145
(Budapesten)
  • GregSB
    #64
    Taranov teljesen másról beszélsz. Te sznobizmusról, Pyrex és Joebácsi viszont PROTOKOL-ról beszél, óriási különbség!

    Ny-EU-ban is ugyanúgy odafigyelnek ezekre a dolgokra a nagyobb cégek, hülyeség azt mondani hogy ez itthoni sajátosság.
  • Taranov
    #63
    Az első pont végéről lemaradt, hogy járok.
    Egyébként tényleg nem szeretnék a továbbiakban hozzászólni ehhez a témához, mert abszolút haszontalannak tartom ezt a sznobizmust.
  • Taranov
    #62
    1. Most is jó esernyővel, tisza, rendes, viszonylag új autóval (nem kínai, hanem olyan, aminek van presztizse - közel sem volt 20-25 millió)
    2. A cégemből élek, és abszolút megfelel az autóm hozzá.
    3. Itt szeretném befejezni a "vitát", bár nem azért, mert nem tudnék mit írni a felvetéseidre, hanem azért, mert nagyon ellenemre van, hogy elmentél a személyeskedés felé, ráadásul a zsebemben is turkálsz.
  • PyRex
    #61
  • Phat Smoker
    #60
    én nem flémeltem ;-)
  • PyRex
    #59
    szerintem is, de látom imádsz belepofázni mindenbe :))
  • Aspyrin
    #58
    Túl sok a szöveg :)
  • PyRex
    #57
    már én is megbántam. pláne, hogy már választ kaptam a másik topicban a kérdésemre, ide meg csak a flém érkezett :D
  • cicai
    #56
    sztem ezért nem kellett volna nyitni egy külön topicot, de nem szólok bele
  • PyRex
    #55
    Életkor: 30-35 között

    elfelejtetted odaírni, hogy el kell osztani 4-gyel...
  • Aspyrin
    #54
    Oké, kussolj :)
  • PyRex
    #53
    "Pyrex úgy tárta elénk a problémát, mintha a bármit is számítana, hogy milyen autóval jár a vállalat felsővezetése."

    1. Konkértan nem az autón volt a hangsúly, csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy olyan embereknek kell, akik nem tehetik meg, hogy gagyit vegyenek (lásd joebacsi hozzászólását!)

    2. Ha szerinted nem számít, hogy milyen autóval jár egy komoly cég felsővezetése, akkor Te nem ezen a Földön élsz, hanem egy egészen másik bolygón, vagy a saját álomvilágodban. (Megnézem, amikor esetleg lesz egy saját céged, ami mondjuk nagyon drága szolgáltatásokat nyújt, vagy akár milliárdos beruházásokat csinál és Te mint az egyik tulajdonos, megjelensz a tárgyaláson - ami mondjuk a Hiltonban van - egy 10 millió forintos Hondával... na ott el is buktad a megrendelést. És igen: ha "csak" 5 ezer forintos esernyőd van, akkor is elbuktad. És igen, ha az órád gagyi, vagy az öltönyöd, vagy a cipőd, vagy a.... soroljam? Elbuktad! Egy üzleti tárgyalás sikeressége 60%-ban a megjelenésen múlik.)

    3. "meg tisztában vagyok vele, hogy ez az esernyővel abszolút nincs összefüggésben." - hát már hogyne lenne. Lásd 2.

    Ezek pedig tények, kár ezen vitázni tovább.
  • Woodpecker
    #52
    madarat tolláról, embert esernyőjéről
  • Taranov
    #51
    De én nem beszéltem 500 ft-os esernyőről, bár többen említették, de az nem én voltam.
    Egyszerűen azon döbbentem meg, hogy Pyrex úgy tárta elénk a problémát, mintha a bármit is számítana, hogy milyen autóval jár a vállalat felsővezetése.
    Nem tudom, kedves Pyrex, hogy pont én miért lennék irigy, inkább úgy gondolom, hogy felülemelkedtem már ezen az autókérdésen. Vannak dolgok, amik az életminőséget jelentősen befolyásolják, pl. hogy zajos, szmogos helyen van-e az ember lakása, világos-e a lakás, kényelmes ruhákban dolgozik az ember vagy egy műszálas öltönyben feszeng egész nap, van-e légkondícionáló az autójában vagy a dízelfüstöt kell szívnia miközben beleizzad az ülésbe.
    Ezek fontos dolgok, de most az, hogy az a bizonyos autó 25 milliós vagy 5 milliós... Nem is vagyok különösebben autóbuzi, meg tisztában vagyok vele, hogy ez az esernyővel abszolút nincs összefüggésben.
  • PyRex
    #50
    pontosan így van.
  • PyRex
    #49
    de ha lényegtelen akkor bánatért kötekedsz? "nagy az arcom" - azért mert leírtam egy másik ember IGÉNYÉT?? Ezért NEKEM nagy az arcom? Kicsit el vagy tévedve...
  • joebacsi
    #48
    bizonyos munkakörben/szinten rohadtul számítanak az ilyen apróságok, pénzben kifejezhető hátránya származhat abból, ha egy ilyen luxusesernyő helyett egy pár száz ftost használna, még akkor is, ha az is ugyanolyan jó, ha nem jobban használható az esernyő eredeti rendeltetésére...és ez nem vicc
  • PyRex
    #47
    "VAGY vannak emberei akiknek van esernyőjük és azt tartják föléje, ha szükséges"

    igen, ebben az esetben pontosan erről van szó :)
  • Sir Quno Jedi
    #46
    Kultúrembernek nem kell esernyő. Van(nak) kocsija(i) és zárt/fedett parkolóból csakis zárt/fedett parkolóba jár (esetleg sofőrrel és akkor úgyis ott szál ki a ponyva alatt egy elegánsabb hotelnél/étteremnél, VAGY vannak emberei akiknek van esernyőjük és azt tartják föléje, ha szükséges).
  • Taranov
    #45
    Nem tudom, ki mondta, hogy minden ember egyenlő.
    Azt sem mondtam, hogy járjon mindenki Suzukival. Mindenki azzal jár, amivel akar vagy tud.
    Ez teljesen lényegtelen, pont ezt próbáltam neked leírni, de úgy látom, nem sikerült.
  • PyRex
    #44
    Te jó ég...
    Tudom. Minden ember egyenlő. Rohadt anyját annak, aki megteheti, hogy drágább dolgokat vesz. NEM! Nem is teheti meg! Nincs joga hozzá! Járjon ő is suzukival! Vegyen piacon esernyőt haccázé...!!

    Még röhögtesd ki magad légyszi, itt szakadunk a kollégákkal :)
  • Fbn Lx
    #43
    itt a legdrágább esernyő sem éri el a 10 eurót.
  • LeonSilver
    #42
    Most tényleg nemazért a kettőhúszért de gugliban az esernyők-re ez az első találat. Ez ni. Ugyan nemnéztem végig de biztos van itt mindenféle. :P
  • Taranov
    #41
    Hát ezt inkább nem is kommentálom.
    Miért kéne más ernyővel járnia annak, akinek drága autója van, mint annak, aki Suzukival jár?
  • 89
    #40
    jó ez a másik...meg a piac...de hát sztem ez egyértelmű :)
  • Phat Smoker
    #39
    pl. menedzser shop ?
  • 89
    #38
    De most komolyan??? Hol lehetne máshol venni egy esernyőt, mint egy ruházati boltban??? :D
  • Aspyrin
    #37
    Kérdés passzol-e az autó színéhez?
  • PyRex
    #36
    A topic zárható, közben megleltem a boltot. Köszi azoknak, akik nem viccelték el.

    És köszönöm annak a sok elmebeteg baromnak is, akik viccet csináltak egy számomra fontos dologból, egy normális kérdésből. Majd ha esetleg nektek kell valamiben segítség, legalább ennyire számíthattok rám is!
  • PyRex
    #35
    atyaég... nálad valami nem stimmel. személyiségi zavar, vagy kisebbségi komplexus. megkérdezték, hogy kinek kell és válaszoltam. az, hogy 25 millió forintos autókkal gurulnak, az nem nagyzolás, hanem TÉNY. mint ahogyan az is tény, hogy nyilván nem fog egy bóvli szar esernyővel járkálni.

    ennyi irigy ember van kis hazánakban? ha valaki beszél arról, hogy másoknak jobban megy, akkor már "nagy az arca"? OMG...
  • Woodpecker
    #34
    én is találtam sztem yo lesz egy 20 milkás kocsihoz , egy pedobear koppincs:


  • Aspyrin
    #33
    Találtam neked egy ideálisat:
  • joebacsi
    #32
    közvetíti a linket (ha megnézed, miután rá kattintottál egy teljesen más cím lesz a böngésző címmezőjében), és két előnye van:
    egyrészt rövidebb lesz az url
    másrészt a cél oldalon nem lehet lekövetni, hogy honnan kattintottak rá

    bannolni meg nem a href miatt szoktak, hanem mert általában egy reklám linkjét közvetítik vele
  • mama2
    #31
    De mi az a href amúgy? Mert már láttam hogy sokakat bannoltak, mert beszúrtak egy href linket. De semmi nincs benne( a tiédben legalább is)
  • Phat Smoker
    #30
    ezek itt nem néznek ki rosszul:
  • LoDMaSt
    #29
    Nekem Ez a bolt ugrott be először.
  • Taranov
    #28
    Egyébként tényleg, csak nem akartam közbeszólni.

    Egyrészt bárki vehet 17 vagy 100 ezres esernyőt, hisz még az átlagkereset is 100-150k Magyarországon, így nem gond egy ilyenre beruházni.
    Másrészt aki 25 milliós autóval jár, az is ugyanolyan ember, mint mások.
    Egyébként ez jellemző Magyarországra, hogy aki nem 25 milliós autóval jár, az ufónak azt, aki azzal jár, és fordítva.
    Ha csak párszáz km-t megy az ember nyugatra, ott már teljesen normális, hogy egy üzleti tárgyalásra a 25 milliós autójával megy a cégtulajdonos, a piacra pedig egy Golfjával.
  • sapkafej
    #27
    de nagy az arcod
  • Met
    #26
    "elit" férfi ruházati boltban nézd meg ilyen Griff meg társai, ahol öltönyök, nyakkendők stb. vannak semmi ilyen flitteres buzis emos poló.
    Ott szerintem lehet kapni jó minőségű egyszínű nagy ernyőket. Vagy esetleg tudnak egy helyet ahol kapsz.
    vagy
  • blackgamer
    #25
    demszkygyurcsányvédőtojáslepergetőesernyőre gondolsz?