5889
11891949761344119704.png
  • zsoltford
    #291
    köszönöm kolléga!rövidesen felér az én művem is!
  • Wescone
    #290
    Mely számok rejti az "A oldal" Pulykatoll mester?
  • pulykatoll
    #289
    Gratulálok a gyors feltöltéshez. Mindig örömmel tölt el annak a tudata hogy vannak még kollégák akik figyelnek mások óhajára és sóhajára. (egyébként én sem írtam jelszót (nincs arra szükség minden esetben)
  • pulykatoll
    #288
    Eredetiben vagy másolatban keresed őket cimbora?Látom a Fake muzsikát Wescone kolléga már feltolta neked.A másikat priviben küldöm hamarosan.Ha az eredeti is érdekel megoldhatjuk mindkettő esetében.
  • pulykatoll
    #287
    Természetesen!
  • Wescone
    #286
    Egészségedre Zsoltford kolléga!

    Fake - Frogs In Spain (12'' Maxi)

    Ünnepek alkalmábol minden érdekelt örömére, jelszó nélkül!

    Kellemes húsvéti ünnepeket Tagok!
  • pulykatoll
    #285
    Megérkeztem ismét.Hááááááát ez az állandó rohanás.Bizony kolléga jó lenne ha minél több ilyet hallanánk(mármint a vinylrippre gondoltam és nem a bakelites felvételre)Örülök hogy tetszett amit küldtem.
    Természetesen nem titkos a hangszedőm márkája sem ez egy GP330-as hangszedő.Hazánkban kevésbé ismert márka a japánok gyártják,én ez mellett döntöttem.Ha többet akarsz róla tudni akkor priviben válaszolok szívesen.
    És mivel nyakunkon az ünnep így küldök neked még egyet ajándékba.



    Side A/katt

    És még mielőtt elfelejteném 'Kellemes Ünnepeket Kollégák'
  • zsoltford
    #284
    ezeket a maxikat keresném:
    FAKE "FROGS IN SPAIN" 12" ( 1984 )
    PROTOTYPE "COME BACK TO ME" 12" ( 1986 )
  • zsoltford
    #283
    üdv tagok!
    van rá mód,hogy megfüleljem eme jól hangzó nevek alkotását kolléga?
  • pulykatoll
    #282
    Üdv Mindenkinek!
    Tisztelt Tötikemester!

    Egy picit elvoltam veszve a napokban,illetve a fórumba is csak bekukkantásra volt időm.Most szeretném a lemaradásomat pótolni.
    Kettő az egyben akció:
  • Dióka
    #281
    az előző hszem a 277-re ment
  • Dióka
    #280
    kaposi kollégát szeretjük,ezért minden anyagának örülünk!
    már majdnem írtam pont ezzel kapcsban a 80asban, de aztán elvetettem a gondolatot, nehogy valakik (akiknek tán ez volt élete legjobb minőségű zenéje) félreértsenek vagy orroljanak rám, de ha már pont rákérdeztél,akkor elmondom, hogy valóban nem rossz, vagyis na egye fene,mondjuk rá, jó, bár ilyen lenne legalább minden 320 vagy egyáltalán zene,mint ez, de sajnos sokszor meg sem közelítik.

    viszont nem is a legjobb minősége ennek az albumnak, hisz ezt anno annyira istentelenül jól keverték meg, hogy ezen számok exkluzív minőségű változatai (néhány ott csücsül mflex-nél is )tükrözik igazán, hogy mire is képes egy bakelit, ha az jó.
    a joint-stereo mp3-ba kódolva sajnos leamortizálódik sok rész, na meg a 24 bit remastered is csak egy aranyos húzás a cédén (nyilván a bedigitalizálás miatt csak, sőt a 24 biten kívül ezzel nem is csináltak semmi mást), igazából ezzel az égvilágon semmivel sem több ez, mint amit akár 16 biten ki tud köhögni magából.
    összességében.....nagyon örülök, hogy itt van ez az album, de a nagy túlzásokat szeretem nélkülözni.

  • Tötikemester
    #279
    Üdv Pulykatoll kolléga!
    Hát biza szarul alszok már egy ideje. Sehol egy vinyl!?
    Talán ideje lenne már feltolni valami újabbat nem??
    Egyénként, ha nem titok, milyen hangszedőt használsz, ha nem titok?
    Csak mert hallottam már jópár minőségi vinylrippet, de a tiédet becsukott szemmel is felismerném a többi közül. Apám: ez nagyon ott van a szeren.
    Remélem van még pár rip a tarsolyodban? (Szeretnék nyugodtan szunyálni végre)
  • mflex #278


    Ok fogom a batyumat és minden le or feltöltés, netkávézoról kávézóra járkálok, szerintem megengedik, hogy ott is aludjak, sőt néha a párommal lezavarunk pár menetet mindenki előtt, aztán irány a következő kocsma, vagymi kb 100km-re attól, aztán közben lopok egy mobilt is (ez biztosabb) és az ileető telefonjával feltöltöm a creditem...

    Tesztelt a franc, bakker nagyon komoly gondok vannak nálad.
  • Tötikemester
    #277
    Sziasztok. Itt is mindenkinek kellemes húsvétot kívánnék!
    Dióka kollégának két rövid hsz: Úgy van, ahogy mondod, nekem is leesett már az állam, mikor többször már megfordult nálam egy-egy 128-as tömörítés, ami valóban k...va nagyot szólt!
    Odaát a 80-asban Kaposi kolléga húsvéti ajándékát hogy minősítenéd?
    Csak mert nálam basz...tt jól szól!
    Szevasztok HQ rajongók!!
  • Dióka
    #276
    ugye megmondtam, előzmények lásd 173-asban

    Remélem az eddigiek alapján senki nem szűr le rossz konklúzót, de természetesen technikai értelemben nem képes lennék,hanem mint pár belépő szintű példával bemutattam, ez nem egy mission impossible! De ez csak prezentáció volt,mert már hosszú idő óta ment máshol is ez a "wav vagy nem az" téma és gondoltam nyitok egy rést a megdönthetetlennek látszó teóriákon és a pajzson.
    A lényegesebb kérdés, hogy akarnék-e vagy szükség lenne-e rá?

    Talán nem kell sokat filózni rajta, hogy egy teljesen(!) remasterelt anyag nem kevésbé "eredeti" wav ,mintha azt egy kiadó stúdiójában kreálják (legyen az bármilyen formátumból is akár),majd ezt követően cédére sajtolják és megvetetik valakivel vagy valaki rippelgeti a netre.

    Ne értsd félre, de szerencsére nem vagyok sem rászorulva, sem kényszerítve arra, hogy bárkit tudatosan megtévesszek, ha meg kiadok nagyritkán egy wavet a kezemből,akkor az 99%ban biztos hogy megfelel a kritériumoknak, sőt többnyire sokkal jobb egy-egy adott zenében, mint bármelyik,amivel én a fórumokon általában találkozom. Én ugyanúgy minőségi párti vagyok,mint sokan köztünk, de nekem maga a "minőség" kifejezés értelmezése nem kötődik szorosan és erősen sem a kiterjesztéshez, sem a formátumhoz,mint nálatok..... úgyis mondhatnám, hogy ugyan nem kizárólag, de nekem többnyire az a minőség, amit annak lehet hallani, hisz amit nem hallok (meg nem látok,meg nem tudok róla stb.),az nem okoz lényeges hiányt sem a hallgatási élvezetben, sem az életemben. Szóval mindez csak szemlélet kérdése, amit egyébként egy-egy vak teszt is megerősíthet,persze szigorúan csak a kommersz (és nem a hi-end vagy audiophile) kategóriákban.

    Remélem ezzel ezt a témát kiveséztük itt,amennyire kellett, magam részéről nem szívesen foglalnám a helyet és az időt a veszteségmentes anyagoktól.

  • Wescone
    #275
    Ezért fontos, hogy hitelesek legyünk legalább egymás számára a feltöltéseket illetően. Az, hogy valaki mp3-bol készít wav-ot - rendben, sok embernek fogalma sincs mit tesz, azonban reménykedek még, hogy senki sem adja a fejét tömeges "fake" wav gyártásra. Az, hogy Dióka poénkodik velem ok., de nem hiszem, hogy képes volna tömeges átverésre ezen a téren.
    Nagyon csalódnék benne ha mégis
  • Wescone
    #274
    ... !!!
  • Zephyr Retiring
    #273
    léptem, csákó mindenkinek
    bocs tgolyó, de ezt nem hagyhattam ki. ugye megérted?
  • Dióka
    #272

    de barom vagy! na menjél már inkább aludni!
    engem már lefárasztottál! jó éjt!
  • Zephyr Retiring
    #271
    ...az ember már egy segghalom közepén sem ülhet nyugodtan...
  • Zephyr Retiring
    #270
    én láttam tegnap előtt bigivannál. azt mondta, hogy dióka adta kölcsön neki, aki meg mflextől kapta. aki viszont comutergurutól szerezte be pár napja. namármost, (hogy el ne veszítsd a fonalat) breki 1 hete járt imykénél, aki épp ezt az albumot adta neki kölcsön. azt mondta, hogy zsoltford hozta vissza pulykatolltól, aki pedig wesconetól kapta kölcsön.
    ...várj, fújok egyet...
    szóval ott tartottam...
    ..
    a francba...visszajött az fbi...
  • Dióka
    #269
    mint mondottam volt az alábbi hszekben, közöm sincs a profikhoz,bár önmagában egy profi nem feltétlen jobb,csak jobb cuccokkal dolgozhat, de azért feltételezzük ,hogy sokkal jobb, ebben viszont nem volt sok munkám, sőt sok a lépés kihagyás,amivel még lehetne babrálni és tökéletesíteni rajta, így tényleg csak egy pici prezentáció volt, aminek kifejezetten nem az a célja, hogy népszerűsítse a "how know" építsünk lossyból losslesst, mindössze annyi volt a cél, hogy bemutassam, ha nem a kis Bicebóca konvertálgat fel egy elcseszett programmal minden szart,amit letölt a youtube-ról vagy valaki annó tényleg csak 128ban dobta ki a netre, akkor van lehetőség normális, valós és életszerű remasterelt hangzást újjáépíteni egy arra alkalmas hangmintából, mint ahogy ha nem is pont mp3ból, de a stúdiótechnikában is előszeretettel alkalmaznak régebbi hangfelvételeknél.

    persze én bízom abban, hogy ezt nem sokan űzik ilyenformán, kevesek ismerik (pontosabban jóval kevesebbek,mint amennyien ész nélkül felkonvertálgatnak akár csak egy 128ast 320ba) a pontos részleteket, és aki tudja ennek pontos ismérveit,az nem dobálja szét az ezzel kapcsolatos infókat minden lüke aladárnak.

    Természetesen, mint mondtam már azt is, én nagyra értékelek minden valós, megbízható forrásból érkező lossless anyagot és a fáradozást attól,aki ezt emg is ossza másokkal.

    ...de én szabadúszó maradok továbbra is a minőség terén, elsősorban nem a formátumot súlykolom, hanem a hangzást.
    de első felindulásból megértem és átérzem hirtelen "indulataidat"!


  • tgolyo
    #268
    Sziasztok!
    HELP!!!!
    Dana Dawson - Romantic World
    szóval ezt keresem.egyszerűen nem találom a lemezt pedig tudom,hogy megvolt-van valahol.
  • Zephyr Retiring
    #267
    az már másik megye: neighbour járás..
  • zsoltford
    #266
    akkor a szomszéd 1-es vagy a 3-as?esetleg szembeszomszéd?
    lehet segghalom szélén?
  • Zephyr Retiring
    #265
    egye fene, csak mert ma adakozó kedvemben vagyok:

    zephyr retiring valagpuszta segghalom utca 2

    de aztán köztünk maradjon, mert nemrég titkosíttattam
  • zsoltford
    #264
    lehet,hogy velünk van a abaj a fülünk a régi studiomunkákhoz van szokva és ez már annyira jó volna,hogy már rossz???nem tudom de zyx-es kiadvány én megelégednék vele ha max +1-ig lenne kivezérelve...tudom elvileg ezek az anyagok +3 vagy a felett sem torzitanak,de még is...
  • Zephyr Retiring
    #263
    egyet értek kedves wescone kolléga.
    vannak silány gyári cd-k is. nem is kevés.
    és hogy utolsó kérdésedre feleljek, hogy kit is?
    ..hát volna tippem
  • Dióka
    #262
    öreg és amnéziás is vagyok én már az ilyen kitalálósdihoz, valami faszságot valahol olvastam tőled, de arra nem viszi ki a posta!
  • Zephyr Retiring
    #261
    de hát már előre megadtam. még fel is háborodtál. mi van? cavintont küldjek?
    előző témánkhoz rövid hsz: la.....
    már majdnem elárultam a titkot mflex kollégának
  • pulykatoll
    #260
    Dióka!
    Gratulálok a remek munkához.Látom igazi profi vagy.Csak most szeretném látni annak a sok embernek az arcát akik azt hitték hogy valamit letötikéznek és nyomnak egy taut vagy egy audiochecker-t és szaporodik a lossless gyüjteményük.Most szerintem kételkednek.Az igaz hogy annak tűnő dolgot szednek le,csak nem mindegy hogy egy kiadó munkája van mögötte vagy egy magát hangmérnöknek nevező emberke készítette azt.És itt szeretném megemlíteni persze ezt már természetesen nem neked címezve (pl adott egy feltöltés..ránéz a legény aki lossless fórumokból gyüjti be a gyüjteményét..ez nekem megvan mit akar ez az ember ezzel a feltültéssel.csak azon nem gondolkodik el hogy ott ingyen kapta egy olyan fotóval ami bárhol elérhető a neten..míg a másik kolléga ugyanazt felteszi egy hiteles fotóval..és természetesen lejelszavazza...vajon miért is teszi...ezt mindenki fantáziájára bízom
  • Wescone
    #259
    "ezért szeretem jobban a vinyleket..."

    Én es!
    A mostani CD-k minősége kritikán alúli!
    Vajon kit kéne felpofozni értük???
  • Dióka
    #258
    hát honnét is tudnám?
  • Zephyr Retiring
    #257
    szkíta "kolléga": rólad mindíg a kedvenc viccem jut az eszembe.
    tudod, mikor a két fasz találkozik a sivatagban. azt mondja az egyik:
    helló. mire a másik: az anyádat ijesztgesd szkíta!
  • Zephyr Retiring
    #256
    címem tudod, úgyhogy ha gondolod...
  • Dióka
    #255
    csak kiegészítettem néhány elemi infóval, persze csak a biztonság kedvéért.

    kocsonyát küldjünk?
  • Dióka
    #254
    ha tudnád, valóban mennyire....
  • Zephyr Retiring
    #253
    valójában csak mflexnek akartam "jótanácsot adni"
    ...de....most....
    .....
    ...mennem kell, mert...
    ..


    ...kopognak az ajtómon....


    ..a francba itt az fbi...
  • Zephyr Retiring
    #252
    nekem nincs szükségem a progira (mert megvan nekem is), de tb kollégát megszánhatnád...