27
  • narumon
    #27
    Azért ez igy nem igaz. Ez nagyon sarkos megközelítés. Nem azért megy le az ára mert egyre régebbi hanem mert egyre olcsóbb gyártani.
  • dez
    #26
    Talán a 6eFt-os DVD playerek anyagköltsége 3e Ft, de a minőségibb cuccoké nem éppen. Nem a leggagyibb alkatrészek vannak bennük, és abból is kevés, a mechanikájuk sem a legvacakabb, ami csak lehet, stb. És nem rabszolgák készítik őket. :P
  • dez
    #25
    Nem túl biztonságos pendrive-ra backupolni, főleg napi rendszerességgel. Legfeljebb, ha egyszerre többre. Attól, hogy nincs benne mozgó alkatrész, korlátozott az élettartama (csak egy bizonyos számú újraírást viselnek el a blokkok), és a pendrive-ban wear levelling, hibakorrekció, és írásellenőrzés sincs, mint az SSD-kben. (Írásellenőrzés bekapcsolható OS szinten, de az erősen lelassítja.)

    Az SSD-k még jó ideig drágák lesznek, és ha el is kezdenének olcsóbbá válni, jön egy újabb generáció, ami megint drága. Ez nagy üzlet...
  • BobaFett
    #24
    lehet, de kifejezetten az anyagára 3 ezer ft. most is meg akkoris amikor 200 alatt nem volt még.
  • narumon
    #23
    Egyetértek. Nagyjából. Mert ha már ugyanannyi lesz mint egy dvd iró meg a lemez is olcsó, sőt az asztali lejátszókat is hozzám dobják 15-20e forintért akkor én venni fogok, addig meg nincs miért. Bár mint ahogy korábbi hozzászólásaimban (más cikkekben) is kifejtettem ez az idő nemsokára eljön. Ezért nem volt nálam szempont pl BR lejátszót is tartalmazó konzol vétele.
  • narumon
    #22
    Már 70e forintért is van új BR lejátszó.
  • BobaFett
    #21
    Tudnám miért akarják a gyártók a fejlesztési meg egyéb kölcségeket az első vásárlókra ráverni. Ez olyan mintha egy újtipusú suzuki 50 millioba kerülne, csakmert sokba került a kifejlesztése és annak gyorsan meg kéne térülni.
    Remélem azt ugye senki nem gondolja hogy egy bluray olvasó (asztali) előálítási költsége 200e ft....
  • NeoMaN
    #20
    Megnyugodhatsz, nem fog kimaradni az életeből szerintem. :)
  • ocsieu
    #19
    Egyértelmű... De nehogy azt hidd, hogy senki nem backupol pendrivera... Tartalomtól függően akár napi rendszerességű backupok is elférhetnek a manapság többGB-os pendriveokon hetekig, hónapokig... Nincs benne mozgó alkatrész, kicsi, elég gyors (backupra és visszaállításra is...) szóval miért ne lehetne akár backupra is használni? Nehogy azt mond, hogy akinek fontos a backup, nincs rá 5-20000 forintja... Ha olyan piszok fontosak az adatok, sztem inkább 2-3 külömböző pendrivera érdemes menteni, mint 1 vinyóra, raid nélkül...
    Manapság amikor mindenki mp3-playerrel, meg hasonló kütyükkel futkozik, tegye fel a kezét, aki olyan kibaxottul ragaszkodik a "korongokhoz"??? Ha pár fontos tulajdonságban (kapacitás, sebesség, megbízhatóság) javulnak a flash alapú tárolók (bízom benne, hogy) a korong-alapú tárolók HAMAR kidöglenek a piacról..., és SSD is válthatná a hagyományos vinyókat... Mindez bizonyára hosszú évek múlva következ(het) be...
    Én nem nagyon vennék BR-irót, playert, lemezt..., ha 1 mód van rá, ez ki fog maradni az életemből... Bőven elegendő (lesz) a digitális kábeltv, meg 1-2 jó nagy vinyó (meg persze gyors netelérés)...
  • Tir Na Nog
    #18
    A pendrive is drága - a vinyókhoz viszonyítva. :)
  • ocsieu
    #17
    Aztán ki mondta, hogy pendrivera kellene archiválni? Hátulról? :D Én úgy gondoltam, hogy szervereken felejtős lehet a cd/dvd/BR-meghajtó PL telepítéskor... Ha valaki nagyon akar, archiváljon USB-s cd/dvd/BR-meghajtóra... Bár sztem sokkal inkább elterjedt módja az archiválásnak pl szalagos meghajtóra való rögzítés, avagy emberünk munkahelyi irodából, otthonról neten lehúzza a backupot, és arra menti, amire akarja...
  • dez
    #16
    ray-ben
  • dez
    #15
    Azért a Blu-ray-ban érdekelt gyártók sem teljesen hülyék, és tudnak dolgokat, amit mi nem, illetve amire mi nem figyelünk oda. Pl. hogy pár nagy gyártó már javában készíti elő a Flash utódjának a gyártását... Mire elérhető árszintre kerülne az igazán nagy kapacitású Flash (azaz túl sokat adnának túl olcsón), fogják magukat, és átállnak egy újabbra, jobbra, stb. A Flash utódja gyorsabb lesz, megbízhatóbb, hosszabb élettartamú, stb. Na persze újra egy nagyságrenddel magasabb árról indulva.

    De egyébként a fenti hírnél sokkal fontosabb, hogy jövő évtől jöhetnek a kínai gyártók Blu-ray cuccai, megkapták rá a licencet.
  • ilf667
    #14
    pendrive-on aztán kurva jó archiválni, költséghatékonyságban első... hátulról
    mégis hogy gondoltad ezt?
  • ocsieu
    #13
    Faxnak sem kell cd, dvd, blueray..., mikor párezerért 4-8GB-os pendriveot kapsz... Azt hiszem, ismét az Apple gondolkodik helyesen... Rengeteg helyet meg lehet spórolni 1 notebookon (szerveren) drive nélkül... Nekem speciel nem fog hiányozni a "korong"... Arról nembeszélve, hogy pendrive strapabíróbb, és a drag and drop dolog is szimpatikusabb, mint az eseteleg elpazarolt, 1x írható korong...
  • metaljesus
    #12
    5 éve dvd író sem termett minden fán, ma a 18x-os márkás lightscribe-os írókat is 6-7 ezerért utánad vágják, és jó minőségű lemezt is megkapsz 50-60 forintért :) ehhoz képest egy 512-es kártya nem tűnik túl jó befektetésnek :)
  • roliika
    #11
    :-) 5 éve a 16 megás flash 18 000Ft volt. Az 512 megás félmillió! Ma promóciós anyag.
  • metaljesus
    #10
    nem hiszem hogy ki fogsz adni 60-80 ezer forintot egy 32/64 gigás flashre, ha majd egy 25 gigás lemezt megkapsz 1000 huf körül, vagy még olcsóbban.
  • Omega
    #9
    Van már ilyen nagy kapacitású flash csak ára is nagy kapacitású (még).
  • bertino
    #8
    tényleg ?
    pedig mi nem így hittük...
  • turul16
    #7
    Addig biztos nem veszek Blu-ray irot , amig 1000HUF felett lesz egy ures lemez ara.
  • roliika
    #6
    Jöhetne már a 32/64 gigás flash. És akkor szia forgó pörgő korogok. 2 évet adok neki.
  • 1hengeresVmotor
    #5
    jöhetne már az olcsó blu...mert akkor még olcsóbb lenne a dvd :D
    de most komolyan már jöhetne...olcsó lemezt és olcsó írót
    így idővel biztos a ps3 at isfeltörik...
    stb stb
  • 5c0rp330n
    #4
    leginkább az audio lemezek miatt még jóideig meg fog maradni a cd támogatás.
  • duke
    #3
    Szerintem a cd lemezek olvasasa nem jelentos plusz koltseg,ugyhogy lehet hogy meg a 10-20 ev mulva megjeleno akarmilyen formatumu meghajtok is tudni fogjak.Persze ha fizikailag alapvetoen megvaltoznak,mondjuk az egesz olvaso mechanika kisebb lesz mint egy cd lemez akkor mar biztos nem fogjak eroltetni.Jonnek majd holografikus tarolok es kitudja meg micsodak...
  • Benedekco
    #2
    Én arra vagyok kiváncsi, hogy meddig viszik még a CD támogatottságot, mikor mondják majd azt, hogy vége és ezentúl nem lesz benne a drive-okban ez atámogatottság...
  • duke
    #1
    En azt mondom,hogy sajat magukat szivatjak a gyartok,ha nem viszik le az arakat.Mert olyan nagyon nincs szukseg a 25 gigas lemezekre.A vinyok,es a pendrivek annyira olcsok,hogy konnyen kilehet veluk valtani a BD lemezeket,ha valakinek nem eleg a 4 vagy 8 gigas dvd lemez.Most peldaul egy 750-es vinyon 30-35 forintra jon ki egy gigabyte adat tarolasa.Ez meg az olcso dvd lemezekkel is versenykepes,nem hogy a BD lemezekkel.