149
  • dez
    #69
    Ja, és ne általánosíts.
  • dez
    #68
    Ne beszélj félre. Amit leírtam, egyszerű és közismert tény.
  • dez
    #67
    Ne keverjük a szezont a fazonnal. Az árkartellezés, ami tiltott. Egyéb szempontból természetesen úgy kooperálnak a cégek, ahogy jólesik. Pl. kölcsönösen felhasználják egymás termékeit a saját termékeikben, stb. Nem pedig megpróbálják mereven és minden szinten kitúrni a többit.
  • dez
    #66
    "főplatform: PS3"

    Nem egészen, mert azt figyelembe véve alkották őket, hogy máson is kijönnek. De pl. egy erősebben fizikázó, vagy más effélét művelő játék kicsit más eset lesz.

    "Ps3-ba sem."

    Nem is kell, mert ott van a Cell, a Physix SPE-ken fut itt.

    "Viszont ugyanúgy lehet egy magot (vagy egy thread-et) dedikálni a fizikának mindkét gép esetében. Nem nagyon értem mi itt a különbség."

    Csak annyi, hogy egy sima CPU kb. annyira alkalmas kiterjedt fizikára, mint 3D grafikára. A Physix kártyán sem egy sima CPU csücsült, hanem egy vektorproci. (A Cell SPE-i: modern vektorprocik.)

    Még csak most fog eljönni az ütősebb fizikázás kora. A PS3 ebben tudja majd tartani a lépést néhány évig, az Xbox360 nem.

    "Ja, lehet vele rákot kutatni."

    Nem tudsz elképzelni más felhasználási területet egy nagy halom (rugalmasan használható) GFLOPS-nak?
  • Skyline
    #65
    Gta 4 popup xbox 360-on eredetivel game-val nincs....
  • partizan182
    #64
    Pont erről szól a cikk :)

    "The more interesting comparison, though, and the one pictured, is the comparison of review scores for the top 10 percent of titles. While all three platforms may have their fair share of junk, the results of this second comparison are a little more bleak. Considering only the top-tier games, the Wii falls behind its two competitors."

    Tehát a legjobb 10% is elmarad a többitől.

    Más kérdés, hogy már a Zelda/Metroid/Mario kombóért megéri a wii. De ez inkább ezt a 3 gyöngyszemet mintsem a wii-t minősíti.
  • partizan182
    #63
    X-en is akadozik, csak nem annyira. Popup-pal szoktak még jönni az okosak, de ki kell ábrándítsak mindenkit, ugyanúgy vagy popup ps3-on is.
  • QuippeR
    #62
    azt nem mondtam hogy nincs rá nagyon sok szar játék is (de mennyi, hajajj), amik lehúzzák az átlagot. de vannak jók is, szerintem elfogadható számban.

    kart meg még nincs meg, de majd megveszem.
  • fade2black
    #61
    NOshát sejtettem, hogy megmagyarázod, hogy a "szuper" hw ellenére mért kell lebutítani a grafikát PS3on úgy, hogy abbol kijöjön, hogy mindenki hibás csak a Sony/PS3nem.

    Ja és a min FPS az egyik legfontosabb dolog ez dönti el, hogy akadozik e a játék vagy sem. PS3on akadozik. Xen nem.
  • partizan182
    #60
    Wii average game scores lowest of the consoles

    A világ összes tesztere egyetért velem. De biztos neked van igazad. Mario Kart meccs este?
  • QuippeR
    #59
    (nem is azt mondtam, hogy partizan182 szerint jó játékok vannak rá.)
  • partizan182
    #58
    "...csak azért adtunk el eddig kevesebbet, mert később kezdtük."
    "...Ez nem az, ez sima tény. "

    Valóban. Csak mindenki leszarja. Nem kifogások kellenek hanem install base. Az senkit sem érdekel, hogy tegnap óta jött össze a 10 milló, vagy 1873-tól gyűlik.

    (senkit = kiadókat, fejlesztőket, hardvergyártókat, magyarul a játékpiac résztvevőit)
  • partizan182
    #57
    Egy példát mondj, nem igazán értem mire gondolsz. (Két, piac jelentős százalékát birtokló konkurens cég kooperálása általában trösztellenes törvényekbe ütközik, egy csomó balhé is van ilyenekből EU-ban és USÁ-ban is).
  • partizan182
    #56
    " kivéve egyes helyeket, ahol a min. fps PS3-on valamivel alacsonyabb"

    Folyamatosan szaggat, nincsenek itt "egyes helyek" kicsit gyorsabban mész a kocsival, azonnal diavetítés.

    "Ahol inkább az egyiket célozzák meg ... az a másikon nem fog olyan jól menni."

    Remek példák a Burnout paradise vagy a DMC 4. Egyszerre jöttek ki, főplatform: PS3; pontosan ugyanúgy néznek ki, ugyanolyan jól futnak 360-on is. Csak a 360->PS3 konverzióval van gond (amely a megjelenő multiplatformok kb 90%-át érinti).

    "Az Xbox360-ba viszont nem tudsz beleapplikálni pl. egy diszktét Physix kártyát..."

    Ps3-ba sem. Viszont ugyanúgy lehet egy magot (vagy egy thread-et) dedikálni a fizikának mindkét gép esetében. Nem nagyon értem mi itt a különbség.

    "Nem jelent túl nagy nehézséget más elfoglaltságokat is találni a Cellnek. "

    Ja, lehet vele rákot kutatni.
  • dez
    #55
    Aha, akkor miért is van, hogy más mammutok mégis tudnak kooperálni a konkurenciájukkal? A MS számára a "verseny" = mi a világ ellen, utolsó vérig (amihez nagyon-nagyon nem értünk, azt egyelőre másra hagyjuk).
  • partizan182
    #54
    Ms sima mammutcég, úgy viselkedik mint bármely másik óriás multi ilyen helyzetben (új piac meghódítási kísérlet). Semmi köze ahhoz a kretén Ballmerhez.
  • dez
    #53
    "Erre te jössz a reklámmenedzseres dumával, miközben a Sony mantrát hajtogatod, hogy "jól megy a szekér, csak azért adtunk el eddig kevesebbet, mert később kezdtük"."

    Neked nincs fogalmad a reklámmenedzseres szövegekről. Ez nem az, ez sima tény.
  • dez
    #52
    Talán ha néztél volna részletesebb összehasonlító elemzést a GTA4-ről, láthattad volna, hogy az fps általában egyforma, kivéve egyes helyeket, ahol a min. fps PS3-on valamivel alacsonyabb, ezért lesz kevesebb a súlyozatlan átlag-fps.

    Mint PC-n is láthatjuk, igen sok függ a 3D motor felépítésétől, melyik GPU-n hogy fut. Multiplatform játékoknál nem fognak minden gépre külön motort írni. Ahol inkább az egyiket célozzák meg (pl. GTA4-nél a MS hatására leginkább az Xbox360-at, több korábbi játéknál meg egyszerűen a korábbi megjelenés miatt), az a másikon nem fog olyan jól menni.

    PS3-on elérhető a Physix is és a Havok Physics is, amik kihasználják a Cellt. Az Xbox360-ba viszont nem tudsz beleapplikálni pl. egy diszktét Physix kártyát...

    Nem jelent túl nagy nehézséget más elfoglaltságokat is találni a Cellnek.
  • dez
    #51
    Hát ja, a MS-nak minden véres háború az egész világ ellen. De szerintem a legnagyobb szerepe ebben annak az idióta Ballmernek van.
  • partizan182
    #50
    "és a többség (nem az sg.hu látogatók többsége, nem a gamerek többsége, hanem a világ lakosainak többsége) szerint a Wii-re jó játékok vannak."

    Van kb 6-7 érdemleges cím azt' kifújt. Attól, hogy a sok szart veszik még nem lesz jó. Van otthon ilyen hadonászós masinám, SMG mentette meg a 6 havi porosodás után (illetve most a Mario Kart online ketten).
  • L3zl13
    #49
    Nem. Te attól vagy Sony fanboy, hogy szerinted az ciki a MS-nek, hogy eladások tekintetében az idő arányában majdnem pariban van a Sonyval, aki eleve helyzeti előnyből indult. (Hatalmas PS1/PS2 rajongótábor, Japánban eleve vert helyzetből indul...)
    És attól, hogy olyat fikázol a hozzászólásodban, ami a hírben el sem hangzott.
    Nics a hírben olyan, hogy az XBox lenne a legkirályabb, csak annyi, hogy még jó esélyeik vannak a győzelemre. Erre te jössz a reklámmenedzseres dumával, miközben a Sony mantrát hajtogatod, hogy "jól megy a szekér, csak azért adtunk el eddig kevesebbet, mert később kezdtük".
  • QuippeR
    #48
    senkit nem érdekel, hogy szerinted mi jó játék, mindenkit a többség véleménye érdekel. és a többség (nem az sg.hu látogatók többsége, nem a gamerek többsége, hanem a világ lakosainak többsége) szerint a Wii-re jó játékok vannak.

    egyébként érdekes módon a dollármilliárdos gaming business előtt sokan gondolták úgy, hogy egy olyan játék is lehet jó, amit "akár én is megcsinálhattam volna".
  • mad mind
    #47
    Már bocs. A végén ugyanazt írod mint én. Ettől Sonys lettem? Nincs is újgenerációs konzolom.
  • fade2black
    #46
    WII nagyon más mint X360/PS3 és ebben áll a sikere, teljesen mást nyújt, sokak szerint egy teljesen új/más piacot nyitot meg, az X360/PS3 értelemben nem is igazi "konzol".
  • fade2black
    #45
    Szerintem jól láttuk a HW kiismerését pl PS2ön. Mire 2002+ra jól kiismerték és 2004re mindent kihoztak belölle a PC vizuálisan agyon alázta a PS2öt.

    PS3 rendszeresen csúnyán leszerepel. pl GTAIVet is le kellett grafikailag butítani X360hoz képest, hogy játszható FPSt produkáljon. és még ps3on graf lebutítva esetén is több fpst produkál egy X360...
    res
    fps

    jóhogy jó a PS3/Cell de mire és mire?

    Egy másik dolog amit mindig elfelejtünk, hogy MS anno betörni akart erre a piacra és szvsz álmába se gondolta volna, hogy pariban lesz vagy akár ő lehet az új piacvezető. Ehez képest erre reális esélye van. (Illetve lenne mert ugye WII)
    Különösen érdekes lesz a helyzet ha WII a rakat profitjából berendel Intel/IBM... töl egy durva procit+ATI/NVtől egy durva VGAt és kiadja a WII2öt vmint ha MS 2010+felé kihozza az X720at, mert kihozza.....

    Akárhogy is nézem Sony nagy komolyan eltaktikázta magát, jelenleg még talán behozhatja, partyba lehet Xel de WII ellen már nincs sok sansz és el lehet képzelni mi lesz ha uilyen tehetséggel folytatja pl a köv generációs MS/Nintendo ellen.
  • magus4884
    #44
    Bocsánat az elirásért nem 15.000-et akatam irni hanem 150.000ezret és ezel lehet 1évig vagy 1,5évig elleni:)
  • magus4884
    #43
    Hát én Pc fan vagyok,én kozolt biztoss nem venék,de főleg wii-t nem!HA csak téleg játékra kéne egy gép akkor én xbox360at vennék vagy ps3-at (ps3)grafikailag egy picit jobb bár a most kijött játékoknál elég egyforma mind kettönél a grafikaji minőség,de ha már pénzt adok ki konzolra akkr biztos nem wii-t venék mer hát még nagyon gyér grafikája van,meg hát két botal ösze visza hadonászni az nem az én müfajom!!Inkább vagy egy gépet ösze rakok 150.00ból amivel 1 vagy 1,5évig el lehet leni vagy vennék egy ps3at de ehez +ba még elég drágák a játékok és hát ha játékok árát hozá adom a ps3hoz akkor még a pc-m hez tudok hozá rakni alkatrészeket amivel már NAsa tudásu gépet tudok ösze rakni!!!De tény ami tény a fiataloknak akármiük van,ne csak kockuljanak,hanem legyenek a szabadba!!
  • rigidus
    #42
    > Microsoft: messze még a konzolháború vége

    1. Miert is kene "haboru"-rol beszelni? Errol szol?

    2. Mi baj van a konkurencia letevel? Nem ez volna az egeszseges verseny?
  • trsi
    #41
    hat vannak kivetelek pl. ez v. ez a 40MB-es wiiware v. ez a masik. a wiiware-ekat 1.000 es 4.000 Ft ertuku pontert lehet letolteni. dvd-eket pedig 8-15e Ft kozott lehet megvenni. en 16e-ert meg nem lattam(guitar hero3 ill. wiifit kivetelevel). egyik sem par hetes munka. mielott wii fikazasbol lediplomazol jo lenne 1 kicsit jobban korbenezni, es akkor talan objektivnek tunnel es nem nevetsegesnek
  • fflx
    #40
    En szemely szerint -latvan barataimnal a wii kepessegeit- arra a kovetkeztetesre jutottam, hogy a wii nagyban lerontja a mas konzolokra megjeleni jatekok minoseget is. Meg ha ez igy hulyen is hangzik. Minap Steamen elemugrott egy ablak, hogy aszongya Ironman, PC, Wii, PS2, PS3, XBOX360 meg meg kitudja mire megjelent. (mindez ugye PCn) Megneztem a screenshotokat es hat kb HL1 feeling...

    Rohadtul nem ertem, hogy emberek hogyan kepesek egy bottal iranyithato flash jatek gyujtemenyert 16000 forintot kiadni! (wii programok) Ha jatekfejleszto ceg lennek csak es kizarolag wiire fejlesztenek egyebkent. A PCnel mar megszokott tobb eves fejlesztesi ciklus wiinel szerintem par hetre esik vissza es valozinu abbol is a legtobb ido az otlet megszulese. (biiiiztos vannak kivetelek, de amit wiin lattam, az nekem boven sokkk volt)
  • dez
    #39
    Amúgy rendelkezel az SCE részletes üzleti kimutatásával? Elemzők saccperkb-je a 40Gb-os 400 dolcsis előállítási ára. Kicsit tévednek, máris benne van haszon is. :) Főleg az Európai árnál.
  • dez
    #38
    Közel sem olyan biztos, hogy akár csak az RSX-et kihasználja. Az igazán értő optimizálás csodákra képes... Nézz meg néhány scene demót! 25 viszonylag jó programozó sem csinál olyan jó kódot, mint akár csak egy igazán jó. Az igazán jó kód az idővel sem egyenesen arányos.
  • gyuri12
    #37
    De a többi konzolon értelmes játékok vannak,nem olyanok,amit eladnak 16000-ért,és 1000FT-ból már lazán meglehetne oldani ÉLŐBEN A FRISS LEVEGŐN.
    Nem mind1,hogy olyan játék miatt kuksolsz bent a tévé előtt ami után tátva marad a szád,hogy milyen jó(és ugye élőben nincs rá alkalmad),vagy olyan előtt,amit szinte bármikor magad is megtudnál csinálni.
  • gyuri12
    #36
    Ez így van.
  • Skyline
    #35
    No mondjuk konzoltéren játékoknál ezen a "kihozták a maximumot" szintű mondókákon mindig mosolygok...
    Ha ps1nél,ps2-nél meg xboxnál nem olvastam ezt a mondatot minden évben legalább 2 játékra akkor egyre sem..:D
    Anno a legnagyobbat az egyik Medal of Honour részen röhögtem..Több cikkíró kifejtette hogy a ps2 határait feszegeti,grafikailag,fizikailag kihozták a maximumot (az más kérdés hogy ezenkívül szar game volt),erre 1 évre rá kijött a Black...:D
    Konzoloknál mindig van meglepetés,felesleges találgatni,hogy maximum-e amit látunk...
    Hogy a gta 4 a maximum? Szerintem erősen nem..:)
    Ha meg tervbe van véve egy újabb GTA rész ami erre a mostani generációs konzolokra fog jönni,akkor főleg nem,elvégre mekkora durranás lenne és hogy kapkodná a nép ha látványosabb szebb nagyobb lenne (mint ahogy eddig a gta részeknél megszokhattuk)..:)
  • partizan182
    #34
    Bár a gyártása olcsóbb, de még mindig veszteséges.

    GTA 4 meg pont megvan ps3-ra pontosan tudom milyen. Hogy mennyire használja ki a Ps3-mat azt talán csak Kutaragi szán tudná megmondani. De ha a R*

    -Gyakorlatilag végtelen erőforrással
    -Gyakorlatilag határidő nélkül

    ...ennyit hozott ki a gépből akkor rohadtul érdekel hogyan fognak kisebb stúdiók itt csodákat csinálni.
  • lokko
    #33
    grafikailag kihasználja ... játékélményt komolyan fokozni képes fícsöröket még bőven ki lehet préselni a CELLből, de az ilyen játékok nem lesznek többségben, mivel multiplatform fejlesztési lázban nem engedhetik meg maguknak a nagy játékkódoló műhelyek sem hogy CELLspecifikus okosságokat fejlesszenek ...
  • NEXUS6
    #32
    Hát valamiért csak lassú meg ronda szegény!;)
  • lokko
    #31
    a warez világszinten nem mérvadó a konzolok terén ... csak az ilyen sötét sarkokban mint a mi kis hazánk (ahol a penetráció nemzetközi szinten nullának tekinthető) tűnik olyan nagy dolognak a chippeltetés ...
  • dez
    #30
    g