5889
11891949761344119704.png
  • Zephyr Retiring
    #5608
    Nem is rossz :)
  • Wescone
    #5607

  • Wescone
    #5606
    Nem "reload"-oltam én semmit, korábban is az volt.
  • Zephyr Retiring
    #5605
    Látom "reload"-oltad a táblázatot.
    Jó lett.
  • Wescone
    #5601
    Szerintem világ-, de teljes bizonyossággal nem tudom ezt kijelenteni.
  • narumon
    #5599
    Az a része van így, hogy sok gyár nem állt le, de azzal persze nem lehet vitatkozni, hogy sok meg igen, illetve a maradék és minimál kapacitáson pörgött csak. 96-2006 közötti lemezeket a legnehezebb vinylen megszerezni. Sokszor csak 1-1 országban túlélő lemezgyár adta ki csak vinylen (brazil pl) és minimális példányszámban. :(
  • narumon
    #5598
    Így van. Érdemes megemlíteni még hogy a világ legnagyobb lemezgyára a Holland Record Indusrty sem állt le csak minimál kapacitáson üzemelt. Szerencsére most már annyi megrendelésük van ismét, hogy majdnem teljes kapacitással dübürögnek. A blogon írtam is cikket, hogy 2012-ben megint brutálisan emelkedtek az eladások, és 2013-ra meg további 40%-ot várnak. Ezzel végleg eldölt, hogy a vinyl ismét kitört a marginális szerepkörből és komolyan számításba kerülő zenehordozová lépett ismét elő.
  • Zephyr Retiring
    #5597
    Ez most világ értékesítési tendencia, vagy csupán Európai?
    Netán hazai?
    Amúgy sem nagyon kell sziklaszilárd módon alapozni egy majd 30 éves felmérésre...
    És ez a statisztika mit mesél napjainkban?
  • Wescone
    #5596

  • Zephyr Retiring
    #5595
    Az LP-k iránt külföldön mindig is megvolt a kereslet. Minket csak a hazai bakelitlemez gyártás "hivatalos" leállítása kavart meg.
    Hungaroton, Pepita, Start, Gong....hogy csak a nagyobbakat említsem hirtelen...
    Nekik (is) számtalan sok jó fekete korongot köszönhetünk. Ugyanakkor pl. Ausztriában továbbra is gyártották a maxi korongokat cd-n is vinylen is, de az utóbbit már csak a dj-k és pár gyűjtő vásárolta...
  • Zephyr Retiring
    #5594
    Valamikor tavaly belebotlottam egy 96-os (1996-os) Illés koncertvideófelvételbe. "Eredeti" gyári dvd lemez borítóval menüvel, szóval kompletten...
    Nem tudtam rájönni az okára, de érdekes dolgra lettem figyelmes. Beteszem a bluray lejátszómba a lemezt. Menü indul, semmi gáz..lejátszás...
    Ez is indul ahogy kell, van kép is meg hang is...na de milyen :(
    A koncertfelvétel miatt a képminőségre még csak nem is panaszkodnék (bár ezeregy sokkal jobb és szebb képanyagú pop és rockkoncert videó megfordult már nálam) de a hang pont olyan, mintha torzításig tekertem volna az előerősítő potméterét...
    Állítgattam mindenféle hangkimenetet oda vissza fel és le ki és be...de semmi javulás :(
    Vagy ugyanolyan sz@rul szól, vagy sehogyan sem.
    Gondoltam meg van az első kompresszált (és túlvezérelt) koncert dvd-m...
    Csakhogy...
    Beteszem a lemezt a laptopba, felteszem a fejhallgatót, elindítom a dvd lejátszóprogit (Kmplayer) és...(mi van??)...tökéletes a hang!
    A lemez a többi (sima) asztali dvd lejátszóval is torzít, a számcsin meg nem.
    Eddig még ilyen problémát nem tapasztaltam, ez az első ilyen "varázslemezem" és merem remélni, hogy az utolsó is..
    De akkor is érdekes.
    Valami esetleges "hibás" kodekre gyanakszom, amit az asztali lejátszók nem tolerálnak, de a szoftveres platformoknak a kompjútereken nem jelentenek kihívást...
  • Musachy
    #5593
    És tényleg.
  • Wescone
    #5592
    Az LP-k iránti érdeklődés fellendülése szerintem egyértelműen azt bizonyítja, hogy egyre több embernek lesz elege ebből az őrült trendből.
    Úgy legyen!

    "...főleg azt a tömeget, aki már a kompresszált digitális világban nevelkedett?"

    "...Persze nem biztos, hogy jót tesz Neked, ha kiszolgálják az ízlésedet"
    Ákos e témában is fején találta a szöget!
  • Musachy
    #5591
    Na végre. Nem is ártana ilyesmit széles körben megismertetni, de vajon rajtunk kívül érdekelhet ez komolyabban valakit, főleg azt a tömeget, aki már a kompresszált digitális világban nevelkedett?
  • Wescone
    #5590

    A tópik esszenciája:

  • Zephyr Retiring
    #5589
    Annyit franciáztok itt, hogy előkapartam már én is valami franciát



    A lemez már pörög is a Bakelit lemezekbe,
    a pörgető meg a csojszba
  • kaposi1
    #5588
    Nem igazán egyezik az ízlésünk zenei téren ezt már régóta tudjuk.
    De nincs is ezzel semmi gond.
  • Wescone
    #5587
    Ha már francia, én ezt keresem:

  • kaposi1
    #5586
    Természetesen vannak ennél sokkal jobb felvételek is a számból , csak az élő volta miatt tettem be ezt.
  • kaposi1
    #5585
    Köszönöm kolléga a francia dalokat.

    Én is szeretem nagyon ezt a nyelvezetet, és bizony keresek is nótákat ill, maxikat sajnos ezen a nyelven.

    PL ami most az egyik vadászandó lemez nálam.

    De valószínű ez csak akkor lesz meg ha majd megveszem a vinyl-t.


    Tangui ‎– Amour Combat 1987
  • Wescone
    #5584
    A "Touch And Go"-t is oda töltöttem (többször is), de letöltésre bírni már nem sikerült.
  • kaposi1
    #5583
    Na látod azzal hogy a másodikat a Google-ra töltötted , nálam a letöltés a kibontással együtt 10mp-et vett igénybe.
    És ez sem mindegy bizony.
    Nagyon nagyon jó a Google csak ki kell ismerni.
    Ez ügyben Gyuri tud neked nagyon hasznos tippekkel szolgálni.
    Ő a program nagy tudora.
  • Wescone
    #5582
    ...Hogy igazodjunk a topik profiljának második feléhez (masterpieces) is hébe-hóba.

    Ez a darab talán a legszexibb zene amit valaha is hallottam. Nemcsak a zene rendkívüli, de a szöveg is - egyszerű, de nagyszerű mondanám:


    ...Huh, nem volt könnyű megszerezni az alábbi darabot. Az angol verzió sok helyen megtalálható (nekem valahogy nem jön be), de a francia az már keményebb dió, főleg a hosszú verzió:




    Kibontáshoz kell a "nevem"
  • kaposi1
    #5581
    Már jó ideje a Google Drive-t használjuk privát tartalmak megosztására.
    Semmi gondunk sincs vele.
    A legjobb.
  • Wescone
    #5580
    Még akkor is, ha jelszóval védett csomagolásról van szó?
    Az rendben, hogy a fájlmegosztás törvénytelen, a jelszóval védett privát dokumentum feltörése viszont már nem az, ugye?!
    Kétszínű disznók!
  • Musachy
    #5579
    A gugli? Na az mindent "lát"!
  • Wescone
    #5578
    Ismeri valaki a google drive-t?
    Két rar-fájlt töltöttem fel, az egyik simán megosztható, nem látszik a csomagolás tartalma, a másiknak látszik a tartalma és a letöltés nem működik - azt írja; a fájl nem létezik. Feltételezem, ha én látom a csomagolás tartalmát, akkor a google is... lehetséges, hogy "cenzúrázzák" a feltöltéseket-, illetve megosztásokat?
  • Zephyr Retiring
    #5577
    HD-ra minden filmnél pöröghetsz :)
    Max jobban fogod látni :D
  • Zephyr Retiring
    #5576
    Nem adtad el?
    Akkor friss képeket de izibe kérnék a csojszba :D
    Jöhetnek...felülről, alulról, hátulról és szemből is :)
    És vitassuk meg: miért NEM adtad még eddig el? :)
  • narumon
    #5575
    Ilyen filmeknél nem nagyon pörgök HD-ra.
    Hol mondtam, hogy eladtam a csövest? :o
  • Zephyr Retiring
    #5574
    DivxHD-ba akkor már inkább :)
    Amúgy Schillert leszámítva más újság?
    Nem is mesélted még pl. miért adtad el a csöves erölködődet..
    Akár ezt is szivesen meghallgatnánk :)
  • narumon
    #5573
    Ezek engem hidegen. Max majd egy őszi estén feleségemmel összebújva divx-ben megnézzük. Ezek nekem ennyi.
  • Zephyr Retiring
    #5572
    olvas, informálódik :)
    Azért ez nem egy Megasztár meg mik vannak még :)
    Azok egyébként engem sem érdekelnek.
    Plazma zseniális belépőjén még szétröhögtem magam, oszt azzal be is fejeztem :)
  • narumon
    #5571
    Hehhe, ennél különbözőbb ízlésünk már nem is lehetne. Én olyan filmért biztosan nem fizetnék. (Meg tévében sem tudom nézni az ilyen tehetségkutató éneklős izéket) :)
  • Zephyr Retiring
    #5570
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Erről a Feledésről elég szar kritikákat hallottam történetileg. A képi világát és a zenéjét viszont többen is dicsőítik...
    Az én ízlésvilágomhoz inkább a Tökéletes Hang áll közelebb :)
    Eleve a címe, a humora és a zenéje is jobban az én világom mint egy bármilyen sci-fi. Pedig Tom Cruise régi kedvencem...
  • narumon
    #5569
    Persze, hogy sztereo, nálam rövid ideig volt HM hangrendszer de gyorsan rájöttem, hogy zenehallgatásra hallgathatatlan. Azóta szigorúan sztereóban gondolkodom.

    Klasszikust CD-n igényes kiadótól még nem láttam kompresszálva. Sajnos a kalsszikus zene tőlem nagyon távol áll.

    Filmzene igen egy másik történet, bár abban is vannak nagyon jók. Most jöttem a moziból; Oblivion / Feledést néztük - szerintem nagyon jó film és a zenéje is nagyon tetszett. Úgyhogy szerintem meg is rendelem vinylen.
  • johnlennon
    #5568
    Sőt! Tovább megyek és ajánlom figyelmetekbe az alábbi zenei világot is! STANTON MOORE
    Baromi jó,nagyon szeretem,kell a változatosság!
  • johnlennon
    #5567
    Szép jó estét!

    Melós embör későn jár haza...
    De olvasom és köszönet a fáradozásért!
    Őszintén szólva az összehasonlítás eredménye engem nem befolyásol, mivel gyűjtőnek mondanám magamat és a lényeg nálam az eredeti hanghordozók össze-gyűjtögetésén van. Tény, hogy elgondolkodom melyik változatban szerezhetem be (ezek után meg pláne!)
    De! A Schiller CD-k mind dolby sorround keverések az SACD-n van SACD-sorround és SACD-stereo sound sáv külön.
    Az LP pedig stereo, és természetesen a hagyományos HI-FI cucc is stereo.(pickup) Nálad is?

    Aztán itt van a még a zeneszerető emberek másik csoportja akik a klasszikus komoly zenét (is) imádják.
    Nos a mai CD lemez kiadásokon vajon azokat is kompresszálják?
    A filmzenék más kategória!

  • narumon
    #5566
    Igen, nekem is van néhány darab régi CD-m ami még a jó módi szerint készült.
  • narumon
    #5565
    Ezért mondom, hogy járdán, betonon, stb nem hagyunk ott. Hát nem tudom én múltkor direkt néztem - másnap már alig látszott, harmadnap meg pár kis folt jelezte, hogy ott járt a kutyám. Persze nyáron egy embörös adag az teljesen más kérdés.