78
  • ntex
    #1
    Nem csodálom... Egyre kevesebb és egyre rosszabb játékok jelennek meg PC-re, nincs miért fejleszteni a gépet. Én is már egy éve X1950 PRO-t használok, nem is tervezem még az újítást mert minden játékot elvisz élvezhető minőségben. Azért a +20-30 FPS -ért meg nem fogok 8800-as vagy HD3850-3870 szériát venni. DX10 ? Ez sem ösztönző szempont, mert annyival meg nem szebbek a játékok DX10 -ben mint DX9-ben (más kérdés hogy lassulnak is DX10-ben a játékok).
  • kissadamvikt
    #2
    jól mondod, vegyetek konzolt (xbox-ot ps3-at) megveszed, és már mehet is a game. Én most újítottam gépet de utoljára, mert nem éri meg, ennyi pénzért veszek egy konzolt és azon jobban mennek a játékok plussz még egy LCD monitorra is futná.....
  • mikloss
    #3
    Azért egy konzolhoz illik egy minimum 150.000-es HD TV mert elég gáz lehet egy 55cm-es katódsugárcsöves átlag TV-n nyomni, és így már az sem olcsóbb, meg ha hozzá vesszük a játékok árát simán jobban jön ki egy PC. De kinek ez kinek az.
  • Frayer
    #4
    A mai napig a katódsugárcsöves megoldásoknak a legjobb a képük. Persze nem számítva az Oled és Sed teknikákat, amik még fejlestés alatt vannak.
    A tft-k csak geometriában verik a crt-ket.
    Egy mai jó csövet, pl trinitron csövet úgy be lehet állítani geometriailag hogy negyed milimiéter pontos képet kapsz, a konvergenciát is össze lehet hozni pixelre pontosan 1920 as felbontásban is. Innentől fogva nincs szemmel észre vehető különbség a geometriában a tft panelektől.
  • Tripax
    #5
    Emlékszem 12 éve még in néztem hogy mien frankók is az lcd-k meg hogy mien faján megy az áruk lefelé. Aztán azóta - kis idő elteltével - nem akarok veni iet. Grafilus programokon szoktam izzítani hobbiból, de a külömbség nagyon észrevehető. Munkahelyen megcsinálom hazviszem aztán még igazítok rajta. CRT egyenlőre szimpatikusabb.
  • A1274815
    #6
    "... ennyi pénzért veszek egy konzolt és azon jobban mennek a játékok ..."

    Persze mert jól "beoptimalizálják": kisebb pályák, rondább grafika, kisebb felbontású modellek, kisebb felbontású textúrák, gyengébb minőségű shaderek.
  • USAMEN POWER
    #7
    YAYA még jó hogy. QWA igazad van. Azért jön ki a GTA IV is elöbb konzolra, jó mondjuk ebben benne van az is persze hogy a konzol gyártó cégek lefizetik a játékgyártó cégeket, hogy konzolra adják ki elöbb a játékokat. De inkább várok még pár hónapot hogy gépre kijöjjön, és legalább a minősége is jobb lesz 100x a konzolra készültnél.
  • Szefmester
    #8
    én ma vettem meg az új gépem és tádáá.. külön vga.. :D ... igaz hogy nem kevés pénzembe került de most pár évig nem nagyon akarok fejleszteni.. a 4mag és a3870es kitart:D és én is inkább a crt-re esküszöm, csak kezdj el felbontást váltani a tft-den aztán lesd meg az eredményt..
  • dez
    #9
    1. Nem csak TN paneles LCD monitorok vannak a világon. A jobbaknak igencsak jó a képük.
    2. CRT-n sosem fog teljesen egybeesni a forráskép 1-1 pixele a fizikai pixelekkel, mint LCD-n natív bontásban. Így sosem lehet ugyanannyira éles a képe.
    3. A normálisabb LCD-k világossági stabilitása jóval nagyobb, mint a CRT-é (sok MHz-es, nagyfeszültségű erősítés korlátai), így precízebben és stabilabbak a színárnyalatok. (A normálisabb LCD-ken ezért lehet jobban látni a tömörítési színhibákat, stb. Lényegében a 24 bites színábrázolás összes árnyalatát meg lehet különböztetni egymástól, ha egymás mellett vannak. Ez elhozza a 24 bitnél mélyebb színábrázolás igényét és megvalósíthatóságát.)
  • dez
    #10
    Ne TN-en dolgozz.
  • Justil
    #11
    konzlol
  • palm pilot
    #12
    Csodálkoznak hogy a 170k-s csúcskártyák iránt egyre kisebb az érdeklődés? Anno mikor a Tseng ET6000 volt a king, kemény 10k-s árával drágának számított, most meg... Pláne ha van konkurrencia aki olcsóbban adja. És nem mindenki maximalista, akinek a csúcs kell. Ez egyszerű kapitalizmus. Magas ár = kis érdeklődés. Csak ezt nem lehet letölteni warezban, különben az lenne.
  • palm pilot
    #13
    1 éven belül kijön pc-re is - szokás szerint. Addig legalább lesz idő kipróbálni a többi játékot is, annyi van így is hogy a legjobbakra se jut idő.
  • palm pilot
    #14
    Konzolra sokkal szarabb játékok vannak, manga meg verekedős szarok, oszt annyi. Nézd meg mondjuk a cdgalaxis kínálatát, hát 1 okot nem tudnék mondani amiért érdemes lenne konzolt venni. (Talán GTA4, nade kontrollerrel bohóckodni? Ugyanmár...) Kell a fasznak hulladék konzol.
  • mikloss
    #15
    Hogy állítja be egy átlag ember a 30.000Ft-ért vásárolt 55cm képátlójú Orion TV-jét 1920-as felbontásra ezt magyarázd már el nekem!
    Meg itt nem is azon volt a lényeg , hogy milyen TV-t vesz az ember a konzolhoz pluszba, hanem hogy mennyiért és ezzel a plusz költséggel már nem is olyan jó vétel a konzol. Mert nem 200eFt-os szuper trinitron csöves TV-je van a magyar átlagembernek.
    A sugárzásról már ne is beszéljünk...
  • DrRadon
    #16
    Hát nem tudom, de újra megnézném a görbét, mikor már megjelent a HD4000-es sorozat és az új nVidiás kazán. Amúgy meg azok, akik 8800-asokat vettek annó, nem nagyon érzik a késztetést a cserére. Talán majd csak júniustól. Szóval nem hiszem, hogy temetni kellen a VGA piacot.
  • AranyKéz
    #17
    " A normálisabb LCD-ken ezért lehet jobban látni a tömörítési színhibákat, "

    Emlékszem mikor leváltotta a 17" 1024x768 CRTmet egy Dell 2007FP, egy S-IPS paneles, 20" 1600x1200 TFT. Nem kicsit volt zavaró hogy olyan éles volt, hogy gyakorlatilag mindenben láttam a tömörítési hibákat :)
  • haxy27
    #18
    Nem is tudom minek fejlesztenek grafikus kártyákat, tiszta fölösleg ha integrálni is lehet és még olcsobb is. Szerintem inkább a 16x PCIE slotba egy kártyát kéne fejleszteni amibe belelehet teni a GPUt ami nem egy videó kártya lenne csak támogatná az integrált VGAt. Ja persze igy elég lenne mindig csak GPUt cserélni de szar is lenne.
  • DarkLaca
    #19
    Nekem majd 1 éve megvan a 22"-os CRT monitorom, és 1600*1200-ban, szinte tökéletes.Szüleim a nappaliban 19"-os LCD-t használnak, és csak röhögök rajtuk,amikor látom, hogy öcsém nyomja a WOW-ot, hogy milyen ronda.Beültettem, hozzám WOW-ozni,meg COD4-ezni,és azóta le nem száll a gépemröl.Videókártyában is már megérett egy csere,(6600GT) de egyszerűen, amíg ezek a játékok mennek rajta, addig egy nagyobb beruházást egyszerűen nem fogok meglépni.
  • azirafael
    #20
    Mindig irigyeltem azokat akik megtehetik, hogy bazinagy akváriumot tegyenek az asztalukra monitorként... én inkább maradok a helytakarékos max 10 centi vastag TFT-nél.
  • arty
    #21
    pont annyira cumi konzolt 55centis tévén nyomni, amennyire a pécét egy 50 centis téeftén :)

    nagy kép, nagyobb élvezet, ez nem a konzolon vagy pécén mulik.

    ---

    A1274815, Palm Pilot: csak nem frusztál itt valakit, h pécére minden csak később jön ? (ha jön...) :D
  • arty
    #22
    magyarázd már el nekem, h miért kell a konzolhoz egyből 150ezerért tévét venni, h a pécéd mellett 20 colon is el tudsz 'igénytelenkedni' ?
  • Sanyix
    #23
    Hmm én 70k-ból újítottam most konfigot, a mai játékok is full grafikán mennek, persze nem 8x aa-val, és 16x af-el, hanem csak kevesebbel, de ez engem nem érdekel. Milyen konzolt, és hd-tvt veszel 70-ért?
  • A1274815
    #24
    Frusztrált a fene, játék fejlesztőként dolgozom és tudok ezekről.
    A másik meg, ha logikusan gondolkozik valaki, akkor magától rájöhet a nyítjára:
    PS3/XBox360: 512MB memória van benne amín osztozik a CPU és a GPU fele-fele arányban. Szerinted ami több GB-ot igényel az ide hogy fog beférni? Hát úgy ahogy mondtam. A mai kártyák SM4-esek, míg az XBox SM2.0 javított változata a PS3 pedig SM3.0.
    Ami a fenti konzolokban előny: erős CPU, melyek ráadásul elméleti határ teljesítményben majdnem ugyan olyanok, továbbá ez a teljesítmény megegyezik egy Geforce FX 5600 Ultra GPU-jával, azza a különbsééggel, hogy ez viszont általános. Fix hardware lévén, ami már a sok változat miatt egyre kevésbé lesz igaz, könnyebb fejleszteni (a motornak nem kell skáláznia magát a konfighoz).
  • kvp
    #25
    "pont annyira cumi konzolt 55centis tévén nyomni, amennyire a pécét egy 50 centis téeftén"

    Azert az 55 centis tv 720x576i-s (pal, 0.3 megapixel) vagy az 51 centis tft 1600x1200p-s (2 megapixel) felbontasa kozott van egy arnyalatnyi kulonbseg. Persze aki nem latja meg az elterest, annak mindegy. De ekkor nyilvan az sem fog feltunni, hogy a konzolokban nagyon keves a memoria, ezert kicsik a texturak, egyszerubbek a modellek es a legerosebb gepben, a ps3-asban is csak egy gf7900-as chip van, ami manapsag a gf8/9-es szeria idejeben enyheny szolva gyenge. Egy mai nextgen konzol az kb. olyan, mint az olcso mobiltelefonok (q)vga kameraja egy profi fenykepezogeppel osszehasonlitva. Olcsobb, konnyebb hasznalni, de nagyon gyenge minoseg.
  • Csi9aa
    #26
    A játékélmény miért a grafika függvénye?
    Sajnos mindenhol ezt a hozzáállást látom, de szerintem 10-15 éve sokkal jobb játékokat adtak ki mint manapság.
  • arty
    #27
    a xenos szted sm2+ ? :O
    sm4-re melyik mai játékengine épül?

    kvp: minden mai jatek gpu limites, ps3 eseten a gpu nagyon gyenge, majdnem minden multi cimet butitani kell rá xboxhoz képest ... es hiaba gyengebb a hw, ha egyszer fix, es emiatt pl az ass creed azonosan nez ki, pedig immar 3. eve van nextgen ... persze,a jovoben pécén szebbek lesznek a jatekok a memo miatt... MÁR AMI KIJÖN - és ez a lényeg. bár az MS/Vista miatt most kevesebb a konzol exkluziv, mint eddig

    sanyix: xbox premium 60k, és ugyan ugy ráköthetted volna arra a megjelenitőre, amit most használsz. mivel te főleg szimezel ugy rémlik, neked nyilván nem opcio, de egy átlag játékosnak igen
  • A1274815
    #28
    Ez nem feltétlenül igaz, akkoriban nem kellett történet, nem kellett hosszúnak lennie a pályáknak, most már ezek szinte alapkövetelmények. Sőt igazából a grafika is alapkövetelmény.

    Régebben nem annyí évvel ezelőtt alig volt játék melyben lehett menteni és nagyon sok játékot nem lehett megnyerni.
  • A1274815
    #29
    Mint írtam jaívtott SM2.0, különben meg ATI X850XT csücsül benne, melyet csak annyí SM3.0 cuccal egászítettek ki, hogy elmenyen vele éppen az Unreal 3.0 engine, erre az is utal, hogy az ATI normális SM3.0-as kártyát még nagyon sokáig nem volt képes produkálni (néhány utasítás mindig hiányzott).

    "sm4-re melyik mai játékengine épül?"
    A CrySis nem nagyon csak felhasználja egy-két cuchoz: árnyék generálás, soft-particle, volumetrikus köd/felhök, skinning gyorsítására.
    Bioshock is hasznosítja.
    Lost Planet arra épül, de van egy back portja SM3-ra, meg is látszik rajta, mind grafikai különbségben, mind sebességben.
    És még jönni fognak az SM4-es játékok.
  • A1274815
    #30
    "gf7900"

    De jó is lenne! Csak hogy módosított 6800 Ultra van benne.
  • opeca
    #31
    Vegyél.
  • tomcsa4
    #32
    Én szrintem meg pont régebben voltak hosszabbak a játékok! Ma már hiába lehet menteni, rövidek, semmi történet semmi extra. Grafika van max és kész. Ezek az FPSekre és TPSekre vonatkoznak, bár utóbbinál még a graf is szar szokott lenni (kivétel az örök kedvenceim: Tomb Raider, Max és Mafia).

    Miért kéne rögtön konzolhoz 150k-s monitort venni? Akkor PChez is rögötn kell egy 150ks TFT, mert az alatt szar minden. Enynit erről. De azért PC-t sem kell állandóan fejleszteni.
  • opeca
    #33
    Mondjuk tény, hogy azért 180.000 forintot elkérni egy csúcskategóriás grafikus kártyáért is pofátlanság.

    Szerintem egy 30%-kal kéne egységesen csökkenteni az árakat, egyből meglódulna a kereslet.
  • A1274815
    #34
    A pálya hossza nagyobb mostanába, a pályák száma pedig nem túlsok.

    Története a játékoknak 15 évvel ezelőtt nem volt, illetve elég ritka volt és általában gyengébb, mint a mostaniaké.

    Utoljára ezek a cúcson a FarCry, DOOM3, HL2 (mondjuk ennek nem nagyon volt története, legalább is a játékból nem tudtad meg), relatívan sokáig tartott végig vinni őket, szépek voltak akkoriban, volt történetük (HL2 kivétel) és/vagy háttértörténetük.
  • EroSennin
    #35
    Amig koznolon nincs normalis multiplayer (inernetes multi) jatek addig a PC jovoje biztos :)
    Amig a konzolos jatekok nem moddolhatok/atalakithatok tetszes szerint, hogy a felhasznalok is erteket adhassanak a jatekhoz, addig a PC jovoje biztos :)
    En nem felnek attol hogy a PC meghal mint jatekplatform.
  • tomcsa4
    #36
    Jaa persze, de én a HL2-őt is réginek vettem. Mert én úgy látom (de mivel Te dolgozol benne, jobban látod, én csak mint laikus felhasználói szemmel) azóta valami történt. A hardverek egyre olcsóbbak lettek, robbant a hardverpiac fejlődésben. Csak éppen a szoftverek nem követik őket. Jó most tekintsünk el a hardver pazarló alkalmazásoktól, most olyanokat említsünk, amik kihasználják és nem a rossz programozástechnika miatt. Ma is élvezek pár játékot, de azok RTSek, TBS-ek leginkább már (kivéve amit lent írtam, meg az NFSPS, minden idők legjobb autósa nekem).

    Hát a csúcskártyákért kérjenek el 150k-t nem izgat. Ugyanis mindkét VGA gyártó (most nagyobbakat említettem és különálló szegmensből) a megfizethető kategóriára gyúr, a csúcs csak erőfitogtatás. Amúgy az AMD ki is szállt a csúcskategből, megjegyzem teljesen jogosan. Nvidia meg mindig is csalt driverekkel, mégpedig igen erősen kivette a részét (Ati is, de NV sokkal durvábban).
  • tomcsa4
    #37
    Igazad van, volt is olyan mod, ami túlmutatott azon a játékon, amire írták, ez a Counter-Strike. De Oblivinhoz i vannak nagyon jó időjárás, páncél stb mod. Meg UT stb stb mindenki tudja miről beszélek:)

    Multi meg: MMO terjed, de le fog csengeni. Egy értelmes összedobása sok pénz, mivel követni is kell és támogatni. Jó most jöhetünk Dél-Koreai ingyenes MMO-kal csak felesleges: ott be váll itt nem.
  • zoli47
    #38
    Nem, mert pc-re nem mernek kiadni egy ilyen bugos, lefagyós szart, mint a GTA4 konzolos verziói. Érzik a fejlesztők hogy ezen még dolgozni kell, és - ahogy a San Andreas esetében is - egy grafikában feljavított, hibamentesített verziót kell kiadni pc-re. ^^
  • zoli47
    #39
    A játékélmény miért a grafika függvénye?

    Ezt talán azoktól a konzolfanoktól kéne megkérdezni, akik minden konzolnál azzal jönnek hogy ez majd jól lealázza a pécét, aztán szokás szerint mégse.
  • zoli47
    #40
    persze,a jovoben pécén szebbek lesznek a jatekok a memo miatt... MÁR AMI KIJÖN

    STALKER: Clear Sky, pl. Mikor is jön ilyesmi konzolra? Asszem inkébb a konzoloknak áldozott le.