5889
11891949761344119704.png
  • Zephyr Retiring
    #251
    látod, mondtam hogy menni fog. ügyes gyerek vagy te, nem hiába
  • Dióka
    #250
    2-es addig jó,míg a netkávézó nem rögzít kamerával személyeket, vagy nem adnak emlékezetből használható személyleírást,márpedig sok helyen rögzít,még ha csak az egy webkamera is, és rohadt körülményes lenne egy-egy le-feltöltésért kávézóról kávézóra járkálni.
    továbbá az ott bepötyögött adataid a tulaj lát(hat)ja és log fájlba ment(het)i, ergo biztonságosnak nem mondanám, hisz akár vissza is élhet vele a károdra.

    3-as lenne a legmegbízhatóbb mind közül, de csak addig,míg legvégső esetben (nyilván a dolog jellegétől függően) a nemzetbiztonság nem száll rá a mobilszolgáltatón keresztül a cellainfókra. és így előbb utóbb a lokalizálásod is meglenne.

    szóval van tényleg jó módszuer, de ezt foglalkozásomnál fogva nem árulhatom el.
  • Dióka
    #249
    ...és a lassú feltöltés miatt csak egy találomra kivágott 87mp-es részletet dobtam vissza.
    hidd el, egy teljes remasternél nem lehetne semmivel sem belekötni. ennél 3 lépést most ki is hagytam.
  • Zephyr Retiring
    #248
    mivel láthatóan a múlt században élsz, elárulom neked én zephyr "guru", hogy manapság hogy is szoktuk kikerülni az általad említett kiskapukat:
    1. végy egy pendrive-ot...(hűha, ez már rosszul kezdődik)
    ...némi cash-t, irány az első busz, (avagy vonat) majd egy jó pár kilóméterre, az első internetkávézó...(hoppá, ez ismerős valahonnan)
    ...a többit a fantáziádra bíznám, de mert hogy neked olyan nincs,így folytatom. szóval:
    2. ott, hol ekkor vagy, készíts egy fal e-mail címet, majd pötyögd be a keresőbe a www.data.hu elérhetőséget.
    3. kapd elő zsebedből a nem túl rég vasúti aluljárónál beszerzett mobilkártyát, helyezd be a független telódba, és a szokásos (lehetőleg feltöltőkártyás módszerrel) töltsd fel. igaz, kissé körülményes, de fő abiztonság
    4. a weboldalon található számokon megejted a friss regisztrációt.

    a büdös életben el nem kapnak kisapám, tapasztalatból beszélek ám.
    ez használható a "fekete linkekre", és a másik otthoni regisztrációd pedig a normál feltöltésekre. (jogtisztára gondolok, már ha érted a kifejezést)

    na kisapám, a profik valahogy így csinálják. de ne mondd már, hogy te ezt nem tudtad? ugye csak teszteltél?
  • Dióka
    #247
    egészségetekre!

    bocs a hosszú időért,lassú volt a feltöltés, maga a művelet tényleg csak pár mp volt,nem akartam mindenáron profit készíteni, csak azzal baszok el értékes perceket,amit saját részre tartogatok.

    jó tesztelgetést a progikkal, persze már én is megtettem velük.....azé volt ilyen sok idő
  • zsoltford
    #246
    ezzel baszakodom:
    ken laci-bá cd...
    a studioban ugy túltolták,hogy engem zavar...valyon lehet ezzel valamit csinálni...???
    ezért szeretem jobban a vinyleket...
  • zsoltford
    #245
    jó estét kollégák!



    jelszavas feltöltés

    discogs info...
  • Zephyr Retiring
    #244
    jó estét dióka kolléga és a többieknek is békés estét.
    íme a 128-as ritkaság, amiről beszéltem:

    menni fog dióka, semmi gáz!

    természetesen eredetileg wav volt, két checker progival 100%-os cdda.
    ha megoldható, hasonló paramétereket várok vissza. kellemes időtöltést hozzá! ha kész vagy, elárulom az előadót és a számcímet is. hacsak meg nem előzöl
  • Dióka
    #243
    a tipp mostmár jó, és akkor örülök, hogy kétkedésed kissé szellősebbé vált. ezek után azt is elhiheted, hogy bizonyos körülmények között ( mondjuk több,mint 10 mp alatt ) azt a felső vágási frekitartományt is el lehet "maszatolni" úgy, hogy ne maradjon még annyi nyoma sem a beavatkozásnak!


  • Wescone
    #242
    ...de mostmár nem kételkedem.
    Sajnos a valós mintákat már tegnap töröltem, csak a grafikonok maradtak meg, de azok bőven elegendőek voltak ahoz, hogy alaposabb szeműgyre vétel után belássam tévedésem.
    Ügyes! Számíthattam volna rá, hogy csapdát állítasz nekem, de úgy látszik a kései óra elaltatta gyanakvásom.
    A J.Jackson-on manipuláltál, ebben mostmár biztos vagyok és valóban 128-asbol - onnan látni, hogy a kódolásbol adódó "vágás" 16 kHz-nál kezdődött.
  • pulykatoll
    #241
    Üdv Tagok!
    Látom pörög a fórum,de ez szerintem így van rendjén.
    Zephyr és Dióka kollégák érdekes témáról beszélgettetek a délután folyamán,ha nem veszitek tolakodásnak engem is érdekelne hogyan is készül a minőségi 128-bóla cdda szabványainak megfelelő fájlocska.(no ezt persze nem a hangminőségre értettem)Kérlek benneteket mielőbb essetek túl az eseményen,mert valami nagyon nyomja az oldalamat.
  • mflex #240
    és most ne gyere azzal, hogy kamu ip, meg e-mail, ha meg akarnak találni, megtalálnak, de mint tudjuk zephyr akkora king és guru, hogy végén még öntudatra ébred és kitör a gépek lázadása.
  • mflex #239
    PL:
    5. Felhasználó tudomásul veszi, hogy amennyiben a fenti rendelkezéseket, vagy az adatvédelmi törvényt megsérti, a szolgáltató jogosult az általa feltöltött fájlokat törölni. A szolgáltató jogosult a regisztráció felfüggesztésére, vagy törlésére is. Felhasználó tudomásul veszi, hogy amennyiben a jogosulatlan adatkezelés miatt eljárás indul, szolgáltató az eljáró szerveknek a regisztráció során tudomására jutott adatokat átadhatja.

    és amint utána olvastam, minden zokszó nélkül élnek is ezzel.
  • mflex #238
    "mflexnek: milyen adatokat?? pl. hogy zephyrként regiztem?"

    jézuuuusom, neked mivan a fejedben agyvelő helyett?

    (ip és/vagy host cím etc..) gyk. kedvéért.
  • Szkíta71
    #237
    "szkítának: ezzel csak önmagadat minősíted hawer"

    Lehet, hogy önmagamat minősítem de tudod mindig annak jár legjobban a pofája, aki az égvilágon semmit nem tesz a topic működéséhez a nagy süket dumán kívűl..
    Éppen mint az buznyák TB, annak is csak a szája járt meg mutogatta a "listáit".. de sosem tett fel semmi érdemlegest pont mint tutyikamester.
    Ha vette volna a fáradságot és kicsit visszaolvas(már ha tud persze) láthatta volna, hogy vele ellentétben ha nem is sokat de már tettem fel a topicba anyagot nem úgy mint Ő, aki összesen egy albumot tett fel persze nem a saját anyagából hanem az isd-ről.. Erről ennyit! Elhiheted, hogy nincs szükségem az ide feltolt anyagokra ha volna is ami kell, akkor jelezném, sorry!
    Na, megyek is a fórumomra osztani az észt és kivágni a töketleneket..
    A pass értelmetlenségét most is fent tartom és megnyugodhatsz nem is fog működni sokáig.
    De látom értelmetlen bármit is megmagyarázni kettőtöknek, TB-nek sem sikerült felfogni soha semmit, látom példaképetek lett!
  • Dióka
    #236
    gondolod, hogy lelkibeteg lennék, ha nem oldhatnám meg vagy ettől majd sokkal jobban érzem magam? hát annyira azért nem izgat, hogy hiszitek vagy sem......
  • Zephyr Retiring
    #235
    sajna vár a meló. légy türelmes, és lelked megszépül szia
  • Dióka
    #234
    az infókat köszi.
    holnapig várjak pár megára? háááát...most van időm pepecselni, ki tudja holnap milyen kedvem lesz és leszek-e egyáltalán....
  • Zephyr Retiring
    #233
    diókának: holapra fent lesz, aztán majd egyeztetünk. remélem igazad lesz
    szkítának: ezzel csak önmagadat minősíted hawer, de csak így tovább
    wesconnak: segítség itt
    pulykatollnak: én is szeretnék jól aludni
    tötikemesternek: már mondtam: format és new xp a data utánna már műxik (és a többi szerver is)
    mflexnek: milyen adatokat?? pl. hogy zephyrként regiztem? kicsit gondolkozz el, mielőtt nyilatkozol!
    és diókának a 211-es hsz-re:
    1: korlátlan
    2: korlátlan
    3: igen, ha max 59 naponta 1X letöltik.

    magánvélemény: a kezdetektől fogva prémiumos vagyok a datán, és soha egyszer sem szakadt meg, vagy jött le hibásan róla semmi. ezért nyugodtan előfizethettek rá, ismétlem: megéri. a rapidon is prémiumos vagyok, de ott eddig 2X volt problémám a feltöltéssel. na persze a data nem hasonlítható egy akkora szerverhez, mint a rapidshare.

    ha tudtam segíteni, akkor nincs mit, máskor is szívesen. sziasztok

  • Dióka
    #232
    hajrá, várom,
    de hogy az mennyire jó vagy valódi,azt majd én eldöntöm,illetve megmutatom, hogy ha nem jó,akkor miért nem....
    egyébként nekem mindig igazam van, ez az alaptézis, ha netán mégsem lenne,ami a 2. tézis,akkor nyilván az első lép azonnal életbe! ergo nem is részletezem tovább......
  • Zephyr Retiring
    #231
    üdv dióka kolléga
    ...hát igen, ez az a helyzet, mikor igazad is van, meg nem is
    tisztában vagyunk vele, hogy a feladat nem lehetetlen, csak érteni kell a csínját-bínját
    na persze, ez zephyr kollégán kívül igen keveseknek sikerül csak...
    ......ma már tudjuk, a neve után, nem viccből áll a "king" jelzőcske
    gyengébbek kedvéért: "zephyr the king"
    u.i.: bocs, de a hsz-edből nehezen lehet kivenni: most akkor gurítsam a "valódi"128-at, vagy sem????
  • Dióka
    #230
    nem szavatkozásképpen, de abban az momentumban jó a sejtésed, hogy a 128assal a "legnehezebb" ez a művelet (kivéve, ha megfelelően volt kódolva), viszont egy 160as és főleg 192től felfelé szinte 100%-os a sikeresség...ehhez nem győztem hangsúlyozni, hogy mp3at bitrátától függetlenül és encodertől függően nagyon sokféleképpen lehet kódolni, amit az átlagos progik pont a leghanyagabbul végeznek el, emiatt nem mindegy, hogy mit és milyen szintig lehet látszólagosan valós wav-ként viszaállítani, de korántsem lehetetlen vagy 16órás művelet...
  • Dióka
    #229
    természetesen sejtettem, hogy kétkedni fogsz, s nyilván számítottam is rá, hogy majd biz pedig ezt igazolnom is kell valamivel.
    nézd, én nem akarom senki hitét sem megtéríteni, de mint ZR kolléga is előre megjósolta, ha bárki ad egy célnak megfelelő (valódi) 128-ast,akkor rajtam ne múljon.na most ehhez ugye jó lenne tudni, hogy milyen is egy valódi 128as mp3, nem az a sok genny,amit sok helyen akár 128asnak,akár 320nak beszórnak sokan.próba cseresznye.....
  • Szkíta71
    #228
    remélem magadra ismersz..(ezért még írj valami szellemeset légyszi!)
  • Zephyr Retiring
    #227
    üdv dióka kolléga
    "de nyilván nem kívánom leírni, hogy hogyan...."-pedig ha ezt elárultad volna (mondjuk tb kollégának), bizony sok veszekedést, vitát megelőzhettél volna anno...
    egyébként készülhetsz önmagad igazolására, mert hamarosan kapod a 128-as tömörítést egy valódi ritkaságból (csak hogy ne bírj csalni) és akkor meglátjuk, tudod-e a gyakorlatban is igazolni az "elméletedet"
    remélem, ez nem lesz probléma számodra?
  • Wescone
    #226
    "...egyik minta néhány mp alatt készült el egy 128 kbps-os mp3 forrásból."

    Kétségbe vonom az állításod mivel visszaállítani, hitelessé tenni egy korábban tömörített file frekvenciaképét (ha lehetséges is), tutira nem néhány másodperc, főleg nem 128-as mp3-bol.
  • Zephyr Retiring
    #225
    üdv nektek kedves hq sound fanok!
    gyerekek, csak óvatosan a "linkcsereberével", mert a végén még én is beszállok
  • Dióka
    #224
    Wescone bá!

    Előre is bocs a hosszabb monológért.....
    Azért kérdeztem rá mégegyszer, hogy biztos lehessek abban, Te is biztos vagy abban eddig tudásod, ismereteid, szoftvereid és tapasztalatod alapján abban, amit látsz és hallasz. Köszönöm a fáradozásodat. Elmondtad, hogy a problémásabb forrásoknál mit és hogyan nézel,amire én mondtam, hogy a tau meg audiochecker és hasonló progik is legfőképpen ezeket a paramétereket vizsgálják, hisz ez a legjellemzőbb a hang tulajdonságira, de jeleztem azt is, hogy addig nincs is gond, míg nem hozzáértő manipulál. Magamat nem tartom annak, bár némi ismeretem van pár dologról és fogalomról is ebben a témakörben is és legfőképpen önmagam részére,mint gondolom Te is, szoktam remastereket készíteni.

    Bízzunk benne, hogy kevesen lesznek,akik tapasztalat vagy hallás hiányában felvértezik magukat hasonló dolgokkal és így még sokáig jól lesznek használhatóak a tömegeknek ezek a kis tau-féle segédprogik a valódiság megsaccolásához (de tényleg csak ahhoz), de azért azt elárulom, hogy az egyik minta néhány mp alatt készült el egy 128 kbps-os mp3 forrásból. De nyilván nem kívánom leírni, hogy hogyan....

    Ezzel tényleg nem szivatás volt a célom, csak annak prezentálása, amit már réges-régen jeleztem ezzel a látszólag veszteséges vagy nem az témában....
  • pulykatoll
    #223
    Üdv!
    Nem kell aggódnod kolléga van még egy pár analóg és digitális hanghordozóm .Látom szereted ha valami eredetinek tűnik.Az természetesen kiváló ötletnek tartom ha valaki a gyüjteményéhez illetve a feltöltéseihez csatol egy hitelt érdemlő fotót is.Megígérem neked,de csak azért hogy jól aludjál a hét hátralévő részében hogy hamarosan fogsz találkozni még ezekhez hasonlóakkal.
  • Wescone
    #222
    Semmi jelét nem látom tömörítésnek; tuti!
  • Tötikemester
    #221
  • Tötikemester
    #220
    A Rapid szntemis cool!!!
    De igaz, ami igaz, a Megauploadot még én sem próbáltam. A Data meg úgy kaki ahogy van....legalábbis nállam.
  • Tötikemester
    #219
    Tisztelt Pulykatoll kolléga!
    Nagyon szívemhez nőttek a vinylfotóid. (Elég eredetiek)
    Le is szoktam őket menteni a winyómra, de ma hiába sasoltam,nem érkezett egy sem......
    Mi a helyzet öreg cimbi? Csak nem elfogytak a csodás fekete korongok?
    Nyugtass már meg, hogy azért akad ott még, ahonnan ezek jöttek.
    Csak azért, hogy a héten még nyugodtan alhassak!
  • Tötikemester
    #218
    Üdvözlet Szkíta kolléga! Kíváncsiságom nem hagy nyugodni valamiben, így gondoltam megkérdezem:
    A tavaly augusztusi regiddel, te milyen "régi sg"-ről dumálsz itt?
    Valamint mondjuk jelszavazni azért kell, hogy például annak adhassuk meg a jelszavunkat, akinek mi akarjuk, s ne az olyan "linklopóknak" mint te is vagy.
    Továbbá, az IP cím azonosítás úgy ahogy van, egy nagy baromság. Csak hogy egy egyszerű példát említsek, a szomszédos településemen kb.12 felhasználónak azonos az IP címe, mivel közös hálózatot használnak (zárt rendszerűt), de gondolom nem ők az egyetlenek kis hazánkban
    De azért nyugodj meg, egy valamiben egyetértek veled: rendbontókra itt sincs semmi szükség, úgyhogy nyugodtan visszatérhetsz a saját kis fórumodra, és oszd ott tovább az észt!
    Nézd már meg magad: rajtad kívül már szinte mindenki elfogadta a jelszavas "linkcserét", de aki meg mégsem, az sem kever itt semmit.
    Veled ellentétben. És amennyiben nincs kedved ide feltenni semmit, az a szíved joga, de akkor legalább a többieknek ne szabd meg, hogy mit csináljanak.
    Szókimondó ellenérvedet szívesen megvitathatjuk Breki 80's SPAM topicjában, hogy Wescone kolléga is nyugodtan térhessen nyugovóra ma is.
    Remélem egyet értünk?
  • zsoltford
    #217
    üdv tagok!




    jelszavas feltöltés

    discogs info...
  • Dióka
    #216
    hát ez eddig nem túl bíztató...., de köszi a háttér infókat.
    asszem akkor egyelőre maradok a rapidnál, a megaupload-on meg filózok.

    Májkikám, azért néha unalmadban szívhatnád a bitjeidet az eftépédről.
  • Dióka
    #215
    asszem az érdemi lényeg közös,lásd 210-ben
  • Szkíta71
    #214
    Hi srácok!

    Régen jártam erre mivel eléggé behalt ez a topic.(sajnos)
    Látom próbálkoztok a fellendítésével, szerintem hasztalan..(szvsz).
    Mike és Dióka! Ti tudjátok a legjobban, hogy mire vezet a jelszavazás, anno ezt már végigcsináltuk a "régi" sg-n is és akkor sem jött be!

    Mondjuk nem is értem minek kell jelszavazni, ha szelekció alapján szeretnétek eldönteni ki jusson hozzá a feltöltött anyaghoz, akkor ezt egy olyan fórumon kell megtenni, ahol az admin-nak és a moderátornak ip cím azonosításra van lehetősége és máris ki vannak szűrve az ilyen gyökérkék (nem kell nevesítenem ugye..?).
    Az Én fórumomon legalábbis ez így működik már jó ideje és nincs is "rendbontó"!!
    Sajnos ezt az sg-n nem lehet megoldani ezért tartom hasztalannak a jelszavazást és ezért is hagytam abba a feltöltéseket itt!

    Sorry a sok betűért, remélem van aki egyet is ért!
  • mflex #213
    nem akarom Wescone cimbi topikját összemocskolni, éppen ezért a saját agyavelőgyulladásos elmédre bízom, hogy mit gondolok erről.

    Jó vicc volt.
  • mflex #212
    Én csak a leöltés miatt fizettem elő rá 1 évre, viszont olvasni a szabályzatban, hogy rögtön kiadják az adatokat, ha felsőbb szerv kikéri, problémás feltöltéseknél, na most, hogy ebbe mi tartozik bele, az a jó pöcs tudja. Egyébként még premiumosként is van, hogy 1 percig várok, mire megjelenik a letőltendő link, viszont az fullon jön, előfizetőként elvárnám, mint a rapidnál, hogy rögtön a pofámba vágja linkeket. Az egész egy kula szerintem, csak a full sávszél nyom a latba, semmi más.

    A pirateclub.hu- már több ember bukott így le, ezért én nem is erőltetem a data feltöltést, rapidnál nem így működik.