148
Magyar börtönök
  • vilmos200001
    #148
    Kurvagabibuzicsászárok dolgoznak benne.-
  • szjuca
    #147
    Nem akarlak elkeseríteni, de ezekre a kérdésekre senki aktív nem fog válaszolni. Kicsi ez a világ, senki nem akarja agyonfenyíttetni magát, mikor ennél jóval kevesebbekért rángatnak bennünket a Fő utcába.

    Kori könnyen van, irigyeljük is érte. :-)
  • Kori
    #146
    részben segítek rajtad
    az nem igaz hogy szolgálati titok minden
    a börtönök is nyitnak a külvilág felé, iskolás csoportok járnak be látogatni
    változás rengeteg volt de ez attól is függ mekkora idő intervallumot akarsz áttekinteni
    90-ig szoc rendszer szigorú börtönök elismert smasszerok
    90 után jöttek az ombudsmanok mindent kifogásoltak sok változás ami tart a mai napig, smasszerok elítélése (nem mint bűnöző hanem ledegradált társadalmi pozíciójuk) rabok felemelése mert ugye szegények korlátozva vannak de aki bűnözik így jár
    nem tudnak beállni egy egységes szerkezetbe

    ötlete sok lenne az aktív állománynak de sajnos KUSSSSSSSSS FOGD BE A POFÁDAT DOLGOZZ MINT ÁLLAT ÉHBÉRÉRT elv van érvénybe

    talán egy kicsit segítettem de ebből sokmindent nem tudtál meg,
    amúgy mint egyetemista oda mehetsz a börtönhöz és kérhetsz segítséget
  • tirpitz
    #145
    Igen, ezzel tisztában vagyok, és semmilyen konkrét benti dologra nem vonatkozna kérdés csak olyanok, hogy pl. milyen változásokat észlelt a bv szabályozását tekintve azóta mióta szolgálatban van, milyen változtatásokat javasolna ő maga, mit talál problémásnak, mi az amit megtartana, továbbfejlesztene, stb. Ha ezek is problémás kérdések, akkor elnézést, és megértem hogy nincs jelentkező.
  • nagykispeter
    #144
    Valószínű hogy nem fog,mivel ami bent történik az mind szolgálati titok!
  • tirpitz
    #143
    Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. "Élet a büntetés végrehajtási intézetekben" címen írok dolgozatot egyetemen (nem szakdoga, csak egy házi dolgozattal teljesíthető kurzus), és szeretnék benne egy "mini interjút" jelenleg aktív fegyőrrel. Olyan ember jelentkezését várom, aki már régebb óta van szolgálatban, illetve tudja adni hozzá a nevét (nem árt ha utánakérdez felettesénél, hogy megteheti -e ezt, nem szeretném hogy ebből problémája legyen). Tehát nem sajtóba kell, nem újságcikk, egy egyszerű dolgozat, amit valószínűleg csak egy darab professzor olvas el.
    Szóval ha jelentkezne ilyen személy privátban azt nagyon megköszönném!
  • szjuca
    #142
  • Zenszkij
    #141
    MI lesz a fizetésekkel? Ki mit hallott?
  • szjuca
    #140
    Rég jártam erre.

    Sulyok12 mi újság?

    Kori, nagykispeter:
    Ez sajnos valóban előfordul, de ahogyan van zsivány aki rádveri a balhét, akadhat olyan is, aki melletted áll. (Láttam már ilyet) Ha nem áll meg a buli, akkor pedig hamisváddal viszalőni, csak úgy szórják a hónapokat.

    Amikről beszéltek az az egyik véglet véleményem szerint, vannak azért jó dolgok is smasszerországban, csak tudni kell, hogy ki merre áll arccal.
  • Zenszkij
    #139
    az se jobb semmivel, sőt
  • huntofa
    #138
    áldom a jó istent hogy nem vettek fel smasszernek , így katona lettem amit nem bánok , sőt , inkább áldom az eget
  • noti83
    #137
    pedig egy erőszakos bűnöző még csak melegvizet se érdemel nemhogy melegkaját
  • Kori
    #136
    igen sajnos erre a szintre jutott a bv
    egy rabnak jobban hisznek mint a smasszernak és ez eléggé elszomorító tény
    a másik probléma hogy a felsőbb vezetők annyira fosnak a sajtótól médiától hogy mindent megadnak a raboknak csak ne legyen feljelentés, erre jönnek még a szaros ombudsmanok akik kinyalják a rabok seggét csontig mert szegények milyen rossz a sorsuk
    hát nem azért jutottak oda ahol vannak de mindegy..........
    egy héten hat nap húst esznek ebédre egy nap tészta de akkor a levesnek húsosnak kell lenni
    mikor teheti meg ezt egy melós család kérdezem
  • nagykispeter
    #135
    Ja és akkor már lehet a másik oldal a biztos munkahely.
  • nagykispeter
    #134
    Majd rájön.
    Én is ilyenek miatt hagytam ott.
    Nemis kell elbaltázni,elég ha egy rab ráfog valamit és a kollegái is tanuskodnak ellene(ki tudja miért)he,he ,he!
  • Kori
    #133
    Biztosnak biztos
    de ha albaltázol valamit ami elő is fordulhat akkor jönnek a kihallgatások először helyben aztán katonai ügyészség
    és azért még vannak kellemetlen dolgok
    és hidd el nem kellemes

  • Sulyok12
    #132
    Mindenkinek mások az elvárásai a munkahellyel kapcsolatban, én voltam sokkal rosszabb helyeken, nekem meg fog felelni.
    És nem biztos hogy csak a nyugdíj miatt bánták meg akik elhagyták ezt a pályát.Bár legtöbbjük lehet.
    Ez egy biztos állás, nem kell izgulni hogy elmegy vagy becsődöl mint 1 vállalkozó,és lehetnek még előnyei.
  • wordsworth
    #131
    Én nem akarok oda menni, közöm nincs ehez a világhoz, csak érdekel, gazdaság illetve közgáz nem igazán passzol ide, csak mint érdeklődés :)
  • Kori
    #130
    majd rájössz
  • wordsworth
    #129
    Milyenek a körülmények? Csak mint kiváncsiságból érdekel :)
  • nagykispeter
    #128
    Szia!
    Figyelj ,én otthagytam és nem bántam meg,csak eggyet a korai nyugdíjt.
    Én legalábbis már abba lennék aki pedig otthagyta az mind ezt bánta és nem a benti körülményeket.
    Nem akarom elvenni a kedved,majd megtudod.
  • Sulyok12
    #127
    Szia.
    Nekem ez a jó meló,dolgoztam már -15 fokban kinn a hidegben,stb,tudom értékelni a jót.Ha unod a banánt akkor próbálj most valamit csinálni odakinn, milyen rossz,aki otthagyta a BV-t önszántából, az mind megbánta egytől egyig,és nincs visszaút, bukták a partit.

  • nagykispeter
    #126
    Ne köszönd,majd ha fél 1 éve már ott dolgozol.
  • Sulyok12
    #125
    Sziasztok.Felvettek, januárban kezdek.
    Köszönök minden támogatást és infót.
  • Kori
    #124
    azért gondolom tanulni is kell:)
  • Sulyok12
    #123
    Köszi az infót akkor várom a felvételem.
  • Zenszkij
    #122
    Na tehát, egy évig jó az eredményed, fel kell hogy vegyenek, ugyanis óriási hiány van biztonsági felügyelőből. Pesten lakni nem olyan rossz, nekem 3 hetes volt anno, most már 14 hetes. kapsz napidíjat kb 500 ft, kapsz bérletet, pénteken már el lehet húzni, Kőbányán a Maglódi úton fogsz lakni. Napi kb 1000-ből amiben benne a napidíj kijöhetsz. Sok sikert!
  • Sulyok12
    #121
    És a tanfolyam is állítólag 14 hét lesz,ami elég húzós anyagilag, mert addig Pesten kell lakni.
  • Sulyok12
    #120
    Sziasztok,remélem vannak itt hozzáértők.
    Én 2008 szeptemberben jelentkeztem BV intézetbe őrnek.
    végigmentem a vizsgálatokon, és a felvételi eljáráson,voltam a HEK ben is,minden sikerült,annak ellenére hogy 36 éves vagyok, tehát 35 a felvételi korhatár,ezt 1.5 évvel már túlléptem, de ennek ellenére végigcsináltattak vele mindent,most az országos BV parancsnok engedélyére kell várni az életkorom miatt neki a beleegyezése kell.
    Ha megjönne sem tudnak már felvenni mert LÉTSZÁMSTOP van,ami határozatlan idejű. Január 12-én indul a suli Pesten,ami nem 4 hét hanem 14 hét lesz mert megemelték, de ha a létszámstop miatt nem vesznek fel akkor mi lesz, meddig érvényes a HEK beni eredményem.
    Ja és 2008 NOVEMBER-12én jött az országos körlevél a létszámstopról,én még bőven előtte indítottam el a felvételi eljárást.Szerintetek rám is vonatkozik ?
    Ezen spórol a kormány, amikor létszámhiány van, kell vagy 6 fő de nem tudnak felvenni senkit,mert eddig nem nagyon jelentkeztek, de aki menne azt nem hagyják.FURA ORSZÁGBAN ÉLÜNK ,ez már nekem mégis fáj.
  • Zenszkij
    #119
    Jah ilyen szervezet például a szipiti...kutyát ne vigyenek fogvatartott közelébe, mert megijed a rab...szegééény
  • noti83
    #118
    pedig csak két sor drótkerités kéne meg néhány lövésztorony
  • Kori
    #117
    hidd el ha megjelenik egy ilyesmi szervezet akkor teljesen és maximálisan összeszarják magukat, ebbe beleértem a börtön vezetését főleg a parancsnokok - tisztelet a kivételnek ami ritka mint a fehér holló - és az országos vezetés
  • noti83
    #116
    én nemhiszem h. a vezetőség annyira ki lenne szolgáltatva ezeknek a jogvédőknek
    ugyan mi történhet ha rosszat írnak erről arról? semmi komoly, mert egy fegyház működése nem "szünetelhet"
    meg azért hívják fegyháznak mert fegyelmeznek benne, ha így nem megy akkor úgy
  • Kori
    #115
    a sok idióta jogvédő szervezet harcolja ki ezeket

    megjelenik egy bizottság valamelyik börtönbe - mert ugye korlátlan belépési jogosultságuk van ezeknek - aztán a vezetőség összeszarja magát nehogy rosszat írjanak róluk
    azok tesznek egy ajánlást mondjuk minden nap meleg vacsorát kapjanak mi meg ugye mint jó BIRKÁK az ajánlást előírásnak vesszük és végrehajtjuk

    és lehetne sorolni hogyan harcoltak ki sok kedvezményt a bűnözőknek
  • noti83
    #114
    nem jó ez h. egy bűnöző olyan komfortot kap ami egy létminimumon élő családnak is csak álom
  • Verseghy
    #113
    Magyarországon is azt hiszem van valahol olyan börtön, ahol max az a probléma, hogy elsózták reggel a rántottát:D
  • Narusco
    #112
    hanem a politikusokat
  • Pluskast
    #111
    Lol. Ez inkább szanatóriumnak néz ki mint börtönnek. Bár gondolom ez nem fegyház szvsz ide nem a tömeg gyilkosokat meg a pedofil sorozat gyilkosokat csukják be.
  • degenerator
    #110
  • huntofa
    #109
    közben kaptam hívást a börtönben dolgozó századostól , aki a felvételit intézi , hogy megpróbál valamit tenni az ügy érdekében , és majd hív.... most vagy szolídan elküldött , vagy hátha nem a levegőbe beszélt....