32
  • Dany007
    #32
    Annyiban egyet értek fflx-szel, hogy abból az 58.740-ből a fele pénzkidobás az ablakon. 8GB memóriát egyetlen játékra szánt PC sem használna ki! Butaság ennyi pénzt pazarolni fölöslegesen.
    Amire olyan játékok jönnek majd ki, hogy kihasználja a 6-7GB-ot addigra az a 800Mhz-es ram olyan szinten elavul hogy kilóra adhatod majd el...
    Ez maximum képmutatásnak jó, hogy de menő vagyok van 8GB-ramom, csak az a gáz, hogy aki egy kicsit is járatos a témában, és ért hozzá az egyből leágja, hogy mekkora baromság 8Gb ramot venni. Azért a 30k-ért sokkal hasznosabb dolgot is lehetne venni info területen...
  • fflx
    #31
    Na hat azon lehet beszelgetni, hogy 37000 Ft draga vagy sem, de semmikepp nem "alap" egy 8400-as proci. Meg jatekra se.

    (nekem az, hogy alap azt jelentni, hogy minimum ilyen kell legyen egy jatekra szant gepben)

    A ramrol meg ne is beszeljunk, aki ennyit kiad ramra (59000Ft) az meg is erdemli...
  • JTBM
    #30
    Intel Core 2 Duo E8400 OEM 3.00 GHz (FSB 1333),6MB L2,Wolfdale (45 nm),65W - 37 080 Ft
    Geil 8192MB 800MHz EVO ONE Quad /4x2048MB Kit/ (GE28GB800C5QC) 800MHz,CL 5-5-5-15 - 58 740 Ft

    Szvsz. ez nem túl drága.
    2000 körül egy 600MHz-es PIII-ért adtam anno 70 000 Ft-ot.
  • NEOreg3
    #29
    E8400 alapon 3ghz-en üzemel:)
  • fflx
    #28
    Ennyi hulyeseget osszehordani mint ami itt ebben a cikkben meg forumban volt.
    Egyebkent ismertek olyat, aki egy rendes PC konfigot bealdozott volna egy WII-ert??? A wii jatekok PC-s szemmel leginkabb az ingyenes flash jatekok szintjet utik meg, aki tobb tizezer forint videokartyakban gondolkodik, annak a wii iszonyatosan szegenyes.

    Ez meg a masik:
    "Szerintem ma már egy 3Ghz-es Core2 Duo proci alapkövetelmény a játékra (is) használt PC-ben"
    3GHZ??? lattal te mar olyat arlistan? Hogy mondhatsz ilyet, hogy alap. Persze OC, de az meg nem hardverkovetelmeny...
  • Dany007
    #27
    Azért itt megint kezdünk túlzásokba esni. Mond már el, hogy mégis mire mész 8Gb memóriával ? :D
    Nekem már vagy fél éve 4Gb-van, és semmi sincs ami kihasználja.
    Pedig nem csak játszok a gépen, mostanában főleg képeket szerkesztek... 1-1,5Gb-os képeket... Photoshoppal meg hasonlók... De még úgy sem használ összesen 2Gb-nál többet a rendszer. Na jó 2Gb-nál azért kicsit többet is szokott, de még a 4Gb-ot sem közelíti meg.
    Tudom hogy olcsó a memó, de akkoris fölösleges pénzkidobás. Talán majd 1-2 év múlva lesz kihasználva a 8Gb, de akkora meg totál elavul a most vásárolt memória...
  • Dany007
    #26
    dehogyisnem, de ha már elkezdtünk vitázni a dolgon akkor úgy illik, hogy befejezem :)
  • JTBM
    #25
    Szerintem ma már egy 3Ghz-es Core2 Duo proci alapkövetelmény a játékra (is) használt PC-ben.

    A GPU követelmény pedig eléggé pancser módon lett megadva. Pl. egy 8000-s sorozató Nvidia kártya a legerősebb a piacon, a 9000-s sorozatúak csak olcsóbbak, nem gyorsabbak.
    Mindenesetre egy 8800GT 512 (v. gyorsabb) messze elegendő lesz a program nagy felbontású fullos futtatásához.

    2GB memória ma már kevés, 4GB kell minimum, de új gépen inkább 8GB és persze 64 bites OS (ha MS, akkor Vista). A memória mindenképpen nagyon megéri, olcsó és nagyon keveset fogyaszt, ráadásul rendesen gyorsítja a gépet a mindennapi használat során. Az ember szerez néhány ősz hajszálat a 64 bites OS-szel, de megéri.
  • Lobsterman
    #24
    A Blizzard nem az a fajta hogy ne optimalizálná a játékait, szóval nem ez lesz a gépigény az 100
  • M0RN1NGST4R
    #23
    nekem egy 2ghz-es northwood magos intelen 640 MB rammal és egy 6600 GT-vel úgy ment a c&c 3, hogy minden maxon volt, csak a viz részletességét kellett mediumra venni. Egyébként ha kicsit is tájékozott lennél a témában, tudhatnád, hogy a c&c 3 pont hogy grafika és optimalizálás terén brillirozott nagyot, még ha más téren bukott is.
  • Sance231
    #22
    Szerintem sokkal szebb, mint a War3, aki szerint nem, az vagy egy sc2 videót nézzen meg újra, vagy vegye elő a W3-at, ha nem segít:). Még megjelenési dátum sincs a SC2-höz passzintva, ergo akármit elolvasni és elhinni a gépigényről felesleges.
  • FlyingV
    #21
    te komolyan nem bírod felfogni, hogy ez nem a gépigénye a játéknak??

    Frosty01: "húderohatokos lettem hirtelen XD" tévedsz
  • Dany007
    #20
    Félreértettél :)
    Én nem fejlesztettem gépet, hanem teljesen újat vettem. A 8800GTS akkor volt 90 ezer. A GTX 140 ezer. Úgy voltam vele, ha már pénzt adok ki érte, akkor olyat veszek ami tényleg jó, még akkor is ha azért mégtöbb pénzt kellett kiadni. Nem érte volna meg egy 7x sorozatot venni, 10-20 ezerrel volt olcsóbb viszont jóval lejebb volt teljesítményben.
    A másik meg, hogy akár 100 akár 200-at költök egy új gépre, nekem nem elég az, hogy "jól elfut" a játék. Azért költöttem ennyit, hogy tökéletesen fusson minden. Ne kelljen semmit se állítgatni, próbálgatni agyontuningolni 1-2 fps-ért hanem minden maxon menjen gond nélkül. És ez így is volt.
    Csak sajnos manapság sokkal gyorsabban avulnak el a kártyák mint régebben.
    Ez jó is meg nem is. Akkor lenne jó, ha ezt fejlődés is követné.
    A StarCraft 2-nek az optimális igénye picit csak, de túlszárnyalja a Crysis gépigényét, ami azért, akárki akármit is mond nem volt egy csúnya géjm.
    Ergo ezzel a követelménnyel szebb grafikát kell, hogy kapjunk a StarCraft 2-ben. Kiváncsi leszek.
  • Devotus
    #19
    Olvasnátok a hozzászolások egyrészét, mielőtt ide írtok. Nem is tudom, hány kommentbe whineolnak még a gépigény miatt, amikor már rég megírták - köszi nektek :) - hogy az egész csak kamu. A blizzard nem követne el egy ekkora baklövést!
  • Fbn Lx
    #18
    a c&c3-nak rohadtul nincs nagy gépigénye.
    egy 2.4-es p4 procin, 1 giga rammal meg 9600xt-vel is gond nélkül futott régen, szép minőségben. szal nemtom miről beszélsz :/ egy ilyen gép manapság 50ezer forint :D
  • Shadow041
    #17
    amúgy meg 3ghz-es C2D procihoz meg GeForce 9xxx/ATI HD 3xxx-es kártya kombinációhoz igen csak 4 GB ram kéne dualban
    vagy nem?
  • Shadow041
    #16
    a szívem szakad meg a gépigény láttán
    sztem a SC-t jobban mint a WC-t és remélem sokkal kisebb lesz a tényleges gépigény
  • bertino
    #15
    Optimális:
    Geforce 9000 vagy Radeon 3000 széria
    Core 2 Duo 3 GHz vagy Athlon X2 processzor
    2 GB memória DualChannel módban



    :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDddddddddddddd
  • Frosty01
    #14
    talán a modellezés miatt. a procit jobban megdolgoztatja 300valamennyi egység valósidejű megjelenítése és mozgatása, főleg ha közben gépi "intelligencia" segítségével taktikázik is ellened vagymiafacom :DF:AS_DFASD
    húderohatokos lettem hirtelen XD
  • Gamecube86
    #13
    Lol ez nagyobb gépigény mint ami a crysis-nek van.. Nem tudom megérteni hogy gy nyomorult stratégiai játéknak hogy lehetne ekkora. Bár ha belegondolok hogy az ocsmány c&c 3-nak is "hatalmas"... Azt sem értem annak miért akkora amekkora, mikor a grafikája a hl2 szintjén sincs...
  • Eneff
    #12
    a cikkíró?
  • NEOreg3
    #11
    valaki tényleg elhitte, hogy a Blizzard képes lenne ekkora gépigényű játékot kiadni?
  • Cat 02 #10
    Csak látták a játékot, gépigényt nem mondtak ... btw a Blizzard tuti rendesen megcsinálja majd.
  • gyuri12
    #9
    Mire eljut egy kamu hír az SG fülébe,addigra már 50 oldalon cáfolják.
    Szomorú...:(
  • Juszufka
    #8
    Hát, ha már alapos késéssel átvesz egy hírt az sg, akkor azt is átvehetné, hogy már cáfolták.
  • Frosty01
    #7
    kamu -.-

    én is jártam intelnél, láttam a 256 magos procikat ;D
    na meg hétvégenként redmondba járok ipari kémkedni is sazl.. ki kíváncsi a legújabb windows gépigényére?
  • Eneff
    #6
    fail
  • feamatar
    #5
    önmagában nem sok ez a gépigény, a minimumot az én másféléve 120 ruppóból összedobott gépem is felülmúlja(azóta 6000 forint ráfizetéssel szereztem bele fél giga ramot meg egy 3500+os procit), az ajánlott követelmény eléréséhez is max 15 rugót kéne költenem.

    Aki meg 90kt költ költ csak vidkarira annak meg végképp jobban jár ha konzolt vesz...90kból már kitelik simán kijön egy doboz meg egy Wii vagy egy doboz meg egy PS2... PCt fejleszteni ésszel...

    én pont most csodálkoztam el hogy mennyire nem esznek sokat a játékok, az én X1600asamon hihetetlen jól elfut a Bioshock, GoW, CoD4, Assasin's Creed is. Persze nincs minden beállítás maxra állítva, de közepes alá kevés dologból adom.
    Főleg az Unreal Engine 3as játékok amik hihetetlenül jól futnak és azokból a jövőben még lesz dögivel...
  • Reggaester
    #4
    Hát már az én fejemben is megfordult, egyedül a Starcraft 2 és Guild Wars 2 miatt akarok PCnél maradni de ezek láttán...
  • Dany007
    #3
    Azert ez tenyleg durva...Kicsit tulzasba esnek am mar. A vak is latja h biznisz az egesz!Olyan jatek ami szinte tuti siker lesz a multja miatt...Nana h a sok fan megfogja venni a dragabb vasat miatta.
    En pont egy eve vettem a gepet egy akkor 90ezer ftos 8800GTS-sel egyutt. Most meg mer egy ev utan ennyire elavul h egy "strategiai" jatekhoz is keves ha maxmaxon akarmam jaszani?Azert kapjanak mar a fejukhoz!Nagyon konzol ellenes vagyok de mostmar kezdem atgondolni a dolgot....
  • sirpalee
    #2
    Várható volt ilyen gépigény...

    Kicsit szebb mint a W3, csak kicsit...
  • Fbn Lx
    #1
    paszdet, ez nem komoly o.o
    ez a játék olyan szép, mint a warcraft 3. Ha komolyan mégis ekkora gépigénye lesz, veszek egy konzolt D:
    Ezek átbasznak. pénzelik a játékfejlesztők t a hardvergyártók, hogy megvegyék az újszériás szarokat, hogy fusson a játék, ami nem szebb, mint vekkel ezelőtt.