458
Ki mit tud a hivatásos katonaságról.
  • ronnydown
    #418
    Mi volt pontosan a felvételin?
  • gibson9
    #417
    köszönöm :)
  • Matthew Baker
    #416
    grat!
  • gibson9
    #415
    Ma voltam felvételizni és sikerült.. ha minden jól megy augusztus/szeptembertől megyek Szentendrére
  • kisember89
    #414
    ezen felesleges aggódnod!előtte jelentkezz és örülj ha behívnak egy féléven belül felvételizni!
  • ronnydown
    #413
    , hogy toborzó vagy...
  • ronnydown
    #412
    Pedig azt hittem...
  • degenerator
    #411
    egy próbával nem vesztesz semmit, és eddig nem hallottam volna olyat, hogy valakit azért küldtek volna el, mert túl sovány. ha rendben vagy egészségügyileg, szerintem nem lehet probléma.

    de megjegyzem, se orvos, se toborzó nem vagyok.
  • bsj04
    #410
    vagy felejthetem is el..
  • bsj04
    #409
    Akkor megéri erőltetni a dolgot ?
  • bsj04
    #408
    szuper
  • ronnydown
    #407
    Lehetséges
  • bsj04
    #406
    Nos szerintetek lehetséges ebbe elbukni ?
  • bsj04
    #405
    193 cm magas vok és 55-60 kiló között mozgok, már több soron meg lett állapítva, hogy ilyen az alkatom és ez van, de nehogy alkalmasságin pont ezen hasaljak el...
  • degenerator
    #404
    mennyi a BMI-d?
  • ronnydown
    #403
    ez azt jelenti, hogy 30 kiló vagy?
  • bsj04
    #402
    üdv !

    Szerintetek az ha kegyetlen sovány vagyok de az állóképességem rendben van az kizáró ok lehet alkalmassági vizsgálaton lövésznek ?
  • totahun
    #401
    Írtam PÜ-t!
  • SgtChris
    #400
    Na ja, ezekre a kategóriákra utaltam. Általánosságban legtöbbször a az F1-F4-ig terjedő kategóriákra kapnak alkalmatlant, ezeknek van a legszigorúbb követelményrendszere. Így jó az esélyed, hogy amire jelentkeztél, megfelelj.
    Ahogy a PÜ-ben is írtam, a színtévesztés az F1-F4-nél jelent gondot főként, a szemüveg önmagában nem gond (dipotria???).
  • totahun
    #399
    megtaláltam a korlátozásokat , ami kapcsolódik:

    Fegyvernemi korlátozások (alkalmatlan)
    F1. - gépesített lövész, felderíto,
    F2. - harckocsizó,
    F3. - vegyivédelmi,
    F4. - tüzér, légvédelmi rakétatechnika,
    F5. - muszaki,
    F6. - rádióelektronikai felderíto és elektronikai harc, lokátortechnika,
    F7. - fegyverzeti és gépjármutechnika, repülo-muszaki (gépész),
    F8. - hadtáp, pénzügy, informatika, közlekedés, gazdálkodás.
  • totahun
    #398
    ilyet találtam interneten HM rendeletben:

    c) A színtévesztés nem ellenjavallja a katonai szolgálatot, kivéve a fegyvernemi alkalmassági rendelkezésekben feltüntetett beosztásokat.


    ...tehát van pár terület ahol nem számít a színtévesztés ???


    meg egy bizonyos fokig lehet az ember szemüveges is. szemüveggel lehet akkor olvasni a táblát ???

    Kiírom ide is, ezekre jelentkeztem:
    repülésbiztosító ágazat, rádiórendszer-üzemeltető
    híradó ágazat, rádióállomás-üzemeltető

    Amúgy csak a szemvizsgálattól parázom. Fizikai téren megtudom csinálni a maximumot , pszichológiát is megtudom csináni , más bajom eű bajom meg nincs.
  • totahun
    #397
    küldtem nektek privát üzenetet , amint tudtok , légyszi válaszoljatok! köszi
  • SgtChris
    #396
    A színtévesztéssel és a szemüveggel korlátozást fogsz kapni bizonyos szakirányokra (lövész, harckocsizó, vegyivédelmi, stb. ez az a rendelkezések szerint ún. F1-F4-ig terjed. Ha ilyen korlátozást kapsz, a fenti beosztásokat nem fogod tudni betölteni, már beosztásra viszont ettől még alkalmas lehetsz... Ez van.
  • degenerator
    #395
    a kinizsinél nem tudom számít e, a tisztképzőnél tuti.
    és asszem két dioptria a max.
  • totahun
    #394
    Ebből kiderül az hogy:

    - Nem számít ha valaki színtévesztő ???
    - Az sem számít ha valaki szemüveges ???

    a Kinizsi sulihoz kapcsolódoan kérdezem.
  • totahun
    #393
    bakker! én meg elis mentem a fogorvoshoz és jól ki is húzta a fogam. bese fog gyógyulni addig a seb. sebaj , legalább látják hogy voltam
  • ronnydown
    #392
    hmmmm, neked legyen igazad...
  • degenerator
    #391
    ne mesélj neki már hülyeségeket. amikor anno jelentkeztem, nekem csak annyit mondtak, hogy menjek el fogorvoshoz vele.
  • ronnydown
    #390
    Elutasítanak, felvételire nem lehet lyukas fog!!!

    A "kezelés" alatt áll sem elég!
  • totahun
    #389
    Most nekem lenne egy kérdésem: Elég gányak a fogaim. van pár tömött , van 3 kihúzva , van egy csomó lyukas fogam is. Ettől eltekintve kaphatok alkalmas minősítést ? Vagy ha viszek vizsgálatra egy fogdokitól kért: ,, kezelésem alatt áll" papirat , akkor ezt számításba veszik ??????
  • totahun
    #388
    912en jelentkeztek. Azon a kedden a Szolnok és Pest megyeiek voltak behívva, kb 70 ember. Abból kb 50et elküldtek. Nekem sikerült. pusz pá sziasztok. úgyis én leszek az egyik aki bekerül :DDDDD amúgy nektek is sok sikert!
  • ronnydown
    #387
  • degenerator
    #386
    luxuskurvák, pezsgő, kaviár, reggel hárfára ébredsz

    ha esetleg egy átlagos körletben helyeznek el egy hat ágyas szobában, ahol zöld pokrócon fogsz aludni honvédségi pecsétes ágyneművel, és reggel neked kel majd megcsinálni a tisztacserét, akkor átvertek,és tegyél panaszt:)
  • Soldiers
    #385
    és mien szállást adnak aki holnap megy fel és ott alszik?
  • degenerator
    #384
    hú, jó sok jelentkező lehet, ha még mindig mennek emberek:)

    beterelnek egy terembe majd, ahol kitöltesz egy papírt, hogy milyen szakra akarsz menni, meg az adataidat felírod. aztán a csapatot két részre választják, az egyik megírja a társadalomismeretes tesztet, ilyen kérdések, hogy pl mi az az aga, csille, kik harcoltak a lipcsei csatában, mi az a cirkáló, sorod fel az aradi vértanúkat, stb.
    aztán vérnyomás mérés, majd fizikai, ahol 260 pontot kell elérned. futásból a minimum 18:30, fekvőből 46, felülésből 57. Ha az egésznek vége, jön egy bizottsági elbeszélgetés, ahol bemutatod a bizonyítványodat, kiszámolják a pontjaidat, majd eldöntik, hogy javasolják e hogy elküldjenek kecskemétre a tényleges alkalmasságira.


    és most pedig kérem a toborzói járandosságomat:)
  • Soldiers
    #383
    kedden megy vki felvételizni a Kinizsibe mert én meek szerintetek mire lehet ott számítani?
  • degenerator
    #382
    alkalmatlan
  • degenerator
    #381
    ha jelentkeztél, már kiküldték a levelet, hogy mit kell vinned magaddal.
  • jimmy88
    #380
    Értem,és a felvételihez kell valamilyen orvosi papír?
  • degenerator
    #379
    zrínyire általában ötszáz, kinizsire idén ezer ember.

    minden napra kb 100 ember hívnak be, ha jól tudom.