149
  • dez
    #29
    És ezzel most azt akarod mondani, hogy a GTA4 fullosan kihasználja a PS3-at? Ne röhödtess.
  • dez
    #28
    De, nyugodtan lehetne. Már most is kb. annyiért adják amcsiban, mint amennyi költség van rajta, Európában még jóval drágábban is.
  • NEXUS6
    #27
    Nagyon nem tér el a véleményünk. Ha belegondolunk, hogy már vagy 2 éve ott van a PS3 fejlesztőkészlet a developereknél, akkor elég nagy szégyen az hogy a HAZE talán 576p-ről van felskálázva, mintha csak valami prevgen játék lenne. Amúgy a játék nem rossz, csak éppen nem egy űberszuper valami, amire azért nagyon szüksége lenne a PS3-nak.

    Az X esetében az a szomorú, hogy nem lehet úgy győzni, hogy csak 1 piacon (Amcsiban) szerepel jól a termék. Az meg hogy nálunk, meg más csóró országokban a warez miatt veszik, az csak veszteséget termel, nem érdeke a cégnek.
  • partizan182
    #26
    "Egyébként ps3 akkor fog iszonyatosan elhúzni ha a warez megoldódik rá vhogy... "

    Biztos tapsikolni fognak a Sony-nál. A warez teljesen kinyírja a konzolos üzlet-modellt, egy huncut peták bevétele sem lenne a warez-re vett gépekből a gyártónak.
  • Skynet
    #25
    Mire a cell-t elkezdik kihasználni emberi áron kapható lesz a ps3,majd akkor veszek egyet de perpill 1 játék miatt nem..
    Egyébként ps3 akkor fog iszonyatosan elhúzni ha a warez megoldódik rá vhogy...
  • partizan182
    #24
    "Talán nem ilyen korai multiplatform játékokból kellene kiindulni"

    Lassan másfél év eltelt. A gyakorlatilag végtelen költségvetésből, határidő nélkül készült GTA4-et is jelentősen butítani kellett. Lassan illene már valamit mutatni...
  • dez
    #23
    Bocs, akarom mondani kb. 38 milliónál.
  • dez
    #22
    Az utóbbi fél év trendje alapján kb. 2,5 év múlva előzi meg a PS3 az Xbox360-at globálisan, és ekkor még csak kb. 20 milliónál fognak tartani.
  • dez
    #21
    Talán nem ilyen korai multiplatform játékokból kellene kiindulni, hogy mi lesz később. Elkezdik majd kihasználni a Cellt, attól ne félj. (Mint a PS2 esetén is a GS-t és az RE-t.)

    Az a "maximálisan kiküszömöbli" az kb. ennyi: alap hibaráta 30%, új gépek (GPU ugyanaz, csak kiegészítő hűtést kapott) 10%, külső hűtés-rásegítés 5%. Az még mindig minden 20. gép...
  • dez
    #20
    Pont annyival? Na számoljunk! :)

    Az Xbox360 2005. 11. hóban indult. Azóta eltelt 30 hónap.
    19 millió / 30 hó = 633 ezer/hó.

    A PS3 2006. 11. hóban. Azóta eltelt 18 hónap.
    12,8 millió / 18 hó = 711 ezer/hó.

    És ez még nem is a helyes adat, mert az első időkben rosszabbul fogyott a PS3, mint most! Szóval a 100 millióig még könnyen megelőzheti a PS3 az Xbox360-at. Európában már meg is előzte!
  • Skynet
    #19
    Ps3 erős hw....Naigen 8 mag cellproci...Sokra megy vele a videókártyája gyengébb a boxnál...Eddig a játékok 90%-a hajszálminimálisan rondább,mint boxon...A maradék 10% ugyanaz vagy hajszálminimálisan szebb...
    A két konzol között az exkluzív játékok,és a warez dön,semmi más...
    Személyszerint engem ps3-on eddig egyedül az MGS4 érintene a többi amiket eddig láttam csalódás,a gran turismo egy forza után kb semmit nem ér nekem,így maradtam a boxnál...
    A mostanság kapható boxoknál már nem jelentkezik a régi probléma,de ha valaki fél durván 10ezer ráfordítással maximálisan kiküszöbölhető...
    1 játékért,meg azért hogy ugyanazt lássam mint boxon az a plusz 30-40ezer nem éri meg,fanatikus meg nem vagyok bár a 360 megjelenésekor még hajtogattam hogy a sony lenyomja mint a szart...Hát nem nyomja...
    Japánban bukott a box? A Nintendo és a Sony hazájában? Wow...:)
  • floatr
    #18
    Pár fórummal odébb éppen arról osztották az észt, hogy a Wii egy társasjáték, ami nem tudja lekötni az embert max félóránál tovább. Bezzeg a másik kettő, azelőtt napokat lehet görnyedni...

    Akkor meik inkább antiszociális?!

    (Jó, mongyuk a Wii Fit már télleg gáz, bár ugyanazon az elven alapszik, mint a fogyi kazetták)
  • NYCBoy
    #17
    A kép alapján én az ikszbokszra szavazok!!!
  • lokko
    #16
    asszem kicsit túl erősre sikerdett a népligetes analógiám ... Tinman elvi ostorozó hülyeségére beindult idegi reakcióm volt csupán ... ami egyre gyakoribb amikor valami lólábkilógos maszlaggal támadja be valaki a wii-t
  • NEXUS6
    #15
    Ha a Wii-t a jelenlegi generációba számítjuk, akor tényleg nagyon jól áll. Ha nem akkor csak a PS2 generációjának farvizén evickélő, jó marketing stratégiával rendelkező termék. Én a jelenlegi generáció alapkövetelményeként a HD megjelenítést tekíntem, szal szerintem a Wii nem tartozik bele.

    Az X360 nagyon szépen átjutot az ócska HW okozta krízisen, a M$-nek láthatólag nagyon jól megy a megbízhatatalan termékek vásárlóra tukmálása, hát igen volt lehetőség a Win-en meg az Offiszon a tapasztalatok összegyűjtésére. Másrészt Japánban kimondhatjuk, hogy bukott a konzol, Europában meg épp a hónapokban csuszik szépen vissza a 3. helyre a PS3 mögé. Most kéne valami combos beleerősítés néhány milliárd dollárral és akkor az X360 tényleg abszolút győztes lehetne ebben a generációban. Sajna a minden évben rekord nyereséget produkáló M$ ezt az 1-2 mrd-t már nem akarja a projektbe beáldozni, inkább néhány 10-100 millió nyereséget próbál kifacsarni belőle. Egy lábadozó beteget nem igazán nagy ötlet a maratonon indítani, valami kis dopping jól jönne.

    Ha azt nézzük, hogy potenciálisan a PS3-ban van a legtöbb lehetőség: a nagy teljesítményű HW, az előző generációkkal megalapozott hírnév, a megbízható minőség, rengeteg saját fejlesztő stúdió, akkor hosszú távon a PS3 tűnik a befutónak a pár év múlva a 100 milkót jelentő résztávig. Mindezek ellenére 1 év használat után azt mondhatom, hogy a Sony-nak időszerű lenne a termék nevét P-lie-Station3-ra módosítani!;)
    Gyak semmiben nem hozza a beharangozott paramétereket. Engem mint játékost a xar eladások, bevételek annyira nem zavarnak, ez legyen a Sanyi gondja. Sokkal dúrvább az amit a PS3 exkluzív címekkel művelnek. A játékok és ezt el kell ismerni egyszerűen nem hozzák a mércét, azt amit mindenki vár, hogy az áll a földrees és kétkézzel kell érte lenyúlni. Persze soxor az se igaz, amit a csalódott szaksajtó ilyenkor szegény fejlesztők nyakába zúdít.
    De legyünk őszinték, középszerű exkluzívokkal ha nem is lehetetlen, de nem szép versenyt nyerni.
  • fade2black
    #14
    egen nagy igazság de amit elmond az nem csak a wii jellemzője hanem minden konzolé.

    Ha lehet járjon a gyerek futbalozni, úszni, játszon a többi gyerekkel a parkban és ne a WII/PS3/X elött üljön...
  • Tinman #13
    Margitsziget?
  • lokko
    #12
    Asszem Tinman megengedhetsz néha magadnak egy kis szempontváltást ...
  • Tinman #11
    Nagyvárosba élek én is.
    Ha sportolni akarok, akkor beülök a kocsiba, megyek kőkemény 6 km-t és szívom a fresh airt. Itt a környéken /kb. 10 km/ talán a legszínvonalasabb és leghosszabb biciklis utak vannak. Az futásra, biciklizésre kiváló... végig az erdők közelében, erdőben mozoghatsz.
  • lokko
    #10
    "A Wii Fit az antiszociális, agórafób emberek eszköze. --> Gondoljatok bele egy kicsit..."

    belegondoltam ...
    végül is kimehetek a narkós szipus cigányok és csövesek közé futni egyet a népligetbe, hogy közben jól mélyen szívhassam magam a hungárián hömpölygő forgalmi dzsumbujtól levegőjét
    ... jóféle városlakóként tényleg agórafóba hogy a köztereket nem tartom sportolásra alkalmasnak, és gondolom a világ nagyvárosai tele vannak hozzám hasonló agóra és szociofóbokkal, főleg a Japánban ...
  • Tinman #9
    Bár paródiának titulálják, de baromi igaz...

    Wii Fit - a valóság
  • QuippeR
    #8
    attól még, hogy neked nincs rá igényed, másnak lehet. egyébként is van rá jónéhány érdekes és jó cím. (sőt igazából azt mondanám, hogy nekem éppen a Wii Sports típusú igényesebb partyjátékok hiányoznak.)
  • Tinman #7
    A Wii az unatkozó casual fogyasztói társadalom konzolja.

    A Wii Fit az antiszociális, agórafób emberek eszköze. --> Gondoljatok bele egy kicsit...

    A Wii Tenis és Golf adapter olyanoknak készült, akik rosszul vannak a zöld gyep látványától és a szabad levegő gondolatától. Értelmetlen szánalom.

    A magyar Nintendo képviselet pedig egy pékség szintjén van. Gáz szerviz, nulla promóció.

    Egyetlen hasznáható játék készülget rá, az pedig a Sadness.
    Egyetlen értelmes cím van rá, az pedig a Zelda.

    Mondtam ezt úgy, hogy 2 hétig nálam volt egy ilyen túlárazott Gamecube, valamint 2 db NDS Lite boldog és elégedett tulaja vagyok.
    Nem mondom, ha 5 éves lennék csak ilyet akarnék egészen 12 éves koromig, no meg akkor is ha bőrrákban szenvednék és nem mehetnék ki a napra teniszezni, vagy sportolni
  • Rena11
    #6
    én csak annyit kérdeznék ez a számláló hogyan számol?
    honnan kapja az infót vagy hogy lehet ez
  • mhorvatR
    #5
    Én ezeket a számokat nem így tudom, kíváncsi lennék a forrásukra:

    http://nexgenwars.com/

    De nem is ez a lényeg. A Wii a maga kategóriájában egy nagyon jó kis innovatív eszköz, pápától az elnökig mindenkinek ilyen van. Azonban - ahogy L3zl13 is említette, szerintem helyesen - nem összevethető a két nagyobbik testvérrel. Sem grafika, sem hardware téren. Hasonlítanak azért, mert mindhárom "csak" egy konzol, "dobozból jön ki a játék", ahogy Pistike mondja, de azért az X360 és a PS3 ennél már messze több.

    Elfogult én sem vagyok, nem is volt és nem is tervezek konzolt, de ha lenne rá többtízezer forint költségvetésem, akkor 80%, hogy PS3 lenne belőle, pusztán technikai paraméterei miatt (persze kéne hozzá egy valamirevaló LCD TV is, hopsz, plusz párszázezer még).
  • Sanyix
    #4
    Alig pont annyival, amennyivel ha az évekre leosztjuk akkor pont annyival több a ps3-nál mint amennyivel előbb startolt.
  • L3zl13
    #3
    Alig 6 millióval. Ami majdnem a Sony által eladott mennyiség fele... Szinte semmi.
    Látom, te a Sonynál vagy reklámmenedzser.

    Egyébként kívülállóként (semmilyen konzolom nincs, és nem is tervezek) már induláskor arra tippeltem, hogy egy generáción belül átvenni a vezetést csúcs konzolok terén (A Wii szerintem kicsit más kategória, tehát nem sorolnám ide.) nem lehet.
    A fan bázis úgyis megveszi az új konzolt, aztán ha nem jön be, akkor csak a következő generációváltásnál gondolkodik el rajta, hogy váltson-e.

    Szvsz amit az MS elért eddig az elég szép eredmény. A következő generációnál akár még trónfosztás is lehet. Bár szerintem a hátralévő időben megint a PS3 felé fog billeni a mérleg nyelve.
  • Tinman #2
    "A szoftvercég a legfrissebb eladási adatok alapján sem gondolja, hogy közelebb kerültünk a jelenlegi generáció győztesének kihirdetéséhez"

    Tudjuk, nem kell hangoztatni :-)))
  • mad mind
    #1
    Szóval a legjobb az Xbox, mert ugyan egy évvel hamarabb startolt, de mégis alig 6 millióval adott el többet, mint a Sony, ráadásul 7 millióval kevesebbet, mint a Nintendo.
    Jó lehet reklámmenedzsernek lenni. Szarból kell aranyat csinálniuk.