1379
A song of Ice and Fire
  • Sephi
    #41
    MEGVAN A SZINESZGARDA!!

    Tronok Harca SOROZAT!!!
  • Daffit
    #42
    Végre valami haladás. Hamarosan kezdik forgatni.
  • Daffit
    #43
  • Daffit
    #44
    HBO video
  • Daffit
    #45
  • Elusive
    #46
    van megjelenési dátum!
  • Daffit
    #47
    Április 17 és rá egy napra a Magyar HBO-n is.
  • Thibi
    #48
    Szerintem a Dance With Dragons-ra írta
    Július 12.-én jön ki a könyv angolul
    http://www.georgerrmartin.com/if-update.html
  • Daffit
    #49
    Szerintem nem, mert azt két nappal ezelőtt rakták még csak fel.
  • Elusive
    #50
    A könyvre gondoltam természetesen :)
  • Daffit
    #51
    OK, akkor bocs.
  • mindero
    #52
    Most olvastam végig a 4. könyvet, szerencsére nekem nem kell sokat várni az 5-re. Remélem visszatalál kicsit a kedvelt szereplőkre az író, mert ezzel haladtam a leglassabban a 4 könyv közül (a 3. volt a csúcs, de talán pont emiatt kicsit ki is fulladt).
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Érdekes volt ez a Jamie (nyomorék), Cersei (szemétláda), Brienne(degenerált), (meg a szerteágazó ilyen-olyan) vonal. Furcsállottam, hogy az összes jól felépített, megkedvelt karakter kiszedték. A Samwell-szállat mindig csak egy mellékágnak gondoltam, nem hittem volna h belőle is fő karakter lesz, elég unalmas figura. Egyedül a kedvenceim közül Arya tért vissza, de vele meg gyakorlatilag semmi se történt- a végén a vakságot leszámítva (de szemétség hogy így lett vége). Az hajtott amúgy előre főleg hogy mikor purcan ki az a szemétláda Cersei, de még ezt a kielégülésemet is elvették. A Brienn-száll egyelőre teljesen érdektelen (bár az hogy a volt űrnője akasztja fel mókás), és ha tényleg meghal még értelmetlen is. Az volt a baj a regénnyel hogy a végét leszámítva (az is nagyon önkényes volt) egyáltalán semmi fontos dolog nem történt, ment a pitiáner marakodás, gyilkolták a még életben maradt jónépet. Semilyen "fontos" esemény nem történt, főleg így kapásból a 3. könyv után olvasva. Remélem Davos se halt meg, olyan kevés szerethető karakter maradt.
  • Daffit
    #53
    Hasonló kritikákra reagálva nyilatkozta George R. R. Martin, hogy annyi minden történik a 3-ik könyv után, hogy a 4-ikbe nem fért bele minden megkedvelt személyiség, így a következő könyvekben várhatjuk a kedvenceink "visszatértét". Nekem tetszett ez a rész is, mert más vonalakat is megmutat, olyan személyek nézőpontjából is akik eddig nem volt érdekes. Jamie kifejezetten tetszett és a végére már az egyik kedvencemmé is vált.
  • mindero
    #54
    Igen, ezt olvastam a könyv végén, valami x-edik kiadás után már beleírták. Gondolom sokan lázadoztak. :)
    Mindenesetre érdekes lesz az öt, mert már olyan 1800 oldal körül járhat Martin, a 4. meg összesen volt 900. Úgyhogy lehet h tényleg csak amolyan "alapozó" könyv volt.
  • Sephi
    #55
    En mar majdnemhogy semmire nem emelekszem. Johet az otodik, a franc se tudja mar mi volt... ujra meg nem olvasom :(
  • mentosz
    #56
    Neee! Ilyen hamar! :O Úristen! Gatyámat eldobom, pedig én eddig abban a hitben voltam, hogy csak ősszel az új szezon startokkal együtt indul! De boldog vagyok, hogy a mid-season időszak után már elindul! :)

  • Daffit
    #57
    Már láttam BP-n kifüggesztve az HBO reklámját
    Magyar trailer (csak írott szöveg van benne)
  • Daffit
    #58
    http://www.hbo.hu/article/a-tronok-harca-kodolatlanul-az-hbo-n_14730
  • mindero
    #59
    Azt akartam írni h a 3/4. könyvben a mágiáról állítólag kiderül valami.
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    De micsoda? Mert én semmit nem vettem észre hogy kiderülne, egyre több a titok.
  • Andrews2007
    #60
    Tudnátok Pécsett vagy Pestről szállítási lehetőséggel olyan helyett linket stb mondani ahol megvehető a Trónok harca vagy a Kardok vihara 2003-as magyar nyelvű kiadása. S kb árat is. Előre is köszike. A 2. rész meg van már.
  • Hoz_Hun
    #61
    Palinkonak a másik topikról:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudni nem derül ki, de valószínüleg. Mindenesetre a színész reménykedik. Talán négy vagy öt (vagy hat) év múlva újra kap szerepet a sorozatban. :)
  • Palinko
    #62
    köszi a választ! remélem viszontlátjuk még...
  • Palinko
    #63
    lol milyen nevek vannak a 2. könyv vége felé "Ser Horpasz és Ser Kókler" :DD
  • Palinko
    #64
    2. könyv:
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Most hogy van ez? nem úgy volt hogy bran fejét feltűzték a kapuhoz? a könyv végén mégis él :S vagy lelopóztak? de akkor ki van a kapun?
  • Shiwo
    #65
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    most pontosan nem tudom megmondani, említették a könyvben, hogy kinek a gyerekei, asszem a kovácsé vagy legalább is valami más közembernek a gyerekei... gondolom Greyjoy nem akart beégni, hogy meglógott előle egy ~5 éves gyerek meg egy 8 év körüli nyomorék, így méretben és alkatban hozzájuk hasonló gyerekeket húzatott karóba
  • Palinko
    #66
    köszi
  • Shiwo
    #67
    1. könyv
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerintetek Ned-et a mostani 9. részben fejezteti le az a kis majom, vagy elhúzzák a dolgot a 10. utolsó részig? emlékeim szerint a regényben azért nem a legvégén történt a dolog
  • Palinko
    #68
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    ebookozok de ott kb 50 oldal 1 rész. igaz akkor az utolsóra nem lesz meg az adag :D de szerintem a 9.ben jön a fejezés mert sok lenne az akció a sárkányokkal a 10 ben :D
  • Palinko
    #69
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Jon nagybátyját megtalálják még? mert sztem már nem, de ki tudja :)
  • kovi04
    #70
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Az 1x09 címe Baelor, akinek a szentélyének a lépcsőjén fejeztették le Nedet, úgyhogy szerintem az mai rész cliffhangere lesz az esemény.
  • Shiwo
    #71
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    jah, most jött le, belenéztem, valóban ezzel van vége...érdemes lesz figyelni a sorozat-topikot, lehet eléggé felbolydul majd :P
  • Andr0
    #72
    miért megy minden mondat spoilerbe? xD
  • Shiwo
    #73
    gondolom hátha valaki még nem olvasta az összes regényt :)

    (mint pl én, a 3. rész felénél vagyok)
  • kovi04
    #74
    1. könyv vége
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    A csatajelenetet kihagyták, úgyhogy félek tőle, hogy a sárkányokat hogyan fogják megoldani. Azért remélem nem valami nagyon olcsó CGI-t fogunk kapni.
  • Kata
    #75
    4. könyv

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem tudom te hogy olvastad a 4. könyvet, de Cerseit megölték a valonquar-ok, mikor bement a szentélybe. Amúgy nekem Sansa a kedvencem, neki még érzem hogy sok szerepe lesz, és érik be a feje lágya, ami által egyre szimpatikusabb. Nekem a nyomorék Jaime is kedvencem lett, mert előjött belőle a jó ember.
  • jboones
    #76
    Én olvastam mind a 4 könyvet, de nekem ez új...
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nem halt meg. Istenítéletben, azaz párbajban dől el a sorsa, csak ugye a saját csapdájába esett azzal, hogy a királyi lovagok között csak a szecskákat hagyta - a kis királynőt akarta ezzel kinyúvasztani, de visszaütött a dolog. A könyvben az utolsó dolog, ami Cersei-vel kapcsolatos, hogy Jaime nem válaszol a kétségbeesett üzenetére, én legalábbis így emlékszem.
  • mindero
    #77
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát attól tartok nem lesz ilyen "pozitív" a végkifejlet, ne felejtsük el azt a feketemágiával összeeszkábált lovagot (a hajdani hegyet) akit Cersei házi mágusa rakosgat a pincében...
  • mindero
    #78
    Szóval valószinű nem purcan ki egy darabig.
  • jboones
    #79
    Martinnak van még két novellája, ami Westerosban játszodik, csak száz évvel korábban: A kóbor lovag és a Felesküdött kard, ráadásul magyar fordításban is felkerültek a netre. Hátha vkit érdekel :).
    Egyébként Martin után tényleg nehéz "olvasható" fantasy-t találni, egyszerűen bármihez nyúl az ember, vagy a túlmisztifikált világokba csömörlik bele, vagy a lépten-nyomon alkalmazott varázslatokba, meg a legkisebb pöcsfej hogyan növi ki magát világmentővé sablonok Westeros után bárgyúnak és unalmasnak tűnnek. Én történelmi regényekhez menekültem a Sárkányok tánca fordításig...
  • Kata
    #80
    Engem érdekelne ez a Felesküdött kard. Egyszerűen gugli vagy el van dugva jól?