149
  • dez
    #109
    Megkérdezhetem, hány méterről nézitek azt a tévét? A "paraszti hagyományoknak" megfelelően a szoba túloldaláról?

    A 720p az 1280x720, így nem használja ki még azt a HD-Ready LCD-tévét sem (1366x768). Főleg hogy SL DVD-s VC-1.

    A mozifilmekhez hozzátartozik a részletgazdag kép is.

    De ha nektek még az is mindegy, hogy egy 37"-es tévén DVD-t (720x576 4:3-ban) vagy divxet (általában ilyen 540x300, tömörítési zajról nem beszélve), akkor azt hiszem, nincs miről beszélnünk...
  • narumon
    #108
    "Had kérdezzem már meg a ps3-at fikázóktól, hogy min nézik a játékokat?
    Én egy fullhd-s tv-n aminél a gta automatikusan átvál 1080pixel szélesre, és egy nagyságrenddel szebb lesz a game."

    Minél lesz szebb a game? Az a baj, hogy egy xbox360-hoz hasonlitunk amit szintén tud 1080 felbontást és Fullhds tévén minimum azt hozza mint a ps3. 45e forintért. Bocs.
  • narumon
    #107
    Továbbra sincs BD utálatom mint ahogy eddig sem volt, sőt HD utálatom sincs. Csak mostanában megnéztünk pl pár divx dvdripet és most hoyg eltelt pár hét kérdeztem haveroktól hogy ki emlékszik melyik filmnek milyen volt a minősége (divxdvdrip, dvd, 720p), és gyak mindenki csak a filmre emlékezett arra nem, hogy valamelyik lényegesen jobb (vagy rosszabb lett volna a másiknál). Nekem nem jelent új élményt az hogy a nemzet aranya2-t megnézem hdben vagy dvdben mert annyira szar, hogy tökmindegy a Brazil meg nem szignifikánsabban jobb mint az eddigi is meglévő dvdm.
    Ui: A szemész szerint nincs baja a szememnek, ezért továbbra sem kell szemüveg. Felőlem te nézegesd továbbra is a részletgazdagabb képet, én maradok a filmeknél.
  • narumon
    #106
    Hát sajnos UPC Direct. Más alternativa errefelé nincs sajnos, van analóg kábel még mellé de az hasonlóan szar több pénzért. A kábeles UPC-ről hallottam jókat de az sajna csak néhány helyen van az országban. Erre nincs. Errefelé normális net sincs csak nagy multik akik kurvasokpénzért rohadtkeveset adnak.
  • GulaSoft
    #105
    Had kérdezzem már meg a ps3-at fikázóktól, hogy min nézik a játékokat?
    Én egy fullhd-s tv-n aminél a gta automatikusan átvál 1080pixel szélesre, és egy nagyságrenddel szebb lesz a game.
    Lehet hogy egy pc szarrá alázza majd 3-4 év múlva, de az akkori pc-ket 3-4 év múlva a következő pc-k is szarrá alázzák, tehát nem vegyél soha semmi újat, mert 3-4 év múlva jobb lesz!
    Nekem bejött nagyon, és a store-on keresztül vásárolva sokkal olcsóbbak a játékok.
    Egyébként egyetértek, hogy akkor terjed el igazán, ha meglesz rá a warez! Azt meg észre kéne venni, hogy ha 10milla helyett 100 milla van belőle, és 20 millánál nem warezolnak az épen csak 2* bevétel. Egyébként meg ha 100milla gép van, akkor lehetne olcsóbban adni a gamet, mert 100millászor 1Ft az ugyan úgy 100milla mint 10millászor 10Ft. Meg ha valaki online akar játszani, akkor mondjuk a warezek szűrhetőek, és rögvest megoldódik az eladás is.
    A sony helyében én valami offshore cégen keresztül megoldanám a warezt, azután ha már elterjedt, egy szoftverfrissítésel ki lehetne szűrni.
  • dez
    #104
    Kérdés, mitől van az elvakultságod: a. a már megszokott BD-utálatod, b. rossz a szemed (gyakori a "rejtett" -0.5-1 dioptria, nem kell szégyellni ;) ). c. a és b együtt...

    Már egy csomó filmet megnéztem HD-ban, és új élményt jelentett, hogy a mozihoz hasonlóan sokkal részletgazdababb a kép, mint a "gagyi" DVD-n. Ha túljutsz az elvakultságon (és veszel szemüveget is), majd rájössz, hogy sokkal jobb így nézni. (Főleg egy 37"-es tévén, LOL.)
  • dez
    #103
    Nem tudom, miféle digitális tévé van nálad, hogy ilyen szar. Csak nem a gagyi Digi? Vagy a nem sokkal jobb UPC Direct? Ezek a műholdas szolgáltatások spórolnak a bitrátával.

    Nálam UPC Digital kábel van (tehát nem a Direct), és a legtöbb csatorna hozza a DVD minőséget. Persze ahol szar a forrás (éppen pl. a Sport1-2 ilyen), ott nem tudnak mit csinálni. Egy ezres felárért 2 HD-s csatorna van (ezek itt már állítólag h.264-ben jönnek): Eurosport HD, és NatGeo HD.
  • narumon
    #102
    Akkor rosszul fogalmaztam VC1 filmem van csak ugye a kiterjesztése wmv. 1-2 saját tömi, meg netről leszedett. Xbox szépen játsza. A HDDVD lejátszót már akkor is irtam, hogy dvd lejátszónak vettem és kurvajó mert nagyon szép képe van vele a sima dvdnek is. Nem is néztem a HDDVD filmeket mert szerintem nincs magyar tartalommal. Egyébként ha egyszer túljutsz a techdemózáson és nekiállsz filmet nézni akkor rájössz, hogy annyira nem is fontos a HD...
  • narumon
    #101
    Miért is kéne szemellenzőt levenni? Vagy miért pont nekem s nem neked? A HD tévécsatornák azért izgatnak annyira mert a tévé sugárzás ma magyarországon egy fos (pedig digitális van nálam is), és még a filmeket ami érdekel azt megnézem moziban és ritkán nézem meg otthon másodjára, (ha mégis akkor arra megfelel a dvd is), viszont egy focimeccset rohadtul rühellek ilyen szarul nézni amikor nem lehet kivenni semmit, de tudod mit? Megelégednék tévében is egy dvd minőséggel csakhát olyan verzió ugyebár nincs (vagy legalábbis nem tudok róla) van a szar, a következő lépcső meg a HD (amit egyelőre horroráron adnak és kevés csatornával (megjegyzem pl HBO HD ahol filmek mennek kurvára nem érdekel)) Ami érdekelne az pl Sport1-2 HD-ban, National, Discovery HD oszt talán ennyi is.
  • dez
    #100
    Egyébként a vmw-hd (720p-s filmekre DVD-n) nem ugyanaz, mint a VC-1 (1080p-s filmekre BD-n és HD_DVD-n), az utóbbi az előbbi továbbfejlesztése.

    Btw, hogy szuperál a 20eFt-ért kiszórt HD_DVD playered? Kaptál hozzá hasonlóan olcsón HD_DVD-s filmeket?
  • dez
    #99
    A HD-s tévécsatornák ennyire izgatnak, az ugyancsak HD-s mozi és egyéb filmek meg semennyire? Hogy is van ez? Talán le kellene tenni azt a szemellenzőt.
  • dez
    #98
    Év végétől jönnek az olcsó kínai Blu-ray playerek... Erről csak ennyit.
    A PS3 életciklusa meg nyugodtan lehet 10 év, mint ahogy a PS2-nek is lesz annyi. Ez nem azt jelenti, hogy csak utána jön majd a köv. PS.
  • dez
    #97
    Szubjektív..
  • narumon
    #96
    Ezzel egyetértek.
  • narumon
    #95
    Hát egyelőre bazira nem hoz lázba a BluRay. Van néhány nagyfelbontású filmem wmvhd (vc1) formátumban, csak és kizárólag természetfilm meg valami csoda folytán egy csillagpor. Bőven elég ezt sem nézem. Sokkal jobban izgatnak a HD televiziócsatornák mert ami most műsorszórás néven ebben az országban megy az egy nagy vicc.
  • peat666
    #94
    Blu dolog pont olyan mint maga a ps3, még mindig véres a torka és nem akar beindulni a nagy bumm. Sokat akart markolni a sony, majd tanul belőle. De egyenlőre nem akar, ha valóban 10 éves életciklust csinálnak ps3-nak akkor önmagukat nyírják ki. Ez meg nem kéne, mindenki rosszul járna.
  • partizan182
    #93
    Dude, nekem mind2 van otthon, és őszintén mondhatom a Ps3 a hangerőn kívül minden téren elmarad a boxtól. Csak és kizárólag a planet earth miatt vettem meg, rohadtul megbántam már hogy a GTA4-et erre sikerült beszerezni.

    Egyedül ami tetszik a teljes ps3 felhozatalból az a pixeljunk monsters (Uncharted demótól sem estem annyira hasra).

    Lehet sírni meg érvelni de felesleges. Azért szurkolok a Sony-nak.
  • dez
    #92
    Ez a szöveg egy kissé nevetséges. Ott van pl. az Uncharted, amit csak a box-fanok nem dícsérnek, és van még néhány név. Idén meg egymás után jönnek majd a nagyobb nevek.

    Mellékesen, 37"-es HDTV tulajként nyilván egy darab Blu-ray filmre sem vagy kíváncsi..
  • dez
    #91
    Élőben mutogatták.
  • narumon
    #90
    "Ezt egyátalán nem mondanám. Honnan is tudnád, te, 360-tulaj? Ilyen vitába inkább ne menjünk bele."

    Hát szerintem nem csak a tulajok tudnak véleményt mondani a játékokról és masinákról. Egész pontosan én onnan tudom, hogy haveroknak is van ps3, sőt nálam is járt már ps3 és igy hirtelen egyetlen már megjelent exkluziv cimet sem tudnék mondani amiért megérné egy gépet venni. A beharangzottakat meg meglátjuk, viszont a mondandom ugyanúgy él, hogy nagyon kevés exkluziv cim van nincs az mint anno a ps2 idejében, ergo az elméletileg a ps3 tudását kihozni képes játékok mennyisége is jelentősen lecsökkent. Persze én továbbra is tartom, hogy legalább x szintű játékokat ki kellett volna már hozniuk de még ez is scak üggyel bajjal sikerül....
  • narumon
    #89
    "Amúgy vetted a fáradtságot, hogy megnézd pl. a linkelt Getaway képeket és videót? SPE-kkel vannak számolva a "városi történések", és pár grafikai effekt is."

    Nem, majd meglátjuk élőben mit csinál.

    "Hogy pontosak legyünk, 2005 legvégén. Ha pont 5 évvel később jön, az legalábbis 2,5 év. Namost, a PS3 majdnem 7 évvel követte a PS2-t."

    Hát szerintem x-et azért nem húzzák el 7 évig. a 6 még (2011 karácsonya) reális de több nem.
  • dez
    #88
    Ezt egyátalán nem mondanám. Honnan is tudnád, te, 360-tulaj? Ilyen vitába inkább ne menjünk bele.
  • dez
    #87
    "Ez senkit nem érdekel egy játékkonzolnál. Aki megveszi játszani akar vele!"

    Úgy értettem, játékokban (is).
    Amúgy vetted a fáradtságot, hogy megnézd pl. a linkelt Getaway képeket és videót? SPE-kkel vannak számolva a "városi történések", és pár grafikai effekt is.

    "Nem is a cellről beszélünk hanem a ps3-ról."

    Te talán nem, de aki a Cell elméleti teljesítményét emlegeti, ami szerinte csak papíron létezik, az nem.

    "Nem is kell neki olyan gyorsan jönnie 2005-ben jelent meg úgyhogy sacc/kb 2010-2011-re jön az új. Addig a ps3-nak csak 2-3 éve van"

    Hogy pontosak legyünk, 2005 legvégén. Ha pont 5 évvel később jön, az legalábbis 2,5 év. Namost, a PS3 majdnem 7 évvel követte a PS2-t.
  • narumon
    #86
    "Mondtam már, nem multiplatform cuccokból kellene kiindulni."

    Az a baj, hogy egyre kevesebb a nem multiplatform cucc, és az eddigiek is csalódáskeltőek.
  • narumon
    #85
    "Most is használgatják, csak nem használják ki teljesen. A neten találhatsz fejlesztői beszámolókat, blogokat, hogy mit hogy csináltak."

    Ez senkit nem érdekel egy játékkonzolnál. Aki megveszi játszani akar vele!

    "Ez a papíros szöveg meg rég lejárt lemez, már számos területen bizonyított a Cell."

    Nem is a cellről beszélünk hanem a ps3-ról. ÉS ismét nem érdekel más terület egy játékkonzolnál. Nem leszek boldogabb attól ha kutatásra jól lehet használni, én és a tulajok akkor lennénk boldogok ha abból a fene nagy erőből látnánk már valamit!

    "A köv. MS konzol nem jön majd olyan gyorsan, mint a 360 jött. Ezt a MS maga is mondogatja, de gazdasági elemzők sem várják."

    Nem is kell neki olyan gyorsan jönnie 2005-ben jelent meg úgyhogy sacc/kb 2010-2011-re jön az új. Addig a ps3-nak csak 2-3 éve van, hogy igen erősen villantson valamit mert most a marketingen kivül semmi nincs.
  • dez
    #84
    Mondtam már, nem multiplatform cuccokból kellene kiindulni.
    Több fejlesztőcég licencelte a Physix motort is, nyilván nem azért, hogy ott porosodjon a polcon a szoftvercsomag.
  • dez
    #83
    Bla bla bla. Tele a net Celles programokkal.
    Egy játékprogramnak nincs szüksége túl nagy általános teljesítményre, az nem adatbáziskezelő vagy kiadványszerkesztő.

    A Quake és Doom széria alapján is levonhatnánk, hogy az Nvidia kártyák mennyivel ütősebbek - ha bizonyos más programok (HL sorozat, stb.) nem futnának éppen jobban ATI-n. Van a neten pár konkrét szám a két konzol GPU-iról, bizonyos dolgokban az egyik erősebb, más dolgokban meg a másik. Mellesleg itt is besegíthet a Cell (egyszerűbb esetben vertexfeldolgozás, Geomerty Shading). A Getaway c. PS3 játékban éppen ez történik. Év vége felé jelenik meg elvileg.
  • cateran
    #82
    Khmm nem arról van szó, hogy a cell nem bizonyított,hanem a ps3-ban nem bizonyított...Azt meg szerintem meg sem kellett volna említeni, hogy pc-n már van ütösebb fizikát használó program,a ps3-ra meg nincs....volt ideje a fejlesztőknek bőven! Nem az a baj hogy nem szép, meg nem jó a ps3 játék,hanem hogy sem a pcnél,sem az Xbox360-nál nem jobb klasszisokkal az ami ps3-ra megjelenik.Pedig hát elvileg jobbnak kellene lennie,úgyebár...Blu-Ray,Cell proci,stb.
  • dez
    #81
    Nem, nem azt írtam. Ezt írtam: "(amihez nagyon-nagyon nem értünk, azt egyelőre másra hagyjuk)." Ha nagyon kénytelen, akkor, és csak akkor teszi. Szoftver szinten meg semmilyen közös fejlesztésű szoftver nincs.
  • dez
    #80
    Most is használgatják, csak nem használják ki teljesen. A neten találhatsz fejlesztői beszámolókat, blogokat, hogy mit hogy csináltak.

    Szerinted mennyi idő lesz, amíg megjelenik pl. valamilyen ütősebb fizikát használó program (amilyen PC-n már most is van)?

    Fejlesztők szerint a PS2-t jóval nehezebb volt rendesen kihasználni.

    Ez a papíros szöveg meg rég lejárt lemez, már számos területen bizonyított a Cell.

    A köv. MS konzol nem jön majd olyan gyorsan, mint a 360 jött. Ezt a MS maga is mondogatja, de gazdasági elemzők sem várják.
  • Sanyix
    #79
    "Adott esetekről van szó. Az meg tény, hogy az Xbox360 CPU-ja jóval gyengébb.
    Meg az is, hogy a két gép GPU-ja más felépítésű, mellesleg az egyik Nvidia-feljesztés, a másik ATI."

    Aham, ahhoz képest általános célra mégiscsak az x360 cpu-ja erősebb, a ps3 cpu-ja meg a nemlétező(2+ éve már "majd fejlesztik, meg lesz írva rá minden") kódokra erősebb. Viszont a videochip különbségekre, ahol az x360-é az erősebb, oda csak azt írod más felépítésű :)
    cell és az xbox cpu-ja is más felépítésű, a külömbség az hogy az előbbire inkább csak elméleteket gyártanak kódot amivel látszana már valami abból a gigamega teljesítményből.
  • narumon
    #78
    Mhm az elébb még azt irtad, hogy az MS képtelen az együttműködésre majd te bizonyítod be, hogy mégsem.
  • narumon
    #77
    "Talán nem ilyen korai multiplatform játékokból kellene kiindulni, hogy mi lesz később. Elkezdik majd kihasználni a Cellt, attól ne félj. (Mint a PS2 esetén is a GS-t és az RE-t.)"

    Mindig ezt mondjátok! De mikor kezdi el kihasználni? Ha majd tényleg kihasználják és tényleg annyira erős lesz mint papiron akkor majd ráérek venni addigra úgyis feleannyi lesz az ára. Most meg tökfelesleges. Ps2-t is már akkor "használták ki" amikor már egy harmatgyenge pc is többet tudott, az újabb konzolokról nem is beszélve. Ha a sonynak ehhez még évek kellenek, akkor köszönöm szépen azt hiszem addigra megveszek egy újabb generációs xboxot és még mindig olcsóbban jövök ki ráadásként uptodate játékokkal nyomtam a lehető legmagasabb szinvonalon.
  • dez
    #76
    Látom, továbbra is csak az általánosítás megy.
    Adott esetekről van szó. Az meg tény, hogy az Xbox360 CPU-ja jóval gyengébb.
    Meg az is, hogy a két gép GPU-ja más felépítésű, mellesleg az egyik Nvidia-feljesztés, a másik ATI.
  • dez
    #75
    A konzolpiac éppenséggel tele van keresztül-kasul kooperációkkal. :)
    1. A Sony és a Toshiba erős konkurenciái egymásnak sok területen (többek között főleg köztük folyt a Blu-ray vs. HD_DVD formátumharc), de közben közösen az IBM-mel együtt fejlesztették ki a Cellt. Az egyik másik nagyobb chip a PS3-ban is Toshiba fejlesztés.
    2. Az RSX meg Nvidia, miközben PC vonalon is nyomulnak.
    3. Az Xbox360 CPU-ja is IBM fejlesztés.
    4. Az Xbox360 GPU-ja ATI fejlesztés, ami szintén nyomul PC fronton is.
    (Nem beszélve a többi alkatrészről, amik jó részét nem a Sony, és főleg nem a MS gyártja.)

    Vagy ott van a monitor/tévé piac: a gyártók keresztül-kasul alkalmazzák egymás paneljeit.

    "Ki kell hogy ábrándítsalak: MINDEN cégnek az a célja hogy a saját területén monopolhelyzetben legyen."

    Ez nem lehet a célja, mert ez a monopólium-ellenes törvényekbe ütközik, és könnyen feldarabolás lehet a vége. Néhány éve pl. a MS is közel került ehhez. Nos pl. ez is mutatja, hogy a terjeszkedésük erősen aggresszív és offenzív. És a másik, hogy elsősorban nem azzal versenyeznek, hogy igazán jó termékeket csinálnak, hanem hátsó kapukat keresnek, illetve folyamatosan visszaélnek a helyzetükkel. (Ezekből is voltak ügyek.)
  • dez
    #74
    Később lesz majd szempont a fizika, de egyre jobban.
    Nézz meg pl. pár Physix demót, és majd megérted, mire gondolok.

    "Az meg hogy a rákászaton kívül semmire sem használják az SPE-ket nem hiszem hogy az én hibám."

    Ez már ma sincs így, de mindegy.
  • fade2black
    #73
    Mit ne általánosítsak? Ha PS3 kaki akkor az a profi fejlesztők hibája, ha X akkor szar az X.
  • NEXUS6
    #72
    "rohadtul mellékes a fizika, LBP-ben lévőt egy 386-os is ki tudja számolni,"

    Höhöhö!
    Szerzek neked egy 386-ost, de akkor megcsinálod!;)))
  • partizan182
    #71
    Továbbra is példát várok a nagymértékű kooperációra a konzolpiacon (amire ugye az MS képtelen ha jól értem).

    Ki kell hogy ábrándítsalak: MINDEN cégnek az a célja hogy a saját területén monopolhelyzetben legyen. Hogy közben hogyan kooperálnak egymással (pl a sokszereplős mobilgyártásban előfordulnak ilyesmik) csak taktikai/gazdálkodási döntés.
  • partizan182
    #70
    Tehát a főplatform mint olyan értelmezhetetlen fogalom, hisz mindig van másodlagos is amire figyelni kell. Erősebben fizikázó játék alatt nem tudom mit értesz.

    Valamiért a ps3-on mindig a fizika jön elő. Nagy, várt játékokban (MGS, KZ2, FF stb) rohadtul mellékes a fizika, LBP-ben lévőt egy 386-os is ki tudja számolni, egyedül a GT5 amiben a fizika főszempont, de ott a fókusz is az (azzal együtt, hogy szvsz a GT5p erősen elvérzett ilyen téren az ezeréves Forza2-vel szemben).

    Vagy pontosan mire gondolsz ahol a fizika bármi módon is érdemben befolyásolná a játékmenetet/élményt és megoldhatatlan lenne 360-on (vagy PC-n ha már itt tartunk). Prototype?

    Az meg hogy a rákászaton kívül semmire sem használják az SPE-ket nem hiszem hogy az én hibám.