68
  • aaaaa
    #68
    A tandíj alapvetően hibás elgondolás. Mert miért pont a felsőoktatás ? Ha azt fizetőssé tesszük, már csak egy lépés, a közép, majd az alapszíntű oktatás fizetőssé tétele. És azt is jól el lehet magyarázni, mekkora az megtakarításokat hoz. A "4 elemi" elég lesz a népnek, aztán irány a meló... Az pedig, hogy a nép nagy részé olyan sötét marad mint az alagút nem számít, majd a reklámok jól elmondják neki mit kell csinálnia, nem is jó, ha sokat gondolkodik.
    Ja és a külföldről... Ha az emberek szívatását, megszorítást, szigorítást, extrém környezetvédelmi szabályokat kell bevezetni, mindig az EU-ra mutogatunk. Akkor miért is probléma, ha az itt képzett munkaerő az EU egy másik államában próbál szerencsét ? Az EU támogatás persze jól jön, de rögtön essünk neki az munkaerő szabad áramlását kimondó alapelvnek...
  • uniu
    #67
    kissé szűklátókörű vagy. Külföldön tanulnak és sokuk visszajön(legalábbis régebben), sok-sok tapasztalattal felvértezve. De ez más szakmákra is igaz: néhány év külföldi munka vagy pl ösztöndij nagyon sokat jelent. Az hogy valaki többre képes és máshol jobban boldogul... ezért nem hibáztathatod.
  • Cat #66
    "egy jól képzett diplomás pár év alatt visszakeresi a belefektetett pénzt."

    Naigen, csak ha külföldre megy, akkor nem itt adózik, nem itt termel. És egyre többen mennek külföldre, főként a legdrágábban képezhető orvosok közül. Igenis fizessenek tandíjat - vagy pedig vállalják, hogy végzés után 5 éven át nem mennek külföldre dolgozni. Nem kötelező orvosnak menni, de ez igenis egy befektetés, az állam részéről is, aminek a társadalom szeretné látni a hasznát.
  • aaaaa
    #65
    Elgondolkodtam és elítélem a tandíjat, pont. Ha Neked tetszik és igazságosnak érzed, hát fizesd. Gratulálok, hogy van erőd hozzá, de szerintem egy másodállásban dolgozó diák eredményei és teljesítőképessége sokkal rosszabbak, mint annak, aki csak a tanulásra koncentrál. A nyár meg pihenésre való, nem gürizésre. Rohadtul nincs szükség a tandíjra, egy jól képzett diplomás pár év alatt visszakeresi a belefektetett pénzt. Ez egy befektetés. Egy vadászpilóta kiképzése is 100 milliókba kerül, mégis van akinek megéri és tandíjat sem kérnek tőle... Ugyanígy, ha jól képzett szakemberek vannak az országban az előbbre viszi a társadalmat. Bár én úgy látom mostanában inkább az a cél, hogy minél több elbutult középszerű, jól rabszolgasorba fogható birkából álljon az ország, nincs szükség a "túl okosokra".
    Az pedig, hogy nyaranta éhbérért dolgozol, az tényleg a Te hibád. Keress jól fizető állást, akár külföldön, ne hagyd, hogy kizsákmányoljanak.
    Első munkád x %-a bla bla.... Szoroztál osztottál egyáltalán ??? Akár negyven évesen is törlesztheted.. kamatokkal... És nem tudom hogy pl. az SOTE-n "tervezett" évi 3 milliós tandíjat, hogy törlesztetted volna a maximum havi 40 ezres diákhitelből ??? Még jó, hogy leszavazták. Milyen pénzéhes szemét orvos lesz abból, aki 6 év alatt 12x 1,4 millióért tanult ? Mert ha már ennyit belerakott, nem fog jótékonykodni, mert a 17 milla a bankba téve is hoz neki havi 100-150 ezret, és még dolgoznia sem kell...
    Azért fizetjük az adót, hogy abból teljen oktatásra és egyebekre...
    http://www.edupress.hu/index.php?at=egycikk&HirID=18310
    Csak hogy ne mondd, hogy kitaláltam ....

  • r4pid
    #64
    Hát nem tudom.... ismerőseim 90%-a csinálja ugyanígy... Igaz hogy ők el is isszák általában amit nyáron összeszednek pénzt... ez sztem csak elhatározás kérdése. Én is lemegyek havonta legalább 1-szer de inkánn többször szórakozni, de nem iszom le magam seggrészegre és nem költöm el az összes pénzem...
  • uniu
    #63
    Jól csinálod! De meg kell h mondjam, nagyon kevesen bírnák ezt csinálni!
  • r4pid
    #62
    Az előző aaaaa-nak szólt.
  • r4pid
    #61
    "A diákhitelnek mi köze a szociális hálóhoz." Miről beszélsz?
    Én is főiskolás vagyok... szüleim csak a kolidíjat fizetik nekem, minden mást én állok, és képzeld szaros éhbérért képes vagyok nyáron dolgozni és elég egy évre. A tandíjat meg évente kell felvenni és nem leszel bank rabszolgája. Ha nem sikerül befejezni egyetemet akkor vége a világnak?? Diákhitelben csak az van megszabva hogy az első munkád jövedelmének az x %-ával kell törlesztened...
    Ki hasonlította össze az én rokonaimat a magyar nyugdíjasokkal? Gondolkozzál már ember...
  • aaaaa
    #60
    A diákhitelnek mi köze a szociális hálóhoz. Ha nem sikerül befejezni az egyetemet, mert nem elég okos hozzá, miből fogja visszafizetni ??? De legalább már húsz évesen a bank adósrabszolgája lett egy életre... Persze mondhatod , hogy aki nem biztos magában, hogy képes lesz rá, az meg se próbálja...
    Nyári munka szintén éhbérért, ne már..., Az agyonhajszolt másodállásban güriző diák biztos ugyan olyan jól tud tanulni , mint a milliomos palánta, akinek pihenni is van ideje, mert a szülők fizetgetik a tandíját. Csak nem érdekelt vagy egy "diákhitelintézményben", hogy ennyire támogatod... ?

    Szegény német rokonok azért még nem fognak megfagyni telente, vagy felfordulni, mert nem tudták kiváltani a gyógyszerüket, mint itt néhány szerencsétlen nyugdíjas egy ledolgozott élet után.
  • r4pid
    #59
    Nekem meg sok ismerősöm veszi/vette fel már...
  • uniu
    #58
    Ill vannak a legalis potyautasok, ugyanis sok cigany kap TB kartyat a segely reszekent, hogy meg ne haljon es sokasodjon ez a "szep" es "szorgalmas", "ertelmes" nepseg.

    #54: "Ez persze ugye "rasszizmus".." Ezert nem kell, hogy almatlanul forgolodj ejszakankent, mert nem az. A media probalja ezt az emberekbe pumpalni, de ha te ugyerzed, hogy rosszarcu bunozok vannak a buszon akkor ez minden csak nem rasszizmus. pl.: rendorseg gyanus alakoknak nevezne ezt.

    #57: Igen. A legjobb befektetes ha eladositjuk az embereket mar diak koruktol, sot ezutan meg kezelhetobbek is lesznek mert nem "ugralnak" es feltik a mhelyuket. Abszolut nem tamogatom es sok baratom szivta meg a diakhitellel.
  • r4pid
    #57
    Kissé helytelen néhány információd... Tandíjat lehetne ám fizetni diákhitelből... Nyáron lehet menni dolgozni összeszedni egy kis pénzt amiből elvagy amíg suliba jársz. A németektől egyébként én is irigylem ezt a közbiztonságot, de ez sajnos most már a kisebb városokra/falvakra igaz. Pont tegnap beszéltem német rokonaimmal, 2-en nyugdíjasok és elég nagy családjuk van. Mondták hogy egyre nehezebb most már nekik is, eddig éltek mint hal a vízben, viszont a középosztály nagyon elkezdett leszakadni a felsőrétegtől.
    Érdekességképp: Ugyanebben a családban van egy 19 éves fiú rokonom, aki még az érettségit sem tette le, ment a saját feje után, elvégzett egy banki szakügyintéző (ha jól emlékszem) tanfolyamot és már többet keres mint a legtöbb ember itt Magyarországon. Azért ez szép. Kérdés meddig tudják ezt a németek tartani
  • rigidus
    #56
    Ott a pont!
  • aaaaa
    #55
    Szerinted miféle létbiztonság van itt ? Lassan ott tartunk, hogy akkor is fizethetsz az egészségügyi ellátásodért, ha éppen munkanélküli vagy, és nincs miből... Szemétláda potyautasnak neveznek, behajtják rajtad, ha nem teszed. Most akartak tandíjat bevezetni, hogy ha nem keresel jól, a gyerekednek esélye se legyen egyetemre járni.
    A legtöbb helyen minimálbért, vagy kicsivel többet fizetnek , amiből SOHA nem tudsz egy ócska lakást sem venni, csak mondjuk, ha egy életen át törleszted. Vidéken naponta élnek rettegésben az emberek, a "kisebbség" által rendszeresen terrorizálva. Fizetésként jó ha a többi fejlett európai országban adott pénzek 20%-át kapod, miközben a megélhetés szinte semmivel sem olcsóbb.
    És miféle biztonságról beszélsz ??? Németországban, ha be sem zárod az autót akkor sem nyúlnak hozzá, itt bármit teszel előbb utóbb feltöri valami becsületes "honfitársunk".
    Persze biztos ott még inkább szocializmus van , ezért nagyobb a közbiztonság. De milyen érdekes ott emellett fizetést is kapsz , nem csak éhbért...
    Egyébként valóban ezt tanították kb. 20 éve a "párttanfolyamon" (ugye mit kell mondani a rendszert kritizálóknak), akkor talán valamilyen szinten igaz is volt, bár már akkor is csak kis részben,de mára az a pici jó is megszűnt, csak a mocsok és a nyomor maradt az egészből...
    Ne hogy azt ne mondd, hogy ami most itt van az bármiféle "szocializmus"...

    A másik amit nem értek, ha valaki gazdag, az mitől lesz egyből tiszteletre méltó is ? Akkor biztos komoly tisztelet illeti a maffiafőnököket és drogbárókat is , mert ők is gazdagok, és milyen ügyesek és sikeresek...
  • aaaaa
    #54

    Mi közé egy tojásdobáló, ámde diplomás, intelligens ember vélemény nyilvánításának az utcákon rabolgató, mindent ellopó analfabéta bicskás cigányokhoz.
    A bűnözési hullámot inkább ők okozzák, bármenyire is ki akarják mosdatni őket...
    A "békés többséget" az jobban izgatja, hogy lassan félsz felülni egy buszra, ha látod hogy egyáltalán nem veszélyes, szeretni való, soha senkit sem bántó "tesók" utaznak rajta. Ez persze ugye "rasszizmus", de kívánom azoknak akik ilyen hevesen védik ezeket az bűnöző életmódot élő embereket, egyszer ők is váljanak áldozatukká, aztán gondolom továbbra is ennyire toleránsak lesznek, és "nem fognak általánosítani"...
  • uniu
    #53
    Nem csak azért vannak a segélyek és a hallgatólagos bűnpártolás a cigányság felé, mert jó a belviszály egy olyan országban ahol nem szabad, hogy összefogjon a nép -nagyon jó példa erre a legutóbbi népszavazás, ami ha nemlett volna egy bugyorral lentebb csúszunk a gazdasági pokol felé, és ki tudja meddig parádézna még a mostani kormány- hanem mert a cigányság egy óriasi szavazó potenciál(2,5 millió csak a regisztrált!). Tképpen őket és a nyugdijjasokat(2,8 millió) meggyőzve el is dölt a népszavazás kimenetele!
    Ha emlékeztek meg Gyurcsány nem sokkal az MSZP újraválasztása után, személyesen mondott köszönetet a cigányoknak, úgy hogy meg is látogatott egy erre "kipreparált" családot.
    Érdekes még, hogy csak a cigányoknak és a zsidóknak vannak problémaik, hogy így meg úgy sérti meg teljes mivoltukban a magyar nép és főleg a Magyar gárda (amit máig nem értek, hogy hogy..)
    A svábságot hallottátok már panaszkodni ? Én még nem. Érdekes ugye ? Sőtt a magyaroknak sincs velük semmi bajuk, sőtt a többi kisebbséggel sem...
    Gyulán pl a saját szememmel láttam, hogy németül is ki vannak téve a fontosabb épületek nevei (pl.: Rathaus) és senkinek sincs baja ezzel.
    Ha megnézzük mely megyékben(városokban) milyen a kisebbségnek(pl cigányság) az aránya és milyen a gazdasági fejlettség érdekes párhuzamokat lelünk. A párhuzamok egyenes áranyban vannak a bűnözéssel, és érdekes módon az MSZP-re voksolók döntő arányával is!
    Egy másik érdekes dolog, hogy milyen nagy a baj: Ma a 10 éven aluli gyermekek 50% cigány származású... Ha a mostani hozzáállás marad, az államcsőd biztos lesz!
  • uniu
    #52
    Én meg örülök, hgy legalább az sg-n az emberek nem szopjak be ezt a sok szart amit a média pumpál, mint pl ez a cikk is.
    Más:
    Egy metrót építő vállalkozótol tudom, hogy:
    1, minden pártnak ott vannak a cégei
    2, a pofátlanság hatarán jócskán túlmenően számláznak az államnak és a munkát szándékosan húzzák el.

    Ami kiderült Orbán legutobbi beszédéből az egy kampány része volt:
    -Magyar gárdás rész -> Üzenet a zsidóságnak de főleg a cigányságnak: Ide szavazzatok! (nálam végérvényesen itt dölt el, hogy Viktor már nem az az ember aki 15 éve volt. Ő most szó szerint megcsinálta azt amiért a magyarságot gúnyolják is: Pofán vágta a magyart magyar létére. Hiba lenne megválasztani!)
    - Metrós beruházás felülvizsgálata -> Mézesmadzad a lakosság többi részének, aki fel van háborodva a sok korrupción. De mint ahogy írtam, nekik sem érdekük a 4es metrót tojó tyúkot levágni, max a vállalkozók sora rendeződne át.

    Teljesen új emberekre van szükség és főleg fiatalokra akik még nem lettek megdolgozva a gazdasági elit által. Egy határozott jobb oldali párt kell ide!
  • rigidus
    #51
    > Hát, ezért ég a pofám, hogy ilyen honfitársaim vannak.

    Teljesen feleslegesen.
  • r4pid
    #50
    Mióta ilyeneket csinál:D mint tudjuk hülyéknek áll a világ... S. Ballmer

    A turulmadarat nem úgy értettem. Igazság szerint nem olvastam végig amit írt
    GulaSoft. My bad sorry.
  • JTBM
    #49
    "Bírósági állásfoglalás van arról, hogy közéleti személyiségek tojással való megdobálása véleménynyilvánításnak minősül, így teljesen jogszerű. A szemetelésről, utca közepére szarásról nincs ilyen állásfoglalás szerintem, szóval nem kéne őket egy kalap alá venni."
    Hát, ezért ég a pofám, hogy ilyen honfitársaim vannak. A bírók között is nagy a vörös sötétség...

    S. Ballmer hogyan is közéleti személyiség???

    Ha ilyenek törvények és a "polgárok"-nak csúfolt söpredék a többség az országban, akkor nem is kell csodálkozni a bűnözési hullámon...
  • Komolytalan
    #48
    Próbálj már keresni egy archív felvételt, ahol turul mint náci jelkép jelenik meg. A turul (kerecsensólyom) egy totemállat, olyan mint az osztrákoknak a kétfejű, vagy az amcsiknak az egyfejű sas, és mint így az egyik, ha nem a legrégebbi európaszerte. Az más kérdés, hogy van akinek ez fáj, de a történelem makacs dolog, ha meghamisítják, úgyis ki fog lógni valahol a lóláb.
  • Komolytalan
    #47
    "Csak azért, mert valaki Magyar, nem jelenti azt, hogy szemetelhet, tojást dobálhat és odaszarhat az utca közepére."
    Bírósági állásfoglalás van arról, hogy közéleti személyiségek tojással való megdobálása véleménynyilvánításnak minősül, így teljesen jogszerű. A szemetelésről, utca közepére szarásról nincs ilyen állásfoglalás szerintem, szóval nem kéne őket egy kalap alá venni.
  • Komolytalan
    #46
    Nahát, látom te is az indexről tájékozódsz. Ha a titkosszolgálati anyagot hallgattad volna tudhatnád, hogy arról volt szó, hogy felül kell vizsgálni a gigaberuházásokat, mert gyanús hogy metrót pl spanyolok 1/6 áron tudnak építeni rövidebb idő alatt, határidőt és költséget betartva. Szóval lehet nem kéne cirka 550 milliárdot a 4-es metróra költeni, ha annak a reális költsége 90 milliárd lenne. És ha a pénz 1 részét már el is b.szták, akkor is ha csak 100 milliárdot meg tud fogni Orbán azzal, hogy kirúgja a teljes metro építő stábot, akkor szerintem tegye (és hívja ide a spanyolokat befejezni a projectet, ha Magyarországon mindenki ilyen drága).
  • rigidus
    #45
    > és milliárdokat tapsolnak el egy olyan metróra, ami gazdaságtalan lesz

    Ha lesz. Nem lesz... Legalabbis Orban szerint. Pont a napokban szivargott ki egy Orban beszelgetes amiben kijelentette, hogy tamogatni fogja a kormanyt (mikor nem?) a 4. Metro munkalatainak leallitasaban amit rovidesen be fognak jelenteni.
  • M0RN1NGST4R
    #44
    Már bocs, de az egyértelműen volt köthető emberiség ellen elkövetett bűncselekményekhez. (persze én most nem a szvasztikáról beszélek) A turul madár is ilyen?
  • r4pid
    #43
    ŐŐŐ már bocs de én úgy emlékszem hogy a náciknak is pár száz (ezer?) éves jelképük volt, vagy legalábbis kísértetiesen hasonlított rá...
  • JL666
    #42
    nem nagyon vágod a dolognak a lényegét. Leírta világosn, hogy peticiózni, perelni semmi értelme nem lenne, pláne egy olyan országban, ahol le akarnak minden megszorítást dugni az emberek torkán és demokratikus egyetlen megoldásként kimennek tüntetni és az ország miniszterelnöke azt mondja, mindegy az majd megunják és hazamennek.
    Olaszországban, nápolyban nem emelték a gázt, az áramot,nem emelték az adót vagy nem tették (volna) fizetőssé az egészségügyet, csak nem vitték el a szemetet és máris többezer ember ment az utcára molotov koktélokat dobálni, ahol a hadsereget kellett mozgosítani, mert szétvertek mindent. Te szerinted meg egy kis tojásdobálós rontja az országimázst, aki szemmel láthatóan NEM erőből és dühből dobta a tojást, sőt el még sem találta!
  • rigidus
    #41
    > Nem kell szabadkoznia semmiért!

    Eredetileg nem a "magyarazkodik" volt a cikk cime, hanem "honlapot nyitott". Lasd lentebb, #16-os HSZ.

    > Amerikában van egy informátor hálózata a rendőröknek, senkit nem az érdekel, hogy honnan tudnak egy bűntettről, hanem csak az, hogy kiderüljön, és igazságot szolgáltassanak, itt meg azt hurcoják meg, aki közzéteszi a disznóságot!!

    Ez nagyjabol igaz, de nem kell idealizalni sem. Az utobbi evekben az USA is csuszik lefele ilyen teren.
  • M0RN1NGST4R
    #40
    Az még hagyján, hogy kaptak egy országot, de ne lennének ott mindenhol és avatkoznának bele mindenbe ilyen szinten. Nekik is el lehet menni. ODA!!!!
  • JTBM
    #39
    Csak azért, mert valaki Magyar, nem jelenti azt, hogy szemetelhet, tojást dobálhat és odaszarhat az utca közepére.

    Az ilyen Magyar emberek miatt nekem ég a bőr a képemen...

    Abban teljesen igazad van viszont, hogy a Turul szobor helyett én is a zsidó cipőket dobálnám a Dunába...
  • M0RN1NGST4R
    #38
    Horn Gábor (SZDSZ)
  • M0RN1NGST4R
    #37
    Melyik az a réteg, ami jelenlegi a vezetést alkotja, vagy legalábbis a felsőbb köröket mozgatja? Ők rendlekeznek az adófizetők pénzével, dönthetik el, hogy mire menjen el. Az egyik kisebbség megkölönböztetett bánásmódban részesül ha valamilyen bűncselekményt elkövet, ugyanakkor jelentős mennyiségű pénz megy el a segélyezésükre. A média meg el van hallgattatva, hogy milyen bűnöket követnek el, hogy a nagy többségnek még csak tudomása se legyen róla, nehogy a másik kisebbség ellen is fellépjén, ami az egész mögött van.
  • GulaSoft
    #36
    Én megtapsoltam a srácot!
    Nem kell szabadkoznia semmiért!
    Akkor amikor ebben az országban magyarnak lenni szégyen mit lehet még tenni??
    Mit látsz a hírekben? Aki segélyt akar kapni, végezzen közmunkát felszólításra, olyan felháborodás jött a médiából hogy csak na? És miért is, én is dolgozom a pénzért, talán büdös a munka?
    Egyébiránt ezt az alanyi jogon jár a segély pont ez a f@sz msp vezette be.
    Kidobunk milliárdokat az ablakon ms termékekre? Mi az amit egy linuxon egy openoffice-el nem tuid megcsinálni egy ügyintéző??? A linuxos rendszernek egy baja van, nem futnak raja a játékok!!! Hát istenem, nem fog játszani az a közigazgatásban ülő emberke, hanem dolgozik!!
    Egyszerűen nem értem azokat akik azon vannak felháborodva, hogy végre valaki kiállt értük!!!
    Nézzétek meg a BKV botrányt. Nem az a fő kérdés, hogy hogyan próbálta az mszp a bkv sztrájkot a fidesz nyakába varrni, hanem hogy hogy derült ez ki!!! Ez egy vicc!! Amerikában van egy informátor hálózata a rendőröknek, senkit nem az érdekel, hogy honnan tudnak egy bűntettről, hanem csak az, hogy kiderüljön, és igazságot szolgáltassanak, itt meg azt hurcoják meg, aki közzéteszi a disznóságot!!
    Akkor mikor egy tök jól kinéző turul szobrot képesek lennének szétszedni a szdsz-es bunkók, csak azért mert szerintük az antiszemita jelkép (vikipediában utánajárni, ősi MAGYAR jelkép!!!!!!!), és milliárdokat tapsolnak el egy olyan metróra, ami gazdaságtalan lesz, akkor az legyen a fő hír, hogy megdobáltak egy faszt aki megint megpróbálta marketinggel eladni a szart, az a szomorú!!
    Ráadásul el sem találta!
    Én elég öreg vagyok ahhoz, hogy emlékezzek rá, mikor a bill geci pofájába tortát nyomtak amerikában mégsem arról szólt a hír, hogy ez mekkora presztizs veszteség amerikának, hanem az, hogy miért is kapta a pofájába a tortát!!
    Szóval sajnos ebben az országban magyarnak lenni bűn, és persze azok akik azt hangoztatják, hogy el is lehet menni, azok nem a magyar emberek! Ez egy új honfoglalás vagy mi a fene?
    Mondjatok nyugodtan antiszemitának, de mondjatok még egy olyan vallási közösséget ami az 1900-as évek után országot kapott csak azért mert ők zsidók??
    Alapítok egy vallást, mondjuk az ukmukfukk vallást, gyűjtök 20 millió hívőt kapok egy országot??? Hát nem hiszem!!
    A médiában, is ott vannak, és a politikában is erősen, és ők alakítják a közvéleményt. Nem mondom, hogy mind ilyen mert van ott is csak egy réteg ilyen, de sajnos ha azt mondom magyar vagyok, lassan itthon is megköveznek.
    Szóval én csak megtapsolni tudom az olyan embereket akik kiállnak és jól beszólnak a multiknak, meg a politikusoknak. Nem bombát hajigált hanem tojást!
    Bezárni 1000 évre, ló mögé kötni, végighorcolni az országon felnégyelni, a testrészeket kitűzni a megyeszékhelyeken a városházára. Az országot lesápolók meg éljék világukat. Ez kell!



  • rigidus
    #35
    1. Lehetne szigoritani.
    2. A hulyek azok nem csak ugy szimplan szuletnek hulyenek, hanem "nevelodnek" is. Olyanok lesznek mint a rothado tarsadalom amiben felnonek.
    3. Minel tobb ember nol fel rothado tarsadalomban/kornyezetben, egeszsegtelen erkolcsi moralban annal tobb lesz a - te definiciod szerint - hulye.

    Egy tarsadalom manipulalasat ketfelekeppen lehet elerni: demoralizalas vagy megfelemlitest. Nezz korbe a vilagban. Kivetel nelkul barmerre jarsz, az emberek manipulalva vannak. Vagy igy, vagy ugy.

    Magyarorszagon viszont mindket mod aktualis. Na ez az aminel rosszabbat nem lehetne elkepzelni se, mert ez egy olyan allapot amit ha surgosen nem kezelnek (nem szunik meg es nem kezdodik uj rendszervaltas) akkor elobb-utobb veres polgarhaboruba fog torkollani.
  • r4pid
    #34
    Na csak közös nevezőre jutunk... ezekkel már én is egyetértek
  • rigidus
    #33
    > Az országban azért van korrupció és szocialízmus, mert az emberek korruptak és szocialisták.

    A szocializmus a kisebbik baj - bar nekem a megallapitassal is fenntartasaim vannak. A tobbivel nagyjabol egyetertek.
  • JTBM
    #32
    Anyagi biztonságban, pl. segélyen.
  • JL666
    #31
    no most nem én veszek fel havi 1 millát politikusként - és a nem létező cégeim sem kapnak állami támogatást -, hogy a problémákra megoldást találjak.
    Nyílván valami véletlen folytán én is felnőttem valahogy úgy, hogy nem loptam nem csaltam, tehát elvileg nem lehetetlen dolog így élni.
    Hülyék mindig lesznek persze, ha a törvényen szigorítanak is, csak ne mmindegy, hogy az utcán vagy a börtönben lesznek.
  • r4pid
    #30
    Egy jó megoldást mondj hogyan lehet védekezni az ilyen barmok ellen (abból éppen itt is akad egy...) Állítsanak minden utcasarokra rendőrt? Tiltsák be az akciófilmeket/játékokat? Persze persze a törvényen lehetne szigorítani, de szted akkor nem lennének hülyék?
  • JL666
    #29
    "A magyarok 80%-a inkább szarul ér, de biztonságban."
    hahhha. Nem nézel híreket?! Minden nap tanárverés, gyerekverés, most temettek el egy gyereket, akik társai öltek meg, itt se szó se beszéd rálőnek vagyonőrökre, móri bankrablás 7 millió forintért 8 halott ember. Rémlik valami?! Honnan netezel?! egy svájci pánclészekrényből?!