148
Magyar börtönök
  • huntofa
    #108
    sajnos else kezdték a vizsgálatokat , olyan indokkal hogy egyszer már az idén megjelentem a Petőfi laktanyában vizsgálaton. Csak szolídan ezt mondták a képembe: ,, Gyere vissza 1 év múlva , majd akkor elvégezzük a vizsgálatokat" ---> hát köszönöm szépen.. letörtem... de jövőre újrapróbálom , valahogy vonz a börtönben lévő atmoszféra, márpedig nem próbálnám újra jövőre
  • Zenszkij
    #107
    Azért mert színtévesztő vagy nem fognak elzavarni, ettől ne aggódj...
  • Kori
    #106
    elméletileg nem gond de kérdés hogyan állnak a dologhoz az illetékes bv intézebe ahol melozni szándékozol
    az orvosi bizottság döntését meg lehet fellebbezni az intézet részéröl, a másodfoku döntés az OP-n mulik és természetesen az intézeten
    ha van bent ismerösöd akkor nyerö lehetsz ha nem akkor a hozzáállás fog dönteni
  • huntofa
    #105
    Hát ez nem valami biztató. Csak a szemvizsgálattól félek.
    Enyhe színtévesztő vagyok , egy-két számot nem tudok elolvasni a babos könyvben. Próbálom valami logika szerint memorizálni az előforduló számokat.
  • Kori
    #104
    ez attol függ milyen vizsgálaton buktál el

    egyébként tényleg ez a legszigorubb
    emlékszem 27 emberkét küldtünk orvosira ebből 25 elbukott
  • huntofa
    #103
    Közbe haladt a felvételi eljárásom.

    1. Fizikai felmérő: Reggel 8-kor meg kellett jelenni az intézménynél, ahol egyből el is kezdtük a felmérést a börtön falain belül egy külön konditeremben ( Fekvőtámasz , felülés , húzódzkodás , távolugrás ). A 2000m-es futásra volt külön pálya a börtönön kíavül.
    Összességében nem nehéz , akinek van kellő ereje az megtudja csinálni az alap követelményeket ( ÉRDEKESSÉG: ugyan azok a követelmények itt is mint egy Rendészeti Szakközépiskola felvételijén !! ). De volt sumákolás is , votl aki olyan gyatrán teljesített , hogy még egy lány is erősebb fizikumú nála , ,,persze" neki is sikerült épphogy átjutnia hiába nem voltak emg a kellő pontjai
    Nem fényesíteni akarom magam, de én teljesítettem a legjobban , kétszeres ponttal vertem az egész felvételiző mezőnyt!

    2. Jelen állás szerint behívtak egészségügyi alkalmassági vizsgálatra a Petőfi Laktanyába, ami ebben a hónapban fog lezajlani. Ettől félek a legjobban, itt dől el minden ha itt átmegyek akkor 99% esélyem lesz hogy szolgálatba lépjek még az idén , ha itt elbukok akkor annyi. Gyakorlatilag ez a LÉNYEG az egész felvételi eljárás alatt.

    Van valami módszer a dokik puhítására ?? Egyszer már elvéreztem ugyanitt , most mindenképp megakarom szerezni az alkalmasságot!
  • huntofa
    #102
    köszi a gyors választ!
  • Zenszkij
    #101
    természetesen van túlórapótlék, ami, a lényeg, hogy egy hónapban 170-185 órát melózz, de az meglesz ;)
  • Zenszkij
    #100
    Van éjszakai, délutáni!, őrzési, nyelvpótlék is. A fizetés egy kezdő smasszernak kb 95 és 110 ezer között ugrál de aki száz körül kap az keveset dolgozott, általában 110 a fizu. Van pihenőidő, amiből, ha berántanak nem jár plussz lóvé, viszont van ugyanannyi heti pihenőnapod (ez a havi terevben piros csíkkal szerepel), ha abból berántanak akkor aznap duplapénzért melózol, ez nagyon meglátszik a fizun. Ünnepnapokomn is duplapénz (távolléti díj jár, ami több mint a duplalóvé kicsivel. A decemberi fizu jó szokott lenni. Van ugye ruhapénz (első évben nem jár) 96ezer ft meg ugye majd a 13. havi :). Most kapunk bérkompenzációként egyszeri juttatásnak 15 ropit. Nem olyan rossz ez. Fizikai munka nélkül toronyban üldögélni...
  • huntofa
    #99
    én is úgy gondoltam hogy leírom mi hogy zajlik , végül is azért van a fórum és nem írattak alá velem semmi titoktartásról szóló dolgot.

    1.Jelentkezéskor mindent elmagyaráznak , nekem kb 45 percig magyarázott az ember , szinte mindenre kitért, ráadásul minden kérdésemre választ adott, rendes volt tőle. Megkaptam a dokumentumokat ( eü- papír , fizikai felmérő papír , nyilatkozat ... )
    2.Elmentem a kijelölt rendőr-főkapitányságra, ahol elvégzik az előzetes eü felmérést. Tábla leolvasás , baboskönyv nézés , vérnyomás , pár kérdés. Ennyi az egész.
    3.Visszavittem a papírokat az illetékes BV-nek, mondták hogy majd telefonálni fognak mi lesz a következő feladat.

    ui.: Ahova jelentkeztem bvbe ott van csaj felügyelő , ráadásul nem valami nagydarab hanem elég törékenynek látszó , érdekes

    ui.2: Azért várom a 3. hozzászólással lentebb lévő kérdéseimre a válaszokat.
  • wordsworth
    #98
    Hát biztos nem szar/annyira/

    Mesélsz majd, hogy sikerülnek a dolgok?
  • huntofa
    #97
    de hogyha ez igy van akkor: 1. jár a túlóráért valami pótlék ??? 2. éjszakai pótlék ??? mert ha ezek járnak akkor mégsem lehet olyan gagyi a fizetés ( 60eFt körül ahogy nekem mondták :P )


    ui.: Tegnap sikeresen átmentem az előzetes orvosi felmérőn , várom a többit
  • Zenszkij
    #96
    Igazad van. Nagy a létszámhiány, kevés a pénz, de valamennyire fix meló, és ugye Te is tudod a szlogent: Hazámat szolgálom ;).
  • nagykispeter
    #95
    Engem tudod hányszor vittek be szökés miatt?
    Igaz nem minden nap,de olyan év nem volt hogy egy pár alkalom ne lett volna!A 48 pihenő pedig 100% nem tuti.Sőt!Esetleg a 24,de még volt olyan is hogy csak 12 volt szabad az éjszaka után is.
  • Kori
    #94
    1 ilyen konkrétan nem merném kijelenteni
    2 pontosan
    3 nem tuti
  • Zenszkij
    #93
    1. nincs szökés, 2 berendelhetnek, 3. éjszaka után a 48 óra pihi tuti
  • nagykispeter
    #92
    Ez az egy ami jó az egészbe,persze ha nincs szökés és nem rángatnak be
  • Kori
    #91
    12 melo nappal 24 pihenö aztán 12 melo éjjel 48 óra pihenö
    és így forog
    januárba kiszámolhatod a karácsonyt szilvesztert
  • huntofa
    #90
    Sziasztok!

    Gondolkodom hogy bevonulok smasszernak, kérdésem:

    Az esti műszak ami gondolom 12 óra az végülis hogyvan?? Ledogozom a 12 órát utánna van egy nap szabadom vagy máshogy működik ?
  • Zenszkij
    #89
    Kapnak napi egy meleg ételt itthon plusz 2szer hideg kaját, de aki olyan vallású pl mohamedán az mohás kaját kap vagy kósert, vegetáriánust, vagy cukrost vagy cukor vegetáriánust, mondanom se kell rengeteg roma mohamedán vallású...LOOL kész kánaán nekik...
  • redbull0304
    #88
    Mondom, maradék kaját kapnak! Amik megmaradnak pluszba, iskolákba, óvodákba stb... (Ami menne a "moslékba")
  • Palinko
    #87
    ez a 40 cent nap szerintem vicc. esetleg úgy hogy dolgoznak valamit a bevételt kivonják a kajából stb, úgy talán. Viszont van börtön konyha kinn is és aki jó magaviseletű és akar főzni kap még pénzt is érte, már nem emlékszem mennyit de centekben kell érteni persze.
  • MuldR
    #86
    Inkabb uranbanyat. :)
  • Pluskast
    #85
    Rendszámtáblát nekik meg ragasztót!!
  • MuldR
    #84
    Inkabb megdoglene. Most dietaztattuk mert fosott, utana kapott Pedigreet, ugy nezett rank mint a veres rongyra. Mit kepzelek en. A Cezart persze azonnal beturta.
  • Punker
    #83
    add be kutya sittre 1 hét után nem fog válogatni :D
  • MuldR
    #82
    Nem eszi meg. Finnyas dog :)
    Csak a Cezart meg valami 100% bio husos konzervet.
  • Punker
    #81
    vegyél neki 50 kilós tápot az olcsóbbra jön ki :D
  • MuldR
    #80
    Az a rendorkutya mit eszik? Vagy csivava?
    Csak mert a mi 7 kilos kutyank megeszik napi 600-800 HUFot.
  • redbull0304
    #79
    Az elég szomorú hazánkba, hogy kb. 6e Forint egy rab ellátása/nap! Amerikába, a börtönökbe maradék kajákat visznek be, 40cent/nap!!!! Egy rendőrkutya napi adagja 140cent/nap!!!! Ebből volt is nagy felháborodás kint, de végül tudomásul vette ezt mindenki!

    Az meg már egyenesen dühítő, hogy egy átlag embernek kevesebb pénzből kell élnie, mint 6e/nap! És akkor én azért fizetek adót, hogy az ilyen emberek lógassák a lábukat bent! Ez vicc... Tényleg valami kötelező munkára kéne őket vinni, hogy legalább a saját fenntartásukat termeljék ki, és nem az adófizető, "rendes emberek" zsebéből húzzák ki a pénz ezért is!
  • szjuca
    #78
    Eddig sem lehetett csak úgy lepuffantani, szerintem ezt te is tudod.
    A buzikkal kapcsolatban pedig:
    Viszonylag elterjedt dolog ez, különösen a többszörös visszaesőknél, akik erre vetemednek. Aki pedig meleggé válik a börtönökben, az pedig általában nem más, mint egy csicska kis lúzer, aki így emelkedik fel a koszból. Mivel pénz nincsen (!) a börtönökben, a szolgáltatásaiért minden más, bv-ben "kincsnek" számított eszközzel fizetnek. (cigi, kávé, tea, ruha, cipő...)
  • bracsek #77
    Véleményem szerint meg bizonyos esetekben a halálbüntetést is megérdemelnék páran, rögtön kevesebb lenne a bűnözés mértéke, ha tényleg volna tétje, de míg kaját adnak nekik meg födél van a fejük felett meg se lövik...
  • Zenszkij
    #76
    Véleményem szerint a legnagyobb probléma a hazai börtönökkel, hogy rohadt kevés a pénz és képzetlen az állomány. Valamint az a törvény, ami eltörölte, hogy szökést végrehajtó fogvatartottra lőni lehet. Tehát, ha szökik a zsivány ma már nem lehet lepuffantani, csak ha rátámad a fegyveres őrre, de ez elég bonyolult...
  • Zenszkij
    #75
    Ez így igaz, túlzás ez a buziság dolog, habár azért vannak homokosok bőven, meg akik egyéb luk híján erre vetemednek. A kényszer nagy úr LOL. De, ha jó nekik csinálják.
  • nagykispeter
    #74
    Az itt leírtaknaknak nagyrésze ház függő.El van terjedve hogy mindjárt seggbe kúrják azt aki bekerül.
    Holott ahol én is dolgoztam ott is ritka volt a buzi,sőt igencsak ki is nézték maguk közül.
  • Kori
    #73
    aki meg akar halni az ellen nem tudsz tenni
    aki viszont nyilvánosan csinálja az csak figyelem felhívás
  • extramagascsaj
    #72
    jah...ez tény
    én csak azt mondom, hogy ismerősöm kollégájának ebből lett baja...
  • Zenszkij
    #71
    Igen értem, és igazad van, de tudod akár egy cipőfűzővel vagy teszem azt egy eltört kanál végével öngyilkos tud lenni a rab. Vagy felhalmozza a gyógyszerét vagy kölcsönkéri mástól üzletel és begyógyszerezi magát. Sajnos nincs mindenhol ott az őr, főleg azért mert nagy létszámhiány van, kevés pénz, nehéz meló...
  • extramagascsaj
    #70
    én ismerősöm, mikor utoljára beszéltem vele, akkor még Gyulán dolgozott
  • extramagascsaj
    #69
    talán annyiba, hogy pl arra figyelni kell, hogy olyan tárgyak ne legyenek a raboknál, amikkel másokban vagy magukban kárt tudnak tenni...tetszik érteni?