkatarsam,aki megzakkantD
  • Verseghy
    #43
    Megosztod velünk tapasztalataid?
  • NeoMaN
    #42
  • Kori
    #41
    eltaláltad
  • Verseghy
    #40
    Mert te már ilyen járatos vagy a börtönbe?
  • Kori
    #39
    elolvasgattam a cikket úgy 50-50% a valoságtartalma
  • Kori
    #38
    hivatalos oldalakon csak azt a helyzetet írják le aminek lenni kellene, a valóságot sohasem
  • Rundstedt17
    #37
    talán azt a gyilkos állatot felkellene négyelni,de legalább halál súlytani.Micsoda féreg.
  • bp
    #36
    ez mekkora......
    reklám a topic alján:

    Nyaralás Rab - szigeten
    A legtöbb horvátországi szálláshely
    egy weboldalon. Foglaljon most!

  • Zenszkij
    #35
    Semmit. Ott melózok. Azért más a rács innenső oldalán lenni. Volt egy kollegánk (smasszer) aki kinyírta a barátnőjét szerelemféltésből, 33 késszúrás, meg félig fejlevágás stb...30 évet kaphat...Szívás.
  • John Cena
    #34
    tanács képpen annyit tudok mondani hogy szappant ne vigyetek be megatokkal:P maximum nyomós szappant(nem voltam börtönbe)XD
  • Sadist
    #33
    Mit követtél el?
  • Pistike 007
    #32
    Pedig valakinek ezt a munkát is el kell végeznie...
  • desigo
    #31
    nem szeretnék bekerülni még munkával kapcsolatban sem!
  • bens
    #30
    meg egyszer mikor még basszusgitároztam együttesben, voltunk fellépni is a csillagban, kb 6 éve. hát ránézésre elég zűrös arcok voltak, a legtöbb kigyúrt, kopasz, vagy cigány. de akadt köztük egy-két olyan is akin látszott hogy normális, csak szar ügyvédje volt. minden esetre a teremben ahol zenéltünk volt kb 50-60 rab, meg 2 fegyvertelen őr. úgy eszembe jutott h mi van ha ezek most megvadulnak... de végül nem volt semmi. szépen végigülték a koncertet. nyilván ők is tudták h a balhéval csak maguk alatt vágnák a fát.
  • hunbasser
    #29
    na,amiket az amcsi filmben látsz börtönviszonyokat,azok gyorsan elfelejtheted :)
  • Beast Machine
    #28
    az izgi szó tényleg nem helyénvaló, legyen inkább "érrrdekes" :)
  • bens
    #27
    egy jó ismerősöm ott dolgozik 5-6 éve, nevelőtiszt. szokott mesélni, de általában nem történik semmi érdekes. abból ítélve amiket mond nem annyira izgi hely mint ahogy a kívülállók hiszik.